Jump to content

Moto Zajednica

Avala 4.4.2018

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Sale laka ti crna zemlja i pokoj dusi.... U soku smo svi koji ga poznajemo. Jedan od retkih perfekcionsta , ispravnost motorcikla , oprema , veliko iskustvo ...... zaista odlican i uskusan vozac..... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Knedla mi je u grlu celu noć, Sale je bio naš forumaš, odličan, odličan, ODLIČAN vozač, redovan na Track Days (ne grešite ljudi dušu na neviđeno sa glupostima oko cs)...

 

Teška tragedija. Tuga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Mozes ti biti Rossi na drumu koliko hoces i da budes sposoban kao GP vozaci, ali u voznji motocikla toliko razlicitih uticaja ima da i najbolji vozac svakog momenta je u mogucnosti da padne, otkliza u suprotan smer itd itd.

 

Cuvajte se, kao sto gore neko rece, tek je pocela sezona...

 

Neka mu je laka zemlja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Bio,video,...stao,...par minuta nakon događaja.

Saučešće porodici i prijatljima,Sale počivaj u miru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ovo je strašno, duši njegovoj vječiti spokoj, obitelji i prijateljima iskrena sućut.

Odlučio sam, neću više čitati ovakve vijesti....

 

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Auhhh izvrnuo mi se zeludac od slike, od krvi, od kompletne opreme, od cizama, od divnog njegovog lica, od leptir masne od smrti odvratne.....

 

Drugari, mesto kontakta motorcikla i kamiona verovatno nije i mesto kontakta tela i kamiona. Dinamika je tu ocigledno bila nesto drugacija. Ko zna sta se desilo i da li ga je prilikom kocenja ili manevra motor i katapultirao, jer je motorcikl po meni suvise usao u gabarit prednjeg dela kamiona. Pretpostavljam da je kamiondzija ocigledno pokusao da izbegne sudar, i da je imao vremena da pokusa da ga izbegne jer je proslo sekundi da se toliko izmesti u desno, ili je isao jako brzo....nebitno. Bice bitno u nekom postupku koji ce se mozda pokrenuti.....

 

Neka mu je laka zemlja. Grozno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Velika tragedija... neka mu je laka zemlja i siroki putevi nebeski :'( 

Posle ovakvih situacija slusam komentare tipa ovaj je trebao ovo , ovaj ono , ovo nije -jeste nije-jeste-nije -tako -ovako-onako . Narocito sa ljudima koji nisu iz moto sveta .Pa zasto?? Coveka vise nema, ljudi shvatite nemaaa  ??? Generalno mislim da je sreca bitan faktor , ali opet kazu ako se uzdas u srecu da li to znaci da ces i glavom kroz zid, zar ne ??? E PA NE ?? 

Ako uradis sve sto je u tvojoj moci onda je ona jedino sto ostane i treba da se uzdas u nju !!!  Pre mnogo godina kao velikom ljubitelju motocikala i mogu reci brzine ( nisam vozac motocikala da se razumemo , ali ko me poznaje licno zna kakva sam po tom pitanju ) jednom prilikom mi je drugar iz inostranstva pokazao kratki film o ljudskim tragedijama.. Opisacu ukratko koliko mogu : 'Snimak je iz automobila kojim upravlja covek srednjih godina , slusa muziku takoreci uziva u voznji. U nekoliko navrata ga obilaze motoristi za koje on komentarise kako su divlji, ludi, pa cak i psuje sve njih samo zato sto su to sto jesu .Vozeci tako odluci da se zaustavi i kupi vodu da se osvezi. Nailazi na prodavnicu ali je na suprotnoj strani puta. On odlucuje da naglo skrene i stane na parking koji je ispred. I da verovatno svi vi koji citate znate sta sledi :( . Pri njegovom naglom skretanju nazalost motorista koji se kretao iz suprotnog pravca udara direktno u njega gde vozac motora i suvozac padaju nekoliko metara od automobila.U tom trenutku vozac automobila je prvo u soku ali samo posle par sekundi ispoljava taj stav koji ima prema motocilistima ponovo na najgori nacin. Izlazi iz kola i ide prema njima, ljudi trce da pomognu . Vozac pokazuje znake zivota i urlice od bolova dok devojka nepomicno lezi. Prilaze i otvaraju vizir .Pogodite ko je ona ??? Jeste u pravu ste , nazalost to je cerka vozaca automobila i od tog trenutka on pada na kolena i sve se menja .. Njena jedina da kazem kako bi neki rekli "greska" je sto je sela da se provoza sa drugarima i uziva u onome sto voli . A greh njenog oca ??? 

Vrlo dobro znam priznali ili ne da svi koji voze ovako ili onako , sa opremom ili bez,  ovakve ili onakve motore kako god imaju bar neku svest o svemu sta motociklizam nosi sa sobom osim velike ljubavi i srece. Ali se plasim da drugi nikada nece imati savest ili svest dok se nekome bliskom nedaj Boze ne dogodi nesto da bi bili pazljiviji. Ne cekajte da taj trenutak dodje nego ajmo SVI da budemo pazljiviji ...

Drugari na gvozdenim konjima cuvajte se , cuvajte sebe ne zbog njih jer oni vas ne cuvaju onoliko koliko bi trebalo nego zbog sebe i nas koji vas vole ...

SRECNO SVIMA i da se nikada vise ne sastanemo u ovoj temi ...

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

Sta napisati ? 

Tesko dolazim do daha i do reci 

Nikada vise ,a ostalo je toliko toga

Pozdrav 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ovo je poruka iz LUX taksija :

 

Ovako drugari:


Sahrana je u utorak 10.04.
groblje Lesce skup je u 13:00, a opelo u 13:30

Ko moze neka dodje da ispratimo naseg druga zadnji put 


Vas kolega Rade 681

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Svima koji su ga poznavali najiskrenije saučešće. Jedan od najdražih moto manijaka koje sam upoznao. 

Manimo se analaiza, ko zna šta se desilo, možda subjektivno možda objektivno... Jedino je sigurno da je poginuo žešće gotivan tip. 

Zbogom druže!! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Deset puta sam krenuo da pisem pa brisao. Ne mogu da napisem nesto a da nije patetika kako ce neki oceniti a sa druge strane Sale je zasluzio ako treba i patetiku a u svakom slucaju osecam potrebu da napisem par redova.

 

Nisam ga predugo poznavao neke mozda 4 godine i upoznali smo se na Navaku ali smo osim druzenja tamo nastavili i druzenje u zimskim vremenima po kaficima i u NS i u BG. Ne nocni izlasci nego dnevne kafe na kojima osim o motorima smo znali pricati i o zivotu, cerkama i svemu o cemu prijatelji pricaju.

 

On je imao preko 50 godina samo po par stvari, seda kosa, malo oslabio vid odnosno skratile se ruke kako smo se zezali i po odrasloj cerki. Po svemu ostalom nije imao vise od 25 a po ljubavi prema motorima i nacinu na koji mu se oci zacakle i osmeh razvuce kada prica o tehnici ili o voznji mozda nije imao ni 16. Planovi o kojima smo i prosle nedelje pricali kada sam prvi put na 3 min i svratio kod njega u stan su bili u skladu sa tim virtuelnim godinama odnosno sa stanjem njegovog duha. Sve ovo i jos neke druge stvari mi sada posebno tesko padaju kada znam da sam se tada i poslednji put video sa njim i zurio da krenem nazad u NS.

 

Covek je garantovano najpedantniji lik prema motoru i kolima kojeg sam u zivotu video, imao je ogromno tehnicko znanje vezano za motore i isto tako ogromno vozacko iskustvo kako na dva tako i na cetiri tocka. Nikad mu nije bio problem da prenese znanje ali nije ga prosipao uzalud, nije bio onaj koji svuda i svakome "soli pamet" nego si morao nekako da zasluzis svojim interesovanjem ili samo pogledom da ti Sale kaze nesto sto zaista zna. Nije zeleo da bude od onih koji sve znaju bio je od onih koji puno znaju i zele da kazu ali i da slusaju.

 

Postoji ovde mnogo ljudi koji su ga znali i duze i bolje od mene ali oni svakako ne pisu puno u ovakvim temama a ja sam osetio potrebu obzirom da cesto pisem i o ljudima koje nisam poznavao da o Saletu ipak napisem koju rec vise.

 

Nemam sta da dodam osim pozdrav Sale prijatelju.

  • Sviđa mi se 16
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Motocikl: fejzer 'iljadu crni

Ne treba nista komentarisati i ulaziti u teoretisanje!

Visedecenijski vozac motorcikala kako na putu tako i na stazi...uvek odmeren i pazljiv..svesan svojih mogucnosti!

Zao mi je...laka mu !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja