Jump to content

Moto Zajednica

Dronovi/bespilotne letilice

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 4/12/2018 at 12:13 PM, alexanto said:

Pre nepunih mesec dana stigao je naslednik, malih dimenzija ali ogromnih mogućnosti - njegovo kraljevsko leteće visočanstvo Mavic AIR. Kakva bolesna spravica. U odnosu na Phantoma je tri veka ispred a ne tri godine.

Jel ima još nekih snimaka ?

Vidim cena je i dalje tu negde 750-850...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Osim onog na Stock-u, imam par kadrova u komercijalnim videima ali t je sve po par sekundi a kompletni snimci su podugacki a sada nemam vremena da ih nesto vadim... O kvalitetu slike za te pare nema sta da razmisljas - bolje nema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Konačno danas isprobao ND filtere za Air... 

Ma nebo i zemlja snimak... 

Dok ima nešto blizu u kadru dok dron leti, krš snimak... 

 

Sada je mnooooogo bolje... samo mi žao da nisam uzeo onaj paket što ima i ND32 već 4-8-16 + 4-8-16PL

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Evo jedna snimak sa DJI Mavic Pro.

Problem je nastao u trenutku okretanja prema suncu (zapad), previše svjetla. Ostali dijelovi su ok. E da je bilo filtera...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
9 hours ago, Utjerivac said:

@GuMi5

Daj snimke. :jee:

Radio sam nešto za posao pa mušterija ima ekskluzivno pravo na snimke... ali podjeliću nekih sekundi i sa vama... 

 

Sneak peak!

 

 

org_49f8b55398df8123_1530968792000.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Evo video, sa prošlonedeljne vožnje... tj. subota i nedelja... malo vozanja po okolini... 

Mavic Air, ND8, ND16 i ND16PL kada sam letio sa vodom u kadru... 
 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

@yogibear i zato će dronovi (svih oblika i veličina) uskoro biti zabranjeni na svim javnim površinama... 

Ljudi ne znaju razlikovati stvari... njima je to sve isto... dron, aaaaaaaaa upomoooooć... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
2 hours ago, severian said:

Ajde, elaboriraj malo rešenje :) , daj možda neku fotku.

 

image.png.97b69377aaaadefa17ec5def3d37ad63.png

image.png.3180ba9271727ca7c7b749b7d116b1ef.png

image.png.efb249c4e9b70d01fb45c4f108dd9582.png

torbice su lowepro, koje inace koristim za objektive.
ima komotno mesta za jos jednu bateriju.
torbica 1: dron
torbica 2: rezervni propeleri, kontroler, 2 batke, adapter za punjenje usb uredjaja, i kratki micro usb kabl

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Au brate kakva fotka sa Durmitora... svaka čast...

 

Lično rezervne propove ne nosim nikada sa sobom, smatram nepotrebnim jer ne letim kroz granje, zgrade, žice ovo ono pa ne smatram da ću da ih polomim... 

P.S. nabio sam ga jednom u klupu sa oko 30 km/h polu-namjerno i ništa... pao na zemlju... armed i gas dalje... nije se ni po "dupetu počešao" kako se to kaže... 

 

Kabal za punjenje sa punjačem je uvijek sa mnom, paket ND filtera i to je to... 

 

@alexanto reci mi ima li tvoj Air na onom "fabričkom" okviru za sočivo neko staklo? 

Čitam na DJI forumu neko je dobio to staklo tj, onaj navrtaj sa staklom neko bez... ja sam dobio bez... ili sam ga izgubio... jedno od to dvoje... 

Mislim u suštini letim skoro uvijek sa nekim od filtera ali svejedno... Ako treba biti neko staklo krivo mi što ga nemam... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
16 minutes ago, GuMi5 said:

 

Ja nisam nista dobio dodatno. Fly more paket sam uzeo. (tek sad vidim da si alexanto pisao.)

Ne koristim filtere, dovoljno mi je vec mekana slika i bez njih, a u zivotu se nisam cimao oko nd filtera osim kad mi treba velika blenda 1.8-1.2 po suncu.
Malo su mi izvikani nd filteri za dronove kao "must have".
Dajem ruku da niko nece skontati ni u jednom mom videu kad sam nesto snimao na 1/100 a kad na 1/4000 bilo sa kamerom ili dronom, kao sho u portfoliu nece niko pogoditi sta sam fotkao fotoaparatom a sta fonom.|

Mnogo je vise potrebno za "cinematic look" od 1:180 shutter angle rule-a, a smatram se za nekog ko je, shobse reklo, profesionalan po tom pitanju https://www.stavrography.com/Videos

Propove nosim uvek, koristio sam ga za posao par puta na tom putu, i osecam se malo sigurnije sa njima.

U svakom slucaju, air je mama, kad izadje dvojka za nekih god dana, ima je duzmem ako stave veci senzor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
2 minutes ago, Skyrunner said:

Izašle dve verzije Mavic Pro

 

Meni se čini da je najveće unapređenje u kameri, a letelica je poboljšana, malo više ostaje u vazduhu i brža je

Da, al pro ne moze bas oko struka da se nosi.

Mavic 2 Pro ima bas "velik" senzor u odnosu na prethodni, dok 2 Zoom ima isti senzor kao prethodni ali zoom objektiv.
Kome ne predstavlja nekompaktnost (diskutabilno) problem, definitivno treba da doda jos par stotki i uzme njega.

Iako sam u prvim testovima video da i ovaj pati od krivog horizonta kao i prethodni pro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ja sam najkasnije skontao da je ND potreban kada sam snimao nešto za klijenta pa letio oko novoizgrađene zgrade... ma druže sjeckaju ivice zgrade na videu kao nožem... 

Sa NDom dobiješ taj cine-blur koji svi ganjaju... 

Nije must have... ali mene mrzi letiti ultra sporo da bi to izbjegao pa eventualno u postprodukciji ubrzavao ovo ono... 

Imam svoj stil letenja i to je ta priča...

 

Mavic Pro2 bih rado posjedovao zbog veličine senzora ali smatram ga nepraktičnim za prenos jer putujem dosta (u 2018. 8 zemalja) i stalno je bio sa mnom... da je bio veći teško da bi mi se mililo da ga nosim stalno... 

 

Ako bude nega jeftina ponuda nekada, moj je svakako ali bez toga, ništa. Što i sam kažeš čekam Air 2...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja