Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
On 15.2.2020. at 11:40, Milan978 je napisao:

Kupio za 7600din. Dot 2019.Na felni pise da je tubeles,ali rupa za ventil ne pase tubeles ventilu pa sam,nazalost,morao da vratim njegovu unutrasnju.Originalnu kinesku iz 2006-e godine.I spoljasnja je bila vrsnjakinja.Kada sam video....

Gde si pazario?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 15.2.2020. at 11:40, Milan978 je napisao:

Kupio za 7600din. Dot 2019.Na felni pise da je tubeles,ali rupa za ventil ne pase tubeles ventilu pa sam,nazalost,morao da vratim njegovu unutrasnju.Originalnu kinesku iz 2006-e godine.I spoljasnja je bila vrsnjakinja.Kada sam video....

Kolika je rupa za ventil na felni?Manja ili veca od ventila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Za ove dvije sezone sam bas malo presao 3000 km max. Za te pare je ok guma, mada mi se nesvidja kako se ponasa po mokrom. Treba biti oprezan na linijama i zebri po mokrom.
Sa bilo kojim gumama treba paziti na linije i zebru... Probano više proizvođača, isti problem je kod svih. Jednostavno nisu pravljene za kao led klizave podloge...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 7 sati, Milan978 je napisao:

A sta sa ovim "vencom" sto prica vulkanizer?

Rado bih na tubeless jer su unutrasnje iz 2006,i mislim da je bezbednije.

Zavisi od  "debljine"felne,ne mora da ima taj nazovi venac.Koliko sam uspeo da vidim na slikama kod tebe je ventil na sredini felne kao na velikoj vecini motora(nije ukoso kao na nekim skuterima)tako treba probati.Ako budes nekom prilikom skidao zadnji tocak,nabavi ventil(oko 150 dinara) i probaj da ugradis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

nahvalili mi Touring Force gume za shivera, pa vijam odakle da ih porucim...

120/70 17  i 180/55 17

ima li neku dojavu gde je najpovoljnije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
nahvalili mi Touring Force gume za shivera, pa vijam odakle da ih porucim...
120/70 17  i 180/55 17
ima li neku dojavu gde je najpovoljnije?
Možda nije najjeftinije (razlika je možda u 100-200din) , ali sa Baki DOO iz KG imam super iskustvo. Poručio preko sajta do 11h, platis karticom (ako želiš) i sutra su gume kod tebe uz besplatnu dostavu.

Samo proveri telefonom da li ih realno imaju na stanju. Kada stoji
Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 5 minuta, ProMaster je napisao:

Možda nije najjeftinije (razlika je možda u 100-200din) , ali sa Baki DOO iz KG imam super iskustvo. Poručio preko sajta do 11h, platis karticom (ako želiš) i sutra su gume kod tebe uz besplatnu dostavu.

Samo proveri telefonom da li ih realno imaju na stanju. Kada stoji
Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

pre par dana sam ih kontaktirao, jer tad na sajtu za 180/55 nije stajalo stanje...sad vidim da pise 2komada...tad mi dali i broj nekog Ilije koji je zaduzen za moto program...sobzirom da je trenutno zatvoreno, poslao sam Iliji poruku sa upitom, i molbom da mi kad bude stigao - za vreme radnog vremena posalje info da li imaju u trazenoj dimenziji, i koji je dot...cekam odgovor...po sajtu, cena za set 19500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Ozbiljno dobre kritike čujem za Mitas TF sa raznih strana, pa ih razmatram za idući set kod mene. Da li je neko to vozio na težim motorima (300+ kg)? Znam da je dvokomponentna, ali kad bih čuo od nečijeg ličnog iskustva kako nosi veće težine bio bih jako srećan Vidim @Throttle Addict vozi tu kategoriju motora, pa bih voleo da čujem iskustvo.

 

Samo da ne krene diskusija u pravcu kako sve to zavisi od stila vožnje, agresivnosti na gasu itd.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre par dana sam ih kontaktirao, jer tad na sajtu za 180/55 nije stajalo stanje...sad vidim da pise 2komada...tad mi dali i broj nekog Ilije koji je zaduzen za moto program...sobzirom da je trenutno zatvoreno, poslao sam Iliji poruku sa upitom, i molbom da mi kad bude stigao - za vreme radnog vremena posalje info da li imaju u trazenoj dimenziji, i koji je dot...cekam odgovor...po sajtu, cena za set 19500

Tu dimenziju sam i ja uzeo za mene, kapiram da ima, nije to retka dimenzija, samo verovatno ne ažuriraju svaki dan sajt.

 

@00vladan - Vozio sam ih na motoru koji je imao 210kg i sada ih vozim na motoru koji ima skoro 260kg ( nije baš 300, ali se često vozim sa boljom-lepsom polovinom).

Moje poredjene TF ide sa Michelin pilot3 i Metzeler Z8 njih sam imao pre TF na Versys-u 650.

 

Pilot i Z8 su već na 6,7000 izgledale kao TF na 15000km.

Nisam trkač i neću pričati bajke kako koja leži po krivinama, lično nisam imao problema ni sa jednom. Da li klizaju ili ne sam poredio (ako je to ispravno poredjenje), po tome kako lako aktiviram ABS na kočenju isključivo zadnjom kocnicom na raznim tipovima asfalta i tu nisam naišao na neku bitnu razliku. Inače to mi je nekako prešlo u naviku da kada naletim na asfalt za koji mislim da je od onih ultra glatkih i klizavih, kocim za test samo zadnjom da vidim kako se motor ponaša, pa onda u skladu sa tim nastavljam dalje da vozim.

 

Ono gde je razlika očigledna je cena svakako:

Set Z8 je bio oko 34000

Set pilot-a je oko 36000

Set TF je oko 19000.

 

Kočenje sam probao na mokrom asfaltu i delovale su ubedljivo, ali duže ih nisam vozio po mokrom, medjutim ohrabruje to da ovo kočenje koje sam probao, bilo na onoj prvoj kiši, kada je asfalt poprilično klizav usled mešavine kišnice sa raznom štrokom sa samog puta.

 

Jedina moja zamerka ide na "puštanje" preko pešačkog, pune linije itd. , ali koliko sam ispratio, svaka je bolovala od toga, možda Z8 najmanje...

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Upravo sam se dogovorio sve sa Ilijom. imaju moju dimenziju i u sportforce i u touring force na stanju.

sto tice dotova, kaze da su od novembra 2019 pa na dalje...

u svakom slucaju, dogovorili smo sve, u utorak salje, u sredu su kod mene...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

@ProMaster hvala na detaljnom odgovoru. Meni jednostavno previše dobro zvuči da set guma košta skoro upola kao konkurencija a daje recimo 90% karakteristika. Bukvalno tražim negativne strane, ali ih ne mogu naći. Pričam naravno o ozbiljnim nedostacima, a ne da guma npr drži na izlasku iz krivine pod punim gasom. Pridružiću se verovatno i ja tokom ove godine TF ekipi pa javljam i svoje utiske.
Inače uglavnom i nas ide dvoje plus poneki kofer.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Nedavno uzeh MC24, upravo preko Ilije iz Baki DOO. Za sada su dobra iskustva, videćemo vremenom kako će se pokazati. Doduše ovo je prva nova guma koju kupih.
DOT mi je s kraja januara ove godine. Inače sam čekao par dana da stignu sa carine. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@00vladan
Bas tako, negativnu stranu ce mozda naci neko ko gura gume do samih granica, pa ce tako i otkriti gde je ona.. 
S neke strane mi je zao sto nemam iskustvo u voznji ovih guma po mokrom, jer onda bih mogao da sigurno kazem kako sve ovo ostalo ne vredi toliko koliko kosta, ovako ostaje da se isproba i taj deo, ali i tada niko od nas ne divlja, ne oba motor, niti zavrce gas, morala bi da ozbiljno bude losa na mokrom kako bi pala u konacnom zbiru, sto opet mislim da se nece desiti.

Zaboravih da napisem malo pre, danas sam uleteo u 6000-ti kilometar sa TF na sadasnjem motoru (onaj tezi iz prethodnog opisa), dok sam odmarao danas na pumpi, zagledao sam gumu i "mazio je", da bi video da li je krenula da se kocka. Nije ni mrdnula, imao sam oko 2000km autoputa, a i ostala kilometraza nije neko krivinarenje, tako da bi trebala vec da da neke znake, da je situacija kao sto su mnogi govorili da je ovo mnogo jaci i tezi motor i da ce je jednostavno pojesti, ne, to se eto jos uvek ne desava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 14 sati, 00vladan je napisao:

Ozbiljno dobre kritike čujem za Mitas TF sa raznih strana, pa ih razmatram za idući set kod mene. Da li je neko to vozio na težim motorima (300+ kg)? Znam da je dvokomponentna, ali kad bih čuo od nečijeg ličnog iskustva kako nosi veće težine bio bih jako srećan emoji846.png Vidim @Throttle Addict vozi tu kategoriju motora, pa bih voleo da čujem iskustvo.

 

Samo da ne krene diskusija u pravcu kako sve to zavisi od stila vožnje, agresivnosti na gasu itd.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Vidim vozis gtr-a, ja na njemu nisam ni jednu gumu mogao da vozim duze od 2500km, tezak i jak motor. Cak su se putne gume brze trosile od sport. 

Sto se tice eksperimentisanja sa gumama, ja licno nemam hrabrosti da isprobavam neke leve marke, sto ne znaci da je pogrešno to raditi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Težak jeste, jak itekako što se naročito oseti kada si solo. Danas, pošto sam retko u prilici da vozim sam i bez kofera, kako dam gas na izlasku iz krivine u 2. i 3. brzini, odjednom se javi ideja zadnjeg točka da pretekne prednji :D Čak i pri kretanju na ispod 3.000 obrtaja u drugoj brzini čim dam jače gas (maaalo jače, ne da odvrnem) odmah postaje veselo pozadi.

Ali niti sam agresivan vozač, niti se trkam na semaforima, tako da ne vidim scenario u kom će mi bilo koja guma trajati manje od 6.000 km. Ako Mitas TF može da izgura tu km a da se ne "skocka" i da pristojno drži, ući će u uži izbor za duže vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Čudi me da toliko beži zadnji, koje su sad gume na njemu? Ja sam vozio gtr model 2015, uvek na prvom stepenu konrtole proklizavanja, puštao je proklizavanje ali uvek umereno. Ako vozis stariji model, moguce da je drugačija elektronika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Stariji model, bez KTRC sistema. Samo ABS. Da ti voziš ovaj moj, pojeo bi gumu za 1.000 km

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

Inače je na Dunlopu, ali pošto nema kontrole proklizavsnja, pitanje samo koliko će da šeta sa kojom gumom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha diversion 900, Kawasaki ninja zx 12 r, Kawasaki 1400 Gtr, Honda Varadero XL 1000 V

Za Gtr, Bmw............ne moze bilo koja guma a Mitas...???   Nema tu stednje, gume za teske motore.

20191209_193703.jpg

20191209_194022.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha diversion 900, Kawasaki ninja zx 12 r, Kawasaki 1400 Gtr, Honda Varadero XL 1000 V

A to proklizavanje,abs...senzori , pali abs ranije, kasnije...mora da se vide zazori izmedju diska i senzora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja