Jump to content

Moto Zajednica

Dronovi/bespilotne letilice

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pogledas mu ocene i od kad je clan i nema frke... Ti koji su dugo na KP i imaju brdo poz ocena te nece zavrnuti. Ne isplati im se...

 

@Alexey ma ja imam Air i zaljubljen sam u njega ali da ume da usere - ume... Ali za te pare, a moje potrebe,  smatram da je ooodlicaaan :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Ma naravno, ume da usere i Hasselblad :) ali ne pije mi vodu da su Sparkove fotke bolje.Da nekako moze da se umulja raw u Spark-a bilo bi ekstra, ovako sam odavno na klackalici...nema se dovoljno za Air a jbg, ja pucam skoro iskljucivo raw sa svime sto imam i sto sam imao.

Kad je nesto bitno, apsolutno i iskljucivo samo raw.No dobro, da ne teoretisem mnogo, ako bog da, sledece godine cu prelomiti nesto pa cu moci i iz prve ruke da kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
On 25.9.2019. at 15:09, alexanto je napisao:

Pogledas mu ocene i od kad je clan i nema frke... Ti koji su dugo na KP i imaju brdo poz ocena te nece zavrnuti. Ne isplati im se...

 

@Alexey ma ja imam Air i zaljubljen sam u njega ali da ume da usere - ume... Ali za te pare, a moje potrebe,  smatram da je ooodlicaaan :ljubav:

I ja sam godinama na KP a nemam brdo ocena ????

Nisam trgovac, nalog koristim samo kad mi je nesto viska ili kad mi nesto treba.

 

On 25.9.2019. at 13:27, Nikola Stev. je napisao:

Da nema neko iskustvo sa nekim od prodavaca sa kupujem prodajem sto se tice cene, a i proverenosti? Ako ima neka kaze ovde ili neka javi u inbox, bio bih zahvalan. 

Sta te zanima od letilica ??

 

Ja imam u oglasima KP Dji Phantom 4.

Letilicu sam skoro doneo iz beca, kao nova je.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@Dr@g@n 

Ja odgovorih coveku u vezi upita za kupovinu na KP po mom iskustvu... Staz + puno poz ocena daje dobru sliku o prodavcu. To sto je neko na KP dugo a nema ocena nije garancija za trgovinu... Uvek cu prilikom kupovine na KP pre kontaktirati clana sa mnogo poz ocena nego nekog ko ih nema ili ima malo... To naravno ne znaci da taj drugi nije korektan.

 

Do sad se Bogu hvala nisam zeznuo nikad...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Već se u pretprodaji nudi novi DJI Mavic Mini. Teži 249g i to znači da je ispod granice od 250g, kao i da u dobrom delu zapadnih zemalja za takav dron nije potrebna dozvola, prijava leta itd. Zna li neko od naših dronadžija da li i u našim propisima postoji takvo pravilo ili smo uredno veći Pape od Pape?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Već se u pretprodaji nudi novi DJI Mavic Mini. Teži 249g i to znači da je ispod granice od 250g, kao i da u dobrom delu zapadnih zemalja za takav dron nije potrebna dozvola, prijava leta itd. Zna li neko od naših dronadžija da li i u našim propisima postoji takvo pravilo ili smo uredno veći Pape od Pape?
Misliš katolici od Pape.
Koliko sam čitao zakon,ima veze veličina drona i masa. Samo sam zaboravio šta sam čitao. Imaš na sajtu direktorata civilnog vazduhoplovstva sva pravila za to.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Kod nas u računicu ulazi i brzina leta kao i maksimalni domet. A koliko znam kamera na dronu sama po sebi već predstavlja problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

A brate mora tako - ozbiljna smo drzava!

Zamisli da je 80-i-neke bilo ko mogao da kupi dron za 100e i obleti recimo kasarnu u Zajecaru... Pa posle snimak broja vozila i naoruzanja dospe u neprijateljske ruke?

E ako ste to zamislili, zamislite tek sad kakav bi to obavestajni podatak bio za strane sluzbe da bilo ko moze da snimi prazne kasarne...

Pa sigurno za tako neki izdajnicki cin moralo bi na robiju, dugacku...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 27 minuta, Djokic je napisao:

A brate mora tako - ozbiljna smo drzava!

Zamisli da je 80-i-neke bilo ko mogao da kupi dron za 100e i obleti recimo kasarnu u Zajecaru... Pa posle snimak broja vozila i naoruzanja dospe u neprijateljske ruke?

E ako ste to zamislili, zamislite tek sad kakav bi to obavestajni podatak bio za strane sluzbe da bilo ko moze da snimi prazne kasarne...

Pa sigurno za tako neki izdajnicki cin moralo bi na robiju, dugacku...

 

Sedamdesetih i osamdesetih godina sam (kao član Aero kluba Niš) dosta često (skoro svakodnevno) odlazio na Niški vojni aerodrom radi klubskih aktivnosti (letenje, skakanje, ...). Pri tome smo bili strogo upozoreni (usmeno i pismeno) da je zabranjeno unošenje i korišćenje foto aparata ili kamera na aerodromu, a ko prekrši, prvo bude saslušavan kod bezbednjaka, a zatim je sledila i trajna zabrana ulaska na aerodrom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
Pre 2 sati, Singularitet je napisao:

Ipak smo veći papci od Pape.

I to u saftu, ne znam dal' je Papa probao to sito jelo sa valjuscima, ali kad ja(mi) priredim(o) mislim da bi degustirao i bez persuna koji je obavezan na kraju svez u tanjiru..  :2kolce:

 

 

papci.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sve sto leti vise od 10 metara i dalje od 7,5 metara od operatera, spada pod bespilotni vazduhoplovni saobracaj...

 

Nema kod nas labavo ;) Samo ostro i sve po propisu... Nacionalni park srbija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Posto cesto putujem, snimam (onako amaterski za svoje uspomene), zadnjih 2-3 meseca pocnem da gledam i dronove. Procitam hiljade komentara i isto toliko video materijala pogledam i zakljucim da je DJI zakon. E, sad, moje iskustvo 0, znaci necu kupiti nesto najskuplje ni srednje, nego najmanje (najjeftinije) a opet da radi posao. Sto znaci da je kamera OK (min. Full HD), da ima OK stabilizaciju i senzore za navodjenje leta. Naravno odluka padne na DJI Sparka. Jer sta da uzimam neki dron za 1000e, pa reko ako ga nesto skrsim, bolje da skrsim 500e nego 1000e :D Tako da sam vlasnik DJI Sparka vec nekih mesec dana i pustao sam ga 3-4 puta. Spark za pocetnika-amatera je extra. Iskreno, prvi put sam se bas bio malo uplasio, jer ne znam kako to sve funkcionise, komande, te sve procedure oko poletanja itd. Ali sam zakljucio da je sve stvar u vezbi. Sto se kaze, Malo po malo.
E, sad, imam jedno pitanje za vlasnike DJI dronova, Dali mora svaki put da se radi kalibracija? To me malo nervira, a bojim se da cu mozda to nekad i zaboraviti da odradim. Dali ce biti problema, ako slucajno ne odradim kalibraciju? Hvala na odgovoru.


viber-slika-2019-11-21-00-37-31.jpgDJI-0019.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja gledam DJI Air Mini ovih dana. Mislim da im je taj model pun pogodak. Ima baš sve ono što ja očekujem, samo eto, svaki dan odlučim da ga uzmem i onda se ipak predomislim... Što li sam ovoliko neodlučan. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Da ti malo pomognem u odluci ;)  Za par minuta snimka i par fotografija, meni je Spark idealan. Hteo sam i ja Minija, ali sada je idealno vreme da se uzme Spark, jer se pojavio noviji model (Mini) pa je sparku pala cena. Isto kao i sto je sada dobro vreme za GoPro 7 black, jer je izasla osmica. Nisu neke velike razlike. Cak sta vise nesto ima dobro Spark, a nesto mini. Meni kao amateru, spark je zakon.
Резултат слика за different dji spark and mini mavic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja