Jump to content

Moto Zajednica

Dronovi/bespilotne letilice

Recommended Posts

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Air2  je mnogo ozbiljnija mašina, ali sa fly more combo dosta košta.

Veličina ti je zadovoljavajuća i za putovanje sa motorom.

Mini je više dron za letenje u vidnom polju i hvatanje dobrog kadra iz ptičje perspektive.

Za većinu ljudi i većinu situacija je idealan.

 

Ja gledan da kupim jednog sad kad krenu ove rasprodaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5690 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ne zaboravite da je MM2 ispod 250 grama, zbog zakonskih regulativa... Za hobi vrlo bitna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ja sam iskreno uzeo sa kupujem prodajem, ako se dobro sećam, profil Svet Tehnike...
Sećam se da je imao preko 2000 pozitivnih ocena. U trenutku kupovine, maj 2020, bio je malo više od100 eur povoljniji u Fly More Combo paketu nego u istom paketu u Gigatronu.

 

Dobija se garancija 2 godine iz HU, ali konkretno mislim (nadam) da tu ništa sem mehaničkog oštećenja i ne može da se pokvari. Za ovih 6 meseci, preko 110 letova, nijedan problem za sada...

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1557 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
54 minutes ago, severian said:

A gde uopšte kupiti dron u Srbiji? Razmišljam i ja o mini 2, gde kupiti? 

Nedavno sam kod njih uzeo Mini2, i dosadasnje GoPro sam uzimao kod njih. Mozes bez obaveze da odes do njih, sve modele imaju izlozene, mozes da ih fizicki uporedis, da pitas sta te zanima...

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Još jedno pitanje, vama verujem glupo : zašto je taj fly more kit 150e skuplji od drona? Vidim da jedino što ima je 2 baterije više, rezervne propelere I nešto rezervnih srafova? Da li su propeleri i baterije toliko skupi pojedinacno? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1557 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Propeleri i džojstici nisu neki izdatak... ali ekstra dve baterije + punjač za njih koji može da služi i kao power bank + torba... i eto razlike. Jedna baterija zaista nije dovoljna, a kada bi sve kupovao posebno prebacio bi cenu Fly More Combo. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav svima. Nov sam ovde. Zanima me da li ima neko da zaradjuje od snimanja dronom i da li se ispati? Kupio bih Mini 2 ako bih imao neku buducnost u snimanju. U suprotnom bih uzeo Mavic Mini radi razonode i kao hobi. Imam posao i karijeru. Samo me zanima da li bih mogao da snimam profi kao drugi posao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Kao drugi posao... Ne bih rekao da je nemoguće. Međutim, iako to deluje lako gledajući sa strane, video produkcija je ozbiljan i zahtevan, posebno vremenski zahtevan posao, pogotovo ako je zarada jedan od ciljeva. Razonoda je već druga priča. :)

 

Međutim, od nečega se mora krenuti. Posle se neko razvije dalje i krene ozbiljnije da doživljava i shvata sve to, dok neko ostane na razonodi, što je takođe sasvim okej. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Hvala na odgovoru. Razmisljao sam da uzmem dron iz zabave iskreno, pa mi palo na pamet "zasto ne bih uzeo malo bolji dron sa boljom kamerom, i usput zaradio".
Nigde nisam uspeo da nadjem iskustva ljudi koji se bave time malo ozbiljnije, i koji pricaju otvoreno o nekoj zaradi. Ja bih iskreno bio srecan kad bih samo otplatio taj Mini 2, nista vise :D

Promenio član O.G. Loc
greska u pisanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Može mala pomoć?

Kupio sam nedavno Ryze Tello dron i nigde ne mogu da nađem pojačivač wifi signala za dron. Bio je nekad Xiaomi repeater, pa Pix Link repeater i svi su oni prodati, tako da nemam alternativu. Ima neki tp link ali je dosta skup. Znate li neki pojačivač signala koji bi mogao da radi sa ovim dronom ili ako negde ima u prodaji da se kupi? Xiaomi provereno radi ali ga nema nigde.

Pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Kupih ovo:

YPSMLYY USB Charging WIFI Repeater Wireless Extender 300M Rechargeable Power Wireless Dongle, Wireless WiFi Range Signal Booster

Pa ću da vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav svima,

 

Već godinu dana koristim mavic mini i više sam nego zadovoljan sa njim. Verovatno je već pisano ali domet mu se povećava sa yagi antenicama koje sam kupio na aliexpressu za male pare, telefon na airplane modu i ručni odabir frekfencije rada i onda je druga priča ja sam ga tako terao i do nepuna 2 km na otvorenom van naselja. U prilogu video koji sam pravio i kačio na jedan forum o građevini. Kad budem u prilici uzeo bih air 2 koji je po meni best buy.

 

 

 

Interesuje me da li je neko išao u Tursku sa njim? Da li su mu carinici pravili problem na aerodromu obzirom da je to dron koji je 249 gr i kod njih nije u kategoriji da se mora prijavljivati?

 

Unapred Hvala,

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Na kojoj frekfenciji ga vozis i gde se to podesava? Meni u zemunu,u naseljenom,gubi domet na 250 metara na otvorenom je druga prica ali preko 1400metara tesko da ide

Promenio član zemunac72

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 13 sati, zemunac72 je napisao:

Na kojoj frekfenciji ga vozis i gde se to podesava? Meni u zemunu,u naseljenom,gubi domet na 250 metara na otvorenom je druga prica ali preko 1400metara tesko da ide

U samoj aplikaciji imaš transmisiju i tu biraš manual, telefon obavezno u airplane mode.

Za naselje je 5.8 i to su ti trocifrene oznake kad biraš u manuelu, kada biraš sačekaj malo da se se smire podeoci i izaberi onaj koji je zelen i sa najmanje ometanja, s tim da kada se ti nakačiš postaje crven jer si ti onda na toj frekfenciji. Takođe i za taj mod mogu se kupiti yagi antene, znači antenei  imaš  za 2.4 i za 5.8. Ono što sam ja primetio uglavnom gubim domet kada je dron iznad mene ili na par metara ali preko 50 tak metara visine.  Uvek gledam da je dron ispred mene i bar 50tak metara daleko jer tako najbolji položaj za antene.

 

Znači ovako airplane mode + manuelni izbor rada + po mogućstvu yagi antene koje pojačavaju oko 30% dometa.

Promenio član ĆoRaVa_SoVa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
On 11/23/2020 at 5:17 PM, alexanto said:

Ne zaboravite da je MM2 ispod 250 grama, zbog zakonskih regulativa... Za hobi vrlo bitna stvar.

 

Šta je potrebno (u smislu zakonske regulative) da bi upravljao sa Mavic Air 2 ?

Koliko je taj deo priče od značaja ako se koristi van naseljenih mesta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1557 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
8 minutes ago, drs said:

 

Šta je potrebno (u smislu zakonske regulative) da bi upravljao sa Mavic Air 2 ?

Koliko je taj deo priče od značaja ako se koristi van naseljenih mesta ?

Baci pogled...

 

BLOG.AVMARKET.RS

Verovatno ste već čuli da su već neko vreme na snazi nova pravila koja regulišu ko može da upravlja dronom i pod kojim uslovima. Ove regulative bile su neophodne zato što je...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Našao ovo:

 

WWW.PRAVNO-INFORMACIONI-SISTEM.RS

РЕПУБЛИЧКИ ПРОПИСИ САОБРАЋАЈ, ВЕЗЕ И ЕНЕРГЕТИКА Ваздушни саобраћај Правилник о беспилотним ваздухопловима: 1/2020-163

 

Prema gornjem tekstu, mož da bidne ali ne mora da znači. Tj. za dron do 0.9kg (Air 2 je 570 g) ako ga ne koristiš za tačke 1 do 8 Član 4, ne moraš u evidenciju Direktorata.

 

 

Разврставање беспилотних ваздухоплова

Члан 3.

Према максималној маси на полетању (МТОМ) беспилотни ваздухоплови се разврставају на следеће категорије:

1) категорија 1 – обухвата беспилотне ваздухоплове чија је максимална маса на полетању мања од 0,9 kg;

2) категорија 2 – обухвата беспилотне ваздухоплове чија је максимална маса на полетању од 0,9 kg до 4 kg (не укључујући 4 kg);

3) категорија 3 – обухвата беспилотне ваздухоплове чија је максимална маса на полетању од 4 kg до 25 kg (не укључујући 25 kg);

4) категорија 4 – обухвата беспилотне ваздухоплове чија је максимална маса на полетању од 25 kg до 150 kg.

Упис у Евиденцију ваздухоплова Републике Србије

Члан 4.

У Евиденцију ваздухоплова коју води Директорат цивилног ваздухопловства Републике Србије (у даљем тексту: Директорат) се уписују:

1) сви беспилотни ваздухоплови који припадају категоријама 3 и 4;

2) беспилотни ваздухоплови који припадају категорији 1 или 2 који се користе за:

(1) летење на висинама већим од 100 m;

(2) летење у близини аеродрома;

(3) летење на хоризонталној удаљености већој од 500 m од оператера беспилотног ваздухоплова;

(4) летење изнад људи;

(5) летење у близини људи;

(6) летење у условно забрањеној зони;

(7) летење ноћу;

(8) избацивање течности или предмета или ношење спољног терета који није елемент структуре беспилотног ваздухоплова.

Упис у Евиденцију ваздухоплова врши се на захтев власника беспилотног ваздухоплова или на захтев корисника беспилотног ваздухоплова, а по овлашћењу власника.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

To mahom važi po svetu, i to je razlog zašto je DJI napravio takav dron. U Japanu je npr. granica 200g, pa Mavic Mini za japansko tržište ima 199g. Međutim to ne važi i u Srbiji, što potvrđuju prethodne dve poruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja