Jump to content

Moto Zajednica

Pojačana kontrola brzine kretanja vozila

Recommended Posts

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, sprovešće pojačanu kontrolu brzine kretanja vozila, u periodu od 16. do 22. aprila 2018. godine

 

Ova akcija u ponedeljak će početi u svim državama članicama međunarodne organizacije TISPOL (Mreža saobraćajnih policija Evrope). Reč je o ukupno 32 države (28 država članica Evropske unije, Švajcarskoj, Norveškoj, Srbiji i Gruziji).

„Podsećamo da svaka kontrola vozača, odnosno vozila, podrazumeva i obavezno alkotestiranje vozača, a prilikom zaustavljanja svakog motornog vozila koje prekorači dozvoljenu brzinu saobraćajni policajci će kontrolisati i da li vozač i putnici u vozilu koriste sigurnosne pojaseve“, kažu u MUP. „U okviru ove međunarodne akcije, realizovaće se i akcija „Speed Marathon“, koja se takođe sprovodi na svim evropskim putevima, a tokom koje će biti merena brzina na najvažnijim putnim pravcima neprekidno u trajanju od 24 časa, od 18. aprila u 6 časova do 19. aprila u 6 časova. U tom periodu biće angažovani svi raspoloživi uređaji za merenje brzine, a podsećamo vozače da se na deonici autoputa Šid – Šimanovci meri i prosečna brzina kretanja vozila“.

 

Tokom prošlogodišnje akcije „Speed Marathon“, za 24 časa na evropskim putevima otkrivena su ukupno 151.073 prekršaja prekoračenja brzine, od čega je u Republici Srbiji otkriveno 2.895 prekršaja.

Analize pokazuju da je svaki treći saobraćajni prekršaj u Republici Srbiji prekoračenje dozvoljene brzine kretanja vozila. Istovremeno, neprilagođena brzina javlja se kao uticajni faktor u gotovo polovini saobraćajnih nezgoda sa poginulim licima.

 

https://www.danas.rs/drustvo/mup-od-sutra-pojacava-kontrole-brzine/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Sto dalje implicira da cemo opet da nagrabusimo mi koji vozimo sluzbeno, a vikend vozaci koji su generalno najnedisciplinovaniji i najlosiji vozaci ce verovatno da prodju nekaznjeno jer samo nece voziti u tom periodu :D a nas ce da razvale sa prekoracenjima od 4km/h. 

Ja bih akciju nazvao "seča profesionalaca" :D

U svakom slucaju podrzavam akciju al iz iskustva znam da mi sljakeri najvise nagrabusimo.. sutradan kad prodje akcija cikica od 50+ godina me sa 79km/h pretice dok stojim na pesackom i pustam pesaka pritom mu svirajuci da ga ovaj manijak ne obori pri svom besnom manijakalnom preticanju. 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ma i ovako ih ima na svakom koraku. Radar vidim svaki dan, a ovo za alkohol duvam bar jednom u nedelju, dve.

Sinoć naleteo na blokadu, svi u autima duvaju, jedino mene na motoru propustili :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Poceli su bas ostro sad za (ne)vezivanje pozadi. 

Ja sam poceo kad se vozim nazad da se vezem . Lakse mi je nekih 10.000puta nega da sam odvezan;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
4 hours ago, mradomir said:

Ma i ovako ih ima na svakom koraku. Radar vidim svaki dan, a ovo za alkohol duvam bar jednom u nedelju, dve.

Sinoć naleteo na blokadu, svi u autima duvaju, jedino mene na motoru propustili :)

kad kazes blokada, ja sam prvi i jedini put naleteo na nju pre nekoliko meseci, policajac mi je prvo dao da dunem 'vazdusno' u balon, nesto je registrovao pa mi je onda dao da dunem kako treba, sa onom plastikom, rekao je kolegi nesto tipa '1 7 4 9', mozda to znaci 0.01749 promila, krivo mi je sto nisam pitao. to se desilo oko 12 pre podne, vece pre toga sam popio dosta vina (bio pesaka), ustao ujutru, popio kafu, nisam nista jeo i duvao u balon sat-sat i po posle budjenja, bio sam kolima, da sam bio motorom... :/ 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Svuda u svetu postoje radari, kamere, presretaci ali da panduri udju u kontra smer na autoput i stanu u zaustavnu traku i snimaju mislim da nema nigde. Svaki put popizdim kad ih vidim da tu stoje, kreteni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Postoji pravilnik o vršenju kontrole gde je sve regulisano...način i mesto zaustavljanja, svi detalji oko načina vršenja kontrole i sl. Nego narod ne zna za to i onda panduri jašu. Kod sudije za prekršaje, podneti žalbu u pisanom obliku gde se navodi da je učinjena povreda pravilnika, član taj i taj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 1 sat, doktor je napisao:

...podneti žalbu u pisanom obliku gde se navodi da je učinjena povreda pravilnika, član taj i taj.

Kad bi svi bar malo imali pravničkog/pravnog iskustva verujem da bi ovo bilo delotvorno... Ovako to iskoristi zanemarivo mali broj i onda to "njima" ne smeta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise
Pre 12 sati, nemanja2468 je napisao:

Svuda u svetu postoje radari, kamere, presretaci ali da panduri udju u kontra smer na autoput i stanu u zaustavnu traku i snimaju mislim da nema nigde. Svaki put popizdim kad ih vidim da tu stoje, kreteni. 

Druze toga ima u EU sada kolko ti dusa hoce, parkirani u kontra smeru civilni automobili bez oznaka na auto putevima ima i dosta motora koji se voze i izgledaju ko obicni bajkeri a u stvari su policija.

Naj vise ih ima na auto putu Salzburg- Minhen parkizi su puni civilne policije, koji biraju kog ce da love.

Pre mesec dana vozio se nekim sporednim putevima u Nemacku i na jednoj livadi, auto koji izgleda ko da je sleteo s puta ili parkiran cim je video da su strane tablice krecu zamnom i zaustavljaju me.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Sad sam prelistao Pravilnik i ne nađoh ništa čime bih osporio momcima pred Nišom što su me uslikali iz zaustavne trake, okrenuti u kontra smeru. Ako neko zna decidno čime tu fama može da se obara, bilo bi lepo da podeli, čisto da se ne gađamo propisima napamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Obično podešavaju snimanje na 137-141km/h. Ograničenje se zna, tako da onih +-3% moguće greške prilikom merenja, ne igra nikakvu ulogu. Često snimaju i sa nadvožnjaka, ali, u principu, motore ne snimaju. U KG, u Korićanima, često snimaju dva radara, jedan iza drugog, na određenom rastojanju. 

Taman misliš da si ih izbegao, naletiš na drugi!

Znam iz sopstvenog, bolnog iskustva. :)

Ako su te snimili u dolasku, što  očigledno i jesu, plati i ćuti. Nema pomoći.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Nisam znao da i po evropi tako rade, nisam vidjao nigde nikog da snima, niti pandura na putu sem jednog na ulazu u Nemacku iz Austrije. Meni je neverovatno da stoje u kontra smeru jer su oni i usli na autoput u kontra smer i tako vozili jedan kilometar ispred rampe, ako to nije ugrozavanje saobracaja onda ne znam sta je. Ustvari znam, ja kad sam pao sa motora na seoskom putu gde prodje za ceo dan 20 vozila, ugrozio sam saobracaj i pisali mi kaznu samo sto se malo zajebali da cu da im platim. Katastrofa.

Sto se tice slikanja radarom ne mozes da oboris ako si prekosacio na autoputu. Ako te slikaju negde u naseljenom mestu gde je ogranicenje 50 a ti vozio tipa 60 na sat, moze da se vadis da je tu ogranicenje 80 na sat ako se na snimku ne vidi nista sem puta, nema neka gradjevina ili nesto da bi moglo da se utvrdi gde je tacno slikano. Posto je moj cale ekspert za saobracajne prekrsaje uspeo je tako da im obori dve kazne, s tim sto na slikama i snimku nisu imale gps koordinate sto je meni nezamislivo. Ne znam da li svi radari tako snimaju ili neki imaju gps koordinate ispisane, ako ima onda ne mozes da se vadis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
6 minutes ago, štampar said:

Данас је у ЛО и околини био лов на  ''југиће'' ,''голфове''итс.,слање на ванредни технички преглед због тога што ови аутомобили немају појасеве за задња седишта...а онда скидање таблица...претераше га!

 

ЗОБС, члан 30, став 1

 

Возач и путници у моторном возилу у коме су уграђени, односно постоје места за уградњу сигурносних појасева, дужни су да у саобраћају на путу користе сигурносни појас на начин који је предвидео произвођач возила.

 

Не може се кажњавати путник у Југићу или старом Голфу, они никада нису имали појасеве позади.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja