Jump to content

Moto Zajednica

Dronovi/bespilotne letilice

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
On 8/27/2018 at 9:41 AM, 3OPAH said:

@stavro

 

pogledao sam malo tvoj sajt! impresivno, radoznao sam: mozes li nam reci jesi li profesionalac ili "napredni" korisnik?

pa primaran izvor prihoda mi je od foto/video sljake, pa bi morao reci ovo prvo
hvala ekipa

sto se tice stakla, ima ga svaki mavic air cini mi se, kao zastitno staklo.
neki filteri se navlace preko njega, neki se navrcu umesto njega koliko sam skontao po filterima koji mogu da se pazare po netu.
 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Sve je to lijepo ali, veći od originalnog Mavica koji je meni već i u onim dimenzijama bio prevelik... 
Dakle, ništa za mene... Ostajem pri Air modelu... 

Ako se počnem profesionalno baviti ovom pričom, ok... do tada ništa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Uprosteno receno ND filteri su ti suncane naocare za kamere tj objektive :) Sto veci broj - tamnije naocare. ND4 tek malo tamne, ND32 mrkla noc... Stavljanjem ND filtera, smanjujes ekpoziciju tj shutter speed i dobijas filmskije, "smooth" kadrove... To je za one korisnike koji teze da im shutter speed bude duplo veci od frame rate-a. Dakle ako snimas u 25 frejmova treba teziti da ti shutter speed bude 50 a ako je jako sunce kamera ti daje 1200 :lud: recimo.... E tu nastupaju ND filteri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

   Super, objasnjeno dovoljno prosto da cak i ja neuk za fotografiju mogu da shvatim  :lol:

Hvala puno !

   Kopka me da kupim neki ozbiljniji dron (mada ih nikad osim u masti nisam vozio-tamo ni jedan nisam slupao :lol: ) koji bi mi sluzio uglavnom da snimam putovanja motorima mog sina i mene (ono follow me mod itd), svidja mi se DJI MAVIC, ali dok naucim da letim a da ga ne olupam, pa zakonska regulativa kod nas i u inostranstvu... Pomislio sam da kupim nekog manjeg kineza za probu, ali mislim da su ti manji mnogo nervozniji i da ce me samo naplasiti i odbiti od kupovine Mavic-a ili neceg slicnog. Kao kad kocis punom snagom kocnicama sa ili bez ABS-a

Zao mi samo sto ne moze da se nakaci GoPro5, koje vec imam, racunam da bi dron bio za toliko jeftiniji.

 

Eee, da, jos jedno pitanje: da li (i koliku) ti dronovi imaju nosivost za dodatni teret? Tipa, mogu li privezati nekako na dron dodatnu bateriju i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 23 sati, LuckyVladano je napisao:

Tipa, mogu li privezati nekako na dron dodatnu bateriju i sl.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Svidja mi se tema...
Imam u planu da naucim lepo da letim i da polozim za pilota drona. Cini mi se da je sve popularnije snimanje dronom i da moze da se uzme neka dodatna kinta.
Jel imao neko neprijatna iskustva sa zakonom,mislim na teritoriju grada Beograda? U kom programu editujete materijal?

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Naravno da postoji. Jesmo Srbija ali nismo dno dna...jos uvek... Direktorat za civilno vazduhoplovstvo izdaje licence za pilote bespilotnih letelica. Ja cu se prijaviti,polaze se samo teorija a letenje sam vezbas. Ima sad tamo podela po nemeni itd... takodje svaki let bi trebalo da se prijavi a nabavljaju ili su nabavili neke sprave za obaranje...tako da odatle proizilazi moje pitanje iskusnijim kolegama kako je to u praksi? Znam da kod Usca lete likovi sa malim dronovima za trke,bio sam jednom sa njima...e to treba videti uzivo....

 

Dole u prilogu imate link gde mozete pogledati sve propise vezano za dronove. Ni ja nisam jos detaljno proucio.

 

http://cad.gov.rs/lat/strana/20171/bespilotni-vazduhoplovi

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH
  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Wow...ove male spravice su bas super za razonodu. Bas mi dodje da nabavim jednu,stvarno kul hobi :)

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

@slobasuper9... 

 

Poigraj se malo sa gainovina...

Ako staviš da su ti palice manje osjetljive na početku a više na kraju plus snimaš u stvarnom pro modu onda neće biti ovih sitnih trzaja u toku videa...

 

@alexanto jel'ti se ikada desilo ovo?

 

Disconnected... a metar od daljinca...

Naravno da je se vratio i sletio na take of point ali svejedno... smješna situacija...

 

Moraću sve da update-ujem opet... može biti do toga.

 

Screenshot_20180923-121647.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

@GuMi5 Hvala na savetu. Tek ucim da letim tecno i da se to ne primecuje na snimcima. Konkretno ovaj video je sniman u relativno skucenom prostoru za dron i plasio sam se da ne uletim u granje pa to dosta odvlaci paznju.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nije na metar od daljinca ali mi se desava da je dosta blizu a diskonektuje se ili "kuka" kakao mu je slaba veza... To bas ide na zivce ponekad. Valjda ce srediti sa nekim apdejtom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja