Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Lose podesenim ogibljenjem ljudi ocekuju "magiju" od gume, nece da moze ni to!
Od lose trajnosti do "ne osecanja" sta se pod prednjim tockom dogadja, u vecini slucajeva nije do gume...
Onaj vobling koji cesto pominjemo takodje (cesto) bude posledica lose geometrije.
Tada se pogadjate, cesto "kuka" na gume...
 
P.S. Ja sam laik ali svoj motor podesavam oko mesec dana, skidam stapove 10x, menjam gustine ulja, menjam visinu u trokutima da kompenzujem spustanje eventualno nazad...
Igranka...
Slažem se sa izjavom i nadovezujem. Moje staro magare (Džamaha Majesty 250) mi je znala da trese opasno sa kormanom. Počeo da se zapitkujem šta još može biti posle zamene guma... Top case, sve do jaja namešteno, proverili milion puta u vinkli sve, ne verujem da je on. Hm, viljuška, bila baš loša, odradi mi prijatelj, mnogo bolja priča, ali, opet je znala da mlati.... Hmmmmm.... Koliko god da ne verovali, zadnji disk bio kriv zbog starih sjebanih čeljusti koje sam zamenio ali ne zamenih disk a bila i felna kriva... Zamenili, svedoka imam koliko želite, pustim korman i dok mogu usporavao, ništa... Ni da mrdne... I da dodam, obe Mitaske su bile na njenom veličanstvu magaretu...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 19 sati, Motorcyclist je napisao:

Da li se pise odvojeno.

I to ti je naj pametnije sto si procitao sta sam napisao ??

Svaka ti onda cast rodjace;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
I to ti je naj pametnije sto si procitao sta sam napisao ??
Svaka ti onda cast rodjace
Najpametnije se piše zajedno..

Šala mala, ne zameri.. :)

Sent from my moto g(100) using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Hahahahahahaha

Hahaahahahaha
Idite bre u peršun...

Kako god ...
Bumblebee, Strom 1000 MY2003 i Mitas E07 Enduro...

Odlična guma, problema nekijeh nisam imao...
Može više nego li ja sa mocorom.....

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4398 postova
10 hours ago, srbenda said:

I to ti je naj pametnije sto si procitao sta sam napisao ??

Svaka ti onda cast rodjace;)

Nije, samo sam konstatovao. Ovo ti je isto greska ali to ti je najlakse pravilo u srpskom jeziku - superlativ. Superlativ se uvek pise spojeno i ne postoji izuzetak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajmemene koja filozofija oko guma, ovde izgleda vecina nabrijana sa masinama, gasom i krivinama i kolonem sece oblak i jos 300 cuda :)

 

bile Bridgestone pa se izele posle dvajes i neku iljadu km

turio Pirelli Angel GT

IMG-20180414-145539.jpg

 

i one se izele isto posle dvajesinekuiljadu km

turio Mitas TF

viber-slika-2019-07-17-23-22-29.jpg

 

TF me odusevio kako se ponasa, nikakvu razliku nisam primetio u voznji

teram, gonim djavola, secem oblak, samde prsti tako da sam opet uzo iste opanke

IMG-20210319-124802.jpg

 

IMG-20210415-183429.jpg

 

Top ulozeno-dobiveno, isto se vozam sa Bridgestone, Pirelli ili Mitas-om samo sto duplo manje placam. Skoro stopejes evra ostane razlika, taman za RO i Karpate :moto3:

Drz'te amortizaciju, kocnicu, pritisci, lezajeve u tockovi dobrim i zavrsili ste pola posla s'podlogom, druga polovina posla je u glavi .... mante se filozofije :)

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

....pomenu li neko pritisak u preumaticima??

Verovatno faktor koji najdrastičniji utiče na performanse pneumatika gledajući na promene od +/-0.1bar... da ne kažem 0.5bar... a ostale majmunarije oko vešanja greota i spominjati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Andrej_Hotstepper said:

....pomenu li neko pritisak u preumaticima??

Verovatno faktor koji najdrastičniji utiče na performanse pneumatika gledajući na promene od +/-0.1bar... da ne kažem 0.5bar... a ostale majmunarije oko vešanja greota i spominjati.

Majmunarije?

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
14 minutes ago, Markone88 said:

Majmunarije?

Kupim ja motor. Vešanje dečku uradio obojici poznat majstor par nedelja ranije jer je procureo semering. Super ne moram ja. Procuri meni za nedelju dve... 

Aj da otvorim. Ni jedan klizač nema ni T od teflona na sebi... Ali neko to nekom nije rekao, već samo ubacio nove semeringe i teraj to iz moje avlije. A da, a što je pukao semering? Pa štapovi imali risove.... A od čega? Pa od potrošenih klizača... E to su majmunarije sa vešanjem.. e sad, to je osnova da funkcioniše vešanje, a ne semering da drži ulje.

"Bila mi loša guma, nije držala..."

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2635 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

I ja prodajem Mitas, kompletan, kad se vec reklamiramo.

Ali ga i vozim , TF vec 7000 km. Pisao sam vec poredjenja sa skupljim gumama na istom motoru, ali ja sam prodavac, subjektivan.  :)   :) Komentare ljudi sa kojima se nisam vozio prihvatam, ali dok se ne provozamo zajedno sa velikom rezervom.

U svakom slucaju svi moji ortaci a i ja ih opet montiramo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nakon jučerašnjeg isklizavanja i pada kod Ustikoline (put Foča Goražde), mogu samo da kažem da su gume Mitas Terra force za suv put izvanredne, a da su za mokar put katastrofalne (i to najblaže rečeno). 

Dešavalo mi se i sa drugim gumama da mi motor klizne na mokroj podlozi, ali na ovaj način nikada. 

Izlazim iz leve krivine, (već uspravljam motor) i odjednom kao da mi je ispao zadnji točak. 

  • Tužan 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Видим да се полемише о киши и Mitas-у. Пошто сам се двоумио између дотичних и Bridgestone Batllax-a Bt-016 који сам на крају узео, да изнесем своје мишљење о Battlax-u после скоро 800km за викенд и повратка из Требиња по свим условима (само још снег није падао).
Благо речено сам одушевљен понашањем мотора на овим гумама и по сувом, по киши (да не кажем потоцима по путу).
Пошто у 97% случајева кочим само предњом уз моторно кочење, има сам идеалне услове за тест нових гума.
Преко Жабљака само што снег падао није, пут ужасан, мотор сам возио као да је најсувљи могући.
Белих линија и осталих масноћа, као да нема на путу... Нагла кочења (уз чињеницу да ABS немам) предња гума није осетила.

Слике сам већ поставио али ево и овде како изгледа задња гума после мог мало опуштенијег гасирања преко Жабљака и касније Борове Главе.

 

20210613-164256.jpg
IBB.CO

Image 20210613-164256 hosted in ImgBB
20210613-164304.jpg
IMGBB.COM

Image 20210613-164304 hosted in ImgBB


Уз напомену да Mitas нисам користио, извињавам се на OFF-у.
Али пошто сам се двоумио између Battlax-a и Sport Force + (као гумама које су сличног ценовног ранга, разлика неких 40ак евра, и мање) мислим да направио прави избор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2635 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
53 minutes ago, zika56 said:

Nakon jučerašnjeg isklizavanja i pada kod Ustikoline (put Foča Goražde), mogu samo da kažem da su gume Mitas Terra force za suv put izvanredne, a da su za mokar put katastrofalne (i to najblaže rečeno). 

Dešavalo mi se i sa drugim gumama da mi motor klizne na mokroj podlozi, ali na ovaj način nikada. 

Izlazim iz leve krivine, (već uspravljam motor) i odjednom kao da mi je ispao zadnji točak. 

Zao mi je zbog pada.

Isto se ponasao Metzeler Z8 i skinuo ga pre vremena. Hteo dva puta po mokrom da me istrese. Na istom motoru PR4 dooobar , Dunlop roadsmart  kao Mitas touring.

Ali Ziko na tim putevima se stvarno ne brza po kisi. Ortak se kolima okrenuo ispred mene, tu negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4398 postova

Ne vozim po kisi, osim ako me zatekne u sred voznje.

Ne vozim zimi. 

 

Ziko, znamo da cepas cele godine u svim uslovima, na tvom mestu bih ganjao neku najbolju gumu za kisu i sl...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

I ja ne gadjam kisu, ali kad me zadesi cepam sta sad. Ovo na putu za Trebinje su bili potoci, i sad ce neko da me ubedjuje da ne znam sta osecam pod dupetom kako se ponasa guma. 

Prosle godine isti put, ista temperatura, isto kisa, isti pritisak, isto stelovanje, isti stil voznje, druga guma, razlika nebo i zemlja. 

Promenio član filipfg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 21 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ne vozim po kisi, osim ako me zatekne u sred voznje.

Ne vozim zimi. 

 

Ziko, znamo da cepas cele godine u svim uslovima, na tvom mestu bih ganjao neku najbolju gumu za kisu i sl...

Jebi ga, probao sam, platio probu i sada sam pametniji. :neznam::gaa:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 12 sati, ProMaster je napisao:

Nadam se da si dobro i da je prošlo bez posledica većih..


Sent from my moto g(100) using Tapatalk
 

Ja bez ogrebotine, suprugu malo bolucka ruka ispod ramena, a BMW vizuelno izgleda kao da je učestvovao u svetskom ratu (i to na gubitničkoj strani). :lol:

U svakom slučaju mi smo put (još 350km) nastavili tim motorom i stigli kući bez problema. 

 

p.s.

Ipak ispravka. Supruga dan nakon udesa dobila gips na ramenu (napukla čašica i ispao zglob) i na skočnom zglobu (napsnuće). 

 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja