Jump to content

Moto Zajednica

Sam do krajnjeg juga Evrope

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 10/04/2018 at 1:35, Lepi Dzov je napisao:

Aaaaa tako to mladi sada zovu... :stabre:

Nekada se ta tačno znalo sta je  kad kazes taslačenje, fircanje, kecanje, zigovanje, fanfrčenje, prmpačenje... :lol3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

4.april

Sat sam navio u 6 a probudio sam se u 5, malo sam se provrteo po krevetu do pola 6 i resio da ustanem.

Plan je da se ukrcam na prvi trajekt koji krece u 8 za ostrvo Elafonisos iz mesta koje se zove Pounta

a google mapa kaze da se do tamo vozi 55 minuta. Racunam da cu stici brze nego sto mi google prognozira

ali ipak zelim da krenem u 7.

Pijem kafu, doruckujem pa pijem jos jednu kafu, napolju je mrak... u pola 7 krenem da pakujem stvari

na motor i u neki minut pre 7 sam na motoru, ukucavam na navigaciji Pounta, nema rezultata, kucam

Elafonisos i BMW Navigator kaze ocekivano vreme dolaska 7:45, idealno.

Izlazim iz gradica i  stajem na benzinsku pumpu, tankam do vrha i nastavljam dalje.

Put uzan, krivudav vozim 50, 60 km/h jedva a navigacija kaze da je ogranicenje 90 km/h?!

Kroz glavu mi prolazi uzrecica mog druga ".ebo te inzinjer koji te napravi"

Sa svakim kilometrom se ocekivano vreme dolaska povecava jer vozim dosta ispod ogranicenja koje

prikazuje navigacija.

Obzirom da sam ustao ovako rano a da sledeci trajekt krece u 9 ne zelim da izgubim ceo sat cekajuci

drugi trajekt i povecavam tempo, vozim skoro na granici svojih mogucnosti i jedva na momente

dostizem 90 km/h, u jednom momentu nailazim na dubok pesak u duzini od oko 3, 4 metra,  

na tom mestu se prekida asfalt bez ikakve najave, kocim jako pred sam pesak i pustam kocnicu

u momentu kad sam zgazio na isti, krece vobling, u momentu kad je prednji tocak toliko zaplesao

da sam mislio da padam sigurno napipao sam asfalt i motor se umirio.

Sad sam se tek probudio kako treba, oblio me hladan znoj a kroz glavu prolazi misao, pa da li je

vredno da se polomim sad zbog sat vremena, odlucujem da vozim opusteno i zanemarim

ocekivano vreme dolaska koje mi prikazuje navigacija.

Ubrzo izlazim na magistralni put, sirok, sa dve trake i razdelnom linijom, na navigaciji se pojavljuje

ogranicenje od 50 km/h?!!! Vozim opusteno 100 km/h i ponovo spominjem familiju onom

inzinjeru!

U momentu kad mi je navigacija pokazivala jos 6 km do cilja ja sam stigao na mesto za ukrcavanje

na trajekt... bilo je 7:35, tog trena sam shvatio da sam ukucao ostrvo kao krajnju destinaciju i

da sam to prevideo, sto bi mladi rekli dzaba ste krecili! Zamalo da se skrljam ni zbog cega!

 

kRF28kVg_o.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Trajekt dolazi tacno u 8.

U zivotu nisam video manji trajekt, ukrcavam se a radnik koji radi tu mi kaze da napravim polukruzno

i stanem na ulaz odnosno kad stignemo, izlaz sa trajekta i skrece mi paznju da je veoma klizavo.

Nikad u zivotu nisam krocio motorom na klizaviju podlogu, polukruzno sam izveo sa obe noge spustene.

 

Voznja trajektom je trajala 5, 6 minuta, karta se kupuje na samom trajektu i kosta 5 eura u jedom pravcu.

 

 

pCySvB6J_o.jpg

 

 

N8Q0WnkF_o.jpg

 

 

Silazim sa trajekta na ostrvo, sada sam na najuznijoj tacki svog puta i skoro na najjuznijoj tacki Evrope.

Krecem na istok gde se nalazi najlepsa plaza Simos koju jos zovu i Paradise a celo ostrvo je poznato

kao Evropski Maldivi.

Ostrvo mi deluje pusto, nigde nikoga a priroda fantasticna, ovo je pravo mesto za odmor, pomislim

kako je steta sto cu ga preci tako brzo takoreci bez zadrzavanja, da bar imam drustvo pa da iskuliram

jedan dan...

 

 

AfrT7T8f_o.jpg

 

 

eGGngT9h_o.jpg

 

 

SrMmWrCA_o.jpg

 

 

cmlusQlA_o.jpg

 

 

ZTsQS6QP_o.jpg

 

 

eIj75Yht_o.jpg

 

 

tNeHcRMn_o.jpg

 

 

rVAxkcbA_o.jpg

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Posle malo uzivanja na ovoj prelepoj plazi pravim krug po ostrvu i vracam se na onaj isti trajekt s kojim sam dosao.

Sledeca destinacija je Sparta, do tamo je voznja odlicna, uzivanje na visokom nivou.

 

 

d4pqY3gr_o.jpg

 

 

ioTX42Nv_o.jpg

 

 

U Sparti vec creva pocinju da pevaju. Parkiram motor u centru i sedam u neku tavernu na giros, kafu i koka kolu.

 

 

l1lD6jMb_o.jpg

 

 

bjQa2icD_o.jpg

 

 

HT4Z1eYU_o.jpg

 

 

Posle pristojne pauze sedam na konjica i krecem. Primecujem putokaze za muzej maslina ali dobijam

zelju da se sto pre iscupam iz gradske guzve, sunce je vec upeklo, mislim da je bilo podne.

 

 

vozim dalje ka Kalamati, to je jedan od vecih gradova na Peloponezu, predeli su fantasticni.

U Kalamati pravim polukruzno zbog za.eba navigacije na mestu na kome to nije dozvoljeno

i uocavam dva policajca na Stromovima koji mi idu u susret, nisu ni pogledali u mom pravcu.

Nisam nesto imao zelju da obilazim grad, to i nije bio cilj mog puta pobegao sam iz gradske

vreve Beograda da bih uzivao u voznji ovim divnim predelima...

 

 

KPpXs8gd_o.jpg

 

 

CkMQxx4q_o.jpg

 

 

 

nbCOBrfl_o.jpg

 

 

nailazim na deo gde su vidljivi tragovi pozara od ranije, priroda se obnavlja na svu srecu

 

 

uSAE3KZh_o.jpg

 

 

tlKDjMqJ_o.jpg

 

 

jew2AuCw_o.jpg

 

 

wqsZO4Mz_o.jpg

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Sledeca stanica je Olimpija a krajnja destinacija za danas je Patra gde sam sinoc

rezervisao smestaj u hotelu u centru po ceni od 35 eura s doruckom.

 

Kada sam bio na stotinak kilometara od krajnjeg cilja za ovaj dan primecujem putokaz

Neda waterfalls desno, skoro istog trena dajem desni zmigavac i skrecem sa zacrtane

putanje, nekako sam imao osecaj da je to nesto sto se mora videti. O tom vodopadu nisam

imao pojma ni da postoji pre nego sto sam ugledao putokaz ali kao da mi je falilo malo

neizvesnosti i avanture za ovaj dan pa sam krenuo u nepoznato.

 

Put je losiji od onog kojim sam se kretao pre skretanja ali nista strasno, posle 10 km

nailazim na neko selo a u sred sela zadruga ispred koje dvojica piju pivo.

Stajem i pitam ih da li sam na dobrom putu za Neda waterfalls uz objasnjavanje

rukama za vodopad i naglasak na Neda, klimaju potvrdno glavom i pokazuju mi rukom

da nastavim pravo, pitam koliko km ima do tamo, odgovaraju mi 40. Hmm uz ovih 10 koje

sam presao dovde to je 50 km u jednom pravcu van rute, 100 km ukupno na vec oko 400 za danas...

Odlucujem da ipak nastavim ka vodopadima sa osecajem da cu videti neku nevidjenu lepotu.

 

Put je sve losiji, ispucao a iz pukotina je izrasla trava pa u krivini malo kliza motor, svuda je pesak,

kamenje, zbunje na nekim mestima do pola puta, sve ukazuje na to da se ovaj put ne odrzava

jer se ne koristi, niko mi nije naisao u susret, bukvalno sam bio sam na putu ovih 40 km a nisam

video niti jednu kucu, deo mene je zeleo da se vrati jer mi ovo ne mirise na nesto dobro ali pobedjuje

onaj avanturisticki deo mene, radoznao koji nikada ne odustaje...

 

 

52joKjr1_o.jpg

 

 

y8QesXQW_o.jpg

 

 

yAabEGbt_o.jpg

 

 

odMdpDqC_o.jpg

 

 

qjmNGDP5_o.jpg

 

 

yjwsAtu1_o.jpg

 

 

V0klQSTb_o.jpg

 

 

wGnWvPhh_o.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Posle skoro tacno 40 km od poslednjeg sela nailazim na putokaz, parce lima na kome je izgrebano

necim Neda 5 km, skrecem desno, vozim po poplocanom putu koji ubrzo nestaje i nastavljam

da vozim po zemljanom putu, ukljucujem enduro mod. Put je sve gori i gori, sa ogromnim nagibom,

kao da se spustam u samo srediste zemlje, prsti kamenje ispod tockova, jedva obuzdavam korman.

Inace na tockovima imam Dunlop Roadsmart 3, cistu putnu gumu a zasao sam vec u ozbiljan off road.

Shvatam da je ovo bila velika greska i razmisljam da se vratim ali nagib je ogroman a put se suzio,

skoro pa kozija staza, nema nacina da se okrenem, sve se nadam da cu uskoro negde stici i da je

tamo sirina na kojoj cu moci da se okrenem.

Kazem sebi, ti si bre budala najveca na svetu, pa koji ce ti q... ovo u zivotu, sam si na oko 1500 km

od kuce, ako ti ovde padne motor koji ovako natovaren ima skoro 400 kila neces ga nikad podici

a ako ne daj Boze povredis ruku ili nogu ostaces ovde da istrunes jer nema nikoga kilometrima okolo

a kako sam pretpostavio nije bilo ni signala za mobilni telefon!!!

U jednom momentu na serpentini gde je malo veca sirina stajem sa zeljom da se okrenem i vratim,

silazim s motora i prilazim ivici puta i gledam na dole, kroz granje nazirem neku vodu i cujem sum,

mora da sam blizu, sedam na motor i nastavljam dalje, kao da me vuce neki magnet, okrecem se

i gledam iza sebe, jezim se od pogleda i pitam kako cu izaci odavde ovako natovaren s ovim gumama...

 

Posle nekog vremena nailazim na odron koji zvanicno oznacava kraj puta.

Silazim s motora i vidim da je na tom mestu bila neka kucica, pretpostavljam biletarnica gde su se prodavale

ulaznice za vodopade, ostala je samo wc solja :)

Nastavljam peske jos dvestotinak metara i shvatam da dalje ne moze.

Napokon shvatam da nisam uspeo u svojoj nameri i pocinjem da razmisljam o tome da moram da se izvucem

odavde pod hitno!

 

 

CrKhehBy_o.jpg

 

 

HkghFAlj_o.jpg

 

 

NrMHNDJH_o.jpg

 

 

4BiUy8WE_o.jpg

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Ovaj spust u srediste zemlje je trajao oko pola sata, za to vreme sam presao nesto vise od 5 km.

Deo ovog puta mozete videti na snimku.

 

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Da nema zabune, odvoziti deonicu puta koja apsolutno ne obecava nista vise nego iznenadjenje koje ne lici na sarenu lazu vec na objektivnu prepreku koliko god postoji zelja da se vidi krajnji cilj. U ovom slucaju vodopad. A kraj deonice je obelezen veoma simbolicno razvaljenim klozetom ali sa celom klozet skoljkom.

Sto je ipak ok.

Zamislite da vam je tog momenta "prisa" i da morate da se olaksate? Idealno mesto. Uz prirodnu intonaciju sumova.

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks
On 4/12/2018 at 21:53, Creative biker je napisao:

Ovaj spust u srediste zemlje je trajao oko pola sata, za to vreme sam presao nesto vise od 5 km.

Deo ovog puta mozete videti na snimku.

 

Bravooooo!! :takoje:

 

Imam blagi osećaj da posle ovog iskustva razmišljaš o adveture gumama.  :D
Takodje, u odnosu na spust, imam neku pretpostavku o vraćanju iz središta zemlje i sa nestrpljenjem čekam video snimak.  :rolleyes:

 

Čika Cane ima jednu odličnu tezu  (osim u izuzetnim situacijama).

 

 

 

 




 

 


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
Pre 9 sati, BusMan je napisao:

 

Bravooooo!! :takoje:

 

Imam blagi osećaj da posle ovog iskustva razmišljaš o adveture gumama.  :D
Takodje, u odnosu na spust, imam neku pretpostavku o vraćanju iz središta zemlje i sa nestrpljenjem čekam video snimak.  :rolleyes:

 

Čika Cane ima jednu odličnu tezu  (osim u izuzetnim situacijama).

 

 

 

 




 

 


 

Obzirom da je sledeca na spisku zelja Italija uzduz i popreko sa suprugom u sedlu nece biti improvizacija ovog tipa tako da ostajem veran putnim gumama ;)

Pola puta sam pevao ovu pesmu ispod kacige!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Dobro si ti prošao u ovoj situaciji, ima i gorih. Ja sam pre par godinina "zalutao" na sličnom terenu i sve se nadam skoro će kraj puta, a još samnom žena. Ona poređala celu moju familiju i moj bajkerski hobi i krizu srednjih godina u takvom kontekstu da sam morao da stanem i pitam je: hoćeš da stanem u ovoj vukojebini i da čekamo da nas medvedi pojedu?, a ona: ja se ne plašim što će tebe da pojedu i nema ko da nas vrati, nego ako mene (pojebu). Nekako se srećno završila vožnja i uveče sam ipak ja bio medved.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Kad sam napokon shvatio da vodopade necu videti i da je sve bilo uzalud pozeleo sam

da se sto pre vratim u civilizaciju.

Obzirom da sam se propisno preznojio obukao sam suvu majicu i otvorio sve luftere na jakni,

pomolio se Bogu samo da se bezbedno vratim na asfalt a posle cu lako.

Posto sam se bojao da cu pasti u povratku jer je uspon bio veliki, podloga klizava a

gume za asfalt, skinuo sam kameru s kacige i spakovao je u tank torbu da je ne bih unistio...

Skoncentrisao sam se maksimalno i birao pazljivo gde cu zgaziti prednjim tockom kako se ne

bih zaustavljao jer sam bio siguran da s nekih mesta ne bih mogao uopste da krenem bez tudje

pomoci ukoliko se zaustavim.

Vratio sam se bez vecih problema na asfalt, skoro sve vreme drzeci jedan gas u cemu mi je

dosta pomogao enduro mod posto sam sve vreme vozio prvom brzinom na srednjim obrtajima.

 

Izasao sam na vec poznati neodrzavani put koji mi je sada izgledao kao pista, ok sad idem pravo u

hotel! Posle par kilometara racvanje puteva, siguran sam da sam dosao putem koji se proteze levo

ispred mene, navigacija mi pokazuje da idem desno... 162 km je ostalo do hotela, pogledam putokaze

na desno pise neki "castle", pa kad vec nisam video vodopade ajde da bar vidim zamak :)

Skrenem desno i posle nekoliko kilometara navigacija me vodi na uzani put koji ne obecava nista dobro,

odlucujem da je dosta improvizacije za danas i ostajem na "glavnom" putu, to se desilo jos nekoliko puta,

svaki put kad sam odbio da se iskljucim sa puta porasla je kilometraza do cilja tako da sam posle predjenih

dvadesetak kilometara i dalje imao 160 km do hotela!

Vec prilicno umoran od svega postajem blago nervozan, ovo je momenat kad sam pozeleo da je jos neko

sa mnom, da se konsultujemo da li da nastavim dalje ovim putem ili da se okrenem ipak i vratim odakle sam dosao.

 

 

Put los, odrona po svuda, priroda fantasticna

 

 

dAQEamfI_o.jpg

 

 

9zXS4SqY_o.jpg

 

 

Aav6Psnz_o.jpg

 

 

Odlucujem da nastavim dalje...

Posle voznje od sat vremena stizem do znaka koji pokazuje da se priblizavam Olimpiji,

trebao sam za nju da se iskljucim sa glavnog puta danas a sad sam do nje dosao sa sasvim druge strane.

Spustam se do parka, muzeja motorom, nigde nikoga, radno vreme je do 15h.

Vadim telefon iz dzepa i slikam nesto tek da ostane uspomena da sam bio tu...

 

 

cgNu4YE6_o.jpg

 

 

Vracam se na put i hitam ka Patri i hotelu.

Napokon ulazim u Patru, veliki grad, velika guzva, ja propisno izmoren koncentrisem se na haotican saobracaj

dok jednim okom pratim navigaciju koja me na putu do hotela pomalo cini mi se zavlaci i  pazim da ne napravim

neku gresku na samom kraju voznje ovog burnog dana.

Ispred hotela sam!

Na bukingu sam cekirao parking kao bitan kriterijum u pronalazenju smestaja, prilikom rezervacije

mi je  potvrdjeno da hotel ima sopstveni parking, rezervacija nije neophodna. Ispred hotela oznacena

dva parking mesta, DVA na kojima su parkirani automobili.

Ulazim na recepciju i javljam se recepcionaru, rezervacija je ok ali nema slobodnih parking mesta.

Pita me da li sam motorom posto je video da sam u moto odelu? Odgovaram potvrdno. 

Izlazi napolje i pomera crnog Stroma koji je bio parkiran tik uz ogradu koja oznacava hotelsko

parking mesto i kaze slobodno parkiraj ovde. Zahvaljujem se i parkiram, dodatno obezbedjujuci motor

posto je bio na sred prometne ulice.

 

 

9gRFwwly_o.jpg

 

 

Avy32x67_o.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja