Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Inace, cisto da prenesem iskustvo. Kupio prosle godine od Baki.doo - Motas Touring Force gume, pre svega dostava, cena i ljubaznost komercijaliste sa kojim sam pricao je za svaku preporuku.

Skoro godinu dana vozim na ovim gumama, prezadovoljan sam, cena guma je pristupacna a kvalitet fantastican. Nisu me izadale ni jednom, po suvom kao i po kisi nisam imao nikakav problem.

Samim tim za svaku preporuku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, Kova45 said:

Kupio prosle godine od Baki.doo - Motas Touring Force gume

Pa dobro, ti si uzeo Motas. One su top. Al kakav je Mitas? :D hahahahahaha

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500
Pa dobro, ti si uzeo Motas. One su top. Al kakav je Mitas? hahahahahaha

A jebiga, promasih temu, nek admini prebace


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: BMW R1150GS

Pozdrav, 

Komentar na gume Mitas Touring Force, i poredjenje sa prethodnim Pirellijem. 

 

Gumi treba malo vremena da se zagrije, do tada je potrebna doza opreznosti sa njima. Osjetio sam klizanje na bijeloj liniji, i blagu reakciju na kočenju prilikom prelaska, definitivno ih treba izbjegavati. Motor koji vozim je poprilično tezak, kad se ugrije izuzetno dobro držanje u krivinama ima, i na kočenju je jako sigurna guma. U kišnim uslovima ne vozim, i nije isprobana u takvim uslovima. 

 

U poredjenju sa Pirelli Angel ST mislim da je u većini karakteristika jednaka, medjutim Pirelli se brže grijao i manje je bio bučan, te je prelazak preko bijelih linija bio bez iznenadnih reakcija gume. 

 

Guma je još "nova", ovo je trenutno stanje i mišljenje o gumi je pozitivno.

Promenio član Igor99

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Niš, Brzi Brod
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Vozio TF na FZ6 , 2019 i 2020, bukvalno je stavio na motor nekoliko meseci nakon što je krenula prodaja. 

U suštini extra zadovoljan, drži odlično kad se zakreje, ne troši se brzo, jedino velika zamerka za belu liniju.

Vozio Auto put kroz Grdeličku kliusuru gde su one hrapave linije, a sve krivine brze i odlične za vožnju,  ne da ne drži nego kao na ledu, kad god sa prešao iz trake u traku motor je po malo mrdao levo desno. Doduše bilo je napolju nekih 17-18 stepeni, pa možda nisu mogle dovoljno da se zagreju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

To za belu liniju sam i ja primetio, vrlo neprijatan osećaj, nisam to osetio sa drugim gumama.

Zbog toga sam vrlo oprezan, jer nemam poverenje u ovu gumu, vozim sporije a to i nije tako loše, kad čovek malo razmisli. Definitivno nije za sportsku vožnju, ali meni vrši posao i opet bih je stavio na TDM jer to i nije sportski motor, to je niskobudžetni Golf2 koji jede kilometre i ne kvari se, pa mu trebaju jeftine gume i smiren vozač.

Dobra strana ove gume je što je jeftina.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Vozio TF na FZ6 , 2019 i 2020, bukvalno je stavio na motor nekoliko meseci nakon što je krenula prodaja. 
U suštini extra zadovoljan, drži odlično kad se zakreje, ne troši se brzo, jedino velika zamerka za belu liniju.
Vozio Auto put kroz Grdeličku kliusuru gde su one hrapave linije, a sve krivine brze i odlične za vožnju,  ne da ne drži nego kao na ledu, kad god sa prešao iz trake u traku motor je po malo mrdao levo desno. Doduše bilo je napolju nekih 17-18 stepeni, pa možda nisu mogle dovoljno da se zagreju.
Meni bre na tome đuska auto... Ne motor... Auto od 1.35 tone plus ja u njemu, dakle lagano 1.5 tona sa stvarima koje su u gepeku...

Nemojte tako...
Na Stromu imam Pirelli Scorpion Trail 2...
Znate kako to na tim belim govnima zaigra? AP MV ka Valjevu...
Bre Ofarbao sam sedište u braon, nije mi bilo dobro... Vozio sam 110-120 posle toga sa samo korišćenjem jedne trake.

Guma ka nova, 2019 DOT, prešla cca 3500km sada, tada 2000km kada se to desilo. E da, bila ugrejana lepo...

Ljudi, vozite motor, ne auto... Prilagodite se. Pritom te linije sa tim tačkicama što bruje...
Ne daj Bože!

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

To sa grebanim linijama je istina. Koju god gumu da voziš i na motoru i na autu, zanosiće bez obzira na tip i marku. Kada prelaziš sa istim gumama preko glatkih linija potpuno je drugačiji (sigurniji) osećaj.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Istina je da je TF osetljiviji na bele linije, sad vozim Dunlop Road smart 3. RS3 samo zadnja košta skoro kao set Mitasa.

Ako mene pitate, ne vredi te pare, jer sem malo boljeg ponašanja na beloj liniji (ako i to)ne vidim neku razliku, koja bi opravdala tu razliku u ceni.

Ubedljivo najgora guma koju sam imao je Bridgestone BT-023, umalo me nije ubila u Bugarskoj na izlasku na auto put po kisi, jedva sam umirio motor, a bio sam veoma nežan na gasu, takve stvari Mitas nije radio.

I stvarno, što kaže@TAZZ , nije isto kada vozite kola i motor, tako da prebacite se na pravi režim..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Evo da iznesem svoje utiske sa Mitas EO7+ gumama. Prednja 90 90 21, zadnja 130 80 17 na teneri 660. Prosao sam oko 1500 kilometra.
Sta znam imaju i mane i vrline. Mana je sto su mnogo krute, prednja mi krivo ide, pumpali mi na 7 bara da iskoci i ona iskocila malo ali i dalje bezi malo, cekam da ugreje jos malo pa da probam opet da je napumpam ali ja ne smem na toliki pritisak. Felna prava ko strela. Uzeo sam i mitas unutrasnje, i prednja i zadnja traze veliku tezinu na balansiranju, e sad ne znam da li zbog unutrasnjih ili spoljasnjih. Na mokrom i kisi katastrofa ali totalna katastrofa, znaci bas pazite nije zajebancija. Inace na suvom drzi odlicno, nisam primetio ni neko klizanje po beloj liniji. Ok je za krivine, daje osecaj sigurnosti, na kocenju je odlicna. Na manjim brzinama prednja hoce kad se malo zagreje da odaje utisak kao da je ispumpana ili kao da lezaj u vratu viljuske zapinje ali to je zato sto tad kramponi postanu bas mekani. Neki ozbiljniji off nisam vozio ali ovo sto jesam je skroz ok. Sta znam nije losa guma, za te pare vise nego dobra, ali mislim da cu za sledece da iscimam nekog iz inostranstva da mi kupi k60 scout, vise mi se svidja ta guma.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2010 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ljudi, jel vozio neko ove nove Sport Force + EVO? :neznam:

Ozbiljno se razmisljam da ih uzmem za Nindzu.

jedino sto ne prave siru od 190 :gaa:

meni fabricka 200/50, tesko to naci pa uzimam /55

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 31 minuta, BokyBoy je napisao:

Ljudi, jel vozio neko ove nove Sport Force + EVO? :neznam:

Ozbiljno se razmisljam da ih uzmem za Nindzu.

jedino sto ne prave siru od 190 :gaa:

meni fabricka 200/50, tesko to naci pa uzimam /55

 

Planiramo da i njih dobijemo na test. Samo još da potrošim Sport Force +. Kontam da ću do kraja meseca završiti sa Sport Force +. Kao utisak za Sport Force + mogu da kažem da sa 2.1 pritiskom pozadi izdrži puno otvaranje gasa pod nagibom sa VTR om. Prednja sa 2.1 - 2.2 nije ni jednom (još) upozorila. Doduše, nisam mnogo obarao motor, ali sam prilično kočio do duboko u krivinu.

 

trackday-rs-td3-2021-slika-IMG_4906.JPG

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 10 minuta, BokyBoy je napisao:

@Jovan Ristic koji pritisak koristis za ulicu? Koliko je teska VTRka?

Za ulicu koristim preporučene pritiske, 2,6 napred, 2,9 pozadi. Ako je baš, baš hladno kao što sam skoro imao priliku da vozim na temperaturi vazduha od 10 stepeni, spustio sam napred neznatno na 2,5 i pozadi na 2,8.

 

Guma se dosta brzo ugreje. Tipa ako sam tek krenuo sa vožnjom treba 3-4 km da postigne temperaturu. Ako zavrnem u prvoj čim krenem, hoće malo da pusti. Nakon par km, neće ništa da pusti, naravno pri normalnom, žustrijem dodavanju gasa. Ne pričam o naglom, idiotskom dodavanju gasa.

 

Po kiši takođe dobro drži, više puta sam nažalost kisnuo. Hoće na beloj liniji da prokliže, ali kad se doobro zavrne gas. Ostim toga, kočim normalno i dodajem gas normalno. Prošao sam oko 1.500 km sa njima, od toga jedan ceo TD (ravno 150 km) na stazi.

 

Na stazi mi se takođe zadnja guma trošila jako lepo, iako mi je ogibljnje daleko od lepo podešenog.

 

trackday-rs-td3-2021-slika-IMG_4994.jpg

 

 

EDIT: @BokyBoyVTR ima suvu težinu od 196 kg, znači sa svim tečnostima računaj oko 220 kg. 

Promenio član Jovan Ristic
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Evo da iznesem svoje utiske sa Mitas EO7+ gumama. Prednja 90 90 21, zadnja 130 80 17 na teneri 660. Prosao sam oko 1500 kilometra.
Sta znam imaju i mane i vrline. Mana je sto su mnogo krute, prednja mi krivo ide, pumpali mi na 7 bara da iskoci i ona iskocila malo ali i dalje bezi malo, cekam da ugreje jos malo pa da probam opet da je napumpam ali ja ne smem na toliki pritisak. Felna prava ko strela. Uzeo sam i mitas unutrasnje, i prednja i zadnja traze veliku tezinu na balansiranju, e sad ne znam da li zbog unutrasnjih ili spoljasnjih. Na mokrom i kisi katastrofa ali totalna katastrofa, znaci bas pazite nije zajebancija. Inace na suvom drzi odlicno, nisam primetio ni neko klizanje po beloj liniji. Ok je za krivine, daje osecaj sigurnosti, na kocenju je odlicna. Na manjim brzinama prednja hoce kad se malo zagreje da odaje utisak kao da je ispumpana ili kao da lezaj u vratu viljuske zapinje ali to je zato sto tad kramponi postanu bas mekani. Neki ozbiljniji off nisam vozio ali ovo sto jesam je skroz ok. Sta znam nije losa guma, za te pare vise nego dobra, ali mislim da cu za sledece da iscimam nekog iz inostranstva da mi kupi k60 scout, vise mi se svidja ta guma.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka


Ovo sve i dalje stoji osim da prednja odaje utisak kao da je ispumpana. Nije mi bio dobar lezaj upravljaca

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Sad sam se vec definitivno odlucio da uzmem mitas e07 i montiram na AT. Htedoh e08 al nema nigde, a i nije bas za of, sem za neki blagi, posto nemam sa kim i gde da vozam jer je sve tacna ravno, uzecu e07 pa malo i da sidjemo sa asfalta i obidjemo okolje njive :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

imam ja turing force dot 1621,znači stare mesec dana. 120-70-17 i 180-55-17 .

cena 177 eura,saša novi sad 0641352299

kupio za mene ,ali ima još dosta  vremena do montaže ,naravno nove,nemontirane

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Dakar guma ima samo tvrdje bocne strane i moze da se vozi ispumpana ako se negde zadesis gde nema druge opcije, ako se ne varam obelezavaju se sa zutom uzduznom linijom, i obicno se vulkanizeri napate sa njihovim montazim. E07 i E07+ su razlicite gume, razlicite sare. E07+ na trafici ako nisi sa teskom rukom trebalo bo da ti traju 17.000-18.000. Svakako izguglaj razlike

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

E07+ obican isto mnogo jaki zidovi, vulkanizer se namucio, poseban problem je bio da udje ravnomerno u falc. Prednju pumpao na 7 bara i ona nekako jedva izasla. Mada mozda je tako iskrivio ili je bila kriva, svakako baca malo levo-desno.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
12 hours ago, drmilan_ said:

Znaci postoje e07 obicne, plus i dakar? Ne mogu da povatam vise

WWW.MITAS-MOTO.COM

Tread pattern for off-road adventure trips. Excellent traction off-road and good stability on dry and wet roads.

 

 

WWW.MITAS-MOTO.COM

Mitas E-07+ is designed as a 60/40 Dual Sport – Trail – Adventure bike tyre (60% road & 40% off-road use). It is an M+S (Mud & Snow) homologated tyre, thanks to the profile design.

 

:takoje:

 

U obe varijante postoje i Dakar verzije sa ojačanim bočnim zidom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Uhvatio me danas pljusak na NBG-u, pokisao sam kao miš! Dakle, imao sam priliku da probam novu Mitasku napred po kiši i, iskreno, nisam zadovoljan. Kako pipne mokru belu, tako kliza, baš je bilo neprijatno! Toliko je igrala da bih možda bih čak i pomislio da je menjam da ne izbegavam vožnju po kiši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja