Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Cetiri seta "sport force" guma potrosih, lepo "se voze", motor upravljiv, po kisi super, jeftine i dugo traju! 

 

Nisam zahtevan vozac, ne ubrzavam ili kocim naglo ali prelazim dosta po svakakvim putevima. Kupovacu dok ih ima :D 

20200721_152917.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 13 minuta, N.F.S. je napisao:

Cetiri seta "sport force" guma potrosih

Ako je to ona ista guma sto si Stefanu prodao Hondu s njom, onda je stvarno extra. Imao sam predrasude prema Mitas marki, od kad sam stavio na DR-a neke Mitas krampone i imao osecaj kao da vozim po plastici, ali promenio sam misljenje kad sam probao onu Hondu s Mitasom, lepila se bas lepo pozadi. Ja na zadnja tri motora vozim Dunlop, i nista posebno nisam zadovoljan za tu cenu, vise mi se svideo Metzeler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jeste, taj mitas... Na kawi koju mu takodje prodadoh su bile michelin road 5, bas mi se nisu svidjale. Bucne i vibrira motor od njih... Ne znam kako bih objasnio, mora da se oseti...

 

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 2 minuta, N.F.S. je napisao:

michelin road 5, bas mi se nisu svidjale. Bucne i vibrira motor od njih

Imao sam ih ja na XTX-u, uzasne gume, preskupe a nista posebne, klizale su se gde god su mogle. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na cbr1000f sam potrosio dva seta, motor je tezak 270kg.

Neka bude prosek 16000km, zadnja "strada" na toj kilometrazi manje/vise, prednja sigurno moze jos koju hiljadu...

Tako znaci, oko 15ak hiljada. Par 180/120 kosta 19000din (bolje ne moze )

 

P.s. pritisak uvek 2.9/2.5

 

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova
Pre 13 sati, shoyyka je napisao:

Teško je gumu oceniti... iz mnogo razloga... 

Nije loše ovo pročitati... ne može škoditi... a što ne škodi... 

 

Izdvojena-1919x1079.jpg
WWW.GOOGLE.COM

TIPOVI I UZROCI OŠTEĆENJA GUMA – Pamet u glavu pa...

 

Covek preveo Life at Lean uputstvo koje je napisano za voznju na stazi. Skoro ni jedan jedini savet odavde nije primenjiv na "obicne" motore i gume. Gume za stazu i gume za ulicu nemaju skoro nista zajednicko iz vise razloga. Osnovni je sto se kod guma za stazu proizvodjaci trude da naprave smesu koja se tesko pregreva (samim tim se i teze zagreva pa koristimo grejace) dok za ulicu treba da imas gumu koja ce posle par desetina metara postici radnu temperaturu kako bi ispoljila najbolja svojstva (samim tim se i lako pregreva na stazi). Osnovni dodak u gume za ulicu je silikon (silica) koji onogucava gumi da se brze zagreje. Nisam hemicar ali mogao bih izvlaciti zakljucke no mislim da nema potrebe.

 

Sve u svemu ovo uputstvo je jos jedan biser "novinarstva" u Srbiji jer covek nije napisao da se ovde radi o voznji na stazi. Niti turing motori imaju mogucnosti stelovanja ogibljenja kao trkacki niti su gume namenjene za istu upotrebu tako da zaboravite ovo

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova

I da dodam na gore napisano, ta razlika u proizvodnji guma je razlog zasto ne treba kupovati gume za stazu za voznju po ulici. One price stavio sam Supercorsu SC i drzi kao pegla na ulici zaboravite jer ta guma se greje grejacima na 80-85 stepeni 40-60 minuta pre pocetka voznje

 

jeste da je tema o Mitas gumama ali evo lep clanak o Pireli sport i race gumama sa akcentom na ovu recenicu:

 

Race tires don’t work when they’re cold, stick to tires that are designed for the street!

 

 

062019-Pirelli-Diablo-Diablo-Supercorsa-
WWW.MOTORCYCLE.COM

For two days, a handful of journalists and I got to take turns sampling Pirelli's reborn Diablo Supercorsa SP, Supercorsa SC, and Superbike Slick tires.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
pre 12 minuta, N.F.S. je napisao:

Na cbr1000f sam potrosio dva seta, motor je tezak 270kg.

Neka bude prosek 16000km, zadnja "strada" na toj kilometrazi manje/vise, prednja sigurno moze jos koju hiljadu...

Tako znaci, oko 15ak hiljada. Par 180/120 kosta 19000din (bolje ne moze emoji3.png)

 

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

 

 

 

 

pa to je sjajno za jednu sport gumu. Onda ne vidim neku prednost turing forca ako vec ima kritika na racun drzanja. Za sport force sam citao kritike i testove i sa staze i sa ulice da guma drzi jako dobro. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ako je ovo tacno - to je ok , iskljucivo ako je i tacno ono sto se pise po forumima da SF drzi dobro...

ali :

1. to se sve pise i za TF ali je u stvari istina ( mislim da se tu desi ono sto je svojstveno ljudima da rade , kad kupe nesto , nalaze sve dobre osobine i prikazuju - da bi "opravdali" svoju kupovinu )...

 

primer - kupis E46 i govoris lep , udoban , brz ( ne govoris da trosi 12 , da mu je reg 300e itd ) ... onda posle kupis fiat punta i govoris - malo trosi , mala registracija , a ne govoris kako je malo plasticno govance koje ne moze da se popne uz begaljicko brdo sa ukljucenom klimom ... to je osobina ljudi

 

2. nikako mi ne ide u glavu kako moze da SF traje duze od TF ( imas primer onog naseg drugara govnara , majstora koji ih je skiunuo na 12k )

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja vozim sporo, trudim se da uzivam... Na motoru pretezno dvoje.

Pritiske kontrolisem dva puta mesecno.

Pre mitasa sam vecinom vozio polovne gume, tako je situacija nalagala, nije moj izbor.

 

Uz mitas, vozio sam (takodje nove) gume i drugih proizvodjaca, nikakvu razliku osetio nisam, ova me guma "sport force plus" voznjom i trajnoscu potseca na Angel GT (eto, poredjenja radi).

Od kada su na trzistu polovnu gumu vozio nisam niti cu, obesmislilo se...

 

P.S. Da dopunim, ima kroz teme na forumu, sport force nije jedina guma od mitasa koju koristim, na raznim skuterima takodje vozim mitas program, prezadovoljan! (za razliku od  city grip-a koja kliza samo tako)

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I to "drzi" je diskutablino....

Nacin upotrebe, motor na kome su, podesenost ogibljenja, podloga, pritisak, temperatura.... Pa i sve isto da vozimo, svaki je vozac za "sebe".... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova

@Darko Mihajlovic mislim da si dobrim delom pogodio sutinu. Vecina ljudi opravdava svoj izbor pravljenjem kompromisa za sve u zivotu pa tako i za gume. Sustina je da bez namere da nekom rusim sneska nema smisla na osnovu tudjeg iskustva formirati misljenje o gumi.

 

Za trajnost gume pored nacina voznje veoma utice i po kakvom se asfaltu pretezno vozi, koliko puta upadas u rupe, prelazis sine, penjes se na trotoar, koliko si tezak ti koliko motor, da li vozis sam ili imas suvozaca ili suvozacicu, da li ides natovaren ili ne, da li i koliko cesto kontrolises pritisak u gumama...

 

Da li dobro drzi ili ne opet osim stila zavisi i da li si posle pauze kada se ohladila guma usao u krivinu pa klizi ili si se prvo vozao pa se ugrejala...

 

Jedini po meni pravi savati su kupi novu gumu za koju imas para, kada nadjes onu koja ti uliva poverenje drzi se nje dok ima da se kupi a da ces se zajebati nekoliko puta hoces sigurno.

 

dok sam pisao @N.F.S. me preduhitrio i napisao isto :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da se uključim i ja opet malo, iako nisam planirao dok ne završim test. Naime, u prepisci sa Mitasom pitali su me na kojii motocikl će biti montirane gume za test, te kad sam rekao da će se raditi na VTR 1000 SP1 komentar o preporučenoj distanci koje Sport Force + može da pređu je: Mileage: It is very tricky to talk about mileage since there are many factors that have the impact on a final result (temperature, bike setup, style of riding, road conditions, asphalt, tyre pressure etc). The mileage you plan to do (10,000 - 15,000 km) is too high for SPORT FORCE+. 

 

Neka njihova preporuka i procena je da guma drži do 10.000 km ukoliko se baš vodi računa. A tokom testa ćemo zaista videti koliko će preći. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kakav je test u pitanju Jovane, (jedva cekam :D ),  comuting sa po nekim izletom na stazu ili...?

SP1 ne stedi zadnju gumu, koje ces pritiske koristiti?

Mitas SP ima "granicnike" u sarama 3mm visine, preporucena je momentalna zamena cim se do istih dodje, ja od tog perioda predjem jos oko 3000km i jos sare po sredini ima...

Koje ti pritiske preporucuje Mitas?

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 4 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

Za SF gumu mislim da je i to ok. Konkurencija su na 6-8 , zavisi , koliko sam citao...moje misljenje je da su ipak malo “napumpali”...

sacekamo test :)

Ja nešto cenim da ako kod mene dođe do 7.000 km skinuću im kapu. Paniramo i test na stazi, iako su me upozorili da nije dizajnirana za stazu i da se brzo pregreva, te da obratim pažnju na to i dali su mi preporuke pritisaka za stazu, tako da videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 3 minuta, N.F.S. je napisao:

Kakav je test u pitanju Jovane, (jedva cekam :D ),  comuting sa po nekim izletom na stazu ili...?

SP1 ne stedi zadnju gumu, koje ces pritiske koristiti?

Mitas SP ima "granicnike" u sarama 3mm visine, preporucena je momentalna zamena cim se do istih dodje, ja od tog perioda predjem jos oko 3000km i jos sare po sredini ima...

Koje ti pritiske preporucuje Mitas?

Hvala.

U pitanju je test od 0 km sa novom gumom, pa dok ne dođe do ispod preporučene dubine šare. Za sad je dogovor da se držim preporučenih pritisaka sa ovog linka 

mitas-sport-force-1024x575.jpg
WWW.MITAS-MOTO.COM

Sport tire designed for sport, naked and Supermoto motorcycles.

 

 

A da im se javim sa utiscima ili nekim problemima pa da mi daju dalje preporuke šta i kako.

 

Inače, dogovaramo i test za touring force, ali to još nije potvrđeno 100%

 

@N.F.S. vožnja po putevima, plus izlet na stazu. 

Promenio član Jovan Ristic
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posto ste u kontaktu a verujem da i druge zanima, evo mitasa na mojim motorima, sport force obe...

Ima li znacenje boja linje preko gume? 

I kada sam kupovao za F4, mogao sam birati (bile izlozene) onu sa crvenom ili plavom linijom.

20200721_155812.jpg

IMG_20170710_115809.jpg.3c58b6bef83f83887c71dccb4df7af37.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Zanimljivo, kad budem u prepicsi sa njima pitaću pa javljam. Neću zaboraviti :) 

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Copy-paste sa jednog foruma:

 

"Mitas has designed 3 different tire compounds which are intended for different riding applications. The tire compounds are designated by the following colour stripe:

Red Stripe: Standard compound with 3 textile ply layers. Suitable for motocross applications.

Yellow Stripe: Enduro compound that is softer than the Red Stripe; 4 textile ply layers; suitable for a wider range of terrain. DOT approved.

Green Stripe: Special compound with Kevlar nano-fibers; suitable for extreme enduro; lighter carcass than the Yellow Stripe; excellent grip on hard terrain. DOT approved".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja