Jump to content

Moto Zajednica

Procedura kupovine motora gde je prodavac iz drugog grada?

Recommended Posts

  • Drug član, 3085 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Mislim da se u manjim mestima ne isplati davati pare agencijama jer nema tu neke gužve... 

Mada ako je samo Crvena i može, sediš kući opušteno...pretpostavljam da je u većim mestima ta usluga ihahaj skuplja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3085 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, WoodyRider je napisao:

@ThePainkiller

 

P. S. Agencijsku uslugu sam, istu takvu, u Beogradu platio jednom prilikom 5.000 dinara :jee:

Uuu... za te pare da jedemo i pijemo i da nam ostane...

 

PS Vršim uslužna čekanja u redovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, Motorcyclist je napisao:

E ovo je vec detaljno. Ocekivao sam veci iznos usluge agencije. Da li je Agencija iz tvog mesta?

Da, agencija je iz Kule. Već duže vreme sarađujem sa njima. Sve mi završavaju za expresno vreme, a pritom ne koštaju ˝suvo bogatstvo˝. Za tih 1000 din, koliko su mi uzeli za ceo proces, nije mi se isplatilo ni da čekam u SUP-u i to napolju, po ovoj zimi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, WoodyRider je napisao:

@ThePainkiller Malo ste prošetali te ugovore, više nego što treba. Prodavac je trebao da napravi ugovor, plati izradu ugovora i parcijalnu overu kod notara, i pošalje tebi (uz otkupninu koliko ga je to koštalo). Kad ti stigne ugovor, overiš kod notara sa svoje strane ugovor o poklonu. 

 

Taj ugovor o poklonu je dobra stvar ako je u tvojoj opštini poreska rasterećena i rešenje dobijaš brzo (kao i kod mene u Vršcu). Međutim, ima opština u kojima će kupac radije da plati porez u opštini prodavca. 

 

Ugovor o poklonu radite ako, i samo ako imate poverenja u prodavca! Jer sa njim ne možete tužiti prodavca u slučaju bilo kakve pravne i tehničke  neregularnosti (poklonu se u zube ne gleda)! 

 

Pozz... 

 

P. S. Agencijsku uslugu sam, istu takvu, u Beogradu platio jednom prilikom 5.000 dinara :jee:

Nisam hteo da zamaram prodavca da se cima oko pravljenja ugovora, a pritom bilo gde da se napravi ugovor košta od 1000 din pa na više. U agenciji, koju sam angažovao, nisam platio pravljenje ugovora jer je on ulazio u cenu usluge agencije. Tako da sam jeftinije prošao za koji dinar, a pritom jedina obaveza prodavca je bila ta da primi ugovor od kurira i da ode kod notara da ga potpiše i onda opet pošalje nazad meni... i to je sva mudrost... ;) 

 

 

Slažem se da se ugovor o poklonu radi samo sa nekim u koga imate poverenja. Mada (na sreću) nikada nisam imao nikakvih problema ni sa jednim ugovorom koji sam dosad radio, a radio sam ih podosta... :D 

Promenio član ThePainkiller
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4305 postova
20 minutes ago, ThePainkiller said:

Da, agencija je iz Kule. Već duže vreme sarađujem sa njima. Sve mi završavaju za expresno vreme, a pritom ne koštaju ˝suvo bogatstvo˝. Za tih 1000 din, koliko su mi uzeli za ceo proces, nije mi se isplatilo ni da čekam u SUP-u i to napolju, po ovoj zimi...

U to ne sumnjam :lol3::P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Brod, RS, BiH
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Uspio sam u namjeri da kupim motor, ovjerili ugovor kod notara, rijesen i porez. Registracija ide do 6mj s tim sto cu ja u svojoj opštini na osnovu ugovora dobiti saobracajnu i tablicu na svoje ime. Kad istekne registracija redovno je produžim. Ima li ko informaciju oko osiguranja jer ja nisam imao motor registrovan u Srbiji na svoje ime samo u BIH, u BIH osiguranja priznaju bonus iz druge zemlje u valjani dokaz o istom. Da li je u Srbiji takav slučaj?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Odgovor mozes dobiti samo u centralama osiguravajucih kuca, koje su uglavnom na Novom Beogradu. Pokusaj telefonom nekoliko njih da pozoves i da se raspitas, to ti je najsigurnije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Da ne otvaram temu slična tematika...
Kupio sam motor koji je već odjavljen. Ugovor potpisan porez plaćen, ali ga nisam registrovao.
Sada ga prodajem.
Da li mogu da prave problem sto nije registrovan tj. Nemam saobraćajnu na moje ime (imam na prethodnog vlasnika odjavljenu)?
Po meni ne bi trebalo da bude problema al da proverim da neko nije već bio u sličnoj situaciji...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ja sam isto to uradio prodao motor sa odjavljenom saobraćajnom na starog vlasnika prošle nedelje dao saobraćajnu tom liku što je kupio od mene uz najavu da mi se javi ako ima neki problem za sada sve ok 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ja nisam ništa vozio sam ga registrovanog na ovlašćenje i to sve predao ovom što sam ga prodao sa odjavljenom saobraćajnom 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, Mimeola je napisao:

Suštinski to što sam ja platio porez njih ne zanima?
Mada je to jedini dokaz da je motor zapravo moj.

Dokaz je ugovor a porez placa prodavac jer je ostvario dobit, kaze zakon iako je u praksi drugacije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Da jasno mi je sad... Nisam do sad ovako kupovao/prodavao.
Uz moj ugovor kojim sam kupio ide i uverenje o plaćenom porezu. Sto njih verovatno jedino i zanima.
Napravicu ugovor o poklonu i dajem mu sve što imam.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja