Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Meni je guma koja mi je ostala u secanju kao top top top - bt016. To je moglo na koleno i na zicama ..
Vise je ne prave , sad ima neka pro , ali nEsam probao

Ma ove mi jos nove nove , nemaju ni 1500km


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Moje iskustvo sa Mitasom je skromno, nesto oko 4000 km. Sport Force je bio u pitanju. 

 

Za Mitas par preporuka:

 

-Uvek kupujte svez DOT, znaci najmladje sto moze, ne starije od godinu dana, pogotovo ne po standardnoj ceni to je bacanje para

- Potrebno im je da se razrade, da osete prvu letnju vrelinu asfalta, nekih 500-1000 km, do tad znaju malo da plesu dok su nove, stari DOT plese uvek sve dok se ne zagreje bas bas dobro, gume su inace malo tvrdje

- Lepse se ponasaju zbog svoje tvrdoce na malo nizem pritisku, nikako ih ne naduvavati na vise od maksimalno propisanog pritiska

- Istina je da su malo losije na kisi i na belim linijama, treba biti oprezan

- Ne podnose rizlu, ne pokusavajte sport force da zaustavljate dok je rizla i sljunak na putu, zavrsicete kao ja, sa kacigom na betonu

- Mnogi su prijavili tzv sindrome da volan plese tj kao da se pojavljuje disbalans sa nekim od modela Mitasa, vrv je do toga koliko je guma stara kako je lagerovana i da li je dobro izbalansirana

 

 

Prednosti su:

 

- Nisu preskupe

- Sporije se trose

- Nije ih bas lako probusiti :)

 

Po mom misljenju sasvim dobre gume. Umerena voznja i sluzice one dugo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja vozim Touring force nekih 6000km. Kod mene se bas potrosila, vise od pola, mozda ima 2mm. Ne znam da li ce da izdrzi ovu sezonu. Kod mene su sa ovom gumom dosle i neke vibracije koje su od pocetka pa do sada prisutne, ali navikao sam. Bas sam ovde u ovoj temi pisao na stranici br 4. Bele linije i zebre ne voli, takodje dok je hladna ponasa se kao da je stara 10 god. Na mokrom je ok. Moram da priznam da sam vise poverenja imao u stare Miselinke, ali sta je tu je. Vidim da uglavnom pisete kako se guma ne trosi puno a kod mene je obrnuto, ne znam da li mislimo na istu gumu?

 

Ovo su moje

On 12/28/2018 at 5:07 PM, Darko SB said:

Stigle nove Mitas Touring Force :)

U mojoj dimenziji 10200din komplet, dosta povoljno. Dot 1818

140/70/14    i    120/70/15

Narucene preko sajta internet prodaja guma .

 

 

 

20181228_135333.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 3 sati, Darko SB je napisao:

Ja vozim Touring force nekih 6000km. Kod mene se bas potrosila, vise od pola, mozda ima 2mm. Ne znam da li ce da izdrzi ovu sezonu. Kod mene su sa ovom gumom dosle i neke vibracije koje su od pocetka pa do sada prisutne, ali navikao sam. Bas sam ovde u ovoj temi pisao na stranici br 4. Bele linije i zebre ne voli, takodje dok je hladna ponasa se kao da je stara 10 god. Na mokrom je ok. Moram da priznam da sam vise poverenja imao u stare Miselinke, ali sta je tu je. Vidim da uglavnom pisete kako se guma ne trosi puno a kod mene je obrnuto, ne znam da li mislimo na istu gumu?

 

Ovo su moje

to nisu turing  force nego turing force sc za skutere.Turing force se pojavio na sajmu u milanau 2018 a u prodaji  u martu aprilu prošle godine.Oćigledno se troše duplo u odnosu na turing force za motocikle.Ima na motori.hr lik koji je na vfr-ku stavio tf i prešo 5000 po turskoj i nazad uglavnom autoput.Guma se uopšte nije mnogo potrošila i ukockastila a drži dobro.Uglavnom  kažu da je ko sf po obliku i ležanju ali malo tvrdja i za vožnju nebitno ,a trajnost dupla u odnosu na sf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

pritom tvoja TF SC kako vidim nije dvokomponentna guma, pa ima i smisla da se brze trosi od novog TF...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

to je jedini problem  saSF što je jednokomponentna pa da vozite non stop krivine mora da se kockasti.Kad padne šara na sredini sa 6 na 3mm malo se oseti promena geometrije a posle sve više.Treba da naprave i nju dvokomponentnu a da ostane ista cena što je moguće jer mogu da naprave TF po skoro istoj ceni a inače su turing gume malo skuplje.

NIKO DA OBJAVI KOLIKO JE DUBINA ŠARE NA TF .

Treba da je dublja od Sf za 1 mm kao i kod drugh turing guma a tu dobijete bar 20 % dužu trajnost pa sve i da je isto mekana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Kakvi motori.hr, pored mene zivog za svedoka..

Takodje tura Turska, Grčka, 5500km, u dvoje natovaren Versys 650, 3 kofera i saputnica po vrelini. Guma stavljena 1000km pre puta, odrađeno putovanje, i posle toga vožena još oko 8000km, nakon čega je motor prodat.

Pa šta više da tražim od gume vrednosti 80e, budimo realni.. :)

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Kakvi motori.hr, pored mene zivog za svedoka..

 

Takodje tura Turska, Grčka, 5500km, u dvoje natovaren Versys 650, 3 kofera i saputnica po vrelini. Guma stavljena 1000km pre puta, odrađeno putovanje, i posle toga vožena još oko 8000km, nakon čega je motor prodat.

 

Pa šta više da tražim od gume vrednosti 80e, budimo realni.. default_0a-smiley.gif

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

Hahaha lepo napisano jos de pravi u bivsoj ex yu republici

 

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Creative biker - Od tebe očekujemo izvestaje, vozis verovatno najteži i najjači motor na Mitasu..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Na Mišeluku  R 1000 Suza čovek vozi onu desnu sa pravca da se naježiš na Mitasu SF. Kaže da je njemu jedino bolja Super Corsa ali opet ne toliko da bi je plaćao duplo skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

@Creative biker ti ćeš mi biti reper u konačnoj odluci kada kupujem gume. Piši utiske kako budu prolazili km ako ti nije teško.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Stigao i meni danas zadnji opanak  , DOT ne može biti  svežiji , guma stara 15-tak  dana :)

Jedva čekam da je montiram i probam :)

image.thumb.png.8bd5f3d805896a72b21fd457902010ea.pngimage.png.e2261ea7b24796cdacad5b060b614c08.png

 

Pre 15-tak dana montirao sam prednju Mitas 120/70-17 Turung Force  i utisci su odlični po suvom (po vlažnom nisam vozio) . 

Mada mi se čini da im treba 100-tinak km da se skine taj neki zaštitni , masni, sloj - imao sam osećaj da malo klizam posle montaže)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja