Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 L2
pre 14 minuta, sasa ns 1 je napisao:

idi na motori.hr ,tamo je već nastala mitas sekta.Ko kaže nešto protiv odma :tras2:

Ma ne mislim sigurno da su bolje od GP racera, superC, ili racetak-a ali ako pruzaju bar 90% performansi kao one treba im dati sansu u smislu placeno dobijeno.

Zato i pitam dal ih je neko terao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

oni kažu da je najbolja guma na tržištu i to ne za uloženo dobiveno nego NAJBOLJA za ulicu..Ja ceo život vozim sport turing a zadnjih 8000 spotr fors mitas.Za moj ukus su perfektne osim jedne mane a to je da bi mogla biti dvokomponentna sa malo čvršćom sredinom zbog trajnosti.

Većini koji voze oštrije i jače motore su mi rekli da ne filozofiram jer ako mi guma izdrži 8-10000 hiljada to je više nego dobro.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Danas u radionici skinuo  terra force sa gs-a,ostalo oko 1 mm dubine sare,po recima vlasnika presao 18.000 km.
Kako tebi kao iskusnom deluje guma?

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ono sto sam imao prilike da vidim,mitas koje sam ja montirao i musterije sa kojima sam razgovarao tokom eksploatacije istih je:

Prve turing force sam stavljao na bmw 1150 rt, i to je bilo jos kad su bile jeftinije nego sada,presle su oko 8.000 km,perfektno se ponasale u svim uslovima ali je motor vozen kako se ne vozi(za sve pare i preko toga).Posle njih su ponovo montirali iste na taj motor.

Na v-stroma terra force,vlasnik kaze da su odlicne ali nema jos uvek neku preteranu kilometrazu da vidimo trajnost.

Ja sam na mog dovila u avgustu napred stavio turing,medjutim zadnja mi bila mrtva kontinentalka pa nisam zapinjao,a kad sam u novembru trazio zadnju u mojoj dimenziji NEMAAAA.Nema je ni u Sloveniji,pa sam stavio terra force a voznje jos skoro da nema pa tu ne mogu nista da kazem.

E sad,sta moze biti patka.Ovaj gs koji je bio danas kod mene,vlasnik je dobio te gume pre oko godinu i po dana od Slovenaca na testiranje.Montirao sam ih prosle godine i rezultat je kao sto sam gore napisao.Veliko pitanje ostaje da li su gume koje su njemu date istog kvaliteta kao i gume koje se mogu naci na trzistu.

MT-07 i MT-08, su postale skoro redovne na endurima,njima je odnos cena-kvalitet-trajnost pun pogodak.

Moj zakljucak je da treba dobro izvagati cene pre kupovine a jako dobro rade samo je jos uvek neispitana trajnost(kilometraza)bar ono sto ja znam.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

E vidiš kod mene je samo trajnost i ispitana i odlična je, preko 15000km sa TF.. :)

Ovo što si napisao me interesovalo, mada sada ima već nas dosta koji trosimo Mitas, tako da će biti iskustava.

Negde sam pročitao da je neki Hrvat napisao da ima utisak da sa trošenjem guma menja grip, takav utisak imam i ja. Ništa dramatično, ali se oseti.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@ProMaster,znas kako,da bi mogao da kazem realno i da nekome preporucim bilo koju gumu potrebna su iskustva sa vise vozila i bar 2-3 sezone.Neko spali gume vrlo brzo pa ostaje pitanje kako ih je "akao",neko vozi ko po jajima pa dugo traju.Po meni pravu sliku o ovim gumama cemo imati tek za 1,5-2 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 L2

Narucene 120/70 i 190/55 Sport Force+
Sutra stizu pa javim utiske a bice i vise nego verodostojni jer prelazim sa novih Supercorsi V2 SP vozenih 6.000km :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Posle skoro 1000 km Mitas mc50 obe nove pozitivna iskustva u krivini sam dosta oputeniji i sigurniji deluju ok po kisi nisam vozio jos a inace ne vozim po kisi a cena im razumna skroz.

 

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Nakon skoro 1500km za mesec dana sa TF mogu da potvrdim da kod mene sigurno nece trajati 15000km. :) Mogu da se veselim ako izdrze 10000, ali dosta tesko. Sto se tice gripa, nemam zamerke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Juče naručio kod Baki d.o.o. MC50 130/70 R17, danas na praznik rada mi doneo kurir, tako da mi nema druge nego da skinem točak umesto da leškarim, pa da sutra negde zamenim Pirelli koju razvalih o rupu na putu.
Guma friška, mart 2020, stigla odmah, uslugom sam više nego zadovoljan.

Sent using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

C02 i C19, danas stigle, da se resim ove sahare sto na svako manje blato baca dupe da izgines sa motora.

 

 

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

 

 

 

8228d0b81df19fb8a36ed58da52746ba.jpgcb940bd201258d5d03bd20739c187e4c.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4304 postova
On 4/29/2020 at 9:33 PM, Ivanrsvb said:

Posle skoro 1000 km Mitas mc50 obe nove pozitivna iskustva u krivini sam dosta oputeniji i sigurniji deluju ok po kisi nisam vozio jos a inace ne vozim po kisi a cena im razumna skroz.

 

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Hvala na odgovoru posto planiram kupiti. Nadam se da ce izdrzati bar 10.000km. Sto se tice voznje po kisi ni ja ne vozim osim ako me ne zahvati negde, mada nikad nisam imao problema sa voznjom po kisi. Sa gpzom bas moras nesto pogresno da uradis da bi ti zadnji tocak pobegao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4304 postova
32 minutes ago, nedokazani said:

Juče naručio kod Baki d.o.o. MC50 130/70 R17, danas na praznik rada mi doneo kurir, tako da mi nema druge nego da skinem točak umesto da leškarim, pa da sutra negde zamenim Pirelli koju razvalih o rupu na putu.
Guma friška, mart 2020, stigla odmah, uslugom sam više nego zadovoljan.

Sent using Tapatalk
 

Jbt zvao sam ih u ponedeljak nisu imali znaci stiglo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Zab kako se zove. Mirijevo.... od Rakovice dosao metodom - Boze pomozi hahahah

7c3392b8ab47328358059f49d920cecb.jpg&key=d151752afb05557a020574e70c2e79c30f7a6fa5d76c5cef53842ddcc3486204


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da i ja sam kod njih ok su skroz a naci uzas:-)

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1165 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

salu na stranu , nisu gume krive nego ja.. u svari , vise je kriv moj bratic @milos-v koji me ureko hahaha

salim se ... ma nista , namontirao gume i zapalim u grad , i na autokomandi da se popnem na trotoar , ne procenim dobro ugao ( tacnije , skoro sam siguran da je ugao bio dobar , nego su gume jos bile mazne i masne ) , i pobegne mi prednji i tras :) .

 

inace , imao sam dvodnevnu voznju od oko 800 km i ponasale su se super...

jedina iskrena zamerka je - po belom .. da li su ove godine farbali sa nekom posebnom belom bojom linije na putu ili ove gume zesce ne vole belu boju - ne znam , ali sam vec navukao traume od bele linije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja