Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Isto cekao touring force 160/60 i 120/70 ali mi rekose tek u julu stize tako da onda narucis Metzeler Roadtec Z6 nasao za 23k pa ajd da vidimo na sta ce to da lici, a bas bio voljan da nakacim Mitas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Da li je neko probao gore pomenute gume, Touring Force? Trenutno na motoru su mi Dunlop Roadsmart III i zrele su za menjanje, Mitas me privukao cenom od 130 evra za set preko i na internetu sam trenutno nasao samo reci hvale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 17 minuta, Throttle Addict je napisao:

Da li je neko probao gore pomenute gume, Touring Force? Trenutno na motoru su mi Dunlop Roadsmart III i zrele su za menjanje, Mitas me privukao cenom od 130 evra za set preko i na internetu sam trenutno nasao samo reci hvale.

Kod mene na transalpu su Terra Force R i sasvim su ok gume, do duse ja vozim lagano. Komplet je bio 14500.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
6 hours ago, Mile123 said:

Kod mene na transalpu su Terra Force R i sasvim su ok gume, do duse ja vozim lagano. Komplet je bio 14500.

Ja vozim specifican motor za zadnju gumu, em je tezak em kardan, dobitna kombiancija da ti malo meksu gumu pojede za 3 do 4 hiljade :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
26 minutes ago, damjandugi said:

Na mom motoru su gume touring force.Zasad bez problema,čak i po kišnom vremenu.

Malo pre sam ih porucio, 139€ na Reifendiscount-u, stizu sledece nedelje. Javljam utiske :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 26 minuta, Throttle Addict je napisao:

Malo pre sam ih porucio, 139€ na Reifendiscount-u, stizu sledece nedelje. Javljam utiske :)

I ja sam se odlucio za Touring Force, idem na put sredinom Juna pa kad se vrnem taman ce mi Angel GT biti za zamenu.

Kako si ih porucio, platio, gde stizu, salju za Srb ili neka treca varijanta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
29 minutes ago, Satelis said:

I ja sam se odlucio za Touring Force, idem na put sredinom Juna pa kad se vrnem taman ce mi Angel GT biti za zamenu.

Kako si ih porucio, platio, gde stizu, salju za Srb ili neka treca varijanta?

Direktno placanje karticom nije sljakalo pa sam platio preko PayPal Plusa, poslao sam ih u Bec kod druga. 132€ je set i 3.5€ postarina po gumi. Kad ih preuzme u Becu poslace ih po busu za Srbiju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 29.5.2019. at 14:04, Throttle Addict je napisao:

Da li je neko probao gore pomenute gume, Touring Force? Trenutno na motoru su mi Dunlop Roadsmart III i zrele su za menjanje, Mitas me privukao cenom od 130 evra za set preko i na internetu sam trenutno nasao samo reci hvale.

Postovani kolega, kolko su presle RoadSmart 3 na teskom motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 16 minuta, marshall je napisao:

Postovani kolega, kolko su presle RoadSmart 3 na teskom motoru?

video sam proššle godine  onaj najveći bmw 1600 gtl-tako nekako sa fabrikim roadsmartom 3.Imao je 21-2 hiljade i mogao je do 25 a guma je bila poprilično kockasta.Kad je roadsmart testiran na svetskoj prezentaciji izmedju ostalog su ga stavljali i na najveće turing motore i to sa velikim uspehom-čitaj najvećim.Bar tako su pisali svi časopisi po svetu koji su lično učestvovali u vožnji.Do tog zaključka su došli jer su na testu roeadmarta bili svim najveći proizvodjači guma i to ne svojom voljom.Danlop ih je kupio u radnji pa stavljao na iste motore.Pa evo ti vozi redom mišelin,metzeler,bridžston.. pa roadsmart.Tolko su bili sigurni u svoj proizvod.I to nisu ga stavljali samo na velke turing nego i na nekede 600, gsxr 750, mislim beneli treka i još nešto.

Uglavnom po opisu svih je definitivno broj jedan i to se najbolje vvidi tako što sidješ sa mišelina pa redom ko da je bio uporedni test a ne test roadsmarta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Da, hvala, citao sam i ja neke uporedne testove koji je dosta hvale. Narocito da drzi svojstva do kraja za razliku od mnogih drugih. Ja ih imam napred i nazad, ocekujem dosta, motor mi je znatno laksi, samo me interesuje kako su se pokazale kolegi na bas teskom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Nemojmo se zanositi previse brendom, svaki michelin, dunlop, bridgeston, metzeler, pirelli, a verovatno i mitas ce ispuniti vise nego dovoljno ocekivanja za prosecnog korisnika po pitanju gripa na suvom/mokrom. E sad je ostalo pitanje trajnosti.

 

Roadsmart je odlicna guma u svakom pogledu! Vozio sam je kao prednju nekih 20 000 km, i nije bila bas sveza, a drzala je kao nova dok je nisam zamenio.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, milomir22 said:

Nemojmo se zanositi previse brendom, svaki michelin, dunlop, bridgeston, metzeler, pirelli, a verovatno i mitas ce ispuniti vise nego dovoljno ocekivanja za prosecnog korisnika po pitanju gripa na suvom/mokrom. E sad je ostalo pitanje trajnosti.

 

Roadsmart je odlicna guma u svakom pogledu! Vozio sam je kao prednju nekih 20 000 km, i nije bila bas sveza, a drzala je kao nova dok je nisam zamenio.

Ovo jednostavno nije tačno.

Itekako ima razlike u tome koliko se neke gume klizaju, pogotovo na mokrom.

Dugotrajnost je samo jedna od svojstava i ne baš na vrhu liste.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
8 hours ago, marshall said:

Postovani kolega, kolko su presle RoadSmart 3 na teskom motoru?

Presao sam sa njima oko 18.000km, mozda bi mogle jos malo ali su dosle do samog markera obe. Sve zavisi od nacina voznje, ja presao sa njima 18k a drugar presao 6-7k na istom motor i skroz se deformisale. Po mom misljenju, kardan jede zadnju gumu pri "agresivnim" izlazima iz krivine, naravno tu je i faktor koliko se cesto vozi po auto putu i da li vozis sam ili imas saputnicu :).

Generanlo, ja sam zadovoljan sa Roadsmartom III, Mitas sam uzeo radi probe i jer je povoljan, ukoliko ne budem zadovoljan uzecu onda Pirelli Angel GT A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 29.5.2019. at 14:04, Throttle Addict je napisao:

Da li je neko probao gore pomenute gume, Touring Force? Trenutno na motoru su mi Dunlop Roadsmart III i zrele su za menjanje, Mitas me privukao cenom od 130 evra za set preko i na internetu sam trenutno nasao samo reci hvale.

Ja uzeo prednju i cekao zadnju,nigde nema ,stici ce ,dolazi i kurac nikad nije ni stigla,uzmem zadnju pireli angel gt i mogu ti reci da se ovaj pristupacni mitas dobro drzi,u principu da se ne postidi skupljih marki-dobra guma i dobar osecaj na kormanu-za sad presao oko 1300 km zadovoljan za sad.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
WWW.AUTOGUME.RS

Tyres online @ autogume.rs - Buy cheap car tyres online and benefit from a fast delivery to the address of your choice.

 

TouringForce.jpg
WWW.AUTOGUME.RS

Mitas Touring Force, 160/60 ZR17 TL (69W) zadnji kotač, Index opterećenja guma: 69, Indeks brzine: (W).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ovo je bezobrazna cena.Prosle godine set za bmw RT je kostao oko 15.000dinara.Ja trazio meni zadnju 150/70-17,sad je skoro 100 eura

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 37 minuta, ivica744 je napisao:

Ovo je bezobrazna cena.Prosle godine set za bmw RT je kostao oko 15.000dinara.Ja trazio meni zadnju 150/70-17,sad je skoro 100 eura

Zato je i nisam kupio, već sam za Hondu naručio Metzeler. Bolje proverenu gumu, nego da istu kintu dam za neproverenu. Da su zadržali cenu Sport force, ili približnu, mogli su nešto da urade. Saovom cenom im ne predviđam svetlu budućnost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Šumadinac je napisao:

Zato je i nisam kupio, već sam za Hondu naručio Metzeler. Bolje proverenu gumu, nego da istu kintu dam za neproverenu. Da su zadržali cenu Sport force, ili približnu, mogli su nešto da urade. Saovom cenom im ne predviđam svetlu budućnost. 

100% si u pravu,ostaje jos da proverim u Bosni,ako se ne opamete na vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja