Jump to content

Moto Zajednica

Dronovi/bespilotne letilice

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Stara narodna mudrost kaže "ako nisi pričao kao da nisi ni #%$"#". U to ime evo ga link premijernog leta sa Mavic Air.

 

 

 

Žao mi što je snimano u sred dana pa svetlo nije baš sjajno, nisam ni očekivao da ću snimke iskoristiti. Reako bih da definitivno fale ND filteri jer je ekspozicija prekratka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da. I dalje ih ima nekoliko na oglasima. Jedino što nisam uzeo ND filtere, tj ovaj primerak ih nema. Dobio sam polarizacioni (njega koristim kao ND2 :) ) i UV. ND ću dokupiti u neko doba, možda kada se stabilizuje dostava iz Kine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Čitam i samo se navlačim i na kraju pravac VIP. I j.bi ga ...................daj. Potpisah ugovor na 24 rate i idemo. Oduševljen sam pa evo par slika i video onako probno dok se ne uštosim. 

IMG_20200706_205145.jpg

DJI_0005.JPG

DJI_0006.JPG

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Jedno pitanje za iskusnije droniste. Igram se sa mojim DJ Mavic mini-jem i ako ima "RTH" opciju kako ste prevazišli "strah" da ne pobegne. Gledam vaše snimke i ceni da vam je sigurno izašao iz vidokruga prilikom snimanja. Mene blago hvata panika te ne mogu da iskoristim prave mogućnost iako iima opciju da čak i ako izgubi signal pa čak i kad je na "low battery"  uključuje se return home. Pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
Pre sat vremena, BaneVuk58 je napisao:

Jedno pitanje za iskusnije droniste. Igram se sa mojim DJ Mavic mini-jem i ako ima "RTH" opciju kako ste prevazišli "strah" da ne pobegne. Gledam vaše snimke i ceni da vam je sigurno izašao iz vidokruga prilikom snimanja. Mene blago hvata panika te ne mogu da iskoristim prave mogućnost iako iima opciju da čak i ako izgubi signal pa čak i kad je na "low battery"  uključuje se return home. Pozzzzz

I ja sam imao do skoro isto veliki strah. Ali onda sam stisnuo zube i rekao, ako treba neka pada. Pa nije on mene kupio nego ja njega. Bukvalno je bilo ILI ILI. Prvo sam vezbo na cistini iznad njiva, a onda presekao i otisao na Dunav kod mene u NS i pustio ga iznad, pa sve dalje i dalje. Nema sta, tako sam se i opustio.  Evo sad sam bio u Beloj Crkvi na kampovanju. Isto ga pustao iznad jezera. Vozam ga kao da sam se sa njime rodio :D Ne tako dobro, nego sam onako siguran.  A sto se tice kad ga izgubim iz vidnog polja, gledam na karti onda. I vidim see na karti i vidim njega. Okrenem ga prema sebi i vratim ga nazad. Gledas u brojeve i vidis kako se smanjuju. Znaci da ti se priblizava. Pre poletanja ispitaj malo teren, vidi sta i kako i kolike su visoke prepreke neke. Cuvaj se i jakog vetra. MM je lagan. Eto kako sam ja to prevazisao. I to sam stisnuo zube bkvalno pre mesec dana. Inace mi je bila frka. Stalno sam mislio da ce se srusiti sam od sebe. A onda posle 10000 YT snimaka dronova, svi profi likovi su rekli, da je u 99% padova kriv ljudski faktor. Nikad nije pao sam od sebe, a da je sve bilo dobro podeseno i idealni uslovi. Nadam se da sam ti malo pomogao, jer te potpuno razumem :takoje:
Evo ti moj neki amaterski snimak. Nista narocito, ali je za mene to bio uspeh :D 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

@K_A_W_A

Samo malo nežnije sa skretanjem i gimbalom. Naravno, obavezan Cinematic mode. Onaj snimak iz Vajske je već bolji, valjda kako se opuštaš i uhodavaš.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

@Oroku Lep video! :takoje: Čekam da supruga uradi montažu sa Stare Planine pa ću i ja podeliti. Ja upravljam a ona montira. :D 
 

@BaneVuk58 Moje iskustvo:

Prvo uvek letim sa punim baterijama ili skoro skroz punim. 
Što se tiče RTH retko kad ga koristim iskreno, prvo mora da se proceni visina na koju se vraća, pa onda stavim npr 40m a negde sam na 20 pa dok se popne pa dok se vrati i slično. 
Obično kad poletim, poletim tačno iznad i nekako se orjentišem i gde god da letim nekako zapamtim gde se nalazim. Najdalje sam išao do 2000m od mesta gde je poleteo i nisam peo na više od 400m u visinu. 

Što se tiče straha, u startu ga je bilo, ali sa svakim letom se stiče rutina i upravljivost, kao i sa motorom. Sad letim i iznad vode najbliže moguće vodi, ulazim blizu vodopada, oko krošnji drveća i slično. Kada vozim tako blizu prepreka onda gledam u drona ako je vizuelno tu, ne u ekran. 

 

Panika se jednom desila kada mi je na Zlataru na 1000m od mene izgubio sve veze sa kontrolorem, a baterija na manje od 50%. Tada sam se već oprostio međutim posle 20 sekundi nelagode signal se vratio. 

 

Na Staroj Planini baš na jednom brdu koji se vidi kod kolege na snimku sam leteo nisko do visoke trave, gde sam hteo da snimim cveće i valjda ga je poneka visoka travčica “pošašoljila” po senzoru odozdo on se pogubio i pao je sa nekih 1.2m visine na travu. :D 

 

Na ovim profilima možete videti moje kraće klipove koje napravim iz njegove aplikacije DJI Fly a supruga montira malo veće klipove u Premieru. 
 

https://www.youtube.com/user/4vuksa
 

https://www.youtube.com/channel/UCS1MAAEWdtyceRJWgFHc1RQ
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Snimano tokom prethodne sedmice. Većina kadrova je sa Mavic Air, zemaljski su sa Canon EOS R. Jedna baterija (3 crkle praktično odmah nakon kupovine) definitivno nije dovoljna. To znači praktično samo jedan let dnevno u toku lepog svetla (moglo bi i ujtru, ali tada se spava :D )

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

@Gliga   Super si uklopio snimke. Sviđa mi se! 
Baš bedak za baterije, neverovatno da su tako brzo pocrkale. Koliko su puta punjene?
Kako si zadovoljan sa R-om? Ja čekam neku povoljnu cenu RP-a. Ovi što prodaju na KP traže kao za nov. Jedan mi čak tražio 110e više nego u prodavnici. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Dve su bile naduvene još dok sam kupovao, skroz se otvorile nakon 1-2 upotrebe. Za njih sam i računao da su za zamenu pa je cena drona bila prihvatljiva. Treća bila super prva 4 leta, na petom letu je instant pala sa 20 na 0%, srećom dron na metar visine iznad trave. Narednih nekoliko ciklusa se isto tako ponašala dok se konačno pre par dana nije isključila odmah po poletanju. Dron je svaki put prošao bez ogrebotine. Sve baterije su bile između 45-55 (verovatnije 50) ciklusa. Jbg, dve nove baterije 20000 naših novaca...

 

R mi je otkrovenje. Po prvi put imam aparat aktuelne generacije :) U odnosu na 5d II koji sam koristio pre njega mnogo bolji fokus sistem (tačke praktično na celom ekranu, praćenje oka, lica i figure), uglavnom ne zna da promaši. Elektronsko tražilo mi je takođe super, svakako korisnije od prizme. Osetno manje šuma na visokim ISO. Neki dan fotkao u pećini sa 12800 i posle u LR posvetljavao za 2-2.5 blende, fotke sasvim upotrebljive. Ergonomija mi je super (jedino ne koristim onaj touch-bar, aktivan mi je samo za listanje fotki ali i za to ga baš nešto ne koristim), odgovara mi što je manji od 5d a opet nije neudoban. Bez nelagode ga nosim po par sati, bez obzira koji objektiv nakačim.Nekom sa krupnijim šakama bi možda bio premali. Kad smo kod objektiva, koristim sve stare EF objektive i Signimu 35-icu preko adaptera koji dolazi uz njega. Apsolutno bez greške. 

 

Video mi je isto super mada to slabije koristim (a nedavno sam uzeo i gimbal). Šteta je što 4k kropuje (meni ta rezolucija trenutno upotrebljiva samo za stock), što full HD snima maksimalno na 60fps i što na 720p sa 120 frejmova ne funkcioniše auto fokus. Kontam da su ga morali obogaljiti zbog skupljih modela.

 

Ako budeš u NS i hoćeš da isprobaš/ispipaš javi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Evo ga new kid on the block....za pristojne pare.. izgleda da je dobra kupovina.. ko nema za DJI. Dosta funkcija. 

Xiaomi firma, ali pod drugim imenom

 

 

x8s-600-500.png
WWW.FIMI.COM

<p>Less, Yet More</p>

 

350 evra plus carina

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Znaci ispod 200e nista polupristojno... Ja dobio nekog mucenika sa fejsa, dronexprosrbija, navodno ga pravili neki nemci kao...u stvari, kinesko go.ance :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja