Jump to content

Moto Zajednica

Pojačana kontrola brzine kretanja vozila

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Jutros se provozao do Trstenika, u Vitkovcu Fama u Puntu, ograničenje 40, nisu me ni konstatovali. Pišem u ime mog drugara :jee:Fama je bila i u jednom selu, između Vitanovca i Vrnjačke Banje i oni me ignorisali, pa ako neko danas tamo prolazi, čisto da se zna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise

Da napisem par reci kako je to danas izgledalo u CH na 15 km. ispred turistickog mesta Davos, krivina uspon i ogroman parking, preko 10 policajaca 3 kombi vozila plus 2 auta policiska, zaustavljaju samo motore, mere DB auspuha prepravke gume opsta kontrola. Verujte mi da i ovde je postalo isto Zaustavi i Naplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim da se to meri pod tačnim okolnostima. Mikrofon odredjene marke i specifikacija. Na tačno zadatoj razdaljini, pod odredjenim uglom itd itd.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise
pre 13 minuta, Savan je napisao:

Mislim da se to meri pod tačnim okolnostima. Mikrofon odredjene marke i specifikacija. Na tačno zadatoj razdaljini, pod odredjenim uglom itd itd.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Bato ma imaju svu mogucu tehniku za merenje, za strance mislim nalepice ti neku kaznu ako nemas homologizaciju, jedino ako imas neke rucne radove auspuhe pa grme e onda je druga pesma. Inace mene za 27 godina od kad vozim motor u CH jos me nije zaistavila policija

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Juče, išao na relaciji Vrbas - Bgd...

Na autoputu "kontra okrenut" u zaustavnoj traci civilni punto u hladoviji ispod nadvoznjaka sa radarom. Nakon toga usmeravanje saobraćaja kroz parking (pred starom naplatnom rampom u Sirigu)... u samom parkingu je bilo 3-4 patrolnih kola i nekoliko sl. lica u uniformama... Niko me nije zaustavio, čak ni pogledao :ups:...

Kad sam prešao most na Beškoj svratim na OMV pumpu, a tamo na parkingu vidim kako je presretač (crma SuperB) isključio Ford Fiestu (negde '80. godište) i "drkeljiše" dekicu koji ima preko 80 godina, a ništa mlađa saputnica sedi na suvozačkom mestu.

Prosto, još uvek ne mogu da poverujem da su prekoračili brzinu... jedino što mi pada na pameta da su mozda vozili presporo na autoputu :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ti radari u kolima, da li su na fiksirani na posebno napravljenom nosaču za auto, i li ih drže ispred prednjeg suvozačevog sedišta "mežu nogama", ako je ovaj drugi slučaj, mislim da se to merenje ne važi, jer je to uređaj sa svojim "tronogarom" i mislim da je predviđeno da se takav koristi van vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /
pre 50 minuta, Lug je napisao:

ti radari u kolima, da li su na fiksirani na posebno napravljenom nosaču za auto, i li ih drže ispred prednjeg suvozačevog sedišta "mežu nogama", ako je ovaj drugi slučaj, mislim da se to merenje ne važi, jer je to uređaj sa svojim "tronogarom" i mislim da je predviđeno da se takav koristi van vozila.

Video licno. Na starom Land Roveru, povuku skroz nazad suvozacevo sediste i stave tronozac na pod...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kad sam prešao most na Beškoj svratim na OMV pumpu, a tamo na parkingu vidim kako je presretač (crma SuperB) isključio Ford Fiestu (negde '80. godište) i "drkeljiše" dekicu koji ima preko 80 godina, a ništa mlađa saputnica sedi na suvozačkom mestu.
Prosto, još uvek ne mogu da poverujem da su prekoračili brzinu... jedino što mi pada na pameta da su mozda vozili presporo na autoputu .


Umesto da zaustavljaju cmareve u audijima i mercedesima koji ga gaze 200 oni trkeljisu babe i dede. 
Bezmudi olos. 


Možda deda ne vidi dobro pa je opkoracio belu liniju. Pri tom se nije vezao a sva 4 zmigavca mu ostala upaljena od prošle godine?!
Možda je vozio pomocnom trakom jer se tamo osećao bezbednije?

I ima koliko hoćeš primera da su i te cmareve sto voze 200 zaustavili. Ali to nije tema, jadni deda i bakica su popularniji.

Za sve smo veći stručnjaci nego samo stručnjaci a oni su bezmudi ološ!


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ima pravo boka ovom prilikom. Da, u teoriji može biti da je dekica jahao liniju i to što pričaš, ali praksa nas koji i dalje živimo ovde je drugačija.

 

A što se stručnosti tiče, i ti, Savane, si izgleda stručnjak za ovdašnje prilike a nisi ovde koliko sam razumeo. Uklapaš se u (opravdani) stereotip 100% :D 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
A da, gledam svakodnevno iz kancelarije kako iste takle zaustave panduri na okretnici trole kod studentskog parka, prozbore rec minut i puste ih. A onda na penal naleti neki punto pa ga gaze pola sata. 
 
Sve je OK tamo ne smes da prolazis vec moras okolo, ali ajde da to vazi za sve. 
 
Dakle - bezmudi olosh svi zajedno. 


Mnogo si negativan jbt, to ne može biti dobro nikako po tebe. I sad ćeš ti reci kako si ti samo realan.

Ja njih nikad nisam video da zaustave neka skupa kola sa crnim staklima. Nikad. 

......


Anjihov posao je da osinu zakonsku samarcinu bahatima koji misle da su iznad nas obicnih.
 
Dakle bezmudi olosh


Ja ih znam dvojicu koji su na godišnjem dobili kaznu a imaju daleko manje od 80 godina i daleko skuplje auto od fijeste.

I da, bas je to njihov posao, iskljucivo to.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ima pravo boka ovom prilikom. Da, u teoriji može biti da je dekica jahao liniju i to što pričaš, ali praksa nas koji i dalje živimo ovde je drugačija.
 
A što se stručnosti tiče, i ti, Savane, si izgleda stručnjak za ovdašnje prilike a nisi ovde koliko sam razumeo. Uklapaš se u (opravdani) stereotip 100%  
 
 

Nisi razumeo, ja bas nisam stručnjak. Samim tim i ne osudjujem niti pravdam zaustavljanje dekice pored autoputa.

Bas zato osudjujem osudjivanje na slepo i bez argumenata jer to ne vodi nicemu i takvi mogu da rade za tabloide.

Treba malo da gledamo svoja posla a ne da budemo pametni za sve.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

naravno, zato je i propisana kazna za prekoračenje brzine. ako oćeš da plaćaćaš, vozi koliko ti nije žao da platiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Moram da vam prenesem moje iskustvo od juce.. Kako je bio maraton i pola grada blokirano.. Po marfiju naravno ja sam morao da sa lepsom polovinom odem do banke u knez mihajlovoj... kako zivimo kod Bellvila, odseku nas zbog maratona ali krenemo mi motorom ujutru dovoljno rano.. Maraton jos nije ni poceo, a kamoli dosao do NBG.. i krenem ja Djordja Stanojevica jer pise tamo Omladinskih brigada ce biti blokirano.. kad ne lezi vraze blokirana i Djordja stanojevica..prodjem ja pored barikade da bih dosao da auto puta kod holiday inna.. (deo ispod mosta na Adi) i naravno 2 pandura se vec rastrcala da me zaustave kao da sam robijas..ja idem lagano naravno, sa sve gospodjom pozadi i kocim da stanem da ga pitam da prodjem do auto puta.. ovaj jedan vadi pendrek i sprema se da zamane.. ali stoji jos..ja stao ispred ovog drugog i rekoh trebam da prodjem do autoputa..on ovde neces proci (kao u ko to tamo peva), rekoh dobro a gde mogu? kaze ne znam ali ovde neces proci..pa dobro covece a kuda da prodjem, okreni se i vrati nazad kaze on..rekoh dobro.. u medjuvremenu je ovaj sa pendrekom dotrcao i stoji iza ovog sa kim pricam.. i ja krecem da se okrecem i ovaj sa pendrekom gde si posao..pa rekoh okrecem se, on i dalje drzi onaj pendrek..morao sam na kraju da mu kazem daj vrati pendrek i ne glumu budalu.. on me gleda kao ovcu..rekoh vrati pendrek i ne glumi budalu.. i dalje mu nije jasno sta mu pricam..prodjem iiza holidayinna i na omladinskih brigada..a one skorz prohodne i izadjem na auto put.. sad neko da pita ovu dvojicu sto su terorisali narod tamo kad im je glavna ulica bila otvoreno za aerodrom  to niko ne zna.. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Postoje ogroman broj ljudi koji pošteno i sa obrazom rade svoj posao i njima nije problem da te upute, opomenu, oproste što se može ... A postoji i veliki broj takvih kao taj sa pendrekom kome je ta uniforma, značka i pendrek sve u životu, i koji su jedini činioci da iole bude bitan na ovom svijetu...Takve prepoznaš u roku od odmah..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

ma naravno.. svestan sam ja da sam ja kao napravio prekrsaj i prosao ne dozvoljeno... ali isto tako on kao predstavnik javnog reda i mira, treba da pomogne gradjanima na taj dan da funkcionisu bez problema.. isto kao sto sam popodne nabasao na izuzetno prijatnog koji ti pozeli dobar dan, mogu da ti ucinim da prodjes ovde i tako dalje.. :) nazalost takvih je jako malo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

On je dobio direktivu da nikog ne pusta i molim lepo.. :D vrhunac je bio treci taj dan, koji me je pustio da prodjem ali da sidjem sa motora i da ga gura, rekoh druze da li si ozbiljan :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja