Jump to content

Moto Zajednica

2. Moto GP Termas de Rio Hondo, Argentina 2018

Recommended Posts

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Lako je tebi da pricas iz fotelje kako je to mala doza rizika, ima covek muda, vozi na zilet.

A zamisli da tako neko iza tebe vozi i da svaki cas mozes da ocekujes da uleti u tebe, da te obori, udari.

Taj pad i pri malim brzinima moze da bude fatalan za celu sezonu, povreda, propustena 1-2 trke i odose bodovi i sezona.

 

Nije problem da to uradi 1-2 ali to je njemu postalo toliko ucestalo da ga ljudi prepoznaju po takvom nacinu voznje.

 

MotoGP gubi smisao.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

U trci se uvek zuri :)

Samo ne treba biti kontakta. Ne verujem da ce neko da kaze da je ovo bila majtorija MM-a.

Ne bitno da li je u pitanju MM ili Ianone ili neko drugi, ne svidja mi se taj stil "kamikaza".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
Pre 2 sati, mrxfon je napisao:

U trci se uvek zuri :)

Samo ne treba biti kontakta. Ne verujem da ce neko da kaze da je ovo bila majtorija MM-a.

Ne bitno da li je u pitanju MM ili Ianone ili neko drugi, ne svidja mi se taj stil "kamikaza".

Majstorija, ponizenje drugih vozaca,pokazo svima koliko je brzi, bolji, pokazo da trenutno nema konkurenciju..... . Trebalo bi da uvedu plave zastave za obilanzenje i nece biti kontakta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun

U medjuvremenu, na twiteru traje napušavanje

 

Aleix Espargaro i Eugene Laverty

 

VS

 

Francesco Guidotti (Pramac) oko Petruccijevih dugogodišnjih dijagonalnih uklizavanja
Xavier Simeone oko toga ko stalno kuka da privuče pažnju i ko plaća da bi vozio

 

:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Bezobzirnost, bezobrazluk, nepoštovanje pravila i drugih vozača.

Još samo fali da ga svi poljube u ruku i nazovu Kumom.

Dosta mi je toga u svakodnevnom životu.

Mada lepo zvuči - Kum Markez nedodirljivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
1 hour ago, Biker-Boy said:

Realno, Markez je tog dana bio vrlo vrrrrrlo brz, i mogao je da ih obilazi i bez udaranja, nije mu to trebalo u zivotu,...

Još kad bi on to umeo da shvati... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
52 minutes ago, Nikola Honda 954 said:

Majstorija, ponizenje drugih vozaca,pokazo svima koliko je brzi, bolji, pokazo da trenutno nema konkurenciju..... . Trebalo bi da uvedu plave zastave za obilanzenje i nece biti kontakta

Plava zastava se pokazuje onima koji su stignuti (ako ima takva reč :)) za ceo krug. 

Ne pokazuje se onima koji su ispred u poretku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pasini je odvezao onako kako je Rossi nekada lomio ritam ostalim. Čim ga pretekne, on se brzo vrati, ali ni blizu kontakta, ni besomučnog fukarluka.

 

Meni se čini da nije bio prvi, tako da nije baš svima pokazao koliko je brži ;) , ali da je brz jeste, uz to bezobziran, bahat i može mu se.

 

Ovo je prošlo bez nekih velikih posljedica, tako da Zarco i Markez mogu da nastave sa karambolom, ali neka, neka, samo dok Ianonne skonta da i on ima odriješene ruke, tu ima da bude kompletno veselje. Ianonne mi se čini, nije bezobziran, on je samo nenormalan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Sve sranje je počelo sa odgođenim startom, tada su se posrali na pravilnik. Miler jedini imao pameti ili 00 ili oboje da krene sa pravim gumama. Pa kao sad trojac sa podijuma, bolje što je ponovljeno, postojala bi šansa da bude padova, evo i ovako ih nije manjkalo.

 

Sve neko polovično tumačenje pravila, pa ne bi da je neka Tadžikistanska liga, a ne svjetsko prvenstvo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
28 minutes ago, realnost said:

Može li neko korak po korak da mi objasni taj zaplet sa gumama, pošto nisam gledao trku

Trka proglasena za kisnu samim tim otvorena je zamena motora. Svi sem Milera izasli na gumama za kisu i na gridu se predomislili jer se staza osusila. Otišlo njih 23 u box da zamene za slikove. Po pravilima u tom slucaju kreces iz boxa ali bila im frka da puste njih 23 iz boxa i napravili neki truli kompromis.

 

Ukratko

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
Pre 3 sati, to crank je napisao:

Plava zastava se pokazuje onima koji su stignuti (ako ima takva reč :)) za ceo krug. 

Ne pokazuje se onima koji su ispred u poretku. 

Siguran sam da svi na forumu znaju znacenje plave zastave ali hvala, svakako....  Trebalo bi je uvesti za preticanje vozaca kao Rosi, sa znacenjem pomeri se da prodje mnogo brzi vozac od tebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
21 hours ago, realnost said:

Može li neko korak po korak da mi objasni taj zaplet sa gumama, pošto nisam gledao trku

 

To ti je ovako izgledalo :)

 

Na startu, Miler odlučio da stisne bešiku a svi ostali otrčali u WC. A bilo isteklo vreme da se ide u WC. I onda direkcija trke, koju očigledno muči prostata, pa ima razumevanja za piš-piš nagon, se pošora po pravilima i zdravom razumu i kaže nema veze što ste išli u WC nakon isteka vremena za tu aktivnost - kad je nužda, nužda je.

Onda se Markezu uneredi motor na startu. On se popiša po dežurnom stjuartu (i pravilima) a direkcija trke je valjda bila u klonji pa ništa nije videla. Ubi ih ta prostata.

 

A Milera pustili na startu 20m ispred. Po principu - 'ajd kad si se pravio pametan sa ćelavim gumama, sad vozi prvi, da mi ostali možemo da vidimo kakva je staza. Može li to da se obara i odvrće gas na izlazu iz krivine.

 

image.thumb.png.b1f01ebc98a57131bd16dbc8e18c0eae.png

 

 

E onda Markez, krene da vozi, kao da mu se opet prišoralo, pa da što pre stigne. Tu se direkcja vrati iz klonje i kaže Markezu, za kaznu što si šorao po pravilima na startu, dok smo mi bili u klonji,  prođi kroz pit-lane.

I prođe Mark kroz pit-lane i krene da vozi još luđe i grđe. Kao da ga je stisla velika nužda i to od one sorte kada je viskoznost niska.

 

Žustri potezi Zarka i Petrućija ostaju ispod radara i u senci Markezovog nastupa. Paralelno sa tim, četverac Kračlou, Zarko, Rins i Miler je priredio vožnju za rešpekt i uživanje. Miler je izduvao za podijum, a ostala trojica su se, na konferenciji za novinare nakon trke, zahvalili direkciji što je sjebala Milera i Markeza, svesni da bar dvojica od njih trojica ne bi bili na podijumu da je bilo po pravilima.  :bljak:

 

Nakon završetka trke;

direkcija odluči da i Lorenco treba da se pomene u ovoj trci, makar jedanput, te mu dodeli jedan bod, pomerajući Markeza za 30 sekundi u nazad.

Markez krenu do Rosijevog boksa da slaže kako mu je žao što ga je srušio, ali mu se Učio ispreči kao planina. Tako je Učio, samo čvrsto ! Čemu služi muškarac nego da zaštiti ... partnera.

Bitka se ponovo premestila sa staze na Twitove i web portale. Jedni bi rekli - sranje, a neki drugi - ma obična pišijada.

 

To ti je to - ukratko.

 

I moram da ispravim Lalajka; GOAT je Agostini. Matori kukavac i mlađani ludak su i dalje wannabe GOAT. Ali su se zajebali, jer se zna da i pored svih smisalica, zli vezir nikada nije postao kalif umesto kalifa. ;)

 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Bravo.:care::care:

 

Miler umesto da ima 20 sec prednosti, dali mu 0,8 i da vodi pola kruga. Po principu dosta ti je nisi ti vanzemaljac.

 

Rosi izasao na slikovima na sighting lap,pa se vratio u box po kisne,pa posle 5min opet guraju motor u box da zamene za slikove. Vasar od pocetka do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja