Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder
30 minutes ago, DonToni said:

 

 

 

30 minutes ago, DonToni said:

 

IMG_20200517_121113.thumb.jpg.f40768e7796d33e7a22aed1b36aa528d.jpg

 

14 tjedan 2003 godina najvise lici na 

14 03 

download (6).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 17 sati, ivica744 je napisao:

Izgleda kao 2003-ca godina,gume iz 90-ih imaju 3 cifre u DOT-u,a iz 80-ih se dosta razlikuje od danasnjih

Da nije fabrička?!? :lol:
I onda kažu da vraćaju km na satu :zvizduk:

 

Ma mora da je mlađa i to mnogo. Nije realno da je toliko stara, nije ispucala, masna,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Nemoj da vas zbune slike,motor je isao na farbanje.Gume na slici su Michelin Pilot Road 2.Presle su 24000km.Nisam neki divljak,volim duze ture i solidan tempo.Dva  puta sam bio na moru sa njima,i nema da klize po kisi,soderu ili beloj liniji.Sad vec imaju po sredini trag od ravne voznje,posto retko imam prilike da idem po planinama.Ali jos uvek je sara dobra i guma je mekana.Ove godine pune 5 godina starosti :)

 

Sad da se vratim na temu o Mitas gumama.Nisam ih probao nikad,nemogu reci da su lose,al citam komentare...Ja radim ko vulkanizer,i montirao sam mitas gume.Za montazu veoma tvrde nasprem michelin.Gledao sam set Mitasa za mog vfr-a,cirka 20000 din.Malo mi je to puno,jer u Madjarskoj set Michelin road 2 kosta od 200-220 eura.Dobro ja sam blizu granice,pa lako pricam.Nebih da vezbam sa gumama,jer one te drze na asfaltu.Ja cu pre dodat jos 40-50 eura i kupit Michelin.Kao sto je neko rekao ovde na forumu,koliko para,toliko i muzike ;)

Fotografija0103 (2).jpg

Fotografija0140.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
On 5/14/2020 at 11:56 AM, Milance 067 said:

Namontirane juče, Teraforce. Videćemo kako se ponašaju, kad krene vožnja sa njima. IMG_20200514_114810.thumb.jpg.c33ddb4ee0566fdeeaeb6d8725ea90e7.jpg

IMG_20200514_091105.jpg

IMG_20200514_114823.jpg

Sta kažu, pričaj!!! 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Ja je andam na ktmu napred vec oko 1700-1800 km vozio i po kisi i po hladnom bez problema, vise sam dobio nego sto sam ocekivao za cenu od 5800 din u dimenziji 90/90/21.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Jel može neki br. za  gume... 

Koga god sam nazvao za 140/90-15  130/90-15   kao da sam pitao za transplataciju bubrega. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Pa evo ukratko . Presao jedno 1500 km, što sin, što ja. Sa prednjom sam prezadovoljan , drži kao po šinama. Jednostavno , mnogo bolje nego što sam očekivao. I zadnja više nego solidna. Ne znam kojom brzinom će da se habaju ali što se tiče držanja , izuzetno sam zadovoljan. I na prošlom Rt-u sam imao Mitas ali su mi se one relativno brzo pojele , mada sam imao sa njima solidnu kilometražu na autoputu. Vidim da se pitaju ljudi i oko cene . Mene sa zamenom , prednja i zadnja približno 22000 din. kod Bakija u Kragujevcu

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Stavio sam pre 1000km zadnju mitas mc7. Za sada mi je ok, tragova trošenja nema, a redovno se vozimo devojka i ja, ali nije ovo ni neka km.

Nisam imao problema sa prokizavanjem, ali ja vozim lagano. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Na skuteru prednja Mitas touring force 110/70-16 se odlično pokazala po kiši!!! Do sada me dva puta uhvatio dobar pljusak, prvi put na Ibarskoj magistrali, pravac, vozio sam kao po suvom (neću pominjati brzinu). Drugi put oko Avale, od Zuca ka Bgd. Da se razumemo, ne obaram ga u krivinama po mokrom, moram dobro da usporim (priznajem, strah me), ali na pravcu i po vecem pljusku odlično drži. 

Čekam zadnju da promenim, još nisu stigle u Kg. Ona mi proklizava na mokrom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4307 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ja sam se silno razočarao u Mitas, džaba i niska cena i sve.

U 700km sam uspeo tupim šrafom da probušim zadnju gumu, sutradan da se slupam. Za ovo drugo nije kriva samo guma, ali koliko su mi nestabilne i klizave bile od samog starta.. imaju udela sasvim sigurno.

Od mene i Mitasa - toliko. :grr:

1E2E471B-1ABE-403B-9889-F053AFB41D98.thumb.jpeg.1cd732d27b8dde14f5bd8c15ddfdb9a1.jpegF161B10A-F929-4A2A-A732-6F625DB5695C.thumb.jpeg.a4f2b4030747e9ca86b0fbcaa35dab49.jpeg109A2E94-3114-46B5-A8AD-A7408297B7BE.thumb.jpeg.54a7f03633e07b3d19d6db4f2f38a6c4.jpeg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Auu, nadam se da se nisi puno povredio, bilo je ovo žestoko! 

Šraf, ekser, svako može da pokupi. Meni je zadnja isto Mitas, ali Diamond S, MC 28, dot 4416 i nećete verovati, ispušta na zdravo! Na gazećem sloju nema rupe od srafa, eksera, trna niti bilo čega vidljivog, već sam jedva primetio, uz pomoć sapunice, gde mi pusta! Na zdravo!

Ne bih ni sada kupio Mitas, ali me @Satelis ubedio da je on zadovoljan sa Touring Force na Hondi, pa sam zato prednju već uzeo, a zadnju cekam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Inače, radim kao bagerista u Bgd. Pre par godina su počeli da nam uvaljuju Mitas gume za mašine,  koje su u odnosu na raniji Good Year djubre neviđeno. Ali... firma je to, nisam je ja kupio za sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Danas ih prvi put sam vozio po kiši (a i motor), proklizala mi je samo jednom i to na zebri, a i ja sam tada malo jace dao gas, Doduse nije ni bila duga vožnja pa da je imala puno prilika da se pokaže.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja