Jump to content

Moto Zajednica

Windows 10 Home x64

Recommended Posts

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Prodajem originalan instalacioni DVD za Windows 10 Home x64, neotpakovan. Kupljen za radnu stanicu ali nikad nije realizovan taj projekat tako da sada visi bezveze i skuplja prasinu.

 

Naravno, podrazumeva se da se dobija originalan kljuc za aktivaciju, zajedno sa nalepnicom, sve u pakovanju.

 

100e

IMG_0243.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ovo je OEM verzija - nisam siguran kakva su danas ograničenja, ali nekad nisi mogao sa OEM da radiš upgrade već samo čist install.

Bilo je još nekih pravnih peripetija, pa preproručujem kupcu da to istraži pre kupovine, da ne bude posle "nisam znao" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Dve razlike OEM vs Retail:

 

1) Uredno se ažurira, a može se i odraditi upgrade, ali... Ali Microsoft ne pruža podršku u smislu da te zadesi neki problem u instalaciji ili nešto slično. U tom slučaju uputiće te da se obratiš proizvođaču hardvera uz koji je OEM došao.

 

2) OEM se vezuje za hardver na kome je prvi put instaliran. Ne može se zameniti mašina, pa ni matična ploča, a da se ponovo aktivira isti Windows. Ovaj primerak, s obzirom da nije otvoren, nije ni bio instaliran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

@Singularitet evo odgovor sa Microsoft foruma, od njihovog supporta, na pitanje o vezivanju za hardver. Bas taj slucaj kad menjas maticnu plocu:

 

 

Citiraj

 

Hello enderyalcin.

 

It's okay to change MOBO as long as you have a valid license key(Be it retail or OEM). As long as you have the license key and the Windows 10 ISO that you will be downloading is on the current build(1511), you will be able to "activate" Windows 10. The previous build of Windows 10 (10240) will not allow you to re-activate your OEM license since OEM Licenses are tied to the first motherboard on which they are installed, and cannot be moved to an upgraded board. But since the release of 1511 build, you will now be able to reactivate your Windows 10 even if you change MOBO. If you are still having difficulty activating it, please feel free to get in touch with us via this link and chat with our Answer Desk Team:

http://www.answerdesk.microsoftstore.com/answertech

 

Regards.

 

Tako da nema problema ako treba da se zameni maticna ploca u masini. Ovaj slucaj sam imao i ja, sve glatko prodje. Windows se aktivira bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Znam sve drugar :) I ja isto kad kupujem opremu i softver za firmu, sve ide preko racuna. Ovo je sve kupljeno legalno u prodavnici za kes, za profesionalnu opotrebu, a jedini nacin da dobijes "support" od Microsofta-a je da imas legalnu kopiju, sto je bilo jako bitno za osobu koja je trebala to da koristi. Ista prica je i sa oglasom za Office.

 

A kako ti da napravis ulaz ako kupujes od fizickog lica, to veruj da nemam pojma. Mozda da pitas u firmi jel ima neka opcija?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

pitam sutra. jedna moja firma ima neki desktop bez operativnog sistema, bas smo juce diskutovali kako bi valjalo kupiti legalno win i ubaciti i taj komp u radno stanje...2 puta sam se susretao sa inspekotorima, oba puta su iskljucivo trazili da fakturama pokrijem broj racunara, broj operativnih sistema i broj ostalog licenciranog softwarea...nikad nisu trazili diskove i gledali nalepnice...dodju, pobodu one usbove u svaki komp, iscitaju sve, sastave neki zapisnik i posle par dana kad sve to pregledaju i sastave spisak, traze fakture za to sa spiska...zato pitah za ulaznu fakturu...jel imas mozda fiskalni iz prodavnice? mozda ima neka sema u tom slucaju?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Moze bez problema da se koristi Home verzija i u firmi, pise tako i na MS sajtu. Sve legalno kupljene verzije (bilo da je Home, Business, Pro) mogu se koristiti i privatno i u firmi.

 

E sad, nisam siguran da moze OEM verzija da se proda ovako. OEM verzija moze da se proda samo uz novi racunar, mora na istom racunu da bude i komp i windows.

 

Jedini nacin da instaliras legalan sistem na racunar koji vec posedujes je da uzmes GGK... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

OEM verzija Windows OS-a je predviđena za system buildere, tj. one koji prodaju računare trećim licima, pa je otud cena za te verzije Windows-a niža od normalne maloprodajne cene istog OS-a.   Ali ako računar poseduje nalepnicu da ima genuine Windows instaliran, ne bi trebalo da bude problema.  OEM verzija je vezana za jedan fizički računar i traje koliko traje i taj računar.

 

malo off:  Microsoft licenciranje je nauka sama za sebe, verujte mi da ni ovi u inspekciji ne znaju sve, iako su praktično radnici MS korporacije.   Jednom smo kontaktirali MS kako bismo uz njihovu pomoć smanjili troškove Microsoft licenci sa godišnjih 96 000 dolara na nešto prihvatljivije...  Došli su, saslušali nas i posle par dana nam dali predloge gde je najniža opcija bila oko 124 000 dolara, genijalci :D    Došli su još jednom nakon toga, predložili da ubudu flešku sa svojim softverom u našu mrežu i nakon toga nam daju neki predlog, ali smo ih najurili i sasekli troškove na 65K godišnje.  :)

 

@bocca_bastard  Možeš legalno da koristiš Home verziju u preduzeću, s tim što Home verzija ne podržava AD.   Ali za manja preduzeća Home itekako završava posao.

 

I on topic, 100e za Win10 je super cena!  Maloprodajna je 16 000  dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Da, Home verzija bez problema moze u firmi da se koristi, imam ih ja jedno 20ak bar. Inspekcije nikad nisu pravile problem, naravno traze samo fakture po kojima si kupio i to je to. Dolazili su 3 puta do sada kod mene u firmu, sve glatko prodje. Bas kao sto rece neko gore, pobodu USBove, izlistaju sta imas od softvera i traze da za sve sto nije freeware pokazes po kojim fakturama si kupio.

 

@zlig0r uh, za fiskalne racune morao bih da potrazim. Kupljeno je tamo u januaru negde ili pred novu godinu, tako nesto. Ako nadjem javim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Malo se umrtvio oglas :) Moze i zamena za neku opremu, sta znam... Bukvalno mi stoji, ne sluzi nicemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Evo ovako, da pojasnim, posto su neki pitali kako ide kada pravno lice kupuje softver od fizickog lica.

 

Napravi se ugovor/izjava u kojoj pise da je firma ta i ta kupila softver od osobe te i te. Potpisu obe strane i to je to. To je dokaz za tu firmu prilikom provere inspekcije da je firma platila softver koji je instaliran. Danas treba covek da preuzme DVD od mene i da donese te papire da potpisemo i to je to. Nikakve obaveze nema lice koje prodaje softver, to je samo dokument kojim firma brani softver u racunaru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja