Jump to content

Moto Zajednica

R50: To je taj zvuk koji me pomera...

Recommended Posts

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

E vo jedne da prekratimo vreme. Odoh ja u garage da se latim cekica,kljuceva,srafcigera...

Inace,semering je upakovan u kesicu na kojoj pise da je deo za bmw, a sam proizvodjac semeringa je SKF. Jos jednom,ako nekom zatreba,oznake su 30 x 45 x 7.

20180428_140539.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

A ovo je alat koji sam koristio da namestim set kvacila na zamajac. posto su srafovi koji drze ploce na zamajcu kratki da dohvate zamajac,da bi se savladala opruga prvo se uviju ova dva (bolje tri) brezona krajem gde je sitni navoj u zamajac,a onda se ovim maticama ploce privuku dok inbusi ne dohvate lozu. Nakon toga se svi inbusi kilo kljucem stegnu na propisanu vrednost. 

Jos da reknem da BMW savetuje da se vijci zamajca i kvacila uvek stavljaju novi,ali to mozda tamo u nekim Nemacakama i Amerikama... Ja sam vratio naravno stare.

20180428_162739.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

E sad,jbg. Masne ruke,ne mogu da slikam. Cuk,cuk i semering je uglavljem.Spojnicka namazana,menjac na mesto. Druk lezaj namazan,vracen. Namestena potisna poluga i sajla. Nastelovano. Idemo dalje...

20180428_164810.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

U doklici dok odmaram od radova perem kojekakve brljotine po motoru. Radi Akra za sve novce. 

Idemo dalje sa sklapanjem. Prihvatio sam zadnju viljusku na svoje mesto i navukao na nju veliku harmoniku koja spaja menjacku kutiju i kardan. Polako uvrcem srafove i kod treceg mi ispada platna. Jbg. Ne mogu da je napipam u gumi. Sve skidam ponovo. Odmacinjem klackalicu u nazad i vidim u trubi kardana platnicu. Pecam je srafcigerom i opet sve vracam na svoje mesto. Cistim paknove i njihovu okolinu,povrsni pregled-sve ok. Na Youtubetu vidim da se i klackalica steze kilo kljucem. Ipak,nastavak posla ce biti sutra. Zena me vika da izlazim iz garaze i ja naravno popustam. Sutra nastavljam.

20180428_175912.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Juče. Nedelja. Odspavao malo duže. Ustajem. Doručak,garaza...

Nema smisla da se zabijem u garazu kad sto poslova ima da se uradi oo dvoristu. Crncim napolju,u garazi odmaram... 

Namestam zadnju klackalicu i dotezem velike matice. Uzimam mali dekalamit i sabijam mast dok ne izbije visak. Stavljam plasticne cepove.

20180429_115052.jpg

20180429_150548.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Vracam pedalu zadnje kocnice. Mintiram zadnji tocak. Stelujem kocnicu. Ovo mi daje mogucnost da ukocim kardan i da lepo zategnem cetiri vijka koji spajaju kardan i izlazno vratilo iz menjaca. Velika harmonika namestena. Caoooo... Vracam karburator, air box, accu... Sajla obrtomera i kabal mase na svoje mesto.

20180429_150559.jpg

20180429_150606.jpg

20180429_155558.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

To je to. Mogu da popijem pivo! Sipam novo ulje u menjač i šou može da počne! :jee1:

Onog ružnog zvuka nema više. Da li zbog nove lamele,dali sto sam izmućkao menjac pa se ulje svuda zavuklo, podmazao druk... Reže vranac samo tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Hvala. Bilo mi je zadovoljstvo da podelim sa vama ovo moje iskustvo. Nadam se da ce nekom biti od pomoci kad bude radio neke popravke na svom Bimeru. Takodje hvala svim kolegama koji su ucestvovali u temi i pomogli mi svojim komentarima i sugestijama.

A sad svi na drum!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, duledjo je napisao:

a pivo?Moze li to i dok se vozi ili samo dok se montira masina

A jok. Kad se vozi samo voda i sokici. I kad se popravlja masina. Znam ja sebe. Posle dva piva sam najhrabriji... Pivo samo kad se zavrsi posao i kad se ne vozi...:cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja