Jump to content

Moto Zajednica

Good bye Japan, Welcome Italia

Recommended Posts

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Jadranska magistrala, danas. Vreme super. Ne prevruće, nikako hladno. Taman.

Nešto manje od 500 km. 

 

 

IMG_1092.jpg

IMG_1096.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

:D Reci Italianu da mu je dizajn jednostavan ako smeš, a lik napravio motor bez ijednog vidnog šarafa na plastici. :D 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa to! :D Toliko je jednostavan da mu se ni srafcici ne vide. Ali elegancije i stila mu ne manjka. :takoje: Znaci zelene pantalone na ivicu, bela kosulja sa plavim tufnama i leptir masna. Crvena, u boji motora. Cipele i kais skupi, braon boje. I trk na rivu na kafu. :Sloper:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Ja ljubim samo jednu.

Sem na slavama. Tamo se uvale i brkate tetke, komšinice i ostalo. A za te je dosta i apeenac. :D  Ma šta apeenac. I bicikla. Rđava. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Prelep motor, stvarno su Italijani majstori za dizajn !

U sreci, zdravlju i veselju da ga vozis !   :takoje: :takoje: :takoje:

 

Da ne zaboravim: kolega "nick-mik" je napravio platformu za torbu pozadi iznad zadnjeg sedista. 

ovde se na devetoj slici odozdo na sestoj strani bas lepo vidi kako je na resio problem na GSXR1000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black
pre 49 minuta, Rik je napisao:

Piši neke utiske o Dukcu :D

Pa, juče sam imao kondicijski trening za moju SFRJ turu, koja je sve bliže i bliže. Opalio nešto manje od 500km po jadranskoj magistrali.

 

Motor ide ko Sveti Ilija. Quickshifter, još posebno na gore, mi je baš extra. Možda zbog navike na dole još uvek većinom šaltujem sa kvačilom, al i to će valjda doći na svoje mesto. Kočenje nema greške.

 

Udobnost mu je jača strana, bar kad ga upoređujem sa bivšom. Dupe počelo da trni tek pred sam kraj dana. Pri bržoj, recimo malko agresivnijoj vožnji, nešto malo trnula mi i desna šaka ali ništa kritično, kao recimo kod rasnih sportaka.

 

Potrošnja kod takve vožnje mu je između 6 i 7 litara. U krivinama je precizan. Pri maksimalnim brzinama (testirano na autoputu) motor je bio sasvim miran. "Sakrio" sam se pod vetrobran i osećao se skroz pomireno. Vetrobran ima dve pozicije. U povišenoj nisam primetio neke extra prednosti kod turing vožnje. A kod brze na autoputu ne sećam se da bi svesno testirao pa sad teško komentarišem. 

 

Sad pred put nešto razmišljam, da bi promenio gume. Tvornički su mu gore Pirelli Diablo Rosso III. Kontam staviti novu variantu Michelin Pilot Road 5. Imao sam na prošlom i trojku i četvorku i bio sam extra zadovoljan. Još posebno sa kilometražom. Videćemo.

 

A najneobičnije kod svega mi je neki novi momenat, na koji nikako nisam navikao, da taj Duce očito ima ono nešto, zbog čega su prolaznici (dok je bio parkiran recimo pred restoranom ili kafićem) postajali za momenat, čak opalili po fotografiju i glasno komentarisali u pozitivnom smislu. Možda zbog toga što ih nema mnogo ili što je BAŠ crven ili šta ja znam, ali je baš bilo interesantno. Čak je jedan momak sa extra lepog i atraktivnog suzukija komentarisao "Eee, ducati je ducati". Šta bi tek bilo da vozim egzotiku kao npr V4 :D .

 

Uglavnom emocije su još uvek tu, i kao što izgleda, potrajaće, ako Bog da.

 

Možda sam šta zaboravio. Ako koga šta zanima, pitajte ;)

 

Sa srećom ;)

 

 

Ćale

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Ah, da. Još nešto oko Ohlinsa. Kad sam ga preuzeo bio je namešten na nešto mekše. Kroz poznate grbave puteve išao je kao mleko. Ipak sam ga namestio na nešto malo tvrđe zbog malo aktivnije vožnje, npr po jadranki. Verovatno bi trebao probati više varianti od soft do hard al to ćemo drugi put. Sigurno će se to još extra osetiti kad mi se pridruži i najdraža. Al nisam još imao vremena skinuti onu plastiku sa sica. Al napredujem. Nogari su već montirani ;)

 

Malo po malo :D 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Austrija
  • Motocikl: Ducati Diavel

Predivna mašina.Čestitam . Podseti me naslov tvog posta sta mi je drugar koji je strastveni bajker i inace BMW zaljubljenik ( jase R1000rr) rekao kada sam kupio Diavela. A rece mi "Plakaćes ti za Japancem" :) . Nakon dve nedelje mi crko mi MAP sensor. Baksuz jedan ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black
On 2.5.2018. at 19:22, Ćale je napisao:

 

Sad pred put nešto razmišljam, da bi promenio gume. Tvornički su mu gore Pirelli Diablo Rosso III. Kontam staviti novu variantu Michelin Pilot Road 5. Imao sam na prošlom i trojku i četvorku i bio sam extra zadovoljan. Još posebno sa kilometražom. Videćemo.

 

Kad sam se vratio s mog SFRJ puta, gume su svoje već bile odradile. Na kliskom drumu i recimo kod drskog šaltovanja pred krivinom iz treće u drugu, gume su već dobro driftovale, a to mi nije baš ulevalo poverenja, tako da je prva stvar posle puta bila baš zamena guma.

 

Stavio sam Michelin Road 5. Nisam imao baš neke prilike mnogo da je istestiram, tako da više o tom po tom. Moja očekivanja su dosta korektna kilometraža i gledajući profil guma, dobro ponašanje u mokrom. Podeliću s vama čim bude prvih ozbiljnih utisaka.

 

 

 

 

IMG_E1718.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Ah, da. Jer kod majstora nisu imali prave dizalice/nosača za motor, dizali su ga gurtnama. Najpre prednji preko kormana i onda još zadnji sa gurtnom preko nogara za putnicu. A da bi skinuli zadnju gumu, morali su da skidaju i Akrapa. Nije mnogo posla al nije ni malo. 

 

Uglavnom, sredili su dobro. Nadam se ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zato sto je most sa jedne strane samo pa gumi skida u stranu umesto unazad. I mene je ista stvar zezala ali sam je ipak uspeo izvuci nekako bez da skidam auspuh. Samo sam popustio konzolu koja ga je držala.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja