Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 7 sati, MOTOM je napisao:

Zaustavili drugara, vozio je oko 90 km/h. Rekli mu da je "država dozvolila do 80 km/h"

 

Pa... ne znam da je baš dozvolila ali čuo sam i ja da policajci kao tolerišu. Prolazim tuda svakdnevno i baš zaustavljaju... Sad, pu pu pu, mene još nisu zaustavljali tako da ne znam iz prve ruke. Inače ja tuda vozim (šlepera) oko 70km i nisu me fala Bogu zaustavljali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Zato se novcane kazne u civilizovanim delovima evrope naplacuju srazmerno mogucnostima kaznjenog. Za mene je 500 evra kazna za pricanje telefonom dok vozim, ali za tebe je 15000 evra. Na primer.
 
Ali nece to tako biti. vrana vrani oci ne vadi

Ma ne, kazna je kazna, nebitno Ko si i kolika ti je plata tj koliko ostane ispod crte.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A misliš proporcija izmedju zemalja. Nisam te razumeo


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Pa i nije neki problem vezati se i biti bezbedniji, upaliti svetla i biti uocljiviji...
Razlika izmedju 120 i 150 je jedna pis pauza.

Prosla su vremena kada se moze ponasati bahato i nije toliko lose biti revnostan vozac, moze se neki morociklista spasiti vecom paznjom vozaca kola, kazne su marginalna stvar.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Upravo je problem što niko neće biti spašen. Kazne su povećane jer ljudi zaista nemaju odakle da plaćaju pa ili ne voze ili izbegavaju te besmislene kazne.
Izbegavati kazne i biti oprezan vozač nije isto.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Iskljucivo podizanje visine kazni nece bas resiti problem. Mozda ce samo jedan mali procenat se uplasiti pa ce voziti kao po jajima, sto opet moze da ima svoje lose strane. Ali oni bahati, nesavesni, neuki, njih ne dotices previse sa samo tim astronomskim kaznama. Oni su jednostavno takvi i to im je u software-u tako zapisano, pa sve dok taj software ne updejtujes on ce da crashuje i baguje nevezano za posledice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
6 hours ago, bocca_bastard said:

proporcija izmedju ljudi. Siromasni manje, prosek prosecno, a bogati mnogo

U jednoj istoj drzavi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 6 sati, bocca_bastard je napisao:

proporcija izmedju ljudi. Siromasni manje, prosek prosecno, a bogati mnogo

 

Znači siromašni mogu da divljaju i da plate 100 dinara kazne?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Mi pričamo o uredjenim i osvešćenim društvima, a ne gledamo svoju avliju.

Dokle god bude na snazi pravilo samo daj pare i sredićemo, gledaćemo ovo ludilo u saobraćaju.

Složićete se da je pred nama duga a uska staza, sve ruzmarinom sadjena?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne mogu da verujem sa čitaš ove američke gluposti :D
Znaci neko ko je se trudio u životu i završio skolu, odricao se svega i svačega zarad neke karijere i na krajini uspeo u tome, on će biti dodatno kažnjen za to svakom prilikom. Jer budimo realni, ako ćeš taj sistem da primenis na saobracajne kazne onda to treba svugde implementirati. Zašto bi kafica u restoranu koštala tebe i mene isto ako ti zaradjujes 10x više?
Zašto bi ja plaćao istu premiju osiguranja ako ti možeš više da platiš?

Misliš da tom nekom milioneru znaci tih par desetina hiljada? A komarcu kad iscupas nogu,odoše i crevca.

Ja prvi pit čujem za ovakav sistema da budem pošten i ne verujem previše tim amerikancima, oni hoće da nas zavade sa rusima! :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




Misliš da tom nekom milioneru znaci tih par desetina hiljada? A komarcu kad iscupas nogu,odoše i crevca.



Tačno tako. Sviđa mi se poređenje.
Koliko je sin Željka Mitrovića platio za teško krivično delo? Svakako mala cena. Platio bi i više samo da je na slobodi. Čak mu je i bolje da sedi van Srbije dok ne nastupi zastara.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

X8 zato ovako živimo što se služimo rekla - kazala,  poluistinama i poluinformacijama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
X8 zato ovako živimo što se služimo rekla - kazala,  poluistinama i poluinformacijama...
Ovako živimo jer smo siromašni...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Au jbt, tek prekoračenje od 90km i više preko 50 u naselju je nasilnicka vožnja. To znaci 140 i više.. zar to nije preterano visoka granica?

Ili misle na brzinu preko 90kmh jer to već zvuci realnije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

@X8 Vračar, bravo, pravo u centar!

Nema težeg siromaštva od onog koje je u glavi.

Indulgenciju mladom čoveku koji je ubio dete, pa onda pobegao, su platili konzumenti masovne kulture koje im servira otac dotičnog. Bez da se iko zapitao. 

E takvi su upravo ciljana grupa izmena zakona. Na njihovim kolima se ne pale svetla automatski, pojas je pokvario još vlasnik kola u EU, pa mu je bilo jeftinije da ih proda. I tako do sutra.

Onakvi kao iz prvog pasusa se vode makijavelističkim pristupom problemu. Najjeftinije je što se novcem može platiti. Pa i život.

Onu "nedorečenost" u zakonu od 141+ km/h vidim kao rezervni položaj za odbranu onih sa skupljim kartama za život. Ipak bitno utiče na težinu eventualnog dela.

Baj d vej lično me ništa ne pogadja od ovih izmena. Samo posmatram svet oko sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

dzaba kolege...zakon pisu (ne)ljudi,neobrazovani ali "podobni odredjenom krugu" politicara koje zanima iskljucivo LICNI interes,zato tonemo godinama sve dublje i dublje a povratak je 2-3 PUTA duzi kako za narod tako i za jednu zemlju...gasi svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Kada bi se zakon poštovao i primenjivao... kada ne bi bilo povlašćenih tatinih sinova i onih koji mogu da plate tudji život koji zgaze čoveka pa za njih zakon ne važi..... kada... kada... ali to je nemoguće i to je utopija. Uvek će za jedne važiti jdna pravila a za druge druga pravila. Nažalost vernici danas u belom svetu nisu oni koji veruju u Boga i pravdu i zakon već su vernici oni koji veruju u dolar i oni kroje i zakone i kape. 

     Nije problem u pooštrenim kaznama. I treba za bahate... koji ne vrednuju ni svoj ni tudj život, sedaju pijani, drogirani za volan, voze prebrzo itd... Problem je što taj novac ne ide na saniranje rupa (čitaj kratera) na putevima koji su takodje ubice u saobraćaju, što taj novac ne ide na obanvljanje i gradnju novih puteva. Što nas prave budalama i postavljaju saobraćajne znake ne po odredjenim kriterijumima ( ne svuda naravno) već po nahodjenju koje nema nikakve logike. Što su, recimo, kod kvantaša i na ulaz na Gazelu postavili zabranu za ter. vozila i mene sudija oslobodi uz obrazloženje ta je taj znak trebalo da se skloni još pre sedam godina ali da još stoji i pojedine sudije kažnjavaju ljude ni krive ni dužne a znaju da je taj znak nepravilno postavljen.... itd... itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT
On 4/5/2018 at 8:48, Totomoto je napisao:

Veze i vezice u policiji više ne pomažu. Provereno iz prve ruke, jer ni savetnik ministra policije s kojim sam bio jednom prilikom u kolima nije uspeo da izbegne kaznu kad nas je stigao presretač.

 

A što se tiče glupih ograničenja, slažem se. Nedavno sam imao diskusiju sa patrolom koja me je zaustavila ispod novog mosta na Adi. Ograničenje 50, ja vozio 83. Nema trotoara, nema pešačkog, nadvožnjak na bulevaru sa tri trake... Kriv sam nema šta, ali samo zbog glupog ograničenja. Kažem da svuda van Srbije, pa čak i u Srbiji (npr. Novi Sad) na ovakvim bulevarima je ograničenje 70 ili 80. Kaže pandur "znamo, zato i tolerišemo do 70 a u Novom Sadu bi ti pisali i za 71". Ja mu odgovoram "Ok, ali u Novom Sadu bi za 83 dobio mandatnu kaznu a vi me šaljete kod sudije za prekršaje jer sam prekoračio ne za 13 nego za 33". Samo je slegao ramenima... Epilog svega je bilo cimanje do Rakovice da priznam krivicu i nagodim se na 9000 dinara i 4 boda bez oduzimanja dozvole.

 

Apsurd naše policije je što radare postavljaju ne tamo gde je to potrebno zbog bezbednosti nego tamo gde mogu da namlate najviše para. Ali to je odlika svih žabokrečina kao što je ova naša jadna zemlja...

Za sve si u pravu. Postave Oktaviju kod Sajma u pravcu B. Brda.....tronozac...svi misle radar. Mi svi usporimo, sa 50 prodjemo pored njih, prodjemo semafor kod Ruske....i po gasu...

 

A oni nas cekaju na kraju Sajma.....pravi radar....i nastaje berba usiju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Najludje od svega su mi ogranicenja od 30km\h u tkz.zoni skole.Na potezu Sombor-Novi Sad nisam ni znao da imamo toliko skola dok nisu postavili te znakove.Ustanovio sam da posle 35 godina i ko zna koliko voznji tom relacijom odjednom svako selo na glavnom putu ima skolu.Ako cemo po znakovima,dok ih nisu postavili izgleda da ni skole nisu postojale.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

REKORDER Policija zaustavila mladića na mopedu...

odmah dobio 45 DANA ZATVORA!

 

ZWNk9l_Ma_HR0c_Dov_L29j_ZG4u_ZXUva_W1h_Z

 

Nasilnici za volanom, nažalost, iz dana u dan obaraju negativne rekorde. Tako je pijani motociklista G. Đ. (20) bez vozačke dozvole preksinoć u Trsteniku dobio najveću kaznu u prethodne tri nedelje - čak 45 dana zatvora.

 

Kada ga je saobraćajna policija zaustavila, neodgovorni vozač mopeda naduvao je čak 2,1 promil alkohol, i to nije bilo sve. Naime, mladić na dvotočkašu nije imao ni vozačku dozvolu, odnosno, kako saznajemo, nije uopšte ni polagao vožnju za moped. Zbog toga je dobio najveću kaznu od kako su stupile na snagu Izmene Zakona o bezbednosti u saobraćaju - čak 45 dana zatvora.

 

Kako saznajemo, saobraćajna policija je juče i u Brusu uhvatila nasilnika za volanom automobila Đ. G. iz sela Ribari koji je naduvao čak 3,02 promila alkohola. Za takav prekršaj zaprećena je kazna od 30 do 60 dana zatvora, odnosno 15 negativnih poena i zabrana vožnje na devet do 12 meseci.

 

Inače, samo u prvih nedelju dana od primene izmenjenog zakona čak 36 vozača završilo je u zatvoru zbog nasilničke vožnje.

 

Izvor: BLIC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja