Jump to content

Moto Zajednica

Procedura kupovine motora gde je prodavac iz drugog grada?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 57 minuta, duledjo je napisao:

Ja sam bio u ljermontovoj u nedelju oko 11h sam u prostoriji sa sluzbenicom I produzio registraciju sa promenom vlasnistva sa ugovorom o poklonu

Kaži mi, da li nedeljom rade na šalterima za registraciju, ili ideš u one sobe (u prizemlju levo, iza šaltera banke)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ma šta kažeš, ostalim danima 3???

Ja u subotu popodne bio u dva navrata, prvi put oko 17 radila 2 šaltera, a sledeći put posle 19.30h samo jedan šalter...

Klasičan "državni posao"... :tras2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Dodji kod nas u nasu vukojebinu gde radi 1 (slovima-jedan) salter i to do 14h samo radnim danima (znaci i bez subote)...pa ces videti kako cekanje u redu i resavanje dokumenata i registracije dobija sasvim novu dimenziju. ;)

Odjednom ni 1000 dinara nije mnogo dati agenciji, samo da ne moras stajati tamo satima u redu jer non stop neko preko reda "samo nesto da pita"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider
On 8.4.2018. at 16:58, Svaler je napisao:

Верујем да ту зависи процедура од града до града.
Например у Темерину када сам продавао мотор човек је платио порез а по потврду сам ишао ја тек сутрадан и морао му слати пошту. Када сам га куповао чим сам урадио уговор платио порез и одмах добио потврду.
Могуће и да су код вас у општини неку нову фору смислили.

То ко и билијар, свако село своје правило :)

Jesenas sam u Temerinu kupio motor,opština mi posle dva dana  poslala rešenje i uplatnicu.

U mup-u poništili saobraćajnu i vratili tablicu,u agenciji iskopirali saobraćajnu,lične karte zatim kod notara pa u opštinu.U pošti plaćena neka taksa...Sve je bilo gotovo za jedan sat:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Може то и брже али није лоше, у односу на например Панчево или недај Боже замислити Београд :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500
8 hours ago, DonToni said:

Ma šta kažeš, ostalim danima 3???

Ja u subotu popodne bio u dva navrata, prvi put oko 17 radila 2 šaltera, a sledeći put posle 19.30h samo jedan šalter...

Klasičan "državni posao"... :tras2:

 

doduse treci salter je za izdavanje saobr.dozvola ponekad kad je guzva se odobrovolje pa primaju i oni predmete,ja imam 10 registracija godisnje pa misle da sam iz agencije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
On 4/17/2018 at 11:21, DonToni je napisao:

Ja u subotu popodne bio u dva navrata, prvi put oko 17 radila 2 šaltera, a sledeći put posle 19.30h samo jedan šalter...

Klasičan "državni posao"... :tras2:

 

Ja jutros završio (pre)registraciju na svoje ime... Opet me sačekala gužva na šalteru ali završio...

Sad samo da posluži vreme u subotu ili nedelju pa da ga doteramo...:jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Brod, RS, BiH
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pozdrav, treba mi pomoć. Planiram da kupim motor u drugoj opštini od mog boravka pa me zanima kako to funkcioniše u smislu overe ugovora i plaćanja poreza? Postoji li neka agencija ko može preuzeti na sebe sve obaveze? Hvala unapred

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sve možeš da obaviš u svojoj opštini, u agenciji za prepis, ja već godinama tako radim, dam im papire i oni rešavaju, samo trebaš lično otići kod notara da potpišeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Moze neko malo detaljnije da opise proceduru? Ako vec kupujete u opstini prodavca onda ce te valjda tamo otici u agenciju? Znaci idete vas dvoje u agenciju, uradite prepis u agenciji i tamo platite iznos? Posle sa tim istim papirima idete kod notara da potpises tacno sta? Ukoliko ne postoji notar u toj opstini, kao npr. mojoj pretpostavljam da moze na prijemnoj kancelariji lokalne samouprave, sudu ili sta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako opština nema notara, dodele joj notara iz neke susedne opštine i tamo se ide.

Ne moraju obojica zajedno ići u agenciju, već odeš u agenciju u svojoj opštini, daš im papire i telefon prodavca, i oni njega zovu, šalju mu ugovor da potpiše i overi kod notara u svojoj opštini, po potrebi da odjavi vozilo itd...

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Brod, RS, BiH
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
Sve možeš da obaviš u svojoj opštini, u agenciji za prepis, ja već godinama tako radim, dam im papire i oni rešavaju, samo trebaš lično otići kod notara da potpišeš.
Znači uzmem motor napravim ugovor i gas kuci, tamo sve završim? A sta je sa porezom?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

U agenciju odete, napravite ugovor (kupoprodajni ili o poklonu), potom kod notara da se ispotpisujete i overite ugovor, u 2-3 primerka (ako nema notara verovatno u opštini, tako je ranije bilo dok ne izmisliše notare... onda tu i overavate ugovor i u Upravi prihoda daju ti koliko poreza da platiš, platiš u pošti, banci(tu tražiš potvrdu da si platio porez) , vraćaš mu to, čekaš potvrdu o plaćenom porezu(zavisi od mesta, u većim gradovima se čeka par dana, podigne prodavac i pošalje ti... kod mene postoji tarifa (500din.)i dobiješ potvrdu odma'...)... sa tim u tvoju opštinu u SUP po tablice... koje su u medjuvremenu odjavljene u SUP-u prodavca... 

 

S druge strane ako pravite ugovor o poklonu, sve isto samo u tvojoj opštini, poreskom predaješ 'artije da platiš porez... 

 

Ja sam kupio motor skoro, dovezao kući, poslao tablicu, saobraćajnu i polisu prodavcu... on je odjavio tablicu, overio potpis kod notara(ugovor o poklonu), poslao mi ugovor, probušenu saobraćajnu... Sad ja overavam moj potpis kod notara, idem u poresko da timpla porez, na tehnički, platim nalepnicu i tablicu(pošto je u registraciji) i saobraćajnu... pa u SuP... 

Edit..... al' ovo je kad imaš poverenje u prodavca

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 3 minuta, Motorcyclist je napisao:

Pa mene samo ovo smaranje bi odbilo da menjam motor svake godine kao neki, gde je odrzavanje:lol3:

Navik'o bi... :)

 

Još nisam ovo uradio... overio, platio porez... Ne žurim! 'ladno... 

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
10 minutes ago, shoyyka said:

U agenciju odete, napravite ugovor (kupoprodajni ili o poklonu), potom kod notara da se ispotpisujete i overite ugovor, u 2-3 primerka (ako nema notara verovatno u opštini, tako je ranije bilo dok ne izmisliše notare... onda tu i overavate ugovor i u Upravi prihoda daju ti koliko poreza da platiš, platiš u pošti, banci(tu tražiš potvrdu da si platio porez) , vraćaš mu to, čekaš potvrdu o plaćenom porezu(zavisi od mesta, u većim gradovima se čeka par dana, podigne prodavac i pošalje ti... kod mene postoji tarifa (500din.)i dobiješ potvrdu odma'...)... sa tim u tvoju opštinu u SUP po tablice... koje su u medjuvremenu odjavljene u SUP-u prodavca... 

 

S druge strane ako pravite ugovor o poklonu, sve isto samo u tvojoj opštini, poreskom predaješ 'artije da platiš porez... 

 

Ja sam kupio motor skoro, dovezao kući, poslao tablicu, saobraćajnu i polisu prodavcu... on je odjavio tablicu, overio potpis kod notara(ugovor o poklonu), poslao mi ugovor, probušenu saobraćajnu... Sad ja overavam moj potpis kod notara, idem u poresko da timpla porez, pa u SuP... 

Edit..... al' ovo je kad imaš poverenje u prodavca

Ja sam tako nekako kupio prvi motor ali ne bih danas sigurno... Znaci u agenciju u mestu prodavca, prevod na mene onda pare na licu mesta. Nakon toga kod notara pa placanje poreza (ako sam dobro shvatio).

Opet nakon toga, bivsi vlasnik mora u njegov sup da ponisti/odjavi saobracajnu koju daje meni kako bih mogao registrovati na svoje ime?

 

Sve sam to zaboravio, znaci nemam pojma i zesce me smara.

 

Ako je motor registrovan, opet moram ponovo da reg na mene posto sam izvrsio prepis? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Upravo sada, Motorcyclist je napisao:

Ja sam tako nekako kupio prvi motor ali ne bih danas sigurno... Znaci u agenciju u mestu prodavca, prevod na mene onda pare na licu mesta. Nakon toga kod notara pa placanje poreza (ako sam dobro shvatio).

Opet nakon toga, bivsi vlasnik mora u njegov sup da ponisti/odjavi saobracajnu koju daje meni kako bih mogao registrovati na svoje ime?

 

Sve sam to zaboravio, znaci nemam pojma i zesce me smara.

 

Ako je motor registrovan, opet moram ponovo da reg na mene posto sam izvrsio prepis? 

Tako je...kažem ono je sa poverenjem, ne preporučujem...

Ako je u registaciji ne teraš motor, ne treba... 

Imao sam ja i loše iskustvo davno, kupio čopera na Zvezdari, vlasnik u Šapcu...Otišli u Šabac kad veliko PRC... vlasnik ima neke kazne i nema odjave... baš mi lepo bilo...otac od tog isto bajker ali samo ću reći neljubazan, dosta je... Na kraju prodam ga onako za oko 400-500€ manje, u neko selo... 

Posle ne znam, mesec, dva zove me taj, kaže druže platio kazne i td... da odjavimo... Hvala, ne treba!

Dobar i luud su braća!?! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam pre 2 meseca prepisao motor, pa evo moja situacija (po mene kao kupca i po prodavca - najbolja moguća solucija):

 

Motor je registrovan do 09.2021., vlasnik je iz Opštine Obrenovac, odakle je motor i kupljen. Bitno je da je adresa iz lične karte prodavca ista kao adresa na saobraćajnoj dozvoli motocikla. Motor je kupljen, doteran iz Obrenovca u Kulu. Ja odlazim u agenciju i tamo pravim ugovor o poklonu (ovo je važno da bi porez mogao da se radi u mestu kupca), overavam samo svoj potpis kod notara (parcijalna overa). Ovo se radi samo iz razloga što je bila subota kada smo trgovali motocikl, pa notari tada nisu radili. Znači, overim svoj potpis kao kupac i šaljem 2 primerka ugovora prodavcu u Obrenovac na overu njegovog potpisa kod notara. Prodavac overava svoj potpis i vraća ugovor poštom u Kulu. Agencija preuzima overene ugovore, ja skidam tablicu i saobraćajnu nosim u agenciju. Agencija radi odjavu tih tablica u mestu kupca, plaća porez u mestu kupca i dobijam nove tablice i saobraćajnu. Registracija ostaje da važi do 09.2021. Za sve ove usluge, agencija je uzela 1000 din i što sam platio poštarine za slanje ugovora kod prodavca u Obrenovac i nazad. Dodatnih troškova (osim redovnog poreza, overe ugovora kod notara, takse za tablicu i saobraćajnu) nije bilo...

Promenio član ThePainkiller
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Brod, RS, BiH
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Ja sam do sad imao motor registrovan u bih, prodao skoro, tamo je slična situacija samo što nema plaćanja poreza, 15 € košta ugovor i nesto sitno odjava, meni je problem što nisam u Srbiji pa bi morao doći na par dana da bih prebacio motor na svoje ime. Ako kupim željeni motor moram dobro sve ukovati, pogotovu što je između 2 opštine 300km puta...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ono što je novina (a do pre korone nije bilo moguće) je da se sad odjava tablica i saobraćajne može raditi u mestu kupca, gde se odmah dobijaju nove tablice. To mnogo olakšava kompletan posao prodavcu, u smislu da je njegova obaveza samo da overi ugovor kod notara. Ostalo sve radi kupac (ili agencija, ukoliko je kupac angažuje, što ja iskreno savetujem)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Brod, RS, BiH
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Hvala svima na korisnim informacijama, našao sam agenciju pa ću vidjeti s njima kako je najlakše.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
20 minutes ago, ThePainkiller said:

Ja sam pre 2 meseca prepisao motor, pa evo moja situacija (po mene kao kupca i po prodavca - najbolja moguća solucija):

 

Motor je registrovan do 09.2021., vlasnik je iz Opštine Obrenovac, odakle je motor i kupljen. Bitno je da je adresa iz lične karte prodavca ista kao adresa na saobraćajnoj dozvoli motocikla. Motor je kupljen, doteran iz Obrenovca u Kulu. Ja odlazim u agenciju i tamo pravim ugovor o poklonu (ovo je važno da bi porez mogao da se radi u mestu kupca), overavam samo svoj potpis kod notara (parcijalna overa). Ovo se radi samo iz razloga što je bila subota kada smo trgovali motocikl, pa notari tada nisu radili. Znači, overim svoj potpis kao kupac i šaljem 2 primerka ugovora prodavcu u Obrenovac na overu njegovog potpisa kod notara. Prodavac overava svoj potpis i vraća ugovor poštom u Kulu. Agencija preuzima overene ugovore, ja skidam tablicu i saobraćajnu nosim u agenciju. Agencija radi odjavu tih tablica u mestu kupca, plaća porez u mestu kupca i dobijam nove tablice i saobraćajnu. Registracija ostaje da važi do 09.2021. Za sve ove usluge, agencija je uzela 1000 din i što sam platio poštarine za slanje ugovora kod prodavca u Obrenovac i nazad. Dodatnih troškova (osim redovnog poreza, overe ugovora kod notara, takse za tablicu i saobraćajnu) nije bilo...

E ovo je vec detaljno. Ocekivao sam veci iznos usluge agencije. Da li je Agencija iz tvog mesta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

@ThePainkiller Malo ste prošetali te ugovore, više nego što treba. Prodavac je trebao da napravi ugovor, plati izradu ugovora i parcijalnu overu kod notara, i pošalje tebi (uz otkupninu koliko ga je to koštalo). Kad ti stigne ugovor, overiš kod notara sa svoje strane ugovor o poklonu. 

 

Taj ugovor o poklonu je dobra stvar ako je u tvojoj opštini poreska rasterećena i rešenje dobijaš brzo (kao i kod mene u Vršcu). Međutim, ima opština u kojima će kupac radije da plati porez u opštini prodavca. 

 

Ugovor o poklonu radite ako, i samo ako imate poverenja u prodavca! Jer sa njim ne možete tužiti prodavca u slučaju bilo kakve pravne i tehničke  neregularnosti (poklonu se u zube ne gleda)! 

 

Pozz... 

 

P. S. Agencijsku uslugu sam, istu takvu, u Beogradu platio jednom prilikom 5.000 dinara :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja