Jump to content

Moto Zajednica

Najčešće nesreće - "Izvini, nisam te video"

Recommended Posts

• Ne silazi, 5429 postova
  • Motocikl: Suzuki GS 400, GSX 1400, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Naletim juče na ovaj snimak :

I učini mi se zanimljivo jer nekako jednostavno privlači pažnju ( mislim da beše neki crtać nekad sa ovakvim likovima ). Mislim da bi nas učinilo mnogo " vidljivijim " u gradskim uslovima vožnje.  Malo sam izguglo i našao, mogu da se poruče ove navlake za kacigu i izađu oko 3.160 din.  A možda bi mogao i neko ovde to da pravi .

https://motoloot.com/collections/motorcycle-helmet-covers

blackcover2_2000x.jpg

blackcover1_2000x.jpg

coverlong1_2000x.jpg

coverlong2_2000x.jpg

• Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2243 postova

Чињеница је: нисмо видљиви, не виде нас, брзи смо за перцепцију, узана фигура, често заклоњени стубом аута или нечега. Људи се роботски понашају. А и једва чекају да неког сјебу јер имају нешто лоше у себи.

• Podržavam 1

• U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: Kymco Super 8

Kroz Becej juce se vozam,60 ak km/h i krece covek iz sporedne ulice pa kad me video staje celim autom u moju traku,gleda u mene i naglo gas opet krece...

• Zainteresovan, 978 postova
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A / Suzuki GSF 1200 bandit / Ducati ST4s

PAŽNJA PAŽNJA !!!! Mašine smrti na drumu. Vrebaju svakog. Vozači alkoholisani ( u ovom slučaju 0.63) uglavnom matori i čoravi pa ne očekujte da bilo koga vide.

Juće Mionica Divčibara, selo Tolić.

Vozač srećom prošao sa ugruvavanjem i uspeo koliko toliko da ukuči s obzirom da smo išli oko 50-60 km/h i uživali u pejzažu, ali kad ti skrene ispre nos........... 

20190526_1302499999_HDR.jpg

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 622 postova
  • Motocikl: Piaggio X9

Само замисли, трактор необележен, у мраку, а ти бржи од њега...
Питање је да ли би БОВ преживео тај контакт...

• I didn't start the fire, 5615 postova
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L
Pre 6 sati, milos-v je napisao:

Vozaca pod presu,traktor na lecenje.:lud:

Sve pod presu. Posle presu pod drugu presu aukurac :kafa:

• Podržavam 2

• Zainteresovan, 814 postova
  • Motocikl: YZF R1

Auuuu braćo draga šta je ovo, ovo kao iz nekog filma da je izašlo..Nek idu više u pm sa svojim traktorima, kultivatorima i ostalim...

• Drug član, 3742 postova
  • Motocikl: TDM

E za ovo treba atest, što nije ovaj alat preklopat i jebo sve ne možeš sa ovim na drum pa da si ne znam ko. Pa ja nikada ne bih ovako izašao. 

Ne staju ljudi na pešački, više puta sam im rukama mlatio po krovovima. Danas čovek me zamalo ne pogazi na trotoaru izlaći u rikverc. 

Ne shvatam da neko izađe iz kuće sam sebi najbitniji. Da ne mari za drugoga, da ga ne povredi, da mu ne izazove neprijatnosti nego samo sebe gleda. 

• I didn't start the fire, 5615 postova
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L

Ne gleda ni sebe cak. Naletece mu kamionce dok izlazi tako ima da bude kao projektil da ga je pogodio

Glupi. Nedovoljnog kapaciteta. Ograniceni kao terasa

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 206 postova
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Nanu im naninu,pa to su bre pijane zveri a ne ljudi!Ovo vozilo kao da je iz  filma"Mad Max 2 " .

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 891 postova
  • Motocikl: suzuki burgman 400 an,honda deauville

Pre par godina,u okolini Valjeva stariji covek se audijem 80 zabio u ovakav traktor od pozadi.Jedan siljak mu je probio pluca,preziveo je.

• Sviđa mi se 1

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2243 postova

Ауди преживео? Тад су правили кола да ваља, 

• Haha 1

pre 12 minuta, Ausländer je napisao:

Ауди преживео? Тад су правили кола да ваља, 

E pazi nije,audi je otisao u vecna lovista

• Ne silazi, 5722 postova
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Postavio sam temu da bi ukazao na nužnost prihvatanja činjenice kao takve, Feniks potkrepio stručnom analizom fenomen koji kao takav nije moguće promeniti i još manje iskoreniti jer čovek nije kao hobodnica ili neka tako životinja koja ima dobar vid svuda u krug, uz napomenu da se netreba zavaravati da se nekim načinom ili sredstvom može značajnije poboljšati uočljivost, odnosno, da je sve na vozaču motora i da on mora da predupređuje uvek.

Takođe sam zamolio da se ne iznose doživljeni primeri jer ih ima svako od nas na svakom koraku, a i previše je novinskih stubaca sa tragičnim sadržajem.

Svi znamo takođe da ima bezbroj nelogičnosti i nebezbednosti i njihovo navođenje samo skreće pažnju od suštine, tako da i same međusobne čarke nemaju smisla, barem ne u oakvoj temi, pa Vas molim da se kolegijalno suzdržite bez obzira na lično doživljavanje. Ovo treba da bude edukativno štivo a ne skupštinska rasprava koju smo svi poprimili i preneli u svakodnevni život nažalost.

Pre 12 sati, bocca_bastard je napisao:
Pre 19 sati, milos-v je napisao:

Vozaca pod presu,traktor na lecenje.:lud:

Sve pod presu. Posle presu pod drugu presu aukurac :kafa:

Agresija izaziva ne retko još veću agresiju i to ne vodi ničemu dobrom. Još iz vremena početka  mog motorisanja, znao sam već za mogući scenario iz teme, izrežirao sam scenu da me je kao isekao auto po ovom klišeu, dobacio sam mu da bi hteo da razgovaramo bez ljutnje i svađe. Stade čovek popevši auto na trotoar vidno uznemiren, započnem razgovor, "sve je dobro prošlo, nećemo da se svađamo" . Objasnim mu da smo mi na motoru ranjivi, da je mogao da me ubije pa da me nosi na duši...zamolio da ubuduće što bolje gleda. Izvinjavao se uz čuvenu rečenicu, molio oprost, maltene grlio uz obećanje da će ubuduće smerno da vodi računa, nije bio fizički ništa podređeniji od mene da bi me se bojao, već zaista normalan čovek i razišli smo se rukujući kao najbolji prtijatelji. Nekoliko puta sam slično komunicirao sa vozačima i uvek sam zaključio da sam makar za trunčicu poboljšao odnos. Da sam bio agresivan i činio takve postupke, ko zna kako i gde bi se sve završavalo a sasvim sigurno bi u nekoj sledećoj istoj situaciji ti vozači bili još grđi, a to svakako nije cilj, jer jednostavno, totalno je nepoimanje anomalije oko, znači, ljudsko je. U Srbiji je jeres voziti motor, zabrana voženja žutom trakom i kažnjavanje zbog istog to potvrđuje, dokle će to biti ko zna, nabijanjem na kolac se ništa neće postići, može samo još veća presija i agresija, da se izazove, a to niko ne želi od nas. Umesto da se razmiču da nam učine prolaz, što nisu obavezni, mogu i da ga zatvaraju, našta imaju pravo bez obzira što mi smatramo da to nije ni lepo ni kulturno, sasvim sigurno ih psovkama nećemo naterati na to, već normalnom zamolnošću, reko ko se neće pomeriti kad se uljudno zamoli, dok drekavom sirenom će samo da zatvori prozor i pojača muziku a ti se kuvaj ko kreten zbog svoje neuljudnosti. 

• Zainteresovan, 622 postova
  • Motocikl: Piaggio X9

Umesto da se razmiču da nam učine prolaz, što nisu obavezni, mogu i da ga zatvaraju, našta imaju pravo

Поштовање,

Са свиме се слажем, сем са цитираним.
Они су У ОБАВЕЗИ да направе пролаз између и то сваки пут када се саобраћај заустави, ако су две траке у истом смеру, ови у левој су дужни да се зауставе уз леву линију своје траке, а они из десне уз десну.
Не због нас, него због возила са првенством пролаза и возила под пратњом.
  • Podržavam 1

@djunta,sta je resenje da ne bude toliko situacija"izvini,nisam te video"?Da svaki motorista zaustavi sto vise automobilista i objasni na nacin na koji si ti to uradio,da obrate paznju?U subotu u Brankovini polomljem motorista,u nedelju kod Zvornika polomljen motorista,u Rumi nastradao moitorista,e kad se za to budu placale visemilionske odstete nece vise biti "izvini,nisam te video"

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

• :-D, 571 postova
  • Motocikl: 900rr

Za resavanje ovih stvari je potrebna kompletna promena mentaliteta! Za to je potrebno cca 150-200god...

Do tada cemo uveliko razjebati sve zalihe goriva, a vecina ljudi ce biti potrovana od proizvodnje litijuma, tako da...

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja