Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Pre 1 sat, Marko05 je napisao:

Видим да се полемише о киши и Mitas-у. Пошто сам се двоумио између дотичних и Bridgestone Batllax-a Bt-016 који сам на крају узео, да изнесем своје мишљење о Battlax-u после скоро 800km за викенд и повратка из Требиња по свим условима (само још снег није падао).
Благо речено сам одушевљен понашањем мотора на овим гумама и по сувом, по киши (да не кажем потоцима по путу).
Пошто у 97% случајева кочим само предњом уз моторно кочење, има сам идеалне услове за тест нових гума.
Преко Жабљака само што снег падао није, пут ужасан, мотор сам возио као да је најсувљи могући.
Белих линија и осталих масноћа, као да нема на путу... Нагла кочења (уз чињеницу да ABS немам) предња гума није осетила.

Слике сам већ поставио али ево и овде како изгледа задња гума после мог мало опуштенијег гасирања преко Жабљака и касније Борове Главе.

 

20210613-164256.jpg
IBB.CO

Image 20210613-164256 hosted in ImgBB
20210613-164304.jpg
IMGBB.COM

Image 20210613-164304 hosted in ImgBB


Уз напомену да Mitas нисам користио, извињавам се на OFF-у.
Али пошто сам се двоумио између Battlax-a и Sport Force + (као гумама које су сличног ценовног ранга, разлика неких 40ак евра, и мање) мислим да направио прави избор.

I ovo sam pisao pre milion godina. Ta guma je najbolja na svetu !!!

batlax bt016. Nenadjebiva. Vozio sam je do zica , isto se ponasala kao na prvom kilometru, dok mitas na primer prvih 5.000km i drugih 5.000 km je ok/raspad

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Upravo sada, Darko Mihajlovic je napisao:

I ovo sam pisao pre milion godina. Ta guma je najbolja na svetu !!!

batlax bt016. Nenadjebiva. Vozio sam je do zica , isto se ponasala kao na prvom kilometru, dok mitas na primer prvih 5.000km i drugih 5.000 km je ok/raspad

Са претходним сетом згазио око 13.000km. Задња гума је имала још меса са стране и могла је још да се вози, али је почела негде да испушта и решио сам да их заменим.
Предња је могла лагано још ову сезону.
Пошто сам задњу из претходног сета мало укоцкастио ову сам решио да одржавам у "овалном стању" што се да видети.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

A jel ti se cijelim putem pomalo javljala, npr preko Tjentišta, jer je i tu bilo vlažno, ili samo tu najednom bam..Pošto put do Trebinja, iako naoko dobar zna baš da iznenadi..Znam dva komada puta oko Sokoca po najljepšem danu i temperaturi usporiti maksimalno, jer je asfalt kao staklo..Pa možda nije baš sve do gume, možda si naletio na jedan takav dio...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
I ovo sam pisao pre milion godina. Ta guma je najbolja na svetu !!!
batlax bt016. Nenadjebiva. Vozio sam je do zica , isto se ponasala kao na prvom kilometru, dok mitas na primer prvih 5.000km i drugih 5.000 km je ok/raspad
Možda nije do gume, možda je do tebe@Darko Mihajlovic

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Pa čika Dule , ako mogu kod Vas na par časova da dodjem , a ? Hahahaha , jebem li ti koskice raznizane , stajao sam da te cekam pre neki vikend , sad mi mrsis ‘udanca :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Po kakvom mi asfaltu vozimo u Srbiji, dobar je samo u prvih godinu dana.
Evo u subotu, na izlasku iz Petrovca na Mlavi, prokliza zadnji točak, samo baci dupe, nit dao gas, nit bilo mokro,nit išao brzo, samo malo oborio motor.



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 hours ago, Darko Mihajlovic said:

I ovo sam pisao pre milion godina. Ta guma je najbolja na svetu !!!

batlax bt016. Nenadjebiva. Vozio sam je do zica , isto se ponasala kao na prvom kilometru, dok mitas na primer prvih 5.000km i drugih 5.000 km je ok/raspad

...ja imam takvo mišljenje za Conti Attack 3.... Najbolja ulična guma koju sam vozio. Klasa.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

ne znam za mokro samo jednom-dva puta sam  ih nesto krako po kisi vozio ali za suvo drze conti kao lepak. vozio ih na cruseru i obarao dok fuzaster ne krene da drlja asfalt i hvala bogu nikada nisu ni pokazivale da hoce da klizaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Evo i ja da se upišem za Konti sport atak,

guma boli glava, imaju neku papričicu nacrtanu, vozio ih na Tanderace-u, brzo se greju i drže ko žvaka, al su jednokomponentne pa se brzo trose, mada i Tandzara ima torki ko Tamic pa zato.

Takodje, meni najlepša sara ikada. 

Najslicnije njima su mi bile gpr 300.

Dosta ljudi koje znam koji trenutno voze SF,

a potrošili su više od dva para guma, porede Mitas sf bas sa Konti sport atak. 

A da, vozio i Konti motion nazad, OK putna guma, drži dobro al joj treba malo više da se ugreje. 

O ovoj gumi pričam, da ne bude zabune. 

Sorry za off. 

 

 

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Vozio sam ContiRoadAttack 2 i Contitrailattack 2, imam samo reci hvale. Te gume su kao lepak bukvalno.

Sledeci set kupujem Contitrailattack 3 za koje svi kazu da su neprikosnovene. 

Sa jos dva seta imam odlicna iskustva.

- Pirelli Scorpion trail 2 za svaku preporuk u svim rezimima voznje...Guma koja mi je srcu prirasla.

- Metzeler tourance next... Isto dobra guma, drzi odlicno u svim rezimima voznje, ali nije kao Pireli.

 

Razmisljao sam se jednom da kupim i probam Mitas (ubedjivali su me i prodavci) i kada sam sabrao i oduzeo iskustva drugih koji su ih koristili, o njima ne treba ni raspravljati.

Svi znamo kako kvalitetna guma drzi na kolima, a da ne pricamo o motoru gde se ne sme stedeti na gumama i kocnicama.

Tako da sam iz svega ovde iznetog shvatio da su Mitas gume dobre da sluze kao saksije za cvece... (Nemoj neko da se uvredi ko veruje u Mitas, sala mala). :lol2:

Za Mitas E07+ znam da su medju najboljima u kategoriji svojoj i one su za svaku preporuku.

 

 

 

Promenio član Bojan Budjevac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Vidim da mnogi smatraju da SF+ ne drže dobro. Da bih se uverio i da gume dobro drže i na snažnijim motociklima od VTR SP1, dao mi drug da probam njegov Tuono V4 sa 166 KS. Probao na Navaku, gume koje su prošle već 2.000 km i dva TD-a. Naravno pričamo u SF+, čisto da bih video kako se ponaša na drugom motociklu.

 

TC nisam primetio da se uključivao, a svaku promenu sam lepo osetio i na Apriliji. Da napomenem da nisam plaćen od Mitasa i da smo gume dobili bez reči na test i da nismo u obavezi da pišemo dobro o njima :D 

 

Kao dokaz da se lepo vozilo i na jačem motociklu od 136 KS, prilažem i fotku:

 

IMG_0576.JPG

 

Što se naših testnih guma na VTR-u tiče. Prešao 5.000 km, 4 puna Track Day-a i može još oko 1.000 km, što se zadnje tiče, a prednja i više od toga. Nisam žalio na gasu.

 

Da napomenem da sam imao i kiks i da sam pokupio neku žicu i da je guma čepovana pre oko 1.000 km i da je sve okej :) 

 

Da dodam i jedu sa VTR-om sa prethodnog TD-a, gume na oko 4.000 kmObaranje..JPG iz iste krivine, samo druga pozicija fotografa:

 

 

Ima i sa staze po vlažno asfaltu (slika sa vožnje po kiši nema, jer niko nije lud da me slika): Slika ispod, vlažna staza i to prilično.

 

IMG_4576.JPG

 

A kislo se i to dosta (nažalost), jedna od situacija, kiša tokom puta celih 150 km padala:

 

viber_image_2021-06-14_23-47-56.jpg

 

Samo još jedna stvar, koja je bitna za ponašanje, dugotrajnost guma i povratni osećaj (osim pritiska u gumama). Ogibljenje je sveže servisirano pre početka sezone. Promenjeno ulje u prednjoj viljušci i stavljeni K-Tech semerinzi. Pozadi je takođe menjano ulje i rađeno šta treba, Andrej iz Ducati Dedinje je radio servis zadnjeg amortizera. Za stazu vozim jedno podešavanje, a za put naravno, mnogo mekše podešavanje.

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne može da se poredi staza i put gde ima svega i svačega. 

 

Inače, paprikica na Continentalu je black chili. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 17 minuta, Alekre je napisao:

Ne može da se poredi staza i put gde ima svega i svačega. 

U vezi sa čim da se poredi? Pričamo o performansama guma i šta mogu, a šta ne :) 

 

Inače guma je ukupno prešla nešto ispod 600 km na stazi i oko 5.400 km na putu.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Nije baš "on topic" ali da li je neko poručivao gume preko autogume.rs? Iskustva?

Deluje kao da su neka ekspozitura, tj.imaju samo registrovano sedište u Srbiji ali nemaju lokalni magacin. To sam i potvrdio malopre u pozivu sa call centrom, kaže gospođa da stižu iz Nemačke i da je rok isporuke tipa do 2 nedelje. Imaju neke jako dobre cene (konkretno sam poručio 190/50/17 Angel GT za oko 15.300 dinara), može plaćanje pouzećem dakle nemam nikakav rizik. Poručio sam pa ćemo videti.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Ne može da proveri tu informaciju baš zato što nemaju lager ali imam pravo vraćanja robe do 30 dana, samo platim poštarinu nazad.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
On 5.4.2018. at 2:07, Biker-Boy je napisao:

Povucen je samo jedan deo sto su proizvedene 2014  godine od neznam kojeg meseca, proizvodnja ide dalje, ima novih modela, sire se polako

http://www.mitas-moto.com/international/

 

Dunlop Qualifier sam otpisao jer je sport guma,  a meni treba Sport-Touring guma koja ce trajati, i tu se ova Mitas Sport Force+ savrseno uklapa

 

http://www.mitas-moto.com/international/products/motorcycle-road-tyres-1/motorcycle-sport-tyres/sport-force/

zdravo, moram da se ukljucim i zamolim posto vidim da si dosta o njima spoznao citajuci i vozeci ih. mitas sport force plus, koliko se iz njih km moze ocekivati otprilike znam sve da je do nacina i slicno, racunajuci kombinovanu voznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
On 15.8.2018. at 0:04, Peki_92 je napisao:

motor honda cbr 600, kad sam kupio motor ove sezone montirao i nove mitas gume. presao 8000 km.voznja po auto putu prednja i zadnja 2,5 bara. fenomenalna guma. fenomenalna. po gradu, prednja na 2,1-2,2, zadnja 1,9-2,0. kruzni tok, 60-70-80 na sat i guma ide do kraja ruba. guma paljena u par navrata, sve ukupno oko jedan minut... naravno poznaje se da je guma potrosena ali je i dalje ful dobra. najbolje od svega sto uvek kocim motorom pa kad se vrati iz 3 u drugu ili 2 u prvu pa motor poce da slajvuje... guma je super... po kisi, voznja auto putem 160 na sat... nije lose samo sto se moraju izbegavati bele linije... nije losa guma, za tu cenu... guma fantasticna. guma je u klasi dobrih guma ali nije najbolja.

zdravo, a koju gumu si uzeo sport force ili touring pa si prosao 8k

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 31 minuta, Staman je napisao:

zdravo, moram da se ukljucim i zamolim posto vidim da si dosta o njima spoznao citajuci i vozeci ih. mitas sport force plus, koliko se iz njih km moze ocekivati otprilike znam sve da je do nacina i slicno, racunajuci kombinovanu voznju

Nisam ih do kraja vozio jer sam prodao motor, ali sam presao 10-ak hiljada, i bilo je jos zivota u njima, kontam da bi prednja presla negde izmedju 10 i 15 hiljada km, zadnja manje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 1 minut, Biker-Boy je napisao:

Nisam ih do kraja vozio jer sam prodao motor, ali sam presao 10-ak hiljada, i bilo je jos zivota u njima, kontam da bi prednja presla negde izmedju 10 i 15 hiljada km, zadnja manje

cak toliko, pa to je masu, nadam se da ne mislis na touring gumu no na sport max. jer, vozim pireli angel gt, i ozbiljno razmisljam da predjem na touring, ali opet rekoh sebi, zasto ne i sport, jer, pireli navodi i 20 000km za angel gt, meni ne moze ni 8 000. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 6/14/2021 at 8:59 PM, Andrej_Hotstepper said:

...ja imam takvo mišljenje za Conti Attack 3.... Najbolja ulična guma koju sam vozio. Klasa.

Guma je THE GUMA , da se razumemo, takav osečaj još ni sa jednom drugom gumom nisam imao. Guma je kao lepak i što je interesantno takva je bukvalno od prvog metra upotrebe jer je rađena po nekoj tehnologiji da joj nije potrebno UTRČAVANJE

Drugi set trošim Continental i male su šanse da ću se skinuti sa njih , nekako mi rizik posle ovog da eksperimentišem

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie
Nije baš "on topic" ali da li je neko poručivao gume preko autogume.rs? Iskustva?

Deluje kao da su neka ekspozitura, tj.imaju samo registrovano sedište u Srbiji ali nemaju lokalni magacin. To sam i potvrdio malopre u pozivu sa call centrom, kaže gospođa da stižu iz Nemačke i da je rok isporuke tipa do 2 nedelje. Imaju neke jako dobre cene (konkretno sam poručio 190/50/17 Angel GT za oko 15.300 dinara), može plaćanje pouzećem dakle nemam nikakav rizik. Poručio sam pa ćemo videti.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk


Update, možda nekom znači. Stigla guma, 3 godine stara, 14.390 sa dostavom. Ne znam šta bih zamerio jer ću je ionako"pojesti" do sledeće sezone a skuplja od Mitas TF 1.500 dinara.

Dakle, sajt autogume.rs je legitiman.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja