Jump to content

Moto Zajednica

Pojačana kontrola brzine kretanja vozila

Recommended Posts

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Da ne ulazimo u taj deo price da se javne nabavke namestaju tako da ti je onemoguceno da ucestvujes, a i kad skupis sve uslove (pored diskriminacije) onda stavljaju neke sulude rokove, da bi te odvratili. I konkretno, da bi stigao na otvaranje javne nabavke u 7, ti moras da krenes u 4 itd, itd...

No, to nije tema. 

Svakako, napisah da je manji problem (iz vizure vozaca), 140 na autoputu nego npr 100 na lokalnom, a 70 u gradu. 

 

Kako god, nista od toga ga ne amnestira, samo smo, eto razgovarali juce, i kaze da smatra kako jos dosta toga treba uraditi na bezbednosti u saobraćaju pre nego ovo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Najgori vozaci na nasem auto putu su ubedljivo DOMACI vozaci crnih novih skodi superb. Ja nijednog ne vide da vozi normalno... Valjda misle da ako su zatamnjeni da su ustvari privilegovani jer ce kao da mislimo da je to neko vozilo vlade ili presretac il sta ti ja znam. Jos kad stave rotaciju sa Bubanj potoka i krenu da blicaju sa ledovima "beste sa puta sirotinjo!!"


UDBA kupuje nova vozila upravo od kazni :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@ser citajuci tvoje pisanje, prepoznao sam svoje razmisljanje i vidjenje situacije u saobracaju. 

Iz toga sam izvukao zakljucak da ti vozis neki kamion ili autobus. Jer takvo vidjenje moze imati samo osoba koja previse vremena provodi u saobracaju pa mu se vec malo i smucilo.. kao i meni. 

Terenac sam,non stop za djevrekom i pocinjem da bivam sve nervozniji.. bez razloga,samo gledajuci i analizirajuci situacije oko mene,neki stres osecam u kicmi i mozgu,ne moze se opisati taj osecaj, vrlo lici na bes.. 

Uh.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Inace, ako vec mere vreme, drugari moji, ne treba vam kalkulator nikakav da vam kaze koliko treba kafa da popijete do Naisa.. Samo vozite po ogranicenju,jel to toliki problem?

Ne razumem?! 

Vi kalkulisete brzinu i vreme, zasto?

Kada sve jedno necete moci da stignete ranije.

 

 

Do pre 10 godina svi su mogli stojadine da voze 90km/h na autoputu, svi stizali i na more i na planine.

Sad odjednom svima 120km/h malo..

Hajde molim te.. 

Nego videla zaba da se konj potkiva ...

 

Ako ocete da vozite 150 jer vam je 120 za devojcice i ispod vasih vozackih mogucnosti,slobodno.

Al onda budite muskarcine i iskesirajte za tu kaznu od 10000 din. Sta je to za vas?

Meni je pun vise bahatih vozaca,sad se k . . . ci  ko stigne.. samo blicaju.. 

 

Ako vozim 120 i preticem kamion na autoputu, ti mi vozis na repu i blicnes, od mene mozes da dobijes samo punu kocnicu. Nista vise. 

Ko prezivi pricace. 

Aj sa srecom !

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Inace, ako vec mere vreme, drugari moji, ne treba vam kalkulator nikakav da vam kaze koliko treba kafa da popijete do Naisa.. Samo vozite po ogranicenju,jel to toliki problem?
Ne razumem?! 
Vi kalkulisete brzinu i vreme, zasto?
Kada sve jedno necete moci da stignete ranije.
 
 
Do pre 10 godina svi su mogli stojadine da voze 90km/h na autoputu, svi stizali i na more i na planine.
Sad odjednom svima 120km/h malo..
Hajde molim te.. 
Nego videla zaba da se konj potkiva ...
 
Ako ocete da vozite 150 jer vam je 120 za devojcice i ispod vasih vozackih mogucnosti,slobodno.
Al onda budite muskarcine i iskesirajte za tu kaznu od 10000 din. Sta je to za vas?
Meni je pun vise bahatih vozaca,sad se k . . . ci  ko stigne.. samo blicaju.. 
 
Ako vozim 120 i preticem kamion na autoputu, ti mi vozis na repu i blicnes, od mene mozes da dobijes samo punu kocnicu. Nista vise. 
Ko prezivi pricace. 
Aj sa srecom !
 


U ime Oca, Sina i svetoga Duha,

Amin!


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ako vozim 120 i preticem kamion na autoputu, ti mi vozis na repu i blicnes, od mene mozes da dobijes samo punu kocnicu. Nista vise.

 

 

 

Ti ćeš biti kriv. To je nasilnička vožnja. Čak je i stari ZOBS precizno definisao da je bezrazložno naglo kočenje krivično delo.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Naravno da će biti kriv. Poenta je samo sto onaj iza njega neće moći da dokaze krivicu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

@Astral, zaposlen sam kao viljuskarista... Al u firmi kad je udarno sa vocem vozim i kombi.

U maju sam non stop na relaciji Sid-Ritopek i NS-Rtpk. Svasta tu ima da se vidi kad priprzi sunce... A sad cele zime pikapom Irig ili Titel - Bgd (carina) i posto arcim firmino gorivo, stalno se po podne vucem po gradu i tek tu svasta vidim... I sam znas posto radis kao vozac... Jos kad je kisa, juu! Bukvalno se napravi profil vozaca... Jos na fitosanitarnom i carini slusam price vozaca slepera kako i sta i ko i gde i sto!

Taxisti... Oni su tu da iskoriste svaki trenutak nepaznje i da ih opali neko odpozadi i uzmu 100k od osiguranja.

 

A da... Zaboravio sam turske kamiondzije... To je sve nasmrkano spidom i kokainom! Voze veoma opasno i nepredvidjeno, drzi ih kokain i sigurni su u sebe. Mrtvi ladni krecu u obilazenja, pa se ti snalazi kako znas i umes... Od njih sto dalje!

 

A za kocnicu je u pravu, dovoljno je samo da je pipnes, odmah se gubi iz retrovizora.... Ako vidis da neko obilazi sa 120, sta koj k... imas ti da se razblicavas, sacekas da zavrsi i skloni se.

Drugo je ako te je isekao ili nastavi da vozi tom trakom, ja u takvim slucajevima sviram i sviram i sviram i spreman sam na njegovu kocnicu, a i obracun pored puta ako treba :)

A sto se tice udarca odpozadi, treba bas dobro da se potrudi vestak koji ce da dokaze to. Zna se kolko je odstojanje izmedju 2 vozila...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Pre 21 sati, LuckyVladano je napisao:

U sistem im udje kad si uzeo karticu u Subotici, sve je umrezeno, i sistem im u Presevu kaze da li si prebrzo stigao do tamo. Nebitno da li se usput naplacuje putarina ili ne, izracunaju unapred koje je najkrace vreme za koje po vazecim ogranicenjima mozes da stignes. Prosto

ali izmedju iHorgosa i Preseva imas i drugacijih puteva sa drugacijim ogranicenjima ,kakvog smisla onda  zbirna prosecna brzina ,po meni nikakvog a narocito ne na tim otvorenim deonicama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Pre sat vremena, Astral je napisao:

Inace, ako vec mere vreme, drugari moji, ne treba vam kalkulator nikakav da vam kaze koliko treba kafa da popijete do Naisa.. Samo vozite po ogranicenju,jel to toliki problem?

Ne razumem?! 

Vi kalkulisete brzinu i vreme, zasto?

Kada sve jedno necete moci da stignete ranije.

 

 

Do pre 10 godina svi su mogli stojadine da voze 90km/h na autoputu, svi stizali i na more i na planine.

Sad odjednom svima 120km/h malo..

Hajde molim te.. 

Nego videla zaba da se konj potkiva ...

 

Ako ocete da vozite 150 jer vam je 120 za devojcice i ispod vasih vozackih mogucnosti,slobodno.

Al onda budite muskarcine i iskesirajte za tu kaznu od 10000 din. Sta je to za vas?

Meni je pun vise bahatih vozaca,sad se k . . . ci  ko stigne.. samo blicaju.. 

 

Ako vozim 120 i preticem kamion na autoputu, ti mi vozis na repu i blicnes, od mene mozes da dobijes samo punu kocnicu. Nista vise. 

Ko prezivi pricace. 

Aj sa srecom !

 

Nisu ni kecevi vozili 90 na autoputu :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
43 minutes ago, ser said:

 

 

A za kocnicu je u pravu, dovoljno je samo da je pipnes, odmah se gubi iz retrovizora.... Ako vidis da neko obilazi sa 120, sta koj k... imas ti da se razblicavas, sacekas da zavrsi i skloni se.

 

 

Ti i ja se razumemo. :)

A ostatak ekipe moze da se krsti dokle oce i uzima printscreen-ove. 

Nemaju pojma ni  o cemu pisemo nas dvojica.

U saobracaju kao i u zivotu,na kraju uvek ispadne grbav onaj ko je pokusao da postuje pravila i druge oko sebe. Najlakse je povinuti se vecini i upustiti se u bahatu masu.

 

Vozio sam po inostranstvu, nikada niko mi nije blicnuo da se pomerim u toku mog preticanja. Nigde.

Sacekaju da zavrsim,dam migavac vratim se u srednju i oni prodju. Brzi su,nema problema.

Samo u Srbiji sam doziveo da mi na pola kamiona covek blica i gledam dali ce me pogurati koliko mi vozi na repu.. Ma ja cu te nauciti... gledaj samo..

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Inace. 

Kolega vozi za KG. Caddy je u pitanju. 

Tamo je na duplim trakama 100 ogranicenje,pretice kamion sa 110-120, stize ga Superb i blica , on gas i ispred kamiona da idiot prodje..

Pretice ga Superb. Pali se rotacija.

Dobar dan,dobar dan.

145km/h . To vam je prekoracenje od 45km/h. 30 dana pesaka. 20 000 din.

Kaze kolega, blicao si mi, samo sam ti se pomerio..

Kaze pandur se samo glasno nasmejao .. 

Kao i mi kad nam je pricao u firmi kako je ostao bez dozvole.. 

Jako smesna prica.

Tako to rade presretaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja te blicače ne jebem ni dva posto. Kao prvo gledam da vozim srednjom trakom. Ona za to i služi. Ako sam već u brzoj,a nailazi blicač sklonim se sam. Ako je bezbedno. Ako sam na pola šlepera može da blica do sutra. Ne pada mi na pamet da gasiram 150 da bi nekom uštedeo kočnice. Uspori druže dva sekunde,a onda vozi kako ti drago...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Znas sta je tuga?

To samo nasi blicaju. 

 

Turci koji idu iz DE voze brzo ali kada naidju na sporo preticanje oni cekaju, ukoce i kad ti preteknes oni opet po gasu. Voze kao sto voze i u DE. Kulturno.

 

Samo ovi nasi bahati blicaju. 

Jezivo je koliko smo bahati.

I u saobracaju i u odnosu prema konobaru,cistacici,sekretarici.. 

Ako zbog neceg odem iz ove zemlje,to ce biti ta bahatost i samozivlje.

 

Cojstvo i junastvo,to je za budale.. samo bahato, to je mera nase nacije..

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ucinilo mi se da sam video nesto na putu pa sam prilagodio brzinu kocenjem

1. Potvrdio si da si krenuo ne nebezbedno preticanje

 

2. Kada zgaziš pešaka, probaj to da kažeš da ti se učinilo da nisi nikoga video

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nije. Oni su na tempomatu 90km/h.

Kamioni imaju 70/90 ogranicenja.

Laka dostavna 80/100 km/h . 

U principu oni dosta postuju jer ih policija satire,samo retki muvaju.. ne isplati se. 

Njima je problem samo satnica, to je ono sto Ser pominje, muljaju sa tahografima i prekoracuju satnice,kamion na tempomatu sam pici, a oni se malo dopinguju da bi bili budni.. opet ne svi, neki samo.

Teorije nema da on ima vecu brzinu od dozvoljene na tom putu, moze imati vecu brzinu od njemu dozvoljene (90) ali to se ne meri putarinom. To samo ako mu citaju tahograf. A cesljaju ih.. nije da nije..

 

Mislim ima neko strucniji sigurno bolje da objasni.. ja nisam profi vozac, samo zbog prirode mog terenskog posla vozim puno ali samo lako dostavno (pickup,kombi do 3.5t) pa otud znam jer smo svi u gov ....a do guse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pa na to sam i mislio,zato i jeste merenje za tolike razdaljine,mora imati pauzu a ne pravi je tj pravi ali sa magnetom onda se pojavi na rampi sat ranije. ;)

Inace,kada je na magnetu nema blokade brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova
Pre 8 sati, mickeyZ je napisao:

Opet je neko drpio lovu da bi to proradilo a gradjane zamajavaju matematikom. Prinudjen sam svako jutro da idem sa Bezanijske kose na Banovo brdo i svaki jebeni dan mi zapocinje sto se trojici na***em majke a sa petoricom treba da se bijem. Voziti jednosmernom ulicom u suprotnom pravcu, zanemarivanje znakova STOP , trougla, telefonanisanja je postalo prirodno stanje.

to je Beograd a polako postaje i Novi sad.Glasali ste, gledajte ,al niste glasali za urbanističku mafiju .Oni omoguće izabljivljačima prostora -gradjevinskoj mafiji i natovare gomile ljudi jedne drugima na glavu pa se mi ovde ubismo raspravljajući o saobraćaju jer je kretanje postalo nemoguće.Ceo centar uži i širi novog sada je pretvoren u tunele od 5 spratova .Odvratne zgrade sa fasadama od stiropora u kojima ima sat vremena sunca dnevno a jadnici koj su se doselili žive gore nego njihovi preci u tursko vreme

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /
Pre 12 sati, X8 Vračar je napisao:

Zaključak profi vozača: Turci voze kao gospoda, samo su kamiondžije našmrkane?

Nismo mi profi vozaci, nego eto takav posao... Vozikaj se non stop istim relacijama pa ces da vidis ko sta i kako radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
On 4/28/2018 at 23:35, bdada je napisao:

Pa na to sam i mislio,zato i jeste merenje za tolike razdaljine,mora imati pauzu a ne pravi je tj pravi ali sa magnetom onda se pojavi na rampi sat ranije. ;)

Inace,kada je na magnetu nema blokade brzine.

Netačno. "Magnet" ne utiče na limitator brzine kod teretnog vozila. Pomaže za manipulaciju sa vremenima vožnje/odmora zakonom propisanih za vozače teretnih vozila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Juče sam išao kolima za Novi Sad, držao sam ga 125-130 (laganica) i nadam se da mi neće poslati kaznu. Koristim aparat za elektronsku naplatu pa sam tu malo u hendikepu jer ne moram srkoz da usporim prilikom prolaska naplatnih rampi i automatski imam veću prosečnu brzinu od onih koji staju da uzmu karticu kao i na izlasku kad staju da plate...

Ja sve računam da je dovoljan onaj ulazak sa 40-50 i usporenje pred prolazak kroz rampu da "amortizuje" prosečno vreme... 

I sve se nadam da stvarno neće biti toliki ološ da šalju kazne do 5-10 km/h prekoračenja.

 

U povratku sam išao preko Fruške Gore, i uključio se u Pecincima na auto put... isti stil vožnje ali me je zato na naplatnoj rampi zadržao skoro 5 minuta jer, naravno, oprema za očitavanje aparata nije radila ni meni kao ni autobusu ispred mene kojeg sam psovao što me zadržava. :ups:

Evo ovim putem se izvinjavam vozaču istog (autobusa) :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja