Jump to content

Moto Zajednica

Mitas gume

Recommended Posts

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 56 minuta, Biker-Boy je napisao:

Nemam pojma, meni su crvene linije na obe gume 

 

To farbaju kako imaju koje boje. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 4/5/2018 at 3:17 PM, Biker-Boy said:

Montirao sam danas gume, uzeo sam set "Mitas Sport Force+", za sad su utisci ok,

I ja sam zadovoljan, dobri st pneumatici. :takoje:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Momentum nisam uspeo da provalim koji model ima dimenzije za Tdm. 110/80r18 ; 150/70r17

 Malo im je losa pretraga na sajtu.

Aj pitaj ujku koj je model stavio?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Just now, Utjerivac said:

@Astral

Mislim da Mitas nema u programu dimenziju guma za TDM. :jok:

I ja to zakljucih. Momentum rece da mu ujak tera Mitas na Tdm-u,pa sam posumnjao u svoju moc zapazanja.

Mozda za Tdm 900,on je 120/160. To je mnogo ucestalije..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Znam sigurno da su bile Mitas gume na njegovom 4TX, video ih ja licno svojim ocima. Sad cu ga bas pitati koje su bile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
29 minutes ago, Momentum said:

Brate nije E-10, E-08 je. Sad se secam i ja

 

tyre-e08.png

 

https://www.mitas-moto.com/international/products/motorcycle-trail-tyres/e-08/

Ovo je zadnja guma 18" za enduro/dual sport motore.Ja je imam na ttr-u 130 širine...Guma puna plastike,ne troši se (skoro) uopšte,ali beži od mokrog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

motor honda cbr 600, kad sam kupio motor ove sezone montirao i nove mitas gume. presao 8000 km.voznja po auto putu prednja i zadnja 2,5 bara. fenomenalna guma. fenomenalna. po gradu, prednja na 2,1-2,2, zadnja 1,9-2,0. kruzni tok, 60-70-80 na sat i guma ide do kraja ruba. guma paljena u par navrata, sve ukupno oko jedan minut... naravno poznaje se da je guma potrosena ali je i dalje ful dobra. najbolje od svega sto uvek kocim motorom pa kad se vrati iz 3 u drugu ili 2 u prvu pa motor poce da slajvuje... guma je super... po kisi, voznja auto putem 160 na sat... nije lose samo sto se moraju izbegavati bele linije... nije losa guma, za tu cenu... guma fantasticna. guma je u klasi dobrih guma ali nije najbolja.

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 15.8.2018. at 0:04, Peki_92 je napisao:

naravno poznaje se da je guma potrosena ali je i dalje ful dobra.

ajd pojasni malo,kakva su iskustva sad na kraju sezone za mitas gume pošto vidim da su ih i drugi uzimali.Intereseju me i egzaktni podaci.Kolko je šara duboka kad je bila nova ,kolko ste prešli i  kolko je sad.I šta mislite koliko će trajati za normalnu turing vožnju.

Po šari vidim da guma orijentisana na sport zato da me malo brine trajnost sobzirom da vozim versisa 650 trajnost mi je najbitnija.

Jer dzabe ako je jeftina a kratko traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

sad sam iščitao celu temu od 11 strana na motor.hr.Oduševljenje gumom svih koji su pisali,al apsolutno svih.Ima i onih koji tolko oderu gumu na putu ko da je staza,pa do onih sa malim kubikažama.Malo me je sramota kakve informacije tražim jer tamo se se svodi da je guma što bolja-bolje drži a za smešne pare spram konkurencije a konkurencije  izgleda ni nema ni ujednoj gumi iz klase jer drži ko luda i dobar je odziv i osećaj u vožnji.SVI tvrde da je najbolja uopšte a ne uloženo dobiveno.

Ljudima je trajala od 3500 km-potrošena do crte pa do 10000 km al retko ,uglavnom manje 5-7-8 hiljada što i nije nešto  mnogo.Vidim da su oduševljeni vozači erova jer iz njihovog ugla je savršena u ceni ,trajnosti i osećaju.

E sad kako bi ja prošao sa versisiom verovatno oko 10000 km pošto i dosta trošim gumu po bokovima.

Ja mogu da nabavim gumu jeftino iz inostranstva pa razmišljam da pošto neprelazim mnogo godišnje-oko 4000 km bolje da uzmem 2 puta mitasicu za malo skuplje od jednog roadsmarta koji ću da vozim 6 godina ako ne promenim motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .

Drugar gile ove godine zavrsio sa mitas sport force plus na njegovoj hondi hornet 600.Kaze da mu 10000km trajala(.Inace vozi i trke decko duze,za gumu kaze da po suvom lepi ko luda,a ostalo vise nego korektno.Uz preporuku da kad menjam svoje stavim mitas i uzivam. :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 21.10.2018. at 20:50, sasa ns 1 je napisao:

ajd pojasni malo,kakva su iskustva sad na kraju sezone za mitas gume pošto vidim da su ih i drugi uzimali.Intereseju me i egzaktni podaci.Kolko je šara duboka kad je bila nova ,kolko ste prešli i  kolko je sad.I šta mislite koliko će trajati za normalnu turing vožnju.

Po šari vidim da guma orijentisana na sport zato da me malo brine trajnost sobzirom da vozim versisa 650 trajnost mi je najbitnija.

Jer dzabe ako je jeftina a kratko traje.

Kakva bre trajnost? Bitno je da mozes da je cepas svuda preko ogranicenja brzine, da mozes da je palis iz tri puta jedan minut, i da slajVuje kada saltas na nize. Sta bi ti vise (osim da mozda skines i auspuh, pa da se cuje kada dolazis...)?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

  Митас МЦ7

Хтео сам пирели сити демон гуму за задњи точак, није их било за моју љуту машину.

У првом тренутку сам био скептичан, а приликом монтаже и много забринут.

Никако да се "залепи" за зидове фелне, но паметнији попушта...срећом након 2000

и кусур км по сувом одушевљен сам, боље држи него метцлерка ме 22.

По киши не возим...

Дубина шаре је 4,5 мм, ако сам добро упамтио, кочење боље.:aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja