Jump to content

Moto Zajednica

Prednji disk

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250N

Kupujem prednji disk za Hyosung gt250n. Trebalo bi da odgovara takav i ua suzuki gs500. Ako neko ima ili moze da pomogne neka me kontaktira na 0643469556. 

Upao sam u rupu i iskrivio malo prednji disk. Svaki savet dobro je dosao :):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@Kole26a1

Suzuki nosi disk sa 5 rupa-sarafa, a Yamahe i Honde nose diskove sa 6 rupa- sarafa. Samo tu moras paziti na obim centralne rupe u disku i obim rupa-sarafa. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
25 minutes ago, Utjerivac said:

@Kole26a1

Suzuki nosi disk sa 5 rupa-sarafa, a Yamahe i Honde nose diskove sa 6 rupa- sarafa. Samo tu moras paziti na obim centralne rupe u disku i obim rupa-sarafa. ;)

Ovo je informacija koja koja ti baš ne drži vodu .. ;)

 

Suzuki ima od modela do modela i od godine do godine i 5 i 6 rupa diskove . ;)

Raspon rupa paše i od GS550, ali je disk manji... od suzukija je 275, a ovaj je 300 .. 

Treba dobro pripaziti .. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A sto ne kupis nna Aliju?

Mislim ne verujem da je losiji od fabrickog Hyosung.

 

 

BIKINGBOY Front Brake Disc Rotor for HYOSUNG GT 125 GT125 R Naked 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 GT 250 GT250 Comet 2003-2008
http://s.aliexpress.com/A7FJJnQf?fromSns=Copy to Clipboard

 

 

Front Brake Disc Rotor For Hyosung GT 250R 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 Motorcycle
http://s.aliexpress.com/vaURneIR?fromSns=Copy to Clipboard

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 33 minuta, strasilo je napisao:

Ovo je informacija koja koja ti baš ne drži vodu .. ;)

 

Suzuki ima od modela do modela i od godine do godine i 5 i 6 rupa diskove . ;)

Raspon rupa paše i od GS550, ali je disk manji... od suzukija je 275, a ovaj je 300 .. 

Treba dobro pripaziti .. 
 

 

Nista ja nisam tvrdio vec samo skrenu poaznju na sta se treba obratiti paznju i u kojem smjeru traziti ono sto mu treba. Tu je jos izbacenost diska u odnosu na glavcinu da bi disk isao kroz sredinu kljesta, sto se ako nije veliko odstupanje moze rijesiti distancerom. ;)

Edit:

Najbolje je kupiti originalni disk. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250N

Pozdrav drustvo samo da javim da sam disk odneo kod Dragana koji se bavi "ispravljanjem" diskova. I on je to sredio i sada je to mnogo bolje . :)

Hvala puno na savetima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

da to je taj cuveni majstor Dragan mislim da jedini moze da ispravi disk a radi i felne i viljuske i ramove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kočioni disk od motorcikla ne može se ispraviti da bude apsolutno ravan, Dragan radi naj bolje moguće što može, dodatna obrada je komplikovana i  nije moguća kod plivajućih diskova koji nisu rasklopivi.

 

On 5.4.2018. at 19:04, Astral je napisao:

A sto ne kupis nna Aliju?

  Odlični su diskovi, bar one što sam ja uzeo, sva 3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pitanje je zbog cega? Da li si siguran da si dobio disk pravljen bas za tvoj motor? Moj disk je u desetu po fabrickim specifikacijama, a verujem da je i Djunta proveravao njegove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Au... Djunta i Lalajko kupuju diskove sa alija za BMW, pa kako sad, kako dalje? Zasto je pitanje? Kolika je razlika cena da si spreman da rizikujes postojanje zarad 50-100e razlike? Na motoru od cc 2000-3000e, eto nisam ocekivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U cemu je problem? Kinezi imaju dobar celik, zna se tacno kakav sastav treba da bude, dimenzije i krajnja obrada su odlicne. Iste te diskove kupuju i u EU preko Ebay, pa sto bih ja davao tri puta vece pare? I ne samo diskove, u buduce i disk plocice kupujem od Kineza. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
pre 2 minuta, lalajko je napisao:

U cemu je problem? Kinezi imaju dobar celik, zna se tacno kakav sastav treba da bude, dimenzije i krajnja obrada su odlicne. Iste te diskove kupuju i u EU preko Ebay, pa sto bih ja davao tri puta vece pare? I ne samo diskove, u buduce i disk plocice kupujem od Kineza. 

Koji kinezi imaju odlican celik i cime garantuju da je sastav kakav treba da bude? Nemam ja nista protiv kupuje ko gde hoce i sta hoce, samo me je zanimao tvoj i Djuntin stav, imajuci u vidu nacine na koje odrzavate/servisirate motore.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sto se odrzavanja tice, Djunta ima mnogo vise standarde od mene, i ako on kaze da ga diskovi zadovoljavaju, ja nemam potrebe da lupam glavu vise oko toga. 

 

Imao sam slican stav kao ti, ali sam resio da rizikujem 30e da vidim o cemu se radi. Kad je disk stigao, nisam mogao da verujem kako je dobro uradjen. Kad budes imao prilike pokusaj, iznenadices se.

 

 

Upravo sada, ser je napisao:

I vatra je upaljena........:Mina:

Sto se mene tice, vatre nema, svoje sam rekao. Ko hoce neka proba, ko nece neka spremi 150e po disku i neka se vozi mirne glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
pre 46 minuta, ser je napisao:

I vatra je upaljena........:Mina:

Nema vatre druze, kuckamo se mi vec mnogo godina ovde pa ni rostilj nismo uspeli da upalimo. Zato sto cenim misljenje pomenutih kolega zato i pitam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 3 sati, Mind Resetting je napisao:

Au... Djunta i Lalajko kupuju diskove sa alija za BMW, pa kako sad, kako dalje? Zasto je pitanje? Kolika je razlika cena da si spreman da rizikujes postojanje zarad 50-100e razlike?

 

Pre 2 sati, Mind Resetting je napisao:

Koji kinezi imaju odlican celik i cime garantuju da je sastav kakav treba da bude? Nemam ja nista protiv kupuje ko gde hoce i sta hoce, samo me je zanimao tvoj i Djuntin stav, imajuci u vidu nacine na koje odrzavate/servisirate motore.

 

Pre 2 sati, lalajko je napisao:

Sto se odrzavanja tice, Djunta ima mnogo vise standarde od mene, i ako on kaze da ga diskovi zadovoljavaju, ja nemam potrebe da lupam glavu vise oko toga. 

 

Što se tiče kriterijuma, sve oko kočnice podređujem kraćim zaustavljanjem, mereno  santimetrima, no nije uvek moguće dobiti pun rezultat iz raznoraznih razloga, mahom je novac u pitanju, skoro sam na neki način napravio kiks i nije mi priznat rezultat.

 

@Mind-Svesno sam rizikovao sa no name diskovima iz prostog razloga, novca, jer ljudi voze izbrazdane i istrošene diskove, 3 Brembo/TRW zamenskih košta 300+€, a OEM Brembo skoro 3x više i kolko god truda i pažnje se uloži u hidraliku i mehaniku, ostaje problem same kočione frikcije, diska i pločice i taj dvojac ja posmatram zasebno i nezavisno od prvog radnog para činioca. Zanimljivo je da ljudi i štede kočnice, libe se da se oštro iskoče čak i da bi spoznali granicu i svoju i kočnica, a to je osnovni preduslov dobre, brze i pre svega bezbedne vožnje.

 

Naravno da kineski čelik nije što i švedski recimo, međutim, uvek je pristan komercijalni faktor trajnosti, ni jednog nisam čuo da se pri izboru pločica, isto važi i za diskove, rukovodio na prvom mestu efikasnošću kočenja već trajnošću, škripom pa tek onda suštinom, moj stav je potpuno obrnut. U osnovi se moto kočioni disk radi od obogaćenog čelika, inoxa, čijih legura ima poprilično, neke 3 su upotrebi i navodi ih i Brembo i Galfer recimo. Moguće je da postoje posebni odnosi sastojaka po njihovim zahtevima, ali glavno poboljšanje materijala se svodi na njegovu stabilnost forme pri izlaganju naglim temperaturnim promenama i kroz vreme, ujedno se i dobija određena tvrdoća i to sve daje neki optimum performanse i trajnosti kroz komercijalni efekat. Kad je u pitanju čista frikcija, meki i žilavi materijali su lepljivi i diskovi rađeni od nekog takvog prohroma bolje koče, prenosim iskustva iz šampionovih moto trka. Diskove koje sam ja uzeo jesu kineski ali nisu sa Alija, deklarisana vrsta je identična Glaferovoj, da li je urađena neka dorada ne znam, kao što ni ne znam da li su o tome  tačni i od značaja navodi renomiranih proizvođača. Da li će na dužu kilometražu ostati ravni i kolko će trajati još uvek nemam iskustven zaključak, prva ovogodišnja kočenja nisu pokazala nikakve anomalije, početni zaključak iznet ovde:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/95275-svi-modeli-kocione-plocice/&do=findComment&comment=2009658

 

Promenio član đunta
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Delim pozitivno iskustvo sa kineskim diskovima, ugradjeni na vise razlicitih modela maxia..... nema greske, visestruko jeftinije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja metnuo RMS prednji disk pre dve sezone, kupljen u Kaću, prešao oko 9000km, na istoj debljini je i dan danas. U međuvremenu sam imao par oštrih kočenja (budale koje seku iz suprotnog smera), bez ikakvih problema. A plaćen oko 3000din. Ja zadovoljan.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja