Jump to content

Moto Zajednica

Sam do krajnjeg juga Evrope

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Smestio sam se u sobu, skinuo moto opremu sa sebe i istusirao se. Legao sam u krevet i poceo

sav da drhtim sto od premora sto od popustanja adrenalina koji je danas citav dan bio jako visoko!

Imao sam pomesana osecanja, bio sam srecan sto sam jos jedan dan voznje uspesno priveo kraju

ali i pomalo ljut sto sam doveo sebe u rizicnu situaciju zbog svoje znatizelje ali to je moto avantura.

Prvi put mi je zafalilo drustvo, neko da se ispricamo i rezimiramo ovaj dan koji je kad se setim jutra

i jurnjave na trajekt pa svega sto se kasnije desilo trajao 3 dana! :D

Ne znam ni sam koliko sam tacno kilometara presao ali preko 500 kilometara ne bas sjajnih puteva

plus onaj off road.

 

Po planu sam sutra trebao da obidjem Delfi i zavrsim dan na Meteorima, oko 360 kilometara.

Otvorio sam booking da nadjem smestaj na Meteorima ali sam ga zatvorio i pogledao prognozu

za naredne dane. Prognoza kaze da vec sutra uvece pada kisa na Meteorima a preksutra kroz ceo

severni deo Grcke, Makedoniju i jug Srbije....

Prolazi mi misao da preskocim Meteore i nategnem se 800 i kusur km do Leskovca kako ne bih

kisnuo, Peloponez sam obisao propisno a ovo je daleko blize pa bih mogao da napravim jos jedan djir

u dogledno vreme.

Odlucujem da prosetam malo gradom posto sam smesten u centru, veceram, popijem pivo pa da

donesem odluku.

Pojeo sam giros uz put ka centralnom gradskom trgu gde sam seo da popijem pivo.

Hladan Amstel nikad prijatniji, dok sam ispijao drugo pivo konobarica mi je donela ciniju

sa pistacima, kikirikijem, leblebijama... trece pivo se samo nametnulo :D

 

Pgl0oHx5_o.jpg

 

 

f596MNDt_o.jpg

 

 

Odluka je pala, ne rezervisem sutra smestaj, vraticu se da obidjem Meteore drugi put.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Budim se u 7:00, umivam, pakujem stvari i silazim da spakujem stvari na motor pa na dorucak.

Javlja mi se recepcionar koji me je docekao sinoc i pomerio svoj motor da bih se ja parkirao i

nudi me kafom. Dok smo pili espresso pita me o mojim moto putovanjima, slusa pazljivo i kaze

da bi i on to voleo ali nema vremena :) nisam znao u momentu da mu kazem na engleskom

"ko hoce nadje nacin a ko nece izgovor"

Prica mi kako je pre Stroma 650 imao hiljadarku koja se stalno kvarila i zadavala mu muke pa je

zamenio manjim Stromom s kojim je prezadovoljan. Pita me koliko kosta moj motor u Srbiji i konstatuje

da je isto skup kao i u Grckoj i da mu se mnogo svidja ali... ja mu pokazujem slike mog pra bivseg

Stroma i kazem da sam i sa njim napravio veoma dobre ture a on odgovara Nobody's perfect! :)

 

Dorucak korektan, svedski sto, klopam i krecem na svoj put od puuuno kilometara.

Na izlasku iz grada stajem da se natankam posto je na autoputu gorivo skuplje.

Prilazi neki klinac da me usluzi i ja mu kazem da mi sipa 95 full. On me pita 95 u ovo?!

Imamo race gorivo nja nja nja, kazem prijatelju sipaj 95 i ne brini.

Inace sam sipam gorivo uvek ali sada sam imao tank lock torbu koju sam dodatno osigurao

kaisem koji je zakacen preko viljuske pa sam je morao drzati jednom rukom kako je ne bih

otkacivao.

Njemu se omakne pistolj i zalije mi motor benzinom. >:(

Ja mu kazem da donese papir posto ga nije bilo tu pored tocilice i obrise mi motor.

Nisam imao pojma da mi je kamera ostala ukljucena tako da imam zabelezen ovaj dogadjaj...

 

 

92qHJIFk_o.jpg

 

 

MoBGGy2C_o.jpg

 

 

W6fOebzl_o.jpg

 

 

R4gz42q2_o.jpg

 

 

8FJgga4P_o.jpg

  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
On 4/12/2018 at 9:26 PM, Creative biker said:

Kada sam bio na stotinak kilometara od krajnjeg cilja za ovaj dan primecujem putokaz

Neda waterfalls desno, skoro istog trena dajem desni zmigavac i skrecem sa zacrtane

putanje, nekako sam imao osecaj da je to nesto sto se mora videti. O tom vodopadu nisam

imao pojma ni da postoji pre nego sto sam ugledao putokaz ali kao da mi je falilo malo

neizvesnosti i avanture za ovaj dan pa sam krenuo u nepoznato.

 

Odavno pratim forum i upijam putopise iako nemam motor :) .

Pomen ovog vodopada me asocirao da sam nekad negde procitao da je neko stigao do njega. Sive celije su radile malo i setih se da sam citao kod Genea o tome

http://www.ridedot.com/rtw/331.html

 

Veliki pozdrav i jedva cekam nove avanture!

 

  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
1 hour ago, nipetronije said:

Odavno pratim forum i upijam putopise iako nemam motor :) .

Pomen ovog vodopada me asocirao da sam nekad negde procitao da je neko stigao do njega. Sive celije su radile malo i setih se da sam citao kod Genea o tome

http://www.ridedot.com/rtw/331.html

 

Veliki pozdrav i jedva cekam nove avanture!

 

Kakav raj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

Sjajan putopis. Ja sam prošle godine bio na Meteorima i mogu reći da to treba vidjet barem jednom u životu. I mene je tip na benzinskoj u Grčkoj 5 minuta ubjeđivao da sipam 98 benzin umjesto 95 i na kraju rekao ok tvoj motor tvoja odluka.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Hmm... Kod mene radi jos uvek... :stabre:

Cim je Sony u pitanju onda su autorska prava zbog muzike... Aj da sacekam da me obaveste. Za sad radi.

Odakle pokusavas da pustis @BBojan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Jesam sve bitne dogadjaje vec opisao ali je ipak red da se stavi tacka na ovaj putopis.

 

Ubrzo posle mosta Rio shvatam da mi je hladno i da temperatura konstantno pada,

stajem u zaustavnu traku da zatvorim luftere na jakni i obucem nesto dugih rukava,

ubrzo iza mene staje kombi za pomoc na putu i vozac me pita da li je sve u redu sa mnom

i sa motorom, odgovaram povrdno a on ostaje iza mene sa upaljenom signalizacijom sve do

mog pokreta. Inace ovih kombica ima dosta na putu i odmoristima uz put.

 

Dalje dosadan autoput sa puno naplatnih rampi, na jednoj od njih guram ruku u dzep od pantalona

kako bih pronasao metalni novac da platim putarinu i pronadjem kljuc od sobe i hotela u Patri,

recepcionar me je zapricao od jutra pa sam zaboravio da ga vratim.

Visi mi pored kljuceva od motora

na civiluku za uspomenu.

 

Na jednoj od mnogih putarina malo poduze kolone vozila, u krajnjoj desnoj vidim dva autobusa, resim

da prodjem ispred njih, kad sam to uradio vidim jos dva auta ispred njih, u prvom sedi mlada dama

koja se podrugljivo smeska dok joj radnica iz kucice nesto objasnjava... mislim da je dama imala tag

uredjaj a da se na toj rampi placa keshom, uglavnom svi stoje i nista se ne desava, ja prilazim da pitam

a radnica mi kaze da moram preci na drugu naplatnu rampu, ja prelazim pesice do sledece i pruzam novac

radniku koji odbija da ga uzme jer moram vozilom proci kroz istu sto je i logicno, vracam se u svoju traku

i konstatujem red od preko dvadeset vozila koja su se u medjuvremenu naredjala i stoje ne znajuci da

tu nece moci proci, uzano je i nemogu se okrenuti u kontra smer a da guram ful natovaren motor u rikverc

stotinak metara mi ne pada na pamet. Sedam na motor, navlacim rukavice i braaaap prolazim pored rampe :)

mislim u sebi, ja sam uradio sve sto je do mene, niste mi omogucili redovan prolaz nemam nameru da gubim

ovde jos deset minuta...

 

Negde kod Kozanija odlucujem da se iskljucim sa autoputa za Solun i krenem na sever prema Bitolju, nikada

nisam prosao tim putem pa mi mozda bude interesantniji. I jeste bio, poneka krivina, granicni prelaz bez guzve.

Nesto pre Skoplja, tacnije kod Velesa se ukljucujem na dobro poznati autoput kroz Makedoniju.

Prolazim naplatne rampe bez zadrzavanja, vrlo brzo i granicne prelaze i u Srbiji sam.

Posle tmurnog dana u Srbiji me sacekuje sunce i dvadesetak stepeni, moral se dize i odlucujem da ne svracam

u Leskovac vec da u cugu odvozim do Beograda, zavijam rucicu gasa i sve do naplatne rampe Doljevac vozim prosecnom

brzinom od 180 km/h... negde pred Beograd krece jak pljusak, ja sam smiren i opusten, znam da ce naredna dva dana

biti ovako a ja sam uspeo da stignem po skoro idealnim uslovima do kuce, ovih 40 km po pljusku mi nece pokvariti

opsti utisak.

 

Slikam displej ispred svoje zgrade na kome je predjena kilometraza od prvog tankanja ujutru u Patri

 

 

X9o4vxU1_o.jpg

 

 

Kod kuce zadovoljno otvaram limenku Zajecarskog cime zvanicno zavrsavam ovo svoje putesestvije :)

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: nekad bili GSXR i Ninja

zasto se na putopisu naslo mesta za 4 fotografije omalovazavanja nesrecnika na pumpi

voleo bih da nadjem razlog ali ne uspevam

da sam bio u tvojoj situaciji sigurno bih mu trazio ubrus, ali ne bih to ovde objavljivao, sta vise ne bih mu ni trazio da on brise 

sam sam sebi zalio motor vise puta

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Zato sto sam totalno zaboravio na taj dogadjaj jer mi je "puno" znacio, pa mi je bilo simpaticno kad sam ga video prilikom pregledavanja video snimaka.

Jel ti to najveci utisak celog putopisa?

  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: nekad bili GSXR i Ninja

To nije najjaci utisak naravno

Ali je dosao na kraju i prilicno mi pokvario uzitak citanja celog putopisa, jer je prilicno jak, govori o coveku koji ga je pisao, pa mi se celokupna slika nekako ne uklapa

A i objasnicu ti zasto

Decko nije neandertalac, radi na pumpi i posteno zaradjuje, i sigurno se za svoj novac muci vise on 90% nas ovde na forumu

Najverovatnije bi sve dao da moze da dozivi to sto si ti doziveo na ovom putovanju, a tebi, meni i vecini ovde je to sve postalo manje vise sprdnja

Iz licnog iskustva znam da na svakom sledecem putovanju uzivam sve manje i manje, manje nego na prethodnim, pa pokusavajuci sebe da ucinim zadovoljnim ispunjenim i zahvalim pitam se cesto koliko ljudi sanja o tome sto meni sve manje predstvavlja zadovoljstvo

Dalje...

Nekad sam kao klinac radio na pumpi, sto znaci da sam tocio gorivo, pa o svemu tome znam mnogo vise od prosecnog vozaca

Tocio sam gorivo 3 godine, svaki dan po 1000 puta

I opet sam sam sebi uspeo par puta da zalijem rezervoar i ram, dovoljno je da se prethodnik samoposluzi i ostavi pun pistolj goriva

Desavalo mi se vise puta da mi pumpadzije urade to isto sto je i ovaj nesrecnik uradio tebi, i uvek sam sam sebi brisao rezervoar iz vise razloga

Prvo sto cu to uraditi bolje nego on, drugo sto bi mi suprotno bilo omalozavanje njega, osim ako njegovo celokupno ponasanje nije bilo u fazonu - ma zabole me..., e to je nesto drugo, ali samo u tom slucaju.

Da sam se u trenutku iznervirao i trazio da mi on ocisti benzin sigurno to ne bih delio sa drugima, bilo bi me sramota, bukvalno...

E sad ti si gospodin koji pokazuje prstom njemu gde treba da brise, i to delis sa drugima javno

Bravo

Tvoje slike vidim ovako - evo ljudi vidite, neandertalac, sad mu ja pokazujem prstom, a on brise...

Ni malo nije simpaticno, ti kazes da tebi jeste

I simpaticno ti je, i pun ti je k... prizemnih ljudi kao ja.

Bravo

Mislim da me je vecina razumela

Siguran sam da ti nisi

Da budem iskren do kraja sada mi je zao sto sam uopste citao putopis

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Ti si jako ogranicen a o meni ne znas bas nista da bi napisao da mi je ovakva tura sprdnja i da bi me okarakterisao na bilo koji nacin a ja nemam nameru da ti objasnjavam. Da, za mene je neandertalac svako ko nema minimum kvaliteta da obavi posao za koji je placen!!!

 

  • Tužan 7
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
35 minutes ago, trailer said:

Mislim da me je vecina razumela

Siguran sam da ti nisi

Da budem iskren do kraja sada mi je zao sto sam uopste citao putopis

ja te nisam razumeo, prvenstveno uvidevši tvoju pismenost u podugačkom sastavu a da ti pri tome ne piše ni Location: ni Motorcycle: , takodajeglupa kritika "iz senke" :neznam:

 

* izv. autoru ako je off 

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Evo , i ja sam nesto manje od godine dana sipao gorivo ... davno je to bilo ... radio sam kojekakve poslove u zivotu i verovatno me za neke od njih nekad prozvao neandertalcem , sa pravom , nisam bio u njima dobar ... mada ne secam se cesto prosipanja goriva ... mozda mi je to bio poziv u kom sam trebao da ostanem ;)

 

 

i nisam shvatio pisanje kolege i te slike sa pumpe kao omalovazavanje nekog , vec kao eto desilo se ... shit happens , ko sto kazu ... a lepo je putopisac napisao da nije ni shvatio / znao da se snima ...

 

 

 

u svakom slucaju , kad se vec javljam , hvala ti na putopisu ... nadam se da te kolege ko sto je trailer nece spreciti da ubuduce podelis koji putopis sa nama ...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja