Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Fabrika kaže da je Terra Force R za klasicne Adventure masine i klasicne Adventure vozače,

90% asfalt 10% off road,  a i vidi se po šarama da nije baš za vožnju van asfalta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 452 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Sto se tice proizvodnje, na mojim TF pise made in Slovenia.

 

Takodje sam uzeo kod Bakija, sve pohvale, ne tako cesta pojava kod nas.

 

Sto se tice dimenzije, ako nema na sajtu pozovite za svaki slucaj, dostava je besplatna, tako da nema problema.

 

Gume su odlicne, a sto se tice trajnosti to cemo tek videti. Montirao sam ih pre dve nedelje cini mi se i presao oko 1000km na otvorenom putu, nisam nasao neku manu do sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova

Nadam se da cu uspeti nabaviti mc50 do nekih 7500din, zadnja. I prednja je zrela za menjanje, iste su starosti al je sara ipak uputnija po sredini. Chicken stripes su na obe gume jako veliki xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Ja ovih dana trebam pazariti gume..ne ocekujem dot 20 ali ocekujem 19 barem da cu naci kod nas..ovo kazem ne vezano za marku gume iz naslova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Koji je vama DOT prihvatljiv kod nove gume? Godinu dana stara ili pazarite i novu gumu sa starijim dotom? 
Prihvatio bi gumu do 3god starosti.. Mislim da je to ok..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Na pitanje Iliji da li ima moju dimenziju TF i koji je DOT, dobih sledeci odgovor:

"...A dotovi su sveži. Iza 40-te nedelje 2019 i 2020-to"...

sto implicira, da su stare maximalno 7 meseci  a verovatno i mladje...sto je extra...

u svakom slucaju, znacu tacno u sredu kad stignu kod mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne treba se opterecivati toliko oko DOT-a, 1 do 2 godine je ok starost, pozeljno je staviti 6 meseci staru gumu. 

Ne mogu se setiti gde sam procitao, sveze friskoj gumi "radi" jos uvek materijal te zbog toga je dobro staviti 6 meseci star opanak, dal je to tacno... ne bi znao reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova

Ajde da pitam i ovde posto niko ne odgovara u SIS temi - K2 Bold za gume, da li se moze koristiti na celoj gumi ili samo na obodu? Ili da ne koristim taj preparat uopste kaf ga glancam? Malo me nerviraju mrlje sa strane od lanca i slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2837 postova

mitas turing force se pojavio pre godinu dana ili 13-14 meseci pre toga nigde se nije prodavao.Predstavljanje bilo na sajmu u milanu 11.2018.Što se tiče mazanja gume ima negde tema koju sam ja postavio i uglavnom utisci suda može das e maže.Najbolje indutrijskom glicerinom ne onim iz apoteke.Nekako je gušći i jači.Ima na Kupujem prodajem a video sam i u nekim prodavnicama autodelova na litar.

Što se tiče sport force ja sam ih montiro prošle godine i ovde sam već pisao.Nisam mogao punih 500 km da se naviknem na sportsku gumu jer sam više od 10 godina na versysu vozio samo spotr turing.Spotrska mi je prebrzo padala u zavoj i na uzdužnim uzdignućima je bila nemirnija od turinga.Naviko sam se tek pred transalpinu.

Ja sam takodje imo problem i kad sam menjo turig za turing i to istu gumu al sam se naviko dosta brže.Tu mi je bio problem što neide u krivinu tolko brzo nova guma ko stara  .A stara doterana cela da bude slik ili sa strane slik a na sredini 3-4 mm.Nova turing mi je bila dosta spora i teža u obaranjuu odnosu na zašiljenu staru turing.

Neznam, moguće je da sam suviše zahtevan vozač ali samo za krivine.Ovako mi nije problem da vozim ni ćelavo ni matoro samo je bitno ne stresirati gumu jakim kočenjima ili ubrzanjem.Znači samo fluidna vožnja.

Meni je mitas ssport force došao na 1,5 mm na tačno 8000 km.Troši se oko 1700 km po milimetru.I sa njom mogu

brže da vozim po krivinama nego sa turingom.Trajaće duplo kraće od turing force tako da ću se opet vratiti na turing.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Stigla mi je Mitas MC7 u dimenziji 130/90 16, porizvedena u ovoj godini. Na prvi pogled sam odusevljen, skroz dobra guma, pogotovu kad se uzme u obzir i cena. Lepa sara, meka dovoljno, mirise na novo... Necu stici da je montiram jos neki dan, ali mislim da nema greske s njom. Moja preporuka za Mitas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova

Evo odgovora iz Mitasa u vezi proizvodnje guma:

 

 

Hello Antonio, thanks for contacting us.

We produce Motocycle, Kart, Trailer and Airplane tyres in Slovenia and Czech Republic. We ship to Serbia tyres produced in both countries.
 
Sent from my iPhone
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 516 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125

Nisam ni pitao za DOT, pretpostavio sam da nece (ne mogu) biti matore.

Prvi utisci su odlicni.

Dobro drzi u krivini a probao sam i ostrija kocenja. 

Mozda nije egzaktna nauka, ali sam i ja probao pri odredjenoj brzini kada ce da se aktivira ABS pri kocenju samo zadnjom.

Bolja je situacija nego na izvozenim Michelinkama.

Mislim da je sport turing guma pravi izbor za moje potrebe.

Sportska trazi da se dobro ugreje i prelazi manje. Njih bi vozio na stazi.

2 CT gume su dobar kompromis.

Mitas 120/70/17 i 180/55/17 su 19600din.

Michelin bi izasle oko 36000din.

 

20200412_211326.jpg

20200412_211305.jpg

20200412_211254.jpg

20200412_214249.jpg

20200417_191013.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2837 postova

sad sam se setio da sam video na jednom skupu  5-6 motora parkiranih skroz jedan do drugog.Svi motori su imali neke sport turig gume ali se mitas turing fors  razlikovao po tome što je zašiljeniji i liči na spotrsku.Posle sam video tog lika na mišeluku i zagledali smo moju SF i njegovi TF i delovale su istog oblika ali drugačija šara i smeša naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 452 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Pa ne mogu da ih uporedim sa SF jer nisam vozio, ali je cinjenica da sa TF motor bas bas lako pada u krivine. To nisam ocekivao pri kupovini, pozitivno sam se iznenadio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Isti motor (Yamaha 07), ista cesta (Slavonija), ista vožnja.

Bridgestone bt 023 dobre, Michelin PR 4 katastrofa, Mitas SF+  vrhunske. Sada stavio ponovo novi set. Mitas naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova

Nema Baki nazalost mitasa mc50 u mojim dimenzijama, nisu mu ni utovarili u fabrici danas jer nije firma radila zbog korone. Eto info od mene, sad da li cu da sacekam ili probati da nadjem nesto povoljno istog kvaliteta, videcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 7 sati, Motorcyclist je napisao:

Nema Baki nazalost mitasa mc50 u mojim dimenzijama, nisu mu ni utovarili u fabrici danas jer nije firma radila zbog korone. Eto info od mene, sad da li cu da sacekam ili probati da nadjem nesto povoljno istog kvaliteta, videcu.

Probaj i neke druge koji prodaju Mitas, ne mogu sad trenutno da se setim, izlazilo mi na facebook-u, ako se setim javljam ti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja