Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

120/70/17 + 180/55/17

Set 15 178 din sa povratom pdv iz BiH jer smo mi sa druge strane Drine :)

Standardna cenaza set je 291km= 17 752 din

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 27.10.2018. at 16:21, MOTOM je napisao:

Mitas je kupio Savatech, tako da svakako nećeš pogrešiti. :)

Da li je Mitas kupio Savu, ili je Sava kupila Mitas-a? Nisam razumeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
Pre 23 sati, DjoleLO je napisao:

120/70/17 + 180/55/17

Set 15 178 din sa povratom pdv iz BiH jer smo mi sa druge strane Drine :)

Standardna cenaza set je 291km= 17 752 din

@DjoleLO gdje si u Bosni kupovao MITAS gume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Total trade Bijeljina ul. Stafana Decanskog bb. Tel. 053/207-651

Tamo sam kupio zimske gume za auto i tada sam video da imaju te Mitas gume.

Pitao za cenu i rekose mi da je set 120+180  291km sa pdv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .
juče sam bio u delmaxu u novom sadu.Nema na stanju u celoj državi ni komada gume od 17 coli.Samo neke za skuter.Neznaju kad će imati.Pretpostavljaju na proleće.
Nešto  su mi te cene jako male spram konkurencije.Da li je moguće da su ti dali cene bez pdv-a.
Nije mi jasno da su u petak imali nešto na stanju a subota ništa.Treba još jednom proveriti
Izvinjavam se sto kasnim zbog nekih obaveza.Decko me je pozvao sutra i rekao da trenutno nemaju na stanju nigde uz izvinjenje.Mada je ta cena koju mi je i tada rekao bila kao i pre 2 godine otp.Ne bih znao sta se zbiva.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Samo da javim mozda ce nekom biti od koristi. Ko kupuje Mitas ili bilo koje druge gume preko sajta internet prodaja guma mora da zna da oni ne znaju I ne mogu reci koji je DOT gume u pitanju. Isto mi je receno da je bilo reklamacije istog tog Mitasa zbog starijeg DOTa ali I jos nekih drugih proizvodjaca. Cene su im I do 1500 rsd skuplje. 

 

Recimo najmladji Mitas koji sam nasao u Srbiji je kraj 2017 godine DOT. Kazu da u Pilot sportu postoji malo sveziji DOT al to treba licno proveriti sta imaju na stanju. U sustini svuda su trenutno ostale samo poslednje zalihe sport force-a a vrv ce nova nabavka I touring modela biti tek od proleca. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .
Samo da javim mozda ce nekom biti od koristi. Ko kupuje Mitas ili bilo koje druge gume preko sajta internet prodaja guma mora da zna da oni ne znaju I ne mogu reci koji je DOT gume u pitanju. Isto mi je receno da je bilo reklamacije istog tog Mitasa zbog starijeg DOTa ali I jos nekih drugih proizvodjaca. Cene su im I do 1500 rsd skuplje. 
 
Recimo najmladji Mitas koji sam nasao u Srbiji je kraj 2017 godine DOT. Kazu da u Pilot sportu postoji malo sveziji DOT al to treba licno proveriti sta imaju na stanju. U sustini svuda su trenutno ostale samo poslednje zalihe sport force-a a vrv ce nova nabavka I touring modela biti tek od proleca. 
Sve tacno.Ali znam sigurno iz eksperimenta da nova guma posle 2 godine (ako nije montirana) od proizvodnje ukoliko nije trpela velike i nagle promene temperature ostaje potpuno ista !
Provera radjena na pireli angel gt :D
Poz

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
2 hours ago, Pingvin37 said:

Recimo najmladji Mitas koji sam nasao u Srbiji je kraj 2017 godine DOT. Kazu da u Pilot sportu postoji malo sveziji DOT al to treba licno proveriti sta imaju na stanju. U sustini svuda su trenutno ostale samo poslednje zalihe sport force-a a vrv ce nova nabavka I touring modela biti tek od proleca. 

Ja sam kupio početkom Jula. DOT Mart-April 2018.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Stigle nove Mitas Touring Force :)

U mojoj dimenziji 10200din komplet, dosta povoljno. Dot 1818

140/70/14    i    120/70/15

Narucene preko sajta internet prodaja guma .

 

 

 

20181228_135333.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Proslog vikenda sam ih probao, oko 100km, Bovanska klisura, suvo toplo vreme bese, sta znam, ja ne primecujem neku razliku u odnosu na predhodne stare Miselin City Grip, ok drze, nisam smeo da ih forsiram,toplo vreme ali hladan alsvalt, sve u svemu ok mi deluju skroz.

Dobro drze u krivinama. Videcemo na mokrom kako ce da drze..

Ono sto primecujem su neke vibracije pri manjoj brzini, oko 40/50kmh, toga nije bilo, ali predpostavljam da nije do guma, menjao sam i lezajeve, prenos i svasta jos, verovatno nesto nisam lepo napakovao..

Takodje u odnosu na stare primecujem da su na dodir bas meke, jos je rano za neke utiske, videcemo na dalje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Presao sam oko 500km do sada, vibracije su i dalje prisutne. Lezajevi na prednjem tocku su dobri, nema lufta, presli 10 000km, zadnje sam sada zamenio, odnosno jedan u travezni, u kvacilu i dekli zamenjeni prosle god. Sve stoji kako treba a vibracija je i dalje prisutna. Na starim gumama toga nije bilo tako da sve vise sumnjam da je do novih Mitas guma. Probao sam na duzem spustu sa ugasenim skuterom da vozim 50km/h i jasno se oseca vibracija, najizrazenija je na toj brzini 40-60km/h. Najjaca je kad je skuter u pravom polozaju, bez obaranja, sa obaranjem se menja i vibracija. Osecaj je kao kad se ide preko sitnih pukotina na asvaltu. Kao kad se vozi bajs recimo sa gumama za off..

Jedini nacin je da potvrdim ovu sumnju je da vratim stare Miselinke, ali je to veliki posao..

Probao sam do 130km/h nema problema, ako neko jos kupi ove gume nek napise svoje iskustvo..

Izgleda da je ona stara kolko para tolko muzike..

Mada dobro drze, meke su, nema proklizavanja, vozio malo i po kisi, doduse oprezno i ulivaju poverenje ali ta dosadna vibracija..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 2 sati, Darko SB je napisao:

Na starim gumama toga nije bilo tako da sve vise sumnjam da je do novih Mitas guma.

uvek je to što novo uradiš,vrati gume ,cimanje je ali je to bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Pa stare su stare bukvalno, nisu dzabe skinute, nzm nisam pametan, aj videcemo mozda jos neko bude imao iskustva, nova je guma jos uvek..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

@Darko SBako ti nesto znaci informacija danas namontirao 120 70 17 i ne trese nista,probao do 120 i u svim opsezima ubrzanja i kocenja i nisam primetio nista,u nedelju ce biti duza voznja pa javljam-mada cekam zadnju,jos nema nigde pa vozim sa starom,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Cekam ovu mitas touring force u 160/60 17 da izadje iz proizvodnje od 1. marta i jos nije izasla, metzelerku vozim na koncima, a da se odricem voznje, ne pada mi na pamet, danas odoh kod rajka (uglavnom radi i nedeljom) da narucim danlop kvalifajer.

 

Malo su neozbiljni ovi iz mitasa, prvo izbacili budzet gumu za motore od preko hiljadu kubika i za skutere, a , njima najbitniji segment, ostavili za kraj. Onaj ko vozi hayabusu ne verujem da ce da stavi touring-force, ili ce zanemarljivo mali broj njih to da uradi.

 

Sve pohvale za auto centar Baki, inace mitasov distributer izmedju ostalog programa, odgovorili su na svaki mejl, poruku, poziv, ljudi su zaista na mestu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

@Darko SBodvozao oko 500km i nista niasm primetio,guma se ponasa odlicno,(nije bilo kise-za mokro ne znam nista),vrati staru pa probaj mozda je defekt na tom konkretnom primerku pa trazi zamenu:neznam:

@milomir22sto kazes najcescu dimenziju ostavili zadnju,sve ima na stanju osim 160 >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

A navikavam se.. Probao sam i na jacim brzinama, do 140km/h super sve, ali preko pocinje da trese.. Nzm sta je nisam pametan, da skidam i da vracam stare sada i nemam vremena i nemam zivaca... Samo u krivinama drze stvarno dobro, imam osecaj sigurnosti.. Na kocenju odlicne.

Na kisi jos nisam probao. Imam vec oko 600/700km predjenih, videcemo na dalje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja