Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Jbg, vozio sam ranije Dunlop Streetsmart i Michelin R4 i ni jedna mi nije ovako igrala po beloj. A nekako uvek kad krenem na duži put uhvati me pljuščina, makar jedna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Kad je Darko pricao o Mitasu pre dve , tri godine da je smece za mokro i belo - napljuvaste me...

 

i opet da ponovim , jedini razlog kupovine tih guma je - cena... da se ne zajebavamo

 

Promenio član Darko Mihajlovic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Cena je tu naj presudniji faktor u Srbiji gde vlada hronicna bezparica:grr:

Nego da vas ja sve pitam .

Dali je neko od vas uospte procitao IKADA Uputstvo i preporuku prozivodjaca guma .

Kako  se koristi prvih 200 ili 300 kilometara NOVA guma ??? Dali znate da se moze deformisati  u strukturi ako se ne ispostuje  maksimalna brzina ili pritisak u prvih 200 ili koliko vec koji prozivodjac navodi kilometara  guma do te mere da izgubi svojstva .?? SUMNJAM;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova
2 hours ago, srbenda said:

Cena je tu naj presudniji faktor u Srbiji gde vlada hronicna bezparica:grr:

Nego da vas ja sve pitam .

Dali je neko od vas uospte procitao IKADA Uputstvo i preporuku prozivodjaca guma .

Kako  se koristi prvih 200 ili 300 kilometara NOVA guma ??? Dali znate da se moze deformisati  u strukturi ako se ne ispostuje  maksimalna brzina ili pritisak u prvih 200 ili koliko vec koji prozivodjac navodi kilometara  guma do te mere da izgubi svojstva .?? SUMNJAM;)

Da li se pise odvojeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Kad je Darko pricao o Mitasu pre dve , tri godine da je smece za mokro i belo - napljuvaste me...
 
i opet da ponovim , jedini razlog kupovine tih guma je - cena... da se ne zajebavamo
 
Darko je opet kupio Mitas, stavio ga na motor od 180hp bez TC, jel to znaci da Darko vise voli pare nego svoju glavu ?

Mitas je odavno prestao da bude guma koja se kupuje samo zbog cene, uostalom KTM je isporučuje na motorima od 20 000€. Ne verujem da bi se u KTM-u zajebavali sa tim stvarima..

Da, guma ima tu manu da ne voli bele linije, ali mnogo mi je bitnije da voli asfalt, pa čak i mokar asfalt, a bele linije čovek se već snadje da izbegne.

A ja stvarno ne znam gumu koja drži na beloj liniji, onaj dan sam kočio ispred pešačkog, ima prvo stari, koji je poluizbrisan, pa onda i novi. Dunlop RoadSmart3, kao na sankama, ABS odradi svoje, a ja produzih fino putanju..
Suvo i toplo


Sent from my moto g(100) using Tapatalk



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Malo si pomesao loncice, CBR tek od skoro ima 180+KS i to u litri, ne na 600ccm. Dalje, sva sreca u modernu tehnologiju i kontrolu trakcije inace ne znam kako bi iko ikada mogao da vozi motor! Sarkasticno dovoljno?

Ako je bilo koja guma takvo djubre da treba da se pouzdas u TC i ABS da bi mogao da vozis onda je vreme da razmislis o nekom drugom hobiju. Bez sale, i nije upuceno direktno tebi nego svakome ko procita tu recenicu. 

 

Darko je u samom startu lepo napisao zasto je uzeo te gume, njegovo iskustvo sa njima na njegovom motoru i tu je krenuo shitstorm...

Jer neko ocigledno ne moze da shvati da ljudi voze razlicite motore koji ce tu gumu drugacije zvakati , razlicitim stilom voze, imaju razlicita ocekivanja od gume. Pa u tu corbu ubaci kosku da retko koji motor kod nas ima ogibljenje koje je podeseno makar na fabricke tolerancije, a kamo srece po vozacu i nacinu voznje ili za gumu koju voze.

 

Da li je Mitas los proizvodjac guma? Jok. Da li imaju gumu koja nije najbolja u klasi bilo ona gledana kroz prizmu performansi ili cene? Naravno, svaki proizvodjac ima takav proizvod. Zato i sluze teme poput ove gde bi ljudi trebali da iznesu neka svoja misljenja i iskustva poredeci ih sa drugim modelima kako bi neko ko je zainteresovan moze da donese informisanu odluku da li mu odgovara ili ne. 

A sta covek da zakljuci iz recenice da KTM ugradjuje Mitas gume na odredjenim modelima? Apsolutno nista! KTM-u je u cilju da od musterije maksimalno zaradi, Mitas je imao najbolju ponudu za odredjene kriterijume i tu se prica zavrsava. Koliko puta su ljudi skidali "fabricke" gume mnogo ozbiljnijih proizvodjaca zato sto su lose... Uvidjas problem? Zato mi nije jasno zasto ljudi brane odredjeni brend kao da imaju licnu korist od toga. 

 

Ista prica je bila u GB pre nekoliko godina kada su se Maxxis gume prodavale kao salata jer su bile ultra jeftine u odnosu na konkurenciju, a pruzale su ok-do-dobre perfomanse pogotovo ako sagledas iz ugla cene. Sada su sa cenom tu negde kao i svi ostali u kategoriji i mnogo manje se prasine dize oko njih. Ali je ista problematika bila - velika vecina ih je koristila na gradskim motorima kao svakodnevno prevozno sredstvo i bili su prezadovoljni njima, dok bi se povremeno pojavio neko ko je od tih guma ocekivao (mnogo) vise i sledi scenario pitchforks & torches. 

 

Kad vec spomenu koja guma drzi po beloj liniji da ti dam odgovor iz licnog iskustva, Pirelli Angel GT 2 i Continental Raceattack uz napomenu da je Pireli drzi i po lepom minusu na motoru koji od elektronskih pomagala ima anlaser... Da li bi ih preporucio apsolutno svakome po default-u? Jok, verovatno ima boljih ili pristupacnijih guma koje bi "zavrsile" posao nekome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Thaedass - Mnogo toga si promašio.

Nisam pomesao lončiće, samo gospodina znam lično, pa tako i znam da vise ne vozi CBR, već VFR1200. Da li uviđaš sada već problem da na taj motor staviš bilo koju gumu. A po njegovim rečima TF se na tom motoru za sad ponaša sasvim ok.

Druga stvar, na CBR je imao problem sa vešanjem i sam je rekao da se ogrešio i preterano kritikovanje Mitasa jer je najveći deo problema dolazio od vešanja. Na stranu što TF nije baš guma za motor kakav je CBR.

Treća stvar, je moj izbor da hoću da vozim samo motore sa ABS-om, poželjno je da ima i TC, da li to znači da sam cavulja, ok neka znači, meni je ipak bitno da se ja vratim kući živ i zdrav, a ovi sistemi su me u par navrata spasili, tako da ok cavulja sam.

Četvrta stvar, mislim da sam neko ko je bar na ovom forumu, a možda i u Srbiji prešao najveću km sa TF gumom ( oko 50000km sa 3 seta u protekle 2 godine). Zasto pišem to što pišem? Zato što mislim da Mitas vredi dosta više od uloženih para i ne treba se ljudima stvarati slika da je to djubre neopevano, jer košta duplo manje od Dunlopa, Continental-a itd.

Peta stvar, što se tiče priče oko KTM i Mitasa. Delom si u pravu, da proizvodjač hoce da izvuče najviše što može od kupca. Međutim recenzije modela 1290 koji dolazi sa Mitasom su takve da su svi prilično zadovoljni tom gumom.
Neki neće biti, naravno, jer im se neće svideti kako leži guma ili im se neće svideti što na njoj piše Mitas, svi smo mi različiti.


P.s.

Sada mi dolazi zamena guma i Dunlop RoadSmart3 ću zameniti za neku od guma u koje sve svi kunu, pa ću i tada opet moći da povučem paralelu, kao i sada da ovaj Dunlop, apsolutno ne pruža ništa posebno bolje od Mitasa, a koštao duplo više...
Sent from my moto g(100) using Tapatalk





  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да, да, за улазак у дуел са Фломастером треба много више предзнања :)

 

Само једно морам додати (мада можда није за поређење), на скутеру од 230 кг сам имао неке Скутсмарт гуме или тако нешто и на белој линији ми бежало дупе константно, ако нису савршени услови за вожњу, баш сам фобију добио.

 

А на мотору од 240 кг, на истом том путу, Митас уопште не показује знаке да нешто не ваља.

 

Сад, има Митас и мане, али поредим са добром гумом за скутер и боље држи. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
12 minutes ago, ProMaster said:

@Thaedass - Mnogo toga si promašio.
 

Neka sam, ako ce to pokrenuti bilo kakav vid ozbiljnije i konstruktivnije diskusije vrlo rado cu opet da gadjam precku :) 

 

Quote

"Nisam pomesao lončiće, samo gospodina znam lično, pa tako i znam da vise ne vozi CBR, već VFR1200. Da li uviđaš sada već problem da na taj motor staviš bilo koju gumu. A po njegovim rečima TF se na tom motoru za sad ponaša sasvim ok."

"Druga stvar, na CBR je imao problem sa vešanjem i sam je rekao da se ogrešio i preterano kritikovanje Mitasa jer je najveći deo problema dolazio od vešanja. Na stranu što TF nije baš guma za motor kakav je CBR."

Njegovi komentari su bili vezani za CBR 600 RR i iskustvom koje je imao na tom motoru, a neka sam iznese svoja zapazanja na VFR-u. 

Pritom sam i napisao da je vesanje komponenta motora kojoj ljudi vrlo malo paznje posvecuju i obicno se zavrsava zamenom semeringa  kad isti procure, a nisu ni svesni koliko je ovo bitna stavka na bilo kom motoru.

Quote

"Treća stvar, je moj izbor da hoću da vozim samo motore sa ABS-om, poželjno je da ima i TC, da li to znači da sam cavulja, ok neka znači, meni je ipak bitno da se ja vratim kući živ i zdrav, a ovi sistemi su me u par navrata spasili, tako da ok cavulja sam."

Pogresno si protumacio moj post, definitivno... Prva stvar je da mi nije u cilju da tebe ili bilo koga napadam vec da se cela prica sagleda malo realnije i neutralnije. Da li ja licno imam ista protiv elektronskih pomagala? Naravno da ne, tu su da te zastite u odredjenoj meri kad sam sebe precenis ili se jednostavno nadjes u situaciji u kojoj ne znas adekvatno da se snadjes (zato su treninzi i kursevi dobra stvar). To sto vozis moderniji motor sa pomenutim pomagalima ne mora da znaci da si losiji vozac od mene ili Pere, sudeci po godisnjoj kilometrazi se moze zakljuciti suprotno... Ali ajmo realno, ta pomagala su tu da ti sacuvaju glavu, a ne da peglaju nedostatke bilo koje gume (ovde ne mislim direktno na Mitas vec generalno).

Quote

"Četvrta stvar, mislim da sam neko ko je bar na ovom forumu, a možda i u Srbiji prešao najveću km sa TF gumom ( oko 50000km sa 3 seta u protekle 2 godine). Zasto pišem to što pišem? Zato što mislim da Mitas vredi dosta više od uloženih para i ne treba se ljudima stvarati slika da je to djubre neopevano, jer košta duplo manje od Dunlopa, Continental-a itd."

I ja ti zbog toga skidam kapu, iskreno :) Ali pogledaj iz drugog ugla, ako sam dobro shvatio tebi su te gume legle na dva razlicita motora i savrseno ti odgovaraju tvom stilu voznje i nacinu upotrebe. Cak cu dodati da se dobar deo ljudi u temi slaze sa tobom jer i njima savrseno odogovara. Ali da nece svakom motoru leci ili svakom vozacu jbg nece, zato bi ovakve teme i trebale da sluze toj svrsi, da se razmenjuju licna iskustva. Da li je neki skuplji set Pirelli-a ili Coninental-a objektivno bolji od TF? Jeste. Da li svakome odgovara razlika u ceni i razlika u dobijenoj razlici? Naravno da ne inace bi imali jednu gumu i to bi svi vozili. Zato je bitna ta razmena iskustva koje jeste subjektivno, ali zna vrlo da pomogne nekome ko je zainteresovan za neki set guma. 

Quote

"Peta stvar, što se tiče priče oko KTM i Mitasa. Delom si u pravu, da proizvodjač hoce da izvuče najviše što može od kupca. Međutim recenzije modela 1290 koji dolazi sa Mitasom su takve da su svi prilično zadovoljni tom gumom.
Neki neće biti, naravno, jer im se neće svideti kako leži guma ili im se neće svideti što na njoj piše Mitas, svi smo mi različiti."

Ovo je sustina celog mog posta, ja ga licno nisam mogao tako sastaviti pa cu te ponovo citirati (uz malu izmenu): "Međutim recenzije sa Mitasom su takve da su svi prilično zadovoljni tom gumom. Neki neće biti, naravno, jer im se neće svideti kako leži guma ili im se neće svideti što na njoj piše Mitas, svi smo mi različiti." 

Quote

"P.s.

Sada mi dolazi zamena guma i Dunlop RoadSmart3 ću zameniti za neku od guma u koje sve svi kunu, pa ću i tada opet moći da povučem paralelu, kao i sada da ovaj Dunlop, apsolutno ne pruža ništa posebno bolje od Mitasa, a koštao duplo više..."

A zasto bi testirao nesto novo i trosio pare za dzabe ako si nasao set guma koji ti odgovara? Mislim ako imas novca i zelje za tako nesto svaka cast, cinis uslugu mnogima time sto bi izneo takvu paralelu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Na vfr ce svaka guma da drzi , motor ima trecinu tone !!! Hahahaha

salim se , za sada drzi , ali na belom je uzaaaas , isto koliko i na cbr ...

ovde se vise brinem za koliko ce da je pojede s obzirom na konje i njutnmetre :)  


oko vesanja - ovo ne da je “jedna od bitnijih” stavki - garantujem da je NAJBITNIJA. Oko ovoga sam poceo ozbiljnije da se bavim od vremena cbr-a. Motor sa rastelovanim vesanjem i sa sredjenim vesanjem su dva potpuno razlicita motora !!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 54 minuta, Thaedass je napisao:

A zasto bi testirao nesto novo i trosio pare za dzabe ako si nasao set guma koji ti odgovara? Mislim ako imas novca i zelje za tako nesto svaka cast, cinis uslugu mnogima time sto bi izneo takvu paralelu

Hoću da vidim da li možda grešim. Možda je neka od tih drugih guma toliko bolja da opravdava duplo više novca. Upravo zbog onog zbog čega i ti kažeš da ova tema treba da ima što više mišljenja ( i slažem se sa tobom), samo tako možemo da filtriramo šta je za svakog od nas ponaosob dobro, a šta nije. Konkretno ja neću kupiti više Smart Road3..

 

Na primer Mitas i bela linija je jasna priča kao dan, ali ja se ni sa jednom gumom nisam osećao bezbedno na beloj, pa je izbegavam uvek i svuda..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Mislim da je to problem samo u Srbiji , da ne kazem , u banana drzavama. U svim normalnim drzavama bela linija se prilikom farabanja mesa sa sitnim kvarcnim peskom i nema mrdanja. Samo je kod nas masna farbetina mrtva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Teško je da se po ceni Mitasa dobiju performanse Pirelija, Bridgestone itd. To mora svakome da bude jasno. Nažalost kad pogledaš i nema neki izbor moto za nižu i srednju klasu. 

 

Ja sam kupio Continental RoadAttack 3 par meseci nakon što je bila premijera u Španiji. Preko 300 eur sez. U raskrnici idem lagano iza cisterne sa pijaćom vodom i iz nje curka voda. Na to sitno prokliza mi prednja ali čim je dohvatila suvo podiže se motor. Zeznutne su te boje, pogotovo Smederevo gde je svuda asfalt kao led. 

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Aj da se upisem, bandit 1250S, stavio mitas tf. 

Poredim sa prethodnim angel ST, po suvom mitas skoro kao pireli, po mokrom, razlika nebo i zemlja, mitas gori za nekih 40%.

 

To su samo neki moji utisci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Za teškaše samo ova... Nećete više ni pomišljati na ostale:)

U svim uslovima...

 

ifvlaYT.jpg

 

Našao set za 30-ak hiljada, pre dva meseca, u medjuvremenu srnjao motor... Sad vidim podigli cene, set 40-ak hiljada...

 

E sad, skoro dva seta Mitasa za ove pare...?Ne poznajem ih... Ali ako im upoznaš performanse prilagodiš vožnju i sve ok... Sve one služe, u odredjenim uslovima daju odredjene performanse, kad je toplo sve su dobre (osim, sećate se, davno... prva ugradnja na Juga-Trayal, plastika)...

 

I dobro je, naravno, što više komentara... ali se ne voditi njima, striktno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Да, да, за улазак у дуел са Фломастером треба много више предзнања
 
Само једно морам додати (мада можда није за поређење), на скутеру од 230 кг сам имао неке Скутсмарт гуме или тако нешто и на белој линији ми бежало дупе константно, ако нису савршени услови за вожњу, баш сам фобију добио.
 
А на мотору од 240 кг, на истом том путу, Митас уопште не показује знаке да нешто не ваља.
 
Сад, има Митас и мане, али поредим са добром гумом за скутер и боље држи. 
Za tebe i VFR važi isto, imate preko 300kg, ne računate se...

Šerpa zeka i ti , zajedno 500kg. Guma zalepljena kao zvaka za asfalt..

Sent from my moto g(100) using Tapatalk

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8382 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 4 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

oko vesanja - ovo ne da je “jedna od bitnijih” stavki - garantujem da je NAJBITNIJA. Oko ovoga sam poceo ozbiljnije da se bavim od vremena cbr-a. Motor sa rastelovanim vesanjem i sa sredjenim vesanjem su dva potpuno razlicita motora !!!

Na ovome stalno potenciram, nije samo tvrdoca/mekoca u pitanju vec i ciklistika! Geometrija motora, koliko ce siroko ici kroz krivinu ili bolesno usko, neutralan na guvernalu ili hoce da se "sklopi"...

Cesto probam motocikle koji nisu za voznju (a znam model i kako treba da se ponasa), "pljuju" ljudi celu seriju, lose osmisljen kazu :D 

 

Ili doteraju motor pa kazu "namesti cas"! Nece da moze... 

Mora da traje i mora da kosta! Ali osnovna geometrija se oseti odmah, pri prvom skretanju, i moze se dovesti "u vozno" stanje za dan.  

Kada u krivini nagib uhvatis, ciklistika neutralna ne trazi vise korekcija, bukvalno samo drzis guvernal, blago. 

eRovi imaju malo preupravljanje zbog malog "trail-a", pa "pomazu" pri promeni pravca. I to se koriguje podizanjem prednjice ili spustanjem zadnjice :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

^^Исто важило и за Крме и мене, па бежало дупе чим је малко влажно или хладно, не дај Боже киша у том тренутку. 

Promenio član Zuba87

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8382 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Lose podesenim ogibljenjem ljudi ocekuju "magiju" od gume, nece da moze ni to!

Od lose trajnosti do "ne osecanja" sta se pod prednjim tockom dogadja, u vecini slucajeva nije do gume...

Onaj vobling koji cesto pominjemo takodje (cesto) bude posledica lose geometrije.

Tada se pogadjate, cesto "kuka" na gume...

 

P.S. Ja sam laik ali svoj motor podesavam oko mesec dana, skidam stapove 10x, menjam gustine ulja, menjam visinu u trokutima da kompenzujem spustanje eventualno nazad...

Igranka...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 7 sati, Zuba87 je napisao:

Да, да, за улазак у дуел са Фломастером треба много више предзнања :)

A prvo da ga Darko šiša pa sve ostalo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, N.F.S. said:

Lose podesenim ogibljenjem ljudi ocekuju "magiju" od gume, nece da moze ni to!

Od lose trajnosti do "ne osecanja" sta se pod prednjim tockom dogadja, u vecini slucajeva nije do gume...

Onaj vobling koji cesto pominjemo takodje (cesto) bude posledica lose geometrije.

Tada se pogadjate, cesto "kuka" na gume...

 

P.S. Ja sam laik ali svoj motor podesavam oko mesec dana, skidam stapove 10x, menjam gustine ulja, menjam visinu u trokutima da kompenzujem spustanje eventualno nazad...

Igranka...

Tako i ja kad sam se vratio iz MotoTeka. Šta je ovo Sunce ti :D 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
A prvo da ga Darko šiša pa sve ostalo 
Pomešao si Darkova žena šiša..

Darko je blejac, gazda...

Sent from my moto g(100) using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja