Jump to content

Moto Zajednica

Dronovi/bespilotne letilice

Recommended Posts

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
pre 6 minuta, alexanto je napisao:

Kome treba 4K, Raw fotke 100 mbs bitrate, njemu vredi. Ako ti to ne treba, Mini je bomba. Samo baterija traje duplo duže nego na Air-u... 

Hvala! 
Kažem, totalni amater, ali najviše što me odvlači od Miji Fly More Combo paketa je nedostatak tih senzora, koji ljudi pominju da su imali na Sparku i tih opcija Follow. 
 

Jel moguće da oni nekim upgrade-om ubace neke opcije ili to ne dolazi u obzir?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 5 minuta, Lošmi_WayOfLife je napisao:

Jel imao jos neko problem kao ja sa minijem, posle poslednjeg update-a.. sve je okej, povezivanje, let, ali kada sleti pocne da pisti i izbacuje error, trazi da restartujem dron, opet leti normalno i kada sleti prica se ponavlja? 

Drug je rešio problem update-om preko kompa. Ja sam sinoć gimnasticio i update-ovao ali nisam testirao. 

Kaže da ne izbacuje grešku kad se odradi preko Dji Asistent.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
pre 4 minuta, nikvuksa je napisao:

Hvala! 
Kažem, totalni amater, ali najviše što me odvlači od Miji Fly More Combo paketa je nedostatak tih senzora, koji ljudi pominju da su imali na Sparku i tih opcija Follow. 
 

Jel moguće da oni nekim upgrade-om ubace neke opcije ili to ne dolazi u obzir?

Nema sanse, zato sto follow je izostavljen bas iz razloga sto nemas senzore i prva prepreka (citaj bandera) bila bi kobna..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Pa da, logično :)

A da li su meni kao totalnom početniku neophodni senzori ili je to stvar malo veštine koja se stiče? 

Ne bih da uzmem Mini i da bude "e zajebah se". A iskreno RAW i 4K mi nisu potrebni, ne editujem slike profesionalno, pa da samo zbog toga uzimam Mavic Air. Ali ako je Mavic Air bolji zbog veće težine (vetra), senzora itd, zato se i razmišljam...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Osecam da ce ovo biti prava stvar, samo sto je i cena prava, oko 1000e.  Danas je promocija ovog novog modela.

MAVIC AIR 2 è il primo drone pieghevole DJI a 4K 60fps e 8K ...
Фотографија корисника Jasper Ellens
Фотографија корисника Rafael Establiet Aragon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Jer smo razmaženi i volimo da, ako je ikako moguće, imamo dron od 10 grama, veličine zrna graška, koji snima 8k u flat formatu i fotka raw u rezoluciji od 19000x12665 piksela. :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 28.4.2020. at 6:34, GuMi5 je napisao:

Jer smo razmaženi i volimo da, ako je ikako moguće, imamo dron od 10 grama, veličine zrna graška, koji snima 8k u flat formatu i fotka raw u rezoluciji od 19000x12665 piksela. :)

 

Ozbiljno, da li je samo niza cena razlog ili PRO imaju neke nedostatke u odnosu na AIR ili MINI ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
 
Ozbiljno, da li je samo niza cena razlog ili PRO imaju neke nedostatke u odnosu na AIR ili MINI ?
Mavic Pro je bolji dron. Neko ko je na motoru možda mu znači kompaktniji dron,mada Mavic Pro nije preterano glomazan. Drugo je cena. Ova dva za manju cenu su dobri,posebno za ljude koji ne prave profi snimke.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
Pre 12 sati, LuckyVladano je napisao:

Ozbiljno, da li je samo niza cena razlog ili PRO imaju neke nedostatke u odnosu na AIR ili MINI ?

Ja sam uzeo Air jer je taman kada sam pomislio da kupim Pro izašao i onda sam pomislio da je ok da kupim nešto kompaktnije... 

 

Moj je stigao u Tursku, Tadzikistan, Rusiju, Dansku, Švedsku, Norvešku, Njemačku, Francusku, Austriju, Italiju, Sloveniju, Češku i td.     -> samo zato što je bio malen i nije me mrzilo da ga nosim.

 

Mislim da za hobi fotkače, gdje i sam spadam, igra ogromu ulogu koliko je dron veliki. Ja i ovaj kad-kad ne ponesem sa sobom jer je veliki. Tako da razumijem one koji se odlučuju za Mini... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Konačno se smirio vetar, pa sam uspeo da probam Mavic Mini. Zadovoljan sam mališom, kvalitet snimka je odličan, samo malo previše doda sharpening, ali šta je tu je. imageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfcimageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfc
Sutra idem da se provozam bajsom, pa ću probati da snimim nešto zanimljivije. 

DJI_0145.jpg

 

 

DJI_0137.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Bas se ovih dana jakoo lomim dal da kupim i MM. Naravno Sparkija zadrzavam, ali jedino mi je MM bolji zbog baterije i malo bolje kamere. Sve se kao odlucim Zovem i narucujem, pa onda povucem rucnu :D I tako svaki dan. Jer jos nemam nekog letackog iskustva, a kao hocu da imam jos jedan. Bas zbog te baterije da mogu da sam opusteniji. Jer na Sparku realno baterija je oko 12min. Dok ja sve ispodesavam, ode tu i minut dva, a traba mu i 2-3 min da se vrati, tako da efektivno ima jedno 7-8min sto je stvarno slabo. Imam  jos jednu bateriju, ali necu da ga stalno spustam da bih menjao baterije. Tako da, mozda se i ponovim za jos jedan doron ovih dana, pa nek ide zivot :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma samo rokaj. :D Meni je Mini pun pogodak baš zbog svojih dimenzija. Stoji mi u rancu bez da znam da je tu, a uvek je na dohvat ruke. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Pre 21 sati, K_A_W_A je napisao:

Bas se ovih dana jakoo lomim dal da kupim i MM. Naravno Sparkija zadrzavam, ali jedino mi je MM bolji zbog baterije i malo bolje kamere. Sve se kao odlucim Zovem i narucujem, pa onda povucem rucnu :D I tako svaki dan. Jer jos nemam nekog letackog iskustva, a kao hocu da imam jos jedan. Bas zbog te baterije da mogu da sam opusteniji. Jer na Sparku realno baterija je oko 12min. Dok ja sve ispodesavam, ode tu i minut dva, a traba mu i 2-3 min da se vrati, tako da efektivno ima jedno 7-8min sto je stvarno slabo. Imam  jos jednu bateriju, ali necu da ga stalno spustam da bih menjao baterije. Tako da, mozda se i ponovim za jos jedan doron ovih dana, pa nek ide zivot :D 

Ja sam prešao sa Mavic Air-a na Mini, preporodio se što se tiče baterije. Danas sam leteo, ne uspem da istrošim bateriju na jednoj lokaciji, dok je sa Air bilo baš kao ti sa Sparkom. Taman krenem, ono gotova baterija. Jeste Mini lošijeg kvaliteta izrade, ali kamera je skroz dobra i upotrebljiva. 
Probaću ovih dana i da montiram neki snimak. Do tad, evo dve fotografije. 

 

DJI_0164-Pano.jpg

 

 

DJI_0156.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja se lomim da uzmen dron samo iz jednog razloga: snimao bi moja putovanja. Mislim da su tu dve karakteristike glavne: brzina drona i trajanje baterije. Iskustvo voznje drona mi je NULA, pa mislim cu lakse nauciti na tromijem i vecem PRO nego na manjim mini, air itd. Postoji opcija nekog kineza za 50-100 eu za ucenje, ali mislim da ce biti lakse voziti neki mavic nego kineza.

Da li ispravno razmisljam ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

A može li taj dron da se poveže sa nekim odašiljačem koji bi bio postavljen na motoru, i da te prati dok voziš? Neke glasovne komande poput levo ili desno za okretanje kamere, 50 ili 20 metara za visinu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
A može li taj dron da se poveže sa nekim odašiljačem koji bi bio postavljen na motoru, i da te prati dok voziš? Neke glasovne komande poput levo ili desno za okretanje kamere, 50 ili 20 metara za visinu? 
Da, neki imaju tu funkciju, zbog nje i razmisljam o dronu. Moze da prati vislje ili nize, a moze i da vrti krugove oko tebe. Mislim da se zove "follow me"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja