Jump to content

Moto Zajednica

Dronovi/bespilotne letilice

Recommended Posts

  • Јахач змајева, 1537 postova
On 20.12.2019. at 14:28, GuMi5 je napisao:

Meni je srcu draže letiti dron od 50$ pa ako se slupa, posebno u fazi učenja, zabole me.

 

Tih 50$ si amortizovao u dijelovima skupljeg kojeg ćeš da kupiš kao naslednika... 

@LuckyVladano, evo gore, citirah sebe od prije.

 

Uzmi neki dzabni dron i ako provališ da te ne grije sva ta priča, nisi uvaljao pare bezveze... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Mislim da jeste, ali mislim da u tome i jeste poenta. Na senzore se ne bi trebali oslanjati, iako nam čine život lakšim.

To je ok, da ako stvarno zagusti, reaguje. Da stalno letiš vjerujući samo njima, mrka kapa. Primjera radi, ne vide mrežu u fudbalskom golu, sitne grane na drveću tanje od recimo 3-4cm i koješta još... ne pitaj kako znam... 

 

U suštini, ja se iznad svega uzdam u sebe, a tek onda senzoriku.

Jedino što bi trebalo da ima je GPS lock iako sam letio i bez GPS-a masu puta... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

GPS Lock? Misliš na onaj Vision positioning? Tipa Mini ima neku kameru ili senzor sa donje strane, pa ume sam da lebdi u mestu. Neki dronovi ne mogu to, već uvek blago vuku u neku stranu pa mora pilot da ih održava u mestu.

 

Ili si ipak mislio na GPS? Šta bi bio tačno taj GPS Lock? Isto to - da održava istu poziciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ma da imenjače... To je to...

 

 

Mislim priča je kao sa ABS-om na mopedu... Znaš da ga imaš ali ne gaziš kočnicu svaki put kao pomahnitao...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Mnogo je teže leteti sa nekim kineskim od 50$ nego sa DJI.

 

Nije samo do senzora prepreke, nego i sama činjenica da je ugrađeni ESC(upravljačka jedinica) dosta naprednija i sva korigovanja radi automatski i to mnogo puta u sekundi. Na tebi je samo da zadaš komandu šta želiš da letelica uradi. Kod igračka dronova to nije tako, već moraš stalno da misliš šta će to čudo sledeće da uradi i budeš spreman da pariraš da bi leteo gde ti hoćeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Brat pre 3 dana zakačio sparka na vrh krošnje drveta od 30 metara, pokušavao je svakako da ga skine i na kraju je tamo i ostao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Pošto si bistar dječko, sigurno si mogao da izguglaš šta ESC znači... A @Skyrunner... 

ESC ima samo jednu jedinu funkciju, a to je da određuje brzinu okretanja motora i samim time propelera. ESC dolazi od Electronic Speed Controller. Upravljačka jedinica, ilitiga Flight Controller je mozak sistema i radi tako kao što ti to zamišljaš, no međutim neznatno različito od modela do modela.

Posebno za nekoga ko počinje da leti te finese ne igraju nikakvu ulogu. 

 

P.S. nikakvo čudo neće da se desi, gurneš palicu desno leti desno, lijevo leti lijevo. Ne treba praviti nauku od onoga šta nije nauka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Mnogo je teže leteti sa nekim kineskim od 50$ nego sa DJI.
 
Nije samo do senzora prepreke, nego i sama činjenica da je ugrađeni ESC(upravljačka jedinica) dosta naprednija i sva korigovanja radi automatski i to mnogo puta u sekundi. Na tebi je samo da zadaš komandu šta želiš da letelica uradi. Kod igračka dronova to nije tako, već moraš stalno da misliš šta će to čudo sledeće da uradi i budeš spreman da pariraš da bi leteo gde ti hoćeš.
Tako nekako i ja mislim. A mavic pro mi se svidja vise od ovih malih i zbog trajanja baterije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 7 sati, Alexey je napisao:

Mini, prvi let i prvo cackanje u editoru :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=QR7A5OGIRYA&t=1s

Odličan!:jee1:

Koji si program koristio za editovanje? I generalno koje programe ostali koriste?

Ja sam radio u DaVinci-ju, ali mi ceo snimak secka (ima link sa yt-a u temi).

Ima li ko sta za preporuku? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Supruga za veće, duže montaže koristi Adobe Premiere Pro. Ja iskreno sve to sitno do minut, koristim DJI Fly njihovu, samo ne koristim njihove template, već sam kombinujem na opciji Pro, za moje potrebe dovoljno opcija. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie
42 minutes ago, Marko05 said:

Odličan!:jee1:

Koji si program koristio za editovanje? I generalno koje programe ostali koriste?

Ja sam radio u DaVinci-ju, ali mi ceo snimak secka (ima link sa yt-a u temi).

Ima li ko sta za preporuku? 

Hvala :)

Da Vinci sam koristio, probao sam i dji aplikaciju ali za mene mnogo kompresovano.U Da Vinci sam odradio upscale na 4k i zadovoljan sam kako izgleda.

Bukvalno sam gledao youtube uputstva za Da Vinci i uporedo editovao :D(sve sto sam znao je kako zelim da izgleda).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 6 minuta, Alexey je napisao:

Hvala :)

Da Vinci sam koristio, probao sam i dji aplikaciju ali za mene mnogo kompresovano.U Da Vinci sam odradio upscale na 4k i zadovoljan sam kako izgleda.

Bukvalno sam gledao youtube uputstva za Da Vinci i uporedo editovao :D(sve sto sam znao je kako zelim da izgleda).

Hvala ti.

Ja uradih al' nije to to. 

Moram ponovo probati, mozda sam zeznuo negde u podešavanjima. 

Koristio sam studio 15, ne mogu nigde da nadjem 16 u full verziji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Nakon mesečak dana mogu reći da sam skoro savladao Minija. Ako budem imao i dalje noviteta za snimanje i vremena, razmišljaću definitivno o kupovini Mavic Air 2. 
 

Od mana na Miniju za sada pripisujem WiFi signal tj ometanje signala u nekim delovima i  malu gramažu pa ga vetar dosta ometa.

 

U međuvremenu evo jednog novog snimka u režiji moje supruge. Ja sam samo pilot! :moto3:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 36 minuta, nikvuksa je napisao:

Nakon mesečak dana mogu reći da sam skoro savladao Minija. Ako budem imao i dalje noviteta za snimanje i vremena, razmišljaću definitivno o kupovini Mavic Air 2. 
 

Od mana na Miniju za sada pripisujem WiFi signal tj ometanje signala u nekim delovima i  malu gramažu pa ga vetar dosta ometa.

 

U međuvremenu evo jednog novog snimka u režiji moje supruge. Ja sam samo pilot! :moto3:

 

 

Uuu bravo, bravo.:care:

Ja sam u nedelju hteo da se provozam do Uvca i malo da pustim Minija, al' kasno ustao, posle kiša, uspeo sam samo do Mokre Gore da odem.

Super snimak.

Imam i pitanje, tj par komada.

Što se tiče editovanja, bas me to zeza. Snimak je na kartici bas dobar, obično snimam fullHD, al cim ga obradim konstantno secka, ili ceo snimak, ili pak jedan deo.

Ne znam sta moze biti problem? Kartica mi i nije nekog kvaliteta, al opet originalni snimak ne secka ni malo.

Možda je opet do programa za edit, radio sam u DaVichi-ju? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav ja sam novi član i imam trenutno dji phantom 3 pro dron koji je solidan, ali meni nedovoljan.

Planiram sa kupim mavic 2 pro ili phantom 4 pro,jedan od ta dva drona uzimam, cena je slična,kamera takođe, ali samo telo drona mi je lepše kod mavic 2 pro. Voleo bih da znam vaše utiske i koji mi vi dron preporučuje te. 

 

Slika dji phantom 3 pro sa 250 metara. 

DJI_0153.JPG

Promenio član Drondzija Boka
Zaboravljeno da dodam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
Pre 12 sati, Marko05 je napisao:

Što se tiče editovanja, bas me to zeza. Snimak je na kartici bas dobar, obično snimam fullHD, al cim ga obradim konstantno secka, ili ceo snimak, ili pak jedan deo.

Ne znam sta moze biti problem? Kartica mi i nije nekog kvaliteta, al opet originalni snimak ne secka ni malo.

Možda je opet do programa za edit, radio sam u DaVichi-ju?

Moguće da je do kartice, imaš na sajtu DJI koje se kartice preporučuju. Ja koristim SanDisk Extreme 64gb. 
Supruga koristi Adobe Premiere Pro za editovanje, ne znam mnogo pojedinosti oko samog programa iskreno.

Uglavnom, veoma moguće da je do kartice...probaj sa kvalitetnijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 20 minuta, nikvuksa je napisao:

Moguće da je do kartice, imaš na sajtu DJI koje se kartice preporučuju. Ja koristim SanDisk Extreme 64gb. 
Supruga koristi Adobe Premiere Pro za editovanje, ne znam mnogo pojedinosti oko samog programa iskreno.

Uglavnom, veoma moguće da je do kartice...probaj sa kvalitetnijom.

Danas cu da odem da uzmem pa za vikend da testiram.

Ja sam skinuo full verziju Adobe-a, al "divljak" sa Pirate-a. Više baguje nego što radi, a komp mi ok.

Moram juriti neki original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja