Jump to content

Moto Zajednica

Dronovi/bespilotne letilice

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300
21 hours ago, Funky said:

Jedan koji je mene odusevio, ali je i cena naravno jaca shodno tome sta sve moze :)

http://www.lily.camera

Ja koliko znam, prvi Lily nikad nije zaziveo, pokupili su neke pare za izradu drona koji moze da te prati i snima, ali nikad ga nisu pustili u prodaju. Sad izbacuju kao drugi model ali koliko je to sigurno da ce da zazivi pojma nemam.

 

Meni se mnogo svidja Parrot Bibop 2, autonomija 25min, ugradjena stabilizacija, kamera odlicna (za moj ukus), odlican domet (sa SkyControlor-om ako se dobro secam skoro 2 km)

 

Ja imam neki sa ali-ja, uzeo ga da probam kako je to i da li mi se svidja pa ako mi se svidi da uzmem neki ozbiljniji. Dobar je za zezanje, lako se voze, jer imaju stabilizaciju. sto se tice GPS-a i vracanja na pocetnu poziciju, moze ali samo ako ga ne okreces, ako gleda napred i vozis ga napred, nazad, levo, desno onda ce da se vrati, ali ako mu okrenes "kljun" da snimas prema sebi na primer, nece znati da se vrati. Inace kamera je ocajna, i autonomija baterija je duplo manja od onoga sto pise u specifikaciji (Pise 12-15min, traje max 7-8 min), ali su dosta jeftine pa ih imam 8 komada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo spotić snimljen Mavic Air-om i sa Lumix GH5. Sklopljen od kadrova za Stock da imaju sestrine curice da gledaju... Ništa posebno...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Da li je neko porucivao sa Tomtop-a ? Zanima me jedan dron pa posto sam do sada sve 

narucivao ili sa Alija ili ebay ,da li je pouzdano ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Napravih neki potpuno nepromisljen korak, totalno nepromisljenu kupovinu, skroz atipicno za mene. Kao neko ko sve voli da ispita unapred i uporedi sa svim ostalim alternativama kako bih odabrao najbolju, danas na prvu uzeh i narucih neki drone. Prodje oglas na FB i nije mi trebalo puno da se premišljam.

Videćemo kad (ako uopšte) dođje kući šta sam kupio :)

https://peibo.store/collections/outdoors/products/best-drone-with-1080p-camera-live-video-and-gps


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sudeci po youtube i retkim snimcima, necu se bas usreciti sa ovom spravicom. Mada ne vidim nijedan snimak od bas ovog modela pa ostaje neka mala nada da tinja da nisu bacene pare uzalud. A mozda moze spravica i da se vrati nazad, znaci pazljivo da se otpakuje kad stigne. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300
  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ovo sa tvog linka je vitus 320. A ja sam uzeo taj lite. Bez obzira, dobili su jako loše recenzije pa moguće da sad imaju visak na lageru koji mora da se proda.

Ali videćemo za koji dan.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Danas mi stigao paket sa dronom. Ukratko..dobio sam nešto sto i ne liči na ono, neka igračka, mada ume da leti :)

Sutra valja sastaviti neki mail pa se zaliti i traziti pare nazad. Sreca pa sam uzeo preko PayPal gde dobiješ osiguranje na paket.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd
Pre 1 sat, Savan je napisao:

Danas mi stigao paket sa dronom. Ukratko..dobio sam nešto sto i ne liči na ono, neka igračka, mada ume da leti :)

Sutra valja sastaviti neki mail pa se zaliti i traziti pare nazad. Sreca pa sam uzeo preko PayPal gde dobiješ osiguranje na paket. 

Stavi sliku sta su ti poslali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Stavili cenu 99, a sliku Vitusa, strašno. Valkera Vitus je ozbiljan dron i  u pokušaju da bude konkurencija Mavicu. Baš lep dron, okretan, ali ima problem sa stabilizacijom kamere. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200
On 13.4.2018. at 18:28, mrxfon je napisao:

Ja koliko znam, prvi Lily nikad nije zaziveo, pokupili su neke pare za izradu drona koji moze da te prati i snima, ali nikad ga nisu pustili u prodaju. Sad izbacuju kao drugi model ali koliko je to sigurno da ce da zazivi pojma nemam.

 

Meni se mnogo svidja Parrot Bibop 2, autonomija 25min, ugradjena stabilizacija, kamera odlicna (za moj ukus), odlican domet (sa SkyControlor-om ako se dobro secam skoro 2 km)

 

I ja sam gledao nedelju dana na YT Bibop 2. Vrlo interesantan i bio sam iznenadjen digitalnom stabilizacijom slike i uglom kamere. Mislio sam da je fiksni ugao s obzirom da nema gimbal. Vrlo lepo, ali daleko od Air-a i Pro-a. Cena ovde oko 550e što čini malu razliku jer i kod nas sad Air može da se nadje za 680e. Ja pikiram refurbished ili polovan Pro. Mnogo mi se svidja, sklopljiv kao i  extremno dobar Air, ali domet 7 km, oko 23 minuta leta, stabilniji, jači na vetru, tiši, kamera zaostaje za Air-om, ali ipak vrhunski snimci i fotke. Priželjkujem da mi burazer pošalje refurbished iz Usa jer je tamo ispod 700$, ali poštarina, carina na njihovu katalošku cenu 10% pa onda 20% pdv opet na tu cenu....izadje u pm. Ovde već ima za 800e...Valjda ću ga imati jednoga dana....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

 Lalajko, šta bi? Za šta si se odlučio?

 

Pitanje za poznavaoce - oblizujem se za neki drončić, od prilike kao Lalajko, isto da nema kameru nego ja svoju da okačim ali da ima 'follow me' mod ili varijante. Predlozi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Davno sam se bavio RC-letilicama, ali ubrzo presao na dronove .

Tada su bili tek u razvoju i meni mnogo zanimljivi sa mogucnostima koje su iz dana u dan bile sve vece.

U lazarevcu sam bio prvi koji je leteo drona, kojeg sam tada sam sklopio, podesio i poleteo.

Prvom na parkingu od DIS-a, gde je sve pocelo, a kasnije i na platou ispred gradske biblioteke.

Mozda me je drug Lalajko i vidjao na nekom od tih mesta ??

 

"Mikrokopter.de" su u to vreme bili ubedljivo najaci sto se razvoja tih letilica tice.

Danas su jedni od najskupljih, za ostalo nisam siguran posto vec duze vreme ne pratim njihov razvoj.

Poceli su/smo kao forum i ceo projekat je bio otvoren i svako je imao pristup i mogucnost da ucestvuje u svemu.

Organizovane su prve izrade stampanih ploca, programiranja, podesavanja stanica, biranje odgovarajucih motora, elisa, Lipo-baterija itd..itd..

Kada je sve to postalo jedan prilicno ozbiljan projekat, koji je imao "HOME" i "FOLLOW ME" funkcije, kao i automatsko drzanje visini, i letenje od zadate tacke do zadate tacke poceli su kinezi da ih kopiraju.

Ubrzo je poceo razvoj nove generacije, zakljucavanje projekta, programa, itd.....itd....

 

Ja sam sebi tada nabavio kinesku verziju koja je jedno vreme cak bila bolja i od orginala.

Cela letilica "Ready to fly" (bez stanice) kod kineza me je tada kostala oko 300€, a nemacka verzija je tada imala cenu od preko 800€.

Kineski regler je kostao oko 10€, dok je nemacki kostao skoro 60€, motorici kod kineza su bili od 15-30€, a nemacki od 60€ pa na gore.

 

Danas je to dosta pojeftinilo, konkurencija je oborila cene.

 

Moja topla preporuka svima koji zele da se bave dronovima je da se mane tih zezalica koje se nude za male pare. 

 

HobbyKing.com je internet-radnja koja ima sve sto vam je potrebno po vrlo korektnim cenama.

Tamo kupuje cela evropa, letilice su kvalitetne i sto je najbitnije imate dosta rezervnih delova za dronove koje uzmete kod njih.

 

Sve sto poleti - mora i da sleti.

Nesto vasom voljom - nesto vasom greskom. :jee:

 

Kada je ovo drugo u pitanju bitno je da imate gde da nadjete rezevne delove.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Stavi sliku sta su ti poslali

Skroz sam zaboravio na njih. Evo slike:

ae8515c4f177ee3223db5ebaebd2cd48.jpg74dedbb01adf09af007ce776e4d7b881.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nisam ga ni povezao sa telefonom. Onaj sto sam ja naručio je imao displej ma daljinskom.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

@Savan

 

ovako na slici ne izgleda toliko lose , pogotovu za tu cenu ... 

 

mozes li detaljnije da objasnis sta mu ne valja ? meni se cini , kad bi uzimao neki dron , ovog ne bi zaobisao , bas zbog cene ... 

 

hvala !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa ne znam, ja nemam iskustva da uporedim ali izgleda mi kao neko kinesko sranje bez kvaliteta. Kao kad odeš u china Shop u Srbiji i šta god da pipnes to samo sto nije puklo. Rekao bih da je i kamera lošija, nema gimbal, baterija je neka jadna u selotejpu, daljinac neki kao od autića od 5 eura..

Ja ću ga vratit pa ću videti nešto drugo možda.

A da, i letenje je borba, svo vreme moram da korigujem. Ne stoji u mestu i kad ga pustis on ode sam negde, jedva sam ga spustio da ne srusim ga na drvo krov i slično posto sam kao amater ga podigao iz dvorišta ne razmišljajući da to nije najbezbednije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja