Jump to content

Moto Zajednica

YZF600R Thundercat 2004

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd

Sta misliti o ovom motoru? YZF600R Thundercat 2004.godiste.  Iskustva i saveti..

I ako neko ima predlog za neki motor(sport,naked,touring), 2002.+godiste, 500-750cm3, do 2200e?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

4 Godine vozim tcat-a, dobar motor, izdrzljiv, malo trosi. Jedini problem koji sam imao jeste da je crkao regler. 
Mozda moze da bude mana to sto je "malo tezi" tj ima se osecaj da je tezak zbog visokog tezista(u poredjenju sa hondom f4).

Kad bih opet kupovao "prvi pravi motor" opet bi uzeo tcat. Ako imas konkretna pitanja pisi pa cu ti pomoci koliko mogu, a imas i temu o motoru pa potrazi na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Ne znam kakvo iskustvo imas i koji ti je stil voznje, ali po meni Thundercat je jako "pitoma" masina.

Samo 100konja, max do 200-210km/h, ne cima ko luda ako slucajno stisnes rucku jace, sto je susta suprotnost od cbr1000f.

Vozio to pre par meseci 150km za jednog druga i sedenje je super, ne boli dupe i kicma. Lako se upravlja, u krivine je odlican sobzirom da nije to R masina, a posto nema kompjutera i sl stvari ko kod novih motora, veoma lak za odrzavanje. Jbga, jedina muka bi ti mozda bila sto su karburatori, pa zna to ponekad da muci vlasnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

Ja sam prosle godine kupio thundercat kao prvi veci motor i prezadovoljan sam, odradio sam servis, sredio karburatore i to je sve, vozim se po gradu ali i na duze ture, udoban motor, snage mu ne fali (po meni), lepo ubrzava, ima krajnju brzinu od 240 250, nije ni veliki potrosac, trosio mi je 4.8 4.9l na otvorenom, a po gradu ga nisam testirao, tako da ako ga uzmes neces da se pokajes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Odličan motor, moj prvi veći motor a i dalje ga vozim.  Stabilan u krivinama, relativno jeftin za održavanje. Na putu troši oko 5 litara (relativno normalne vožnje), u gradu nešto malo više. Mana mu je što je malo teži, kao što je neko od kolega rekao i u gradu ga nije baš lako voziti zbog stani kreni vožnje i provlačenja između prepreka, ali ja zato za putovanja kao stvoren. Išao par puta do Grčke, Crne Gore, Mađarske, sa suvozačicom i pod punim teretom, bez ikakvih problema. Ako te nešto još interesuje, pitaj slobodno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja