Jump to content

Moto Zajednica

R50: To je taj zvuk koji me pomera...

Recommended Posts

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

A mozda i malo grejanja nece stetiti, a moze da koristi...

   Pretece me boki u razmisljanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 1 sat, Dane Deda je napisao:

Auuuuuu Mile ode ti u slikare.

Umetnicka dusa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
On ‎4‎/‎9‎/‎2018 at 14:50, spredrag je napisao:

Proveri cene kod Dzerija za sve sto si nabrojao. Trebalo bi da je znatno jeftinije. I original, to ne brini. Pre par godina lamela je mogla da se kupi u NS u Rumenackoj, Lukas ili TRW, za oko 7000. I filter vazduha.

Vec sam ranije uzimao neke delove kod Dzerija. Mogu reci da je covek skroz korektan bio i onda,a evo i sada . Razgovarali smo dugo,o BMW-u,sta bi drugo...Sa cenama je dosta povoljniji i ima sve sta mi treba. Dao mi je neke smernice na cega da obratim paznju kad budem rastavljao i kad budem sastavljao. I naravno.ako zaskripi da slobodnio zovem. Pedja,imas pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

To je to! Dosao sam do kraja sto se tice rasklapanja. Jeste da su me spopale neke buve danas,kontam,dva-tri srafa i masina cela je dole. Odvrnem viljusku i moze ram na peskarenje i plastifikaciju... Hej! Mani se,ne budali...Propasce sezona... Kazem sebi... i o'ladim...

Skinuo sam zamajac. Kako? Lako. Tako... prvo sam od starog okastog kljuca napravio radapciger. Na kljuc na sredini  zavario navojnu sipku,a kroz krajeve sam srafovima nakacio na zamajac. Drugi kraj navojne sipke zakacio na ram i nategao da vuce zamajac prema nazad. Zatim sam minut,minut i po malim brenerom zagrejao sredisnji deo zamajca,opicio ga lagano cekickom i njegovo velicanstvo je sislo dole. Nisam snimio jer imam dve ruke,a jednom mijem,drugom bradu brijem, a trecom mu nokte sarezujem... Ma neeee... jednom rukom grejem,a drugom natezem radapciger. Ali napravio sam fotku posle. Kao sto se da videti,ja ne vidim da li na poklopcu uljne pumpe curi ili ne. Taj O ring je 500 dinara i zamenicu ga bez obzira u kakvom je stanju. Za semering nemam sta da dodam. Taj je odradio svoje. Tu ide novi tip semeringa bez opruge.Sto se tice zamajca,na njemu se poznaje gde je radio semering,ali moram reci da se pod noktom u opste ne oseti. Znaci samo se ocrtalo,a nema brazde. Poliranje ce zavrsiti posao. Sutra ,ako Bog dragi da,narucujem delove...

20180412_230307.jpg

20180412_230319.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

...

Pitaliste se mozda gde sam? Da nisam odustao od popravke i kupio novog gs1200? Da nisam mozda popravio masinu pa se vozam,zaboravio na bratiju sa foruma?

Najn.

Cekao sam platu,cekao sam delove. U medjuvremenu kratim vreme u mom mladom vocu,u povrtnjaku, imam neke gice,neke pilkane,koke... A u garage perem sa delova visedecenijske naslage ulja sa aluminijumskih delova motora i menjaca.

Sinoc zovem Dzerija da utanacimo sta da mi posalje. Ima sve-"od zice do radilice!"

Davaj lamelu,semering radilice,semering spojnicke, oring uljne pumpe... Racunaj i salji. Nego... ne mogu sutra. Sutra idem poslom do Indjije. Molim?!?!?! Pa sam dragi Bog te salje. Pa ja sam 20 km do Indjije. Znaci to je cena sa dostavom. 

Boze zdravlja i od cara mira,nastavljamo sa radovima...

20180420_164654.jpg

20180420_164731.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sutra radim,u nedelju imam neku svadbu. Znaci nadam se od ponedeljka da se radi. U medjuvremenu pokusavam da operem blok . Prljavo je neverovatno. Tri-cetriri puta sam vec oprao i jos nije cisto ni blizu. Valjda cu pobediti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Evo rade, malo Sladja,malo Zorka... u jednoj prskalici nafta, u drugoj Akra. Menjac ne mogu da slikam,ne meres gledat u nj. Motor polako ribacim. Sad se opet malo kiseli u nafti. Onda rade nafta i cetka. Pa Akra i voda. Biti ce ko upisan...

Inace, odkad bi ja to zavrsio,ali sto drugih poslova. A i ovako je zelja sve veca i veca...

20180421_161514.jpg

20180421_161521.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

A ovo je cep da ne uprskam unutra. Plasticna cev fi 80 zabodena u stari semering... sa najlonom kao na tegli.

20180419_191801.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Polako sam oprao masinu. Za par dana blok je kao nov. Imao sam neke obaveze pa nisam stigao da zavrsim masinu. Malo skripi na vreme,malo nemam alata,malo kuburim sa znanjem i iskustvom. U pomoc mi dolazi drugar. 

Deklu uljne pumpe skidamo pomocu udarnog odvijaca i cupamo stari semering. Stavljamo novi oring i zatezemo vijke opet pomocu udarnog odvijaca. Ubacujemo novi semering. Od vise ljudi sam dobio savet da stavim novi tip semeringa bez opruge. Legao je kao guza na nosu...

20180425_194104.jpg

20180425_194343.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Stavljamo metal lock za srafove i vracamo zamajac na svoje mesto. Zakljucavam zamajac i srafove zatezem kilo kljucem na propisanu vrednost. Pomocu dugackih brezona sa sitnim navojem vracamo lamelu i korpu na svoje mesto. Pre skidanja sam naravno obelezio delove i vracam ih na pozicije koje su bile pre rasklapanja. Opet moment kljuc i sest inbusa su zategnuti na propisanu vrednost. Da bi lamela bila u centru,koristim softificirani alat napravljen od starog srafcigera,brezona i izolir trake. To je vazan momenat, jer ako se lamela ne namesti u centar nema trika da spojnicka udje u lamelu...

20180425_195615.jpg

20180425_202129.jpg

20180425_201918.jpg

20180425_215224.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 5 minuta, štampar je napisao:

Па што ниси тај рам мало средио,офарбао?:DВиди се корозија,могао си часом то све раскупусати и довести у ред......и шта оно цури из машине ?

Vec sam napisao da sam razmisljao da radim ram,ali to bi odvuklo ovu intervenciju na potpunu restauraciju. Mnogo vise vremena i novca,a od voznje nista. Ovo sto je zardjalo na ramu cu ocistiti i zafarbati da ne rdja dalje. 

To sto se vidi da curi iz masine je pena od besnila... Uuuuu... Grrrrr...

Salim se. Skinuta je dekla uljne pumpe da se zameni oring. Kad sam skinuo deklu,ulje koje se nalazilo u pumpi je iscurilo na blok. Sve je izbrisano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nakon sto smo zavrsili sa kvacilom, ispijamo jos po jednu casu soka i tamanimo tablu cokolade. Jeste da sve ovo lepse ide uz pivo,ali potrebne su nam ipak bistre glave. Na redu je semering na spojnickoj osovini menjaca. Mile cupa stari semeging,ja iz vrecice vadim novi i imam sta da vidim::staa2:

Novi semering je manji od originalnog. Shvatam da je to kraj danasnje rabote. Dzeri mi je greskom doneo semering od petobrzinskog menjaca! Pogled na casovnik- nije kasno. Odmah zovem Dzerija. Sutra salje novi deo. Opusteno....

20180425_215139.jpg

20180425_214613.jpg

20180425_214722.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Trenutno se ceka novi semering od Dzerija. U medjuvremenu osim sto je kvacilo namesteno,raspanovao sam prednji kraj radilice i vratio prednju deklu. Ko je radio nesto oko motora zna da nije lako uvek slikati svaki detalj. Obicno su obe ruke uposlene,mislim sta radim da ne zajebem nesto pa zaboravim da fotkam,ruke masne...

20180426_075426.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja