Jump to content

Moto Zajednica

Procedura kupovine motora gde je prodavac iz drugog grada?

Recommended Posts

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

sve tacno a naknadu ako je ukraden ces dobiti samo u gradjanskoj parnici u oba slucaja iliti pisi propalo,a u svojoj poreskoj upravi se predstavis kao lokal patriota koji placa porez tu a ne negde drugde i dobijes najnizu procenu kao sto sam ja dobio 3900din za 2002god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

To je ipak samo "privremena" rupa u zakonu.

Na kraju teksta pise:

  1. Pitanje je dana kada će Poreska uprava, koja je sigurno već uočila veliki broj Ugovora o poklonu, promenom regulative sprečiti ovu praksu i prestati da priznaje fiktivne pravne radnje koje se suštinski nisu dogodile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ne znam zašto mnogi spominju agencije i notare, možda je to od skoro obavezna varijanta. Pre nekih godinu i po dana kad sam sa drugarom kupovao auto i motor sve smo završili bez posredovanja navedenih. Ovo navodim zbog eventualnih smanjenja dodatnih troškova i plaćanja usluga agencije/notara. Npr. na sajtu polovni automobili se mogu preuzeti blanko ugovori i onda samo popuniti i naštampati. Overu ugovora (i drugih dokumenata inače) je bolje raditi u sudu jer je nekoliko puta jeftinije nego u opštinama (opet zavisi od opštine do opštine ali uglavnom je tako).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Malo je tih gradova i opstina ( ako ih uopste jos ima) gde se jos uvek overavaju ugovori u sudu.

 

Zakonom o overi potpisa, rukopisa i prepisa, koji je usvojen u avgustu 2014. godine, predviđeno je da u gradovima i opštinama u kojima nisu imenovani javni beležnici, te poslove nastavljaju da obavljaju osnovni sudovi, sudske jedinice, prijemne kancelarije osnovnih sudova, kao i opštinske uprave.

 

Nisi skoro kupovao ;);)

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

u svemu tome sam... dao pare za motor, sad naišli praznici pa ne rade notari... ako završim do kraja meseca, pohvaliću se... da ne pričam da "radim" a notari baš i nemaju razumevanja za to jer i oni poštuju svoje radno vreme...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ma dobro je samo da nema guzve!Ja sam imao srecu da je moj brat u nisu znao za jednog notara gde nema guzve,inace i tu mozes da se nacekas.Ovo za poklon nisam znao cudi me da tu rupu nisu zapusili :) A i koja je logika da onda placas porez u svojoj opstini kad se i onako naplacuje po kataloskoj vrednosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 8 sati, Mondial je napisao:

Ma dobro je samo da nema guzve!Ja sam imao srecu da je moj brat u nisu znao za jednog notara gde nema guzve,inace i tu mozes da se nacekas.Ovo za poklon nisam znao cudi me da tu rupu nisu zapusili :) A i koja je logika da onda placas porez u svojoj opstini kad se i onako naplacuje po kataloskoj vrednosti?

Logika je jedino u tome ako moraš da čekaš u opštini prodavca pa da ne bi išao dva ili više puta tamo, napravite ugovor o poklonu i onda to završiš kod sebe (pod uslovom da se manje čeka, tj. da brže dobiješ potvrdu o plaćenom porezu)... A što se tiče iznosa verujem da je isto jer porez računaju po kataloškoj vrednosti motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

I porez na poklon i porez na prenos vlasnistva su isti, 2.5% od kataloske (amss) vrednosti vozila... 

I kad uradite kupoprodajni ugovor on vazi 15 dana. Ako ne predate zahtev u tom periodu, pravite ponovo novi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 23 minuta, ser je napisao:

I porez na poklon i porez na prenos vlasnistva su isti, 2.5% od kataloske (amss) vrednosti vozila... 

I kad uradite kupoprodajni ugovor on vazi 15 dana. Ako ne predate zahtev u tom periodu, pravite ponovo novi.

Zahtev za plaćanje poreza? :stabre:

Korisna informacija, nisam znao da i to može da zastari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250
Pre 3 sati, DonToni je napisao:

Logika je jedino u tome ako moraš da čekaš u opštini prodavca pa da ne bi išao dva ili više puta tamo, napravite ugovor o poklonu i onda to završiš kod sebe (pod uslovom da se manje čeka, tj. da brže dobiješ potvrdu o plaćenom porezu)... A što se tiče iznosa verujem da je isto jer porez računaju po kataloškoj vrednosti motora.

Mislim na logiku placanja u svojoj opstini kad se radi o poklonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

 

Upravo sada, Mondial je napisao:

Mislim na logiku placanja u svojoj opstini kad se radi o poklonu.

Jbg, to su uveli još davno da ne bi svi počeli da poklanjaju da bi izbegli plaćanje poreza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Pre 11 sati, ser je napisao:

I kad uradite kupoprodajni ugovor on vazi 15 dana. Ako ne predate zahtev u tom periodu, pravite ponovo novi.

Ugovor ne može da zastari (Provereno).. Mesec dana ti je "kao rok da platiš porez ili posle toga ide kamata od 0.000001%

Ja sam kupio auto od vlasnika (tek registrovan) i napravili kopoprodajni ugovor taj dan, pa sam vozio tako sa tim ugovorom skoro do pred istek registracije i otišao da platim porez, platio bez ikakvih problema sumu koju sam odprilike i očekivao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Po zakonu je 15 dana rok da se plati porez ali izgleda da gledaju kroz prste,ne znam dali je neko imao problem sa tim ja sam na zalost ispostovao zakon :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Meni je lik u agenciji rekao da po zakonu treba da se plati porez u roku od 15 dana od sacinjavanja ugovora, ali da retko ko to gleda i mahom sve poreske uprave pustaju ugovore koji su i stariji.

Ono sto je meni zanimljivo je to da se cekanje potvrde o placenom porezu razlikuje od opstine do opstine. U Kuli potvrdu cekam jedan dan, u Novom Beceju sam sve isti dan zavrsio, a u NS-u takodje isti dan, ali mi je lik na salteru izasao u susret jer nisam iz tog grada pa da ne dolazim dvaput, inace se ceka po 2 nedelje... :staa2: 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Ja sam u NBG cekao isto oko 2 nedelje... Mada meni je receno da ako prodje tih 15 dana, ne ide novi ugovor vec se placa neki penal...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

U Vrbasu gde sam kupio motor, vlasnik je (preko agencije) završio odjavu istog dana... Regulisao porez, vratio tablice, poslao mi post expresom dokumentaciju u jednom danu...

Sad sam u drugom problemu... Motor se u Bdg-u jedino može u Ljermontovoj registrovati (nove tablice ili prva reg.), a produženje registracije može u bilo kojem sup-u...

Išao sam u subotu pred kraj radnog vremena (gužva), rekoše da može i nedeljom, tako da ću verovatno dočekati sledeći vikend i otići u nedelju jer radnim danima ne stižem ni porodicu da vidim a ne još da blejim u redu na šalteru...:grr:

:jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 14 minuta, DonToni je napisao:

 tako da ću verovatno dočekati sledeći vikend i otići u nedelju jer radnim danima ne stižem ni porodicu da vidim a ne još da blejim u redu na šalteru...:grr:

:jok:

nekad je bolje dati crvenu agenciji da ti sve reshe, i provesti vreme sa decom, nego se nervirati i cekicati u redu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 18 minuta, zlig0r je napisao:

nekad je bolje dati crvenu agenciji da ti sve reshe, i provesti vreme sa decom, nego se nervirati i cekicati u redu...

Ja to praktikujem već godinama... Bez nervoze, odnesem papire u agenciju, čovek apsolutno sve završi i zove me popodne da svratim po tablice i nalepnicu... Nigde ne čekam u redovima, platim kompletnu registraciju u agenciji i milina. Tih 1000 dinara stvarno nije vredno ni vremena, ni živaca koliko bi potrošio čekajući u redovima u SUP-u i Pošti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 19 minuta, zlig0r je napisao:

nekad je bolje dati crvenu agenciji da ti sve reshe, i provesti vreme sa decom, nego se nervirati i cekicati u redu...

Ne može :ups:.

Mora lično da se ide, ili da se da ovlašćenje agenciji kod notara pa još usluga... košta više nego sve uplatnice zajdeno (a uplatio sam 3.560 rsd - tablicu, saobraćajna i naplepnica)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Upravo sam nazvao par agencija i kod svih je isti odgovor:

Usluga za "Ljermontovu" (veliki motor :)) je skuplja nego za istu uslugu u drugim sup-ovima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, bocca_bastard je napisao:

samo sto kroz agenciju se pojave fantomski troskovi na kraju pa to bude 2000-3000...

Meni se to nikad nije pojavljivalo... Dobijem lepo račun svaki put gde je sve crno na belo koliko šta košta. Ulsuga agencije je 1000 din. Bude tu i poštarine ako se šalju papiri u drugi grad na odjavu ili porez ili nešto takvo, ali to je svakako trošak koji bi i inače morao da platim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

bem li ga, ne znam kako u prestonici to funkcionise... ja sam kupio cb400n pre 6 meseci,  otisao u agenciju, kod njih potpisao samo neki papir da im dozvoljavam da u mesto mene podignu saobracajnu/tablicu, crvena na cenu i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Moguće da ja imam i tu sreću što sam dobar sa vlasnikom agencije, plus što sam mu redovna mušterija, pa nema potrebu da me dodatno šiša sa troškovima... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Ja sam bio u ljermontovoj u nedelju oko 11h sam u prostoriji sa sluzbenicom I produzio registraciju sa promenom vlasnistva sa ugovorom o poklonu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja