Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Ne znam kako i zasto , ali ja sam prednjom TF bio bas prezadovoljan .. bukvalno nikad nije pustila ni u jednoj situaciji … ali zadnja ? To nije realno. ..
Sad na vfr sam navukao strah kad krecem , kad prelazim pesacki , kad menjam trake ( prelazak preko bele linije je uvek u sto uspravljenijem polozaju ) .. i TF nije ista guma prvih 5000 km i drugih 5000 km … 
i dalje sam stava da cu je kupiti samo zbog cene 
Vidim da ovde gumu ocenjuju gradski vozači, pa mora klizati na gas-kočnica. Aj nek neko provoza bilo koju gumu po smederevskoj palanci, pa da vidi dal kliza.

Vozite se malo više, neke druge puteve.




Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Ima nas ovde i koji radimo nesto za razliku od vas gazdi :) , pa znas , ono posao pon-pet , vikendom drugi posao , zena - deca , ovo ono …


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Da, ti se ubi od posla,
Samo nađeš neki razlog da ne izađeš motorom van grada, možda nije do posla, možda ti žena ne dozvoljava

A što se tiče gazde,
Gazde voze BMW

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Nije palanka al sam je vozio po Rumuniji, touring force, toplo i suvo,odusevila me kako drzi, ali imam utisak da cim je malo hladniji put trazi dosta vremena da se ugreje, sad kad je prelazni period poprilicno zna zadnja da kliza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova
Pre 13 sati, antir3ality je napisao:

@Libero A E07+ izbegavaš ? Ili i te gume sada nema ?
Kad sam ja tražio - E07+ su imali na više mesta, ali ja sam izričito hteo običnu E07, ali nje nije bilo.

Ne izbegavam je, nema ni nje u ponudi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Da podelim info i prijavim kupovinu...

 

Pronašao sam E07+

140/80-17 DOT 3021

90/90-21   DOT 3321

Set 170€, besplatna dostava

 

Kupljeno preko X-Moto, Saghmeister junior vrlo ekspeditivan...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

@Liberokakve su e07+ ? Ja trazim nove gume za crf300l i e07 su mi zapale za oko jer nisu previse skupe a ljudi ih dosta hvale. U principu, dosta vozim po putu (posao, do rodnog grada i slicno) ali volim da se valjam u blatu :)

edit: takodje razmisljam i o anakee wild ali su dosta skuplje

Promenio član penumbra
dodat komentar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@penumbra ako voliš da se valjaš u blatu - e07 su super izbor :D :D :D

 

Ali ako želiš da prođeš kroz blato - nisu baš za preporuku. Zato sam sada naručio Mitas C02 nazad i C19 napred, kao zimsku opciju. A kada se prolepša vreme i kad ponovo počnem da vozim dosta asfalta - vraćam E07. Doduše vozim dosta teži motor od tvog, ali mislim da će biti slična situacija.
Inače ja sam sa E07 generalno zadovoljan. One su po specifikaciji 50:50 gume, i mislim da je to i neko realno stanje. Skroz su ok za sve uslove osim za offroad kad je mokro. E07 + imaju drugačiju šaru, i malo više su orjentisane ka asfaltu od E07.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Pre 2 sati, antir3ality je napisao:

@penumbra ako voliš da se valjaš u blatu - e07 su super izbor :D :D :D

 

Ali ako želiš da prođeš kroz blato - nisu baš za preporuku. Zato sam sada naručio Mitas C02 nazad i C19 napred, kao zimsku opciju. A kada se prolepša vreme i kad ponovo počnem da vozim dosta asfalta - vraćam E07. Doduše vozim dosta teži motor od tvog, ali mislim da će biti slična situacija.
Inače ja sam sa E07 generalno zadovoljan. One su po specifikaciji 50:50 gume, i mislim da je to i neko realno stanje. Skroz su ok za sve uslove osim za offroad kad je mokro. E07 + imaju drugačiju šaru, i malo više su orjentisane ka asfaltu od E07.

:D zvuci zabavno

Mislim, da budem realan, ne vozim toliko po blatu. Presao sam 2K km do Grcke i nazad ove godine i par puta Ks-Bg (to je ono, po kilometrazi oko 75% asfalt), vozio po Juhoru, Jastrepcu i Deliblatu i ono, nije da jurim blato, ali ono, naletis pa mora nekako da se prodje. Uglavnom je kada vozim po terenu suvo
i kompaktno ali cim malo pipnem blato zadnji kraj ne mogu da kontrolisem sa stock gumama, a kroz pesak hoce da tone, mozda si video slike na crf temi, ali _jedva_ sam izasao uz pescano brdo (ne ocekujem da letim, znam da mi trebaju drugacije gume za to i vise vezbe, ali ono, ne ni da zabodem posle 5m peska sa pristojnim zaletom).

Ove mitas mi deluju skroz okej zbog voznje po putu i kao, mogu da ih nabavim ovde. Anakee wild mogu za slicne pare da narucim iz Nemacke (ima ko da mi donese i cena izadje na isto) pa se tu malo razmisljam sad jer mi deluju agresivnije i kapiram da cu cesce da ih menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

E07+ ili E07+Dakar

Ja sam vozio E07 Enduro i prezadovoljan... Na asfaltu se oseća krampom kada se agresivnije vozi, bučnija je nego street guma, što je i normalno ...

Ali kao Allround guma, za to što si naveo... I više nego zadovoljavajuća. Po mokrom, treba se biti oprezniji ali .... Sa kojom ne treba biti oprezan??

Moja topla preporuka!

PS
Dosta su izdržljive i mogu da opeglaju 14-18.000 laaagano...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Pre par dana nabavio sam Mitas E-09 Dakar za svog KLE 500.  Prvi utisci posle probne voznje od 20-tak km asfata i 10-tak km tucanika i sumskih puteva sa mokrim liscem - Prezadovoljan sam. Malo me upravljacki tocak buni - cudan osecaj, ali drzi odlicno. Inace za E-09 sam se odlucio jer me vise privlaci blazi off-road nego asfalt i bilo kakva duza putovanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

E07+ imam vec 10000km, zadnja je na pola prednja je kao nova, motor je tenera 660, nisam bas lagan na gasu. Po pescari sam se lepo snalazio, po blatu mora da se pazi, po suvom asfaltu fenomenalno drzi, po mokrom cim padne kisa mnogo lose dok ne prodje neko vreme onda drze ok, i to mahom kliza zadnja na gas, na kocenje ok, mokro na beloj linije mora strasno da se pazi tu kliza i prednji i zadnji neverovatno. Guma uopste nije bucna.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Čini mi se da ovde imamo dosta različitu percepciju vožnje po blatu. Za sve ostale stvari se slažem sa kolegama.

Ako pod vožnjom po blatu podrazumevamo ravne, utabane makadamske ili prašnjave puteve koji su sada mokri, i gde se s vremena na vreme pređe preko neke bare ili veće kaljuge - naravno može da se vozi i prođe, ali uz oprez i mnogo veći utrošak energije.
Ali ako želiš da se odvojiš sa tih "glavnih" planinski puteva, pa da recimo kreneš uz neki malo veći uspon sa krivinama, po onim usečenim putevima gde prolaze traktori, i koji su sada prekriveni lišćem - nema ništa od toga, staješ vrlo brzo.

To mi se par puta desilo u poslednje vreme, na mestima koja sa istim tim gumama nisam ni osetio letos. Morao sam da se okrenem i idem drugim putem. Plus što kiša nije ni padala skoro, nego je to severna strana , pa je sve vlažno. Pošto planiram da se provozam još koji put, kupio sam C02/C19 i treba da ih montiram ovih dana. Logično - ne bih to radio - da E07 završavaju posao. Verujem da su E07+ još gore u tim uslovima.

 

Pišem ovo najviše da se kolega @penumbra ne bi razočarao kad ih uzme i isproba, jer imajući u vidu motor koji vozi, i šta je napisao u prvom postu - delovalo mi je da je njegova percepcija vožnje po blatu slična ovome što sam opisao.
Ali za ono što je opisao u drugom postu - E07 su super.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Evo par fotografija Sport Plus EV posle par stintova na Navaku

4028CEC9-5BB1-43E7-A60D-9A6D1D4C581C.jpeg

85C244F0-12A1-4C53-BD15-BFBAA7BC709F.jpeg

8D51478A-9E98-4ACF-9E89-A6BAE3A2BA79.jpeg

E438FB3C-9EC1-4BF8-A614-7DF0698B7CED.jpeg

75EA79C1-3B74-45F3-987C-C34FC5DE647E.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Pre 9 sati, vava je napisao:

@penumbra a koje gume sad vozis?

Fabricke IRC.

 

 

Pre 7 sati, antir3ality je napisao:

Ali ako želiš da se odvojiš sa tih "glavnih" planinski puteva, pa da recimo kreneš uz neki malo veći uspon sa krivinama, po onim usečenim putevima gde prolaze traktori, i koji su sada prekriveni lišćem - nema ništa od toga, staješ vrlo brzo.

To mi se par puta desilo u poslednje vreme, na mestima koja sa istim tim gumama nisam ni osetio letos. Morao sam da se okrenem i idem drugim putem. Plus što kiša nije ni padala skoro, nego je to severna strana , pa je sve vlažno.

Aha, okej, razumem. Letos (i u ranu jesen) sa ovim fabrickim gumama nisam imao problema sa ovakvim usponima.  Po Juhoru je bilo uglavnom prasnjavo, rastresito i na tim deonicama mi je frka, ali po vlaznijem terenu tipa zarasle staze ili put prekriven liscem na Jastrebcu nisam morao da jurim tockove vec su relativno okej drzali pravac, naravno usporim i to, ali nisam se osecao kao da cu da poginem ako dam gas. Na usponima koji su utabani me je izvlacilo bez problema. Da, u principu, kada sam rekao blato mislio sam na ovo sto si napisao za vece bare i kaljuge jer sada mi motor prolazi ali mi je kontrola 0, a posto realno dosta vozim po putu i sada mi je motor u principu primarno sredstvo za prevoz, ne zelim da uzimam nesto sto je full krampon. Zato se razmisljam izmedju anakee wild (koje su vise krampon) i e07 (ne + verzija) koji mi deluju vise za put zbog tvrdje gume (kapiram da zbog toga traju 10-15k km vs 7-8k km na anakee wild sa meksom gumom). U principu, nasao sam set i jednih i drugih za oko 160e za moj motor, pa mogu da vozim po par hiljada km i da probam sta mi se vise svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Razmisli i o tkc80 dobra je guma i za asvalt i za off, lako se cisti po kaljugama ima malo krupniju kocku nego anake wild a tvoj motor je lagan pa bi trebalo duze da ti traje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
On 16.6.2021. at 18:24, 00vladan je napisao:

Nije baš "on topic" ali da li je neko poručivao gume preko autogume.rs? Iskustva?

Deluje kao da su neka ekspozitura, tj.imaju samo registrovano sedište u Srbiji ali nemaju lokalni magacin. To sam i potvrdio malopre u pozivu sa call centrom, kaže gospođa da stižu iz Nemačke i da je rok isporuke tipa do 2 nedelje. Imaju neke jako dobre cene (konkretno sam poručio 190/50/17 Angel GT za oko 15.300 dinara), može plaćanje pouzećem dakle nemam nikakav rizik. Poručio sam pa ćemo videti.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 

@00vladan kakva su ti iskustva sa sajtom Autogume.rs, da li su ti stigle gume, za koje vreme, koji DOT i sl.? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Pisao sam negde čini mi se... Iskustva super, stigla za oko 3 nedelje kako su i najavili po ceni koju sma napisao, dakle znatno ispod svega kod nas na tržištu. Dot bio oko godinu dana star, ne sećam se jer sam prodao motor sa sve gumama

Za ovu zimu sam uzimao auto gume, slična priča, jeftinije po komadu 4-5.000 dinara od svih ostalih.

Suština je da im roba stiže iz eu, mislim Nemačka, ništa ne algeruju u Srbiji i otud niže cene. Fiskalni, garancija i sve ostalo je na mestu.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Oba puta online, platio pouzećem kuriru. Nisu naplatili dostavu ako se dobro sećam. Bukvalno nikakav rizik nemaš

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Pozdrav drage kolege,

 

U junu 2020 godine sam uzeo Mitas Turing force zadnju gumu za svog Bandita 600. 

Od tada sam prešao preko 6000km sa njom, 4x je krpio, slovima ČETIRI puta, prvi put nakon nedelju dana od montiranja.

Vozeći po Srbiji, sam, sa devojkom, prtljagom, suvom, ili kiši saznao sam da KLIZA U SVIM USLOVIMA.

Takodje, za ovih 6000 km se i potrošila, zamislite, po sredini.

Te bih Vas iskreno savetovao da ne uzimate ovu gumu.

 

Da kontrast bude veći, napred sam uzeo SPORT FORCE, nit problema, nit kliza, niti se potrošila.

 

S poštovanjem,

Miloš 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Sigurno ti je vulkanizer kontra montirao, oće tada da kliza.


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja