Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
5 hours ago, Throttle Addict said:

Najjeftinije kod nas sto sam nasao set je bio 20.500 u Beogradu sa besplatnom postarinom, set 120 - 180.

Za te pare imas Gpr 300 Dunlop.

U Pilot sportu i Dum d.o.o

Sigurno bolja guma od tog Mitasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Dosli smo do toga da su Mitas gume svega malo jeftinije nego neke istog tipa al drugog brenda. Isto tako ni kvalitet nije vise mnogo daleko od onih drugih slicnog cenovnog ranga. 

 

Znaci nista specijalno jeftinije, al ni mnogo losije... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Na RT-u prosle godine stavljene presle su oko 9.000 km(malo zesce je motor vozen),ove godine (pocetkom sezone)isti motor isti set cena oko 15.000 i to je po meni u redu.Kolko para,tolko muzike.E07 i E 08 kostale u delmax-u oko 7.500 dinara,sad su skoro 10.000.Kao sto rekoste u prethodnim postovima za te pare kupiti proverenu gumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

A sta znaci "proverenu"? Da li se ovaj set koji se vozio, pokazao nesto losije u odnosu na druge modele guma?

 

Cena od >14k rsd jeste bezobrazluk, imajuci u vidu cenu na zapadu... 1ab435a7202c1310b97fbb859cbac9bc.jpg&key=17412e46a2858d93d249664d6e14f856c9b0afad334d04ef6dedf84584e6a2d2

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 15 sati, ProMaster je napisao:

A sta znaci "proverenu"? Da li se ovaj set koji se vozio, pokazao nesto losije u odnosu na druge modele guma?

Koliko dugo se vozio?Na 3% motora jednu sezonu.Kratkotrajna u odnosu na druge gume u skoro istom cenovnom rangu.Da se razumemo,ja sam hteo tu gumu na moj motor,ali ne po ovoj ceni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Do sada prodjoh 40.700km, fabricki par opanaka je bio Bridgestone BW 501/502 zamenjene na 22.5K.

Posle njih dolazi Pirelli Angel GT koje gaze i danas dani ili ti 18K do sada. 

Koliko cu preci sa Mitas Touring Force opancima ce vidimo u narednom periodu, cim se vratim sa puta menjam a to je negde pocetkom Jul meseca, insekt mi kaze da nema greske sa ovom gumom :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Drugar uzeo za fazera (jebem li ga 180 ili190) u delmaxu redovna cena 10000 i nesto,on kao mehanicar ima neki rabat i izasla ga 9600,to je stvarno ekstra cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja danas stavio mitas sportfforce plus na versisa.pRVI UTISCI POSLE 100 KM PO FRUŠKOJ GORI SU PODELJENI.Imam utisak da mi se volan prebrzo zatvara prilikom obaranja motora.To je zato što nisam za 12 godina vozio sportske gume na mom motoru.Samo sport turing.Čak i manje obaram nego pre sa skroz potrošenom zadnjom gumo -ko slik.Takodje  na vagašima osećam razliku na prednjem jer više vuče .To je sve verovatno zbog strme prednje gume.

Sad mi sleduje period privikavanja.Imače gume dobro drže u krivini i prilikom kočenja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

I ja imam sport force plus. Prednja nova dot 2019 mart odlicna mekana dobra. Zadnja isto nova al dot kraj 2017 to je ona prva serija nisam bas prezadovoljan, moguce da je DOT malo stariji al nije to prestaro. Presao sam preko 2000 sa tim Mitas gumama i mogu reci da su ok skroz ALI da mi vise prijaju Turing sport nego klasicne sport gume. Jos ako je Pirelli Angel il tako neka, ishhh :) Al i Mitas moze da posluzi ako je skromniji budzet. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ne znam zašto meni su legle baš dobro. I po kiši i po suvom drže odlično. Prednja je MC16 model a zadnja Touring force.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Kakve su Mitas MC18 u dimenziji 3.5-10 za mali kineski skuter?

Dosta sam prešao na fabričkim kineskim plastičnim gumama (15000 km) i dobre su po suvom i toplom vremenu, ali katastrofa na mokrom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

prešao sam 4000 km i potrošio malo više od 2 milimetra,Do slika ostalo malo manje od 4 mm.Izdržaće 10000 km.Naviko sam se na gumu posle 200 km i sad mi je dosta bolja od turinga.Može brže da se vozi i koči u svim segmentima krivine i pravca i daje veliku sigurnost.

Jedino što stalno ,,traži,, gas jer vidiš da ide bez problema pa onda pamet u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Mitas terraforce,vise nego korektna guma,grip odlican na suvom,na mokrom nije ispitana. Presla oko 2000km al jedino sto je malerozna,2 busenja u 7 dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

Na polovini ove sezone sam stavio na fz6  Mitas touring force gume i presao 5000 km, nije se istrosila mnogo, zanemarljivo u odnosu na Metzeler koje sam prethodno vozio i koje su mi trajale 7000 km. Gume su sasvim ok, bez problema ga obaram do ivice, drze dobro. Zadovoljan sam gumama i mogu vam reci da ce i sledece biti isto ove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
On 9.4.2018. at 23:23, drazenye je napisao:

Stigla guma.

IMG_20180409_100608.jpg

IMG_20180409_100627.jpg

IMG_20180409_100636.jpg

Kakva su ti iskustva sa ovom gumom posle dve sezone? Vredi li ih uzimati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Za ove dvije sezone sam bas malo presao 3000 km max. Za te pare je ok guma, mada mi se nesvidja kako se ponasa po mokrom. Treba biti oprezan na linijama i zebri po mokrom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 3.2.2020. at 12:29, drazenye je napisao:

Treba biti oprezan na linijama i zebri po mokrom.

Pa to nije do gume nego do putara,svaka klize ako su samo ofarbali bez sipanja peska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Prije mitas-a sam vozio pirelli route 66, mada su bile "matore" nisam imao takav osjecaj. A i sad mi je naprijed metzeler lasertec i mnogo bolje se ponasa po mokrom. Mitas "zadnja" po suvom, cak i kad je hladno sve je ok.

Mozda ja nisam mjerodavan, zadnje dvije sezone nisam vozio po ozbiljnijoj kisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Arqin Bruiser 250

Kupio za 7600din. Dot 2019.Na felni pise da je tubeles,ali rupa za ventil ne pase tubeles ventilu pa sam,nazalost,morao da vratim njegovu unutrasnju.Originalnu kinesku iz 2006-e godine.I spoljasnja je bila vrsnjakinja.Kada sam video....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja