Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 637 postova
salu na stranu , nisu gume krive nego ja.. u svari , vise je kriv moj bratic @milos-v koji me ureko hahaha
salim se ... ma nista , namontirao gume i zapalim u grad , i na autokomandi da se popnem na trotoar , ne procenim dobro ugao ( tacnije , skoro sam siguran da je ugao bio dobar , nego su gume jos bile mazne i masne ) , i pobegne mi prednji i tras  .
 
inace , imao sam dvodnevnu voznju od oko 800 km i ponasale su se super...
jedina iskrena zamerka je - po belom .. da li su ove godine farbali sa nekom posebnom belom bojom linije na putu ili ove gume zesce ne vole belu boju - ne znam , ali sam vec navukao traume od bele linije
A imas jacu masinu i dobro nose nema problema i na jacim motorima?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Ako su mi ove moje od 7 godina, Miselin i  Continental drzale u februaru verujem da ce i ova od 2020. :) Napred je inace i dalje taj Miselin, al vozio sam i starije...

 

Steta jbg sto si se zajebao na trotoaru :/ 

 

Sto se tice bele linije, verovatno je do gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Jebi ga...

Ma do gume je , nema sta drugo... ali vec me nervira , potpuno neocekivano , i kad sam bas u blagom nagibu , cimne me.
Nije prijatno i pocinjem da razmisljam non stop o tome da ne zgazim na belo. Jebes to :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Ja kada sam stavljao Contigo nekako mi je delovala dosta mekse, isto je bio poprilicno nov dot i savitljivije. Mozda je samo meksa guma. 

 

Nisam jos montirao inace, utiske cu preneti kada je montiram i provozam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

meni  na jednoj beloj na sporoj ukosnici na mišeluku klizio prednji sa više modela turing guma i to skoro uvek.Prvi put da ništa ne klizi je bilo sa sport force .Počelo je tek sad kad je guma na 1.2 mm i to jako malo i retko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

jeste , i ja mislim da je zbog toga sto je ovo moje turing. 
s obzirom da nisam neki trkac , uzeo sam turing da izdrzi malo duze. 
zato me i jebucka sada na belom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys

Trosim Turing Force vec 6000km,bukvalno bez tragova trosenja :) medjutim, ona je meni toliko unela straha prvih 1000km,da vozim defanzivno, na svojih 70% mogucnosti, ili mnogo lose procenjujem asfalt. Vracam se na Michelin pilot road 2ct, kad krenu naznake trosenja ovih. Ne mogu ja ova grčenja u stomaku. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

to mi je loša vest.Prtosto mi je čudno da toklo klize.Mnogi se žale na ranije modele jednokomponentnog turing danlopa ali meni je i to bilo uredu,ne baš ko sa sport forcom ali dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys

Moguce da je do moje voznje. Sve više kolega ih kupuje, voze... Pozitivna iskustva, sem pomenute bele linije. Da li presudjuje cena, trajnost, ili drzanje na putu, ostaje da se vidi. Mlada guma na trzistu, a definitvno pobedila sto se tice cene i potraznje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Pre 7 sati, sasa ns 1 je napisao:

pa ja sam mislio da jebe a ne da jebucka ,koja je od ta dva

Ako oces bas precizno - jebe ne vadi !

taman zaboravim na to , i onda neka takva glupost me iscima da , sto kaze kolega , utera mi strah u kosti. Pri tom , na toliko bezazlene situacije da ne verujes. Prelazak iz trake u traku. Ako sam mrvicu u nagibu - eto je , javi se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
15 minutes ago, Darko Mihajlovic said:

Ako oces bas precizno - jebe ne vadi !

taman zaboravim na to , i onda neka takva glupost me iscima da , sto kaze kolega , utera mi strah u kosti. Pri tom , na toliko bezazlene situacije da ne verujes. Prelazak iz trake u traku. Ako sam mrvicu u nagibu - eto je , javi se

Pretpostavljam da je do prednje onda, da samo nju promenis? Ako nisi od onih moraju gume da budu iste i u kompletu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mitas je oduvek bio "u ratu" sa belim linijama i sa vlažnim kolovozom. 

Po suvom drži odlično i traje dugo. 

Za nekog šofera koji ne divlja i vozi daleko od granica gume ok izbor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Nista mi nije jasno. Citam ovde da guma klizi i da na njoj nema tragova trosenja, dok kod mene na TF nema nikakvog klizanja i trose se kao lude, a ne smatram sebe agresivnim vozacem uopste. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ljudi mozda zavisi i do snage motora pa mozda i gabarita rcm sasvim ok za umerenije i slabije masine mozda malo jace masine i agresivnija voznja utice na vek trajanja pa i stabilnost?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys
pre 17 minuta, Nightrider Z je napisao:

Nista mi nije jasno. Citam ovde da guma klizi i da na njoj nema tragova trosenja, dok kod mene na TF nema nikakvog klizanja i trose se kao lude, a ne smatram sebe agresivnim vozacem uopste. :neznam:

Sto se mene tice,meni se to desavalo prvih 1000km (lepo sam napisao),i od tada,vozim mnogo sporije,upravo zbog tog navucenog straha. Sa druge strane vozim versysa laganog,lagan ja,uvek sam,bez prtljaga (nisam isao na duze ture sa ovom gumom) pa su skoro bez tragova koriscenja (opet lepo napisano). Motor ne vozim po gradu,sem do pumpe i servisa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
20 minutes ago, Nightrider Z said:

Nista mi nije jasno. Citam ovde da guma klizi i da na njoj nema tragova trosenja, dok kod mene na TF nema nikakvog klizanja i trose se kao lude, a ne smatram sebe agresivnim vozacem uopste. :neznam:

Ja koliko sam citao na njihovom sajtu imaju vise vrsta guma sto se tice tvrdoce? 

Evo npr. za MC 50 @Ivanrsvb

mitas-mc-50-1024x575.jpg
WWW.MITAS-MOTO.COM

Sport tire noted for its modern sports design and sporty riding characteristics.


Available in normal road, racing soft and racing super soft compound.

Ne znam gde to pise koja je koja niti sam imao izbor pri kupovini da biram. Ne znam kako je za sport force i touring.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Znam zato sam te tagovao
A kako sam razumeo i ti si ih uzeo?A prethodni postovi su uglavnom vezani za turing bese oznaku mitas guma?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
6 minutes ago, Ivanrsvb said:

A kako sam razumeo i ti si ih uzeo?A prethodni postovi su uglavnom vezani za turing bese oznaku mitas guma?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Da i ja sam uzeo MC50 posto isto vozim gpz500s.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
41 minutes ago, MilanM88 said:

Sto se mene tice,meni se to desavalo prvih 1000km (lepo sam napisao),i od tada,vozim mnogo sporije,upravo zbog tog navucenog straha. Sa druge strane vozim versysa laganog,lagan ja,uvek sam,bez prtljaga (nisam isao na duze ture sa ovom gumom) pa su skoro bez tragova koriscenja (opet lepo napisano). Motor ne vozim po gradu,sem do pumpe i servisa.

Verovatno je ta razlika zbog ukupne mase motora i vozaca. Mi smo negde blizu 350kg zajedno. Pojma nemam, a ni ja ne vozim po gradu nikad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Pretpostavljam da je do prednje onda, da samo nju promenis? Ako nisi od onih moraju gume da budu iste i u kompletu...

Ma javlja se i zadnja i prednja. Nema pravilo , nisam uopste mogao da uhvatim pravilo , niti da povezem sa vrstom asfalta ili bilo sta slicno.
Za sada sam malo usporio , pa cu videti


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
22 minutes ago, Darko Mihajlovic said:


Ma javlja se i zadnja i prednja. Nema pravilo , nisam uopste mogao da uhvatim pravilo , niti da povezem sa vrstom asfalta ili bilo sta slicno.
Za sada sam malo usporio , pa cu videti


Sent from my iPhone using Tapatalk

Daj im malo vremena pa vidi ako nista, onda stavi u oglase, uzmi neku siguricu. 

 

Ja da ne kuburim sa novcem uvek bih kupovao ponovo ono sto mi se pokazalo dobro, ne bih puno eksperimentisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja