Jump to content

Moto Zajednica

Bandit ili hornet N verzija od 600 ccm (misljenja i saveti)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Uveliko razmisljam o prodaji Transalpa i kupovini naked gore navedenih motora.Citao dosta i zakljucio:

1. vise mi se svidja po izgledu bandit

2. iz foruma citao da hornet bolje vuce

3. bandit dosta tezi od horneta

4.znam da je stanje motora najbitnije blo da je hornet ili bandit

5.malo prelazim godisnje 2500km

Dobro bi mi dosli saveti bilo koje vrste.Zainteresovan sam za godista od 2000 pa navise.

I na kraju nisam probao ni jednog ni drugog znam da bih to prvo trebalo da uradim.

Ocekujem savete ,hvala unapred.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Gorane, Bandit i Hornet nisu motori u klasi, iako se često porede. Bandit je porediv sa Hondom CBF, a Hornet sa Suzukijem GSR. 

 

Mom načinu vožnje više odgovora Bandit i CBF (77 ks, predvidiv motor, nije nervozan, lak za upravljanje). 

 

Priča o težini je jalova, nećeš ga na leđima nositi. 

 

Najbolje probaj sve, pa se pronađi. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suzuki GSF 600S

Nisam nikad o tome razmisljao, vezano za -Bandit je porediv sa Hondom CBF, a Hornet sa Suzukijem GSR- ali sad kad procitah ima smisla, odlican savet!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hornet je malen, kao bt50 da vozis, tako sam se ja na njemu osecao, vodenjara pa u servisu imas stavku vise, sediste "gura" vozaca ka rezervoaru, jedina mu je prednost sto je Honda (moj stav)

Bandit ima dosta manje stvari za pokvariti, jednostavan i pouzdan (ovo ne znaci da Honda nije pouzdana), svecicu mozes kada zatreba zameniti za minut bez skidanja icega sa motora, zastita od vetra bolja, sediste fabricki tvrdo (dadoh juce svoje na prepravku ), odnos lancanika 15/47 dozvoljava da se kroz grad kreces u velikom prenosu a malom brzinom (cetvrtom i petom), 120km/h ide u sestoj na tacno 6000rpm i tu ram i masina rezonuju pa ima blage vibracije na guvernalu, iznad i ispod je miran. Tegovima od po pola kila sam resio problem, takodje kroz guvernal (ceo) sam provukao kabl (35mm2) koji svojom masom dodatno umiri guvernal. Moj glas banditu, i ako sam od skora vlasnik svakom me voznjom sve vise odusevljava, saltujem u max 6000 obrtaja, potrosnja ispod 5l.

Pozdrav Nenad.

 

Sent from my TA-1032 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

O Hornetu mogu iz prve ruke...

Vrlo pouzdan i jednostavan motor. Ne zahteva ništa osim redovnog održavanja. E sad sto reče kolega NFS, imaš taj dodatni trošak u vidu 1,8 l antifriza, ali ni to nije svaki dan. Zato je mnogo bolji kad se vučeš po vrućini. 

Lako je upravljiv i potpuno predvidiv. Ide tačno onako kako mu zavrćeš gas. Dakle tih 95 ks je rasporedjeno dobro. Tu sve zavisi od vozača. 

Jedine zamerke sa moje strane su čisto ergonomske prirode. Nije za visokog vozača, fabričko sedište je kazna, a ispod istog možeš da staviš eventualno jedan CD, bez kutije.

Da, mogu da ga preporučim svakom, pa srećna kupovina, za šta god da se odlučiš, nema greške.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nije to samo razlika 1,8L antifriza.... nema vodenu pumpu, nema vodeni hladnjak...

A sa druge Bandit ima uljni, ali je znatno manji i tesko se osteti pri padu. Razlika je i u regler i namotaji, a bandit ima klasicni automobilski alternator direktno pogonjen.

Bandit nema ni benzisku pumpu... i tako, ima tu dosta stvari.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
Pre sat vremena, rboban je napisao:

Nije to samo razlika 1,8L antifriza.... nema vodenu pumpu, nema vodeni hladnjak...

A sa druge Bandit ima uljni, ali je znatno manji i tesko se osteti pri padu. Razlika je i u regler i namotaji, a bandit ima klasicni automobilski alternator direktno pogonjen.

Bandit nema ni benzisku pumpu... i tako, ima tu dosta stvari.

Jel isto tako i na gsxf-u???
Jednostavna mehanika, posto mi se cini da oba vuku poreklo sa uljno-vazdusnog gsxr-a 750?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Da, isti je agregat, gsxf bi bio bandit sa full oklopom, sport turing.

Agregat potice iz uljare gsxr750, smanjena snaga bregastim i karburatorima, a posle i precnik klipa pa su dosli do 600ccm. Inace te uljare su bile pojam jednostavnosti i pouzdanosti, a samim time i trajnosti..... a u toj oslabljenoj verziji su NEunistive skoro doslovno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
pre 6 minuta, rboban je napisao:

Da, isti je agregat, gsxf bi bio bandit sa full oklopom, sport turing.

Agregat potice iz uljare gsxr750, smanjena snaga bregastim i karburatorima, a posle i precnik klipa pa su dosli do 600ccm. Inace te uljare su bile pojam jednostavnosti i pouzdanosti, a samim time i trajnosti..... a u toj oslabljenoj verziji su NEunistive skoro doslovno....

Da, da znaci sve je kako sam i mislio...

Isti slucaj je i sa novijim gsxf i gsf-ovima.

Sto vise klipova i recenzija gledam, sto vise citam o katani, sve mi se vise dopada, iako je nisam prvobitno planirao...hahahah :sampion::lol3::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Ne znam bandita ali i kum i ja se navozasmo na hornetima i haaaa....i sami i sa zenama...a nismo sitni.

Agregat otporan na bombu, ide kao nevreme, trosi max 5,5l, za odrzavanje je povoljan kaoi svaki od 600ccm, pumpu goriva nema, fleksibilan agregat ali ispod 20km/h nije bas... Pošto je naked ne mozes bas ocekivati neku udobnost ali korektno (tri dana u rumuniji 1300 km i nije neka frka bila).

Iz mog iskustva preporuka!:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ima pumpu i stariji, mislim da je vakumska.... novi ima elektricnu naravno zbog IE agregata.

Generalno u pitanju dva izuzetno pouzdana modela, sa tim da je zbog jednostavnosti moj glas na strani bandita.... ali kad je kupovina u pitanju presudi koji primerak nadjes u boljem stanju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Hvala na savetima...moram da probam sa voznjom...ali bandita merkam ...ima jedan na oglasima...https://www.polovniautomobili.com/motori/12112620/suzuki-bandit-600n...najbolje je videti uzivo tad se sve vidi...cekam jos saveta svidja mi se od N.F.S citat: , svecicu mozes kada zatreba zameniti za minut bez skidanja icega sa motora, zastita od vetra bolja, sediste fabricki tvrdo .... odnos lancanika 15/47 dozvoljava da se kroz grad kreces u velikom prenosu a malom brzinom (cetvrtom i petom)VRH

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

I na kraju sasvim slučajno naišao savršeno očuvan lepotan zvani honda cb750 seven fifty i ja ga kupim.Odličan motor prelep sve pohvale,vrh.:na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja