Jump to content

Moto Zajednica

Guma trese

Recommended Posts

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Proslog Septembra 2017. sam kupio i instalirao Dunlop na prednju i zadnju u Mladenovcu.  Trese mi volan kad pustim vec  na 60. S obzirom da  na prednjoj ima tegova ko cokolade, sta mslite o opciji     skidanja svih tegova probe radi? Felna je kao nova jer je predjasnji gazda cuvao motor kao kristalnu casu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

I meni to radi na Beverlyju,do 60 nista a na 61 pa nagore dok drzim volan ne osecam,ali ako pustim volan trese kao lud,guma pravilno montirana i izbalansirana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mozda su lezajevi u pitanju? 
Ili je sama guma losa, desava se skart, vratis nazad staru pa probaj, cisto da znas da li je guma u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Kod Mate u Mladenovcu kupljena i montirana sve sa tegovima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 4/5/2018 at 21:08, SQTR je napisao:

Proslog Septembra 2017. sam kupio i instalirao Dunlop na prednju i zadnju u Mladenovcu.  Trese mi volan kad pustim vec  na 60. S obzirom da  na prednjoj ima tegova ko cokolade, sta mslite o opciji     skidanja svih tegova probe radi? Felna je kao nova jer je predjasnji gazda cuvao motor kao kristalnu casu. 

Tresenje kormana moze biti iz vise razloga:

 

- defektna prednja guma

- vizir vecih gabarita

- neodgovarajuci tegici na kormanu (kad je koferce prisutno pozadi)

- defektna zadnja guma

- kriva zadnja felna

 

Lezajevi nece toliko da uticu na tresenje, oni se lako prepoznaju kad su odradili svoje po brujanju, obicno za taj problem bude defekt za zadnjom felnom ili gumom ili oba u paketu.

Posto je sva tezina kod skutera pretezno nazad, cim je nesto krivo to se vrlo lako prenese na korman.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Hvala Dare, onda moze biti i da je do krivog diska pozadi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, SQTR je napisao:

Hvala Dare, onda moze biti i da je do krivog diska pozadi. 

Nece da bude zbog krivog diska jer kad je disk kriv moze da koci tocak na momenat i hoce da trese polugu rucice kocnice (sve zavisi koliko je kriv) ali ne i korman kao sto se kod tebe desava.

Najpre mislim da je problem u felnama + mozda gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova
pre 30 minuta, Satelis je napisao:

+ mozda gume.

drugar stavio nove gume i imao isti problem ali samo na jako velikim brzinama.

Prebalansirali su i problem je nestao.I to sve na  istoj balanserki a prvi put nije valjalo.

Ja sam više  puta razmišljao da li su balanserke ispravne jer u novom sadu vulkanizeri koriste istu balanserku po 20-30 godina.

Meni su tegici na lepjenje pootpadali i već 10000 km na oba točka i ništa ne oseć am da trese jer bi ih ponovo balansirao.

Mislim da treba da kreneš od toga jer je najprostije i najeftinije pa nadalje dok ne ubodeš šta je.

Ja sam imao sličan problem ali sa diskom.Nakraju sam i otkrio da je disk jer majstori nemaju živaca da se zezaju,i to smatraju gubljenjem vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Nisam siguran da su uz kofer ugradili i teze tegove na kormanu. Imam neke od starog Bev-a pa cu probati sa njima. Sledece mi je da prebalansiram bar prednju jer skidanje zadnje spada u veci zahvat.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Imam isti problem, ali sam prilicno siguran da je do kofera. Ako se samo spusti jedan prst na korman, nema vise nikakvog tresenja. Nikad se nisam naterao da proverim da li ce bez kofera biti isto, ali se secam da nije bilo takve pojave pre nego sto sam ga stavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha xmax 400

Ja vozim Bev 350..na 65km/h korman mi trese toliko da je to zabrinjavajuce ali samo kad pustim korman...dok su mi ruke na istom nista se ne desava...stavio sam obe nove gume dunlop scoot smart...balansirao.motor trese, vratim staru ispravnu gumu motor i dalje trese...u vrscu 5 puta idao na balansiranje korman i dalje trese..danas nosio prednji tocak u bg kod poznatog vulkanizera covek prebalansirao i garantovao da je do balansiranja, ja dosao kuci, stavio tocak, ono opet trese....ne znam sta da radim?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Umeju skuteri da tresu tako (bar ovi koje ja vozih), pomerena masa u nazad (agregat) pa jos ako kofer imas vrlo lako trese prednji kraj...

U dosta slucajeva guvernal trese od vibracija koje zadnji tocak unese! Ne salim se...

Probaj takodje promeniti pritiske u gumama, i na "gore" i na "dole"...

Pozdrav Nenad.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja