Jump to content

Moto Zajednica

Campania tj oko Napulja

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova

Bas sam se trudio da nadjem 10 dana pa da se pridruzim, vjerujem sjajnoj, ekipi koja ide na Sardiniju ove godine ali nemam srca da ostavim suprugu i malo bebce na 10 dana...ali 4-5 dana moram..

Tako da je u uzi izbor uslo podrucje Napulja

Jel ima ko kakve predloge, dobre puteve koje bi valjalo obici u Blizini Napulja osim Amalfi obale...

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Salerno je lep grad, mnogo lepši od Napulja. Možeš da se popneš na Vezuv do nekle. Prelazićeš, verovatno, Apennines, tu ima zanimljivih puteva/ sela, nema autoputa, pa sam se lako izgubio, što i nije ispalo loše. Dole na jugu nije nešto preterano uzbudljivo uz obalu, a autoput se ne plaća južno od Salerno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 4/8/2018 at 9:05 PM, X8 Vračar said:

Salerno je lep grad, mnogo lepši od Napulja. Možeš da se popneš na Vezuv do nekle. Prelazićeš, verovatno, Apennines, tu ima zanimljivih puteva/ sela, nema autoputa, pa sam se lako izgubio, što i nije ispalo loše. Dole na jugu nije nešto preterano uzbudljivo uz obalu, a autoput se ne plaća južno od Salerno.

 

Salerno jeste prelep grad, a deo uz more je zanimljiv za voznju, mada ne ocekuj jadransku magistralu ni po kvalitetu puta, ni po predelima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Opaaaaaaaaaa, pa ovo sam propustio. Neoprostiva greska. Izvini.

Ajmo redom, posto sam ja deo ekipe za Sardiniju.

Planiras da se motas oko Napoli, ali moje pitanje je KADA?

Ja (ostali beze na sever) se vracam sa Sardinije 26og, i 27og sam u Napoli. Tamo se vrzmam 2 dana (nemojte sada ljudi da mi kazete da je premalo, ZNAM) i nastavljam prema Castellammare di Stabia (jako blizu Napoli i pre Sorrento) i tamo jos dva dana. Poseticu Capri i zatim preko Amalfi (put hiljadu krivina) Salerno, preko Potenza sa nadom da cu nociti u Matera. Tamo nocevanje, i sledeceg dana, Jun 1vi idem za Bari. Uz put posetim Altamura, Alberobello i kao za kraj, slag torte Polignano a Mare pre nego se popnem na ferry za Durres.

AKO, AKO se pronalzis u ovome sto sam ja sebi isplanirao, dobrodosao si!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
On 4/8/2018 at 0:23, pejamachine je napisao:

 

Bas sam se trudio da nadjem 10 dana pa da se pridruzim, vjerujem sjajnoj, ekipi koja ide na Sardiniju ove godine ali nemam srca da ostavim suprugu i malo bebce na 10 dana...ali 4-5 dana moram..

Tako da je u uzi izbor uslo podrucje Napulja

Jel ima ko kakve predloge, dobre puteve koje bi valjalo obici u Blizini Napulja osim Amalfi obale...

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

 

 

zaboravio sam da te citiram :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova



Opaaaaaaaaaa, pa ovo sam propustio. Neoprostiva greska. Izvini.
Ajmo redom, posto sam ja deo ekipe za Sardiniju.
Planiras da se motas oko Napoli, ali moje pitanje je KADA?
Ja (ostali beze na sever) se vracam sa Sardinije 26og, i 27og sam u Napoli. Tamo se vrzmam 2 dana (nemojte sada ljudi da mi kazete da je premalo, ZNAM) i nastavljam prema Castellammare di Stabia (jako blizu Napoli i pre Sorrento) i tamo jos dva dana. Poseticu Capri i zatim preko Amalfi (put hiljadu krivina) Salerno, preko Potenza sa nadom da cu nociti u Matera. Tamo nocevanje, i sledeceg dana, Jun 1vi idem za Bari. Uz put posetim Altamura, Alberobello i kao za kraj, slag torte Polignano a Mare pre nego se popnem na ferry za Durres.
AKO, AKO se pronalzis u ovome sto sam ja sebi isplanirao, dobrodosao si!!!


Ja sam upravo danas profao amalfi obalu..samo cu ti reci da su ogromne guzve a danas je bilo i 31 stepen pa ni malo prijatno za voznju..odvojio sam se poslije amalfija i evo me sad u pompeju..

Ne zelim da zamislim kakvo je krajem Maja sto se tice guzvi mada mozda ima nesto sto ja ne znam pa su sad ovolike guzve

Inace ruta mi jr bila Podgorica-Drac pa na ferri fo Barija.Od Barija preko Irsine i Potenze pa preko Brienze do Battipaglie gdje smo spavali..jutro obisli Amalfi i sad idem u Nolu u Volcano Buono tamo da spavam..

Evo jedna slika od danas53b5804578305d1af6060c5da17ee1ed.jpg

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nedelja je verovatno najgori dan jer pored gomile turista i svi Italijani idu na obalu. Pokušaj neki drugi dan ponovo, mada sada idu praznici pa nije realno očekivati rasterećen saobraćaj bilo gde uz obalu...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 4/29/2018 at 8:16 AM, vortex4borg said:

Opaaaaaaaaaa, pa ovo sam propustio. Neoprostiva greska. Izvini.

Ajmo redom, posto sam ja deo ekipe za Sardiniju.

Planiras da se motas oko Napoli, ali moje pitanje je KADA?

Ja (ostali beze na sever) se vracam sa Sardinije 26og, i 27og sam u Napoli. Tamo se vrzmam 2 dana (nemojte sada ljudi da mi kazete da je premalo, ZNAM) i nastavljam prema Castellammare di Stabia (jako blizu Napoli i pre Sorrento) i tamo jos dva dana. Poseticu Capri i zatim preko Amalfi (put hiljadu krivina) Salerno, preko Potenza sa nadom da cu nociti u Matera. Tamo nocevanje, i sledeceg dana, Jun 1vi idem za Bari. Uz put posetim Altamura, Alberobello i kao za kraj, slag torte Polignano a Mare pre nego se popnem na ferry za Durres.

AKO, AKO se pronalzis u ovome sto sam ja sebi isplanirao, dobrodosao si!!!

Prosao ovo od 31. marta do 9. aprila

Obisli Amalfitanu bas iz tog Castelmare, nocili u Sorentu, a i Materu i Alberobelo u povratku sa Sicilije.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre sat vremena, doktor je napisao:

Prosao ovo od 31. marta do 9. aprila

Obisli Amalfitanu bas iz tog Castelmare, nocili u Sorentu, a i Materu i Alberobelo u povratku sa Sicilije.

 

Eh, bilo bi bolje u dvoje ..... neki savet? nesto sto sam propustio a NE smem da propustim.

Samo nemoj da mi kazes za zip-line kod Castelmezzano i Pietrapertosa jer NE radi radnim danima (samo nedelja i praznike), a ja tamo prolazim Maj 31vi (cetvrtak)

Evo i linka za one koje zanima: http://www.volodellangelo.com/index_eng.asp

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 8 sati, doktor je napisao:

Prosao ovo od 31. marta do 9. aprila

Obisli Amalfitanu bas iz tog Castelmare, nocili u Sorentu, a i Materu i Alberobelo u povratku sa Sicilije.

 

doktore , obozavam  tvoje putopise ...

 

ako ne bude putopisa , moze li bar malo obsirnije kuda , gde , kad , koliko i tako tome .... makar ovde , sto se mene tice ... hvala !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Kako smo bili nezadovoljni jucerasnjom danom zbog velikih guzvi, neplanirano odlucismo da danas odradimo restart Amalfi obale u potpunosti...poranili smo.ujutro u 6 sati i vec u 7 bili u Mioriju pa dalje ka Positanu..slabo koga jr bilo, sunce izlazilo sa istoka, kafici bili u otvaranju, mi malo.snimali dronom..poslije posjetili pompeju..i dosli nazad u Nolu oko 14h..cijeli dan poslije kafenisali i odmarali...dan za cistih 10..

 

Na ulasku Positano iz pravca Sorenta, oko 11h, bila je jedno 4km kolona auta..srecom mi smo izlazili iz Positana pa je bio drugi smjer..

 

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

 

 

1ef47a7cc51861fc24c29b355ce9cc05.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 4/30/2018 at 8:15 PM, Velimlje2 said:

doktore , obozavam  tvoje putopise ...

 

ako ne bude putopisa , moze li bar malo obsirnije kuda , gde , kad , koliko i tako tome .... makar ovde , sto se mene tice ... hvala !!

Biće putopis, ali dok se malo srede slike i utisci pa polako...Ako sa nekom informacijom mogu da pomognem, tu sam...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 4/30/2018 at 1:05 PM, vortex4borg said:

Eh, bilo bi bolje u dvoje ..... neki savet? nesto sto sam propustio a NE smem da propustim.

Samo nemoj da mi kazes za zip-line kod Castelmezzano i Pietrapertosa jer NE radi radnim danima (samo nedelja i praznike), a ja tamo prolazim Maj 31vi (cetvrtak)

Evo i linka za one koje zanima: http://www.volodellangelo.com/index_eng.asp

 

 

U tom delu smo samo obisli Amalfitanu, imali smo dosta kilometara, a nismo hteli da propustimo uzivanje u ovim prelepim predelima...jedini savet koji imam je da nadjete nacin da izbegnete guzvu...mozda radni dan rano ujutru.

Nocili smo u Sorentu, veoma lep grad, obavezno ga obidjite.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 43 minuta, doktor je napisao:

U tom delu smo samo obisli Amalfitanu, imali smo dosta kilometara, a nismo hteli da propustimo uzivanje u ovim prelepim predelima...jedini savet koji imam je da nadjete nacin da izbegnete guzvu...mozda radni dan rano ujutru.

Nocili smo u Sorentu, veoma lep grad, obavezno ga obidjite.

Sorrento obavezno, uvece, vecera sa degustacijom vina u De Angleis :)

Inace u vezi guzve, ...... mi vozimo bas u radnih dana, tako da ne ocekujem previse guzve.

Bas sa nestrplenjem cekam tvoj putopis, a kada se vratim i ja cu pokusati da napisem koju rec u posebnoj temi pa bice dosta info za ostale koje ce tek da idu u tom delu :)

jos 10 dana i krecem :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 5 sati, doktor je napisao:

Biće putopis, ali dok se malo srede slike i utisci pa polako...Ako sa nekom informacijom mogu da pomognem, tu sam...

svaka ti cast !! samo polako , nema zurbe ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja