Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Novi cenovnik kazni u saobraćaju direkna je posledica upravo onog što promoviše; “povećanje bezbednost”. Država je uočila da raja veoma obraća pažnju na prekršaje koji nikog ne ugrožavaju, mislim na vezivanje pojaseva i suludo paljenje svetala po belom danu; ljudi se vezuju, pale svetla a i uglavnom obična raja koja nema pare za kazne, vozi sporije, što i jeste podiglo toliko forsiranu “bezbednost”. E sad je “viša svest vozača” postala ekonomski problem za budžet policije, to dovodi do samnjenja broja prekršajnih prijavi, i naravno, država manje prihoduje od kazni; jedini način da se taj “prihod” poveća je podizanje cene “prekršaja”. Naravno u budućnosti će se broj besmislenih “prekršaja” smanjivati sve više i više, a to će voditi u sve veće i veće cene kazni kako bi se nadoknadio “gubitak” zbog smanjenog broja “prekršilaca”, naravno, država će se hvaliti kako su upravo te visoke kazne doprinele “povećanju bezbednosti”, te zato treba još da se povećaju, sve dok vozila ne budu bila npr. potpuno rbotizovana.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Onda ćemo plaćati kazne što nam robot nije opran. Biće to jedan od najtežih prekršaja... i u materijalnom smislu.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

U planu je da kroz deset godina bude sprovedena jos jedna sedmodnevna akcija na dzipove i luksuzne automobile u cilju povecanja bezbednosti na nasim drumovima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

namaći će pare tako što zakonodavac stimuliše prekršaje ograničenja brzine; nisam siguran, al bilo je reči o tome, da će smeti da se vozi preko 20km preko ograničenja, bez da idu bodovi ako više platiš. rasterećen si od brige za poene. možeš da juriš dokle god možeš i oćeš da plaćaš! haha! bezbednost !:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Visina kazni bi trebala biti uskladjena prema platama.

Ne moze biti kazna 120000 za neke prekrsaje ako ljudi rade za 30000 din.

To bi bilo kao da u Nemackoj za isti prekrsaj placaju 2000 eura x 4=8000 eura

I sve to prolazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pa i usklađena je. usklađena je sa platama zakonodavaca; sve iznude čiju visinu propisuje država, usklađene su tako da ne opterećuju novčanik onih koji ih donose. kad procenjuju visinu kazne, procenjuju po aršinu koliko bi oni mogli da se protegnu kad bi naravno baš morali. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja bih se slozio da se za neke prekrsaje kazne jos povecaju, kao npr. prolazak kroz crveno svetlo, voznja pod dejstvom alkohola, kretanje kroz jednosmerne ulice u suprotnom smeru, brza voznja pored skola, vrtica, nasilnicka voznja .... Problem je samo sto za neke ta pravila ne vaze zbog raznih veza i vezica u policiji, politici i sl., a oni su ustvari najcesci kreatori ovakvih prekrsaja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kretanje u suprotnom smeru jednosmerne ulice je nepostovanje znaka, kao i levo skretanje gde je zabranjeno - minimalna kazna.
Ovo za vrtiće ne postoji. Sada u Beogradu imaš vrtić na svakom ćošku, a nije ni predviđeno da se obeležava saobraćajnom signalizacijom jer ta deca svakako ne smeju nigde da se kreću bez nadzora.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Tom logikom i prekoracenje brzine je samo ne postovanje znaka.

Pored skola najcesce stoji znak za ogranicenje 20-40 i info znak da je skola u blizini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Veze i vezice u policiji više ne pomažu. Provereno iz prve ruke, jer ni savetnik ministra policije s kojim sam bio jednom prilikom u kolima nije uspeo da izbegne kaznu kad nas je stigao presretač.

 

A što se tiče glupih ograničenja, slažem se. Nedavno sam imao diskusiju sa patrolom koja me je zaustavila ispod novog mosta na Adi. Ograničenje 50, ja vozio 83. Nema trotoara, nema pešačkog, nadvožnjak na bulevaru sa tri trake... Kriv sam nema šta, ali samo zbog glupog ograničenja. Kažem da svuda van Srbije, pa čak i u Srbiji (npr. Novi Sad) na ovakvim bulevarima je ograničenje 70 ili 80. Kaže pandur "znamo, zato i tolerišemo do 70 a u Novom Sadu bi ti pisali i za 71". Ja mu odgovoram "Ok, ali u Novom Sadu bi za 83 dobio mandatnu kaznu a vi me šaljete kod sudije za prekršaje jer sam prekoračio ne za 13 nego za 33". Samo je slegao ramenima... Epilog svega je bilo cimanje do Rakovice da priznam krivicu i nagodim se na 9000 dinara i 4 boda bez oduzimanja dozvole.

 

Apsurd naše policije je što radare postavljaju ne tamo gde je to potrebno zbog bezbednosti nego tamo gde mogu da namlate najviše para. Ali to je odlika svih žabokrečina kao što je ova naša jadna zemlja...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Kao što neko gore napisa........  Tražili ste .... gledajte. Kada se otvarao Pupinov most..... Ona .... Mihajlović mislim da se zove, javno je rekla da su svesni da je ograničenje od 50 km na čas malo i da je u proceduri i da će već za par meseci da reše taj problem. Koliko godina prodje od tad.....Niko ne poštuje, ovi mlate kazne... presretači... ovi... oni.... Strašno. Više nikom ne pada na pamet da menja ograničenje. Ko nije obilaznica u skladu sa standardima za veću brzinu. A batajnički drum kao jeste? ili bilo koji put sa dve trake i hiljadu ulica poprečnih? Ta obilaznica je meka države za harač.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
49 minutes ago, Totomoto said:

Veze i vezice u policiji više ne pomažu. Provereno iz prve ruke, jer ni savetnik ministra policije s kojim sam bio jednom prilikom u kolima nije uspeo da izbegne kaznu kad nas je stigao presretač.

Čisto pokazna vežba da se prikaže da kao ne može više ništa...

Bila je priča i za ove nove radare sa SD karticom kada su uveli da ne može ništa da se briše ali naravno da može da se briše ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Sve navedeno je samo dokaz otudjenosti države od svojih gradjana. Uglavnom siromašnih. Oni su meta upravo za ovakvih vidova disciplinovanja i "povećanja bezbednosti u saobraćaju".

Moram da spomenem i tehnički pregled dva puta godišnje za starija vozila iako statistika kaže da neispravna vozila izazivaju tek 2% nesreća.

Zakon nije isti za sve, u to sam ubedjen i uveren kroz dosta situacija. Prisustvovao sam i urlanju na saobraćajce iz luksuznih kola, pa se dokumenta vraćaju uz izvinjenje "uglednom gradjaninu". 

Mogao bih do sutra da navodim primere.

Prihodi od kazni su slatka para za nazovi državu kao što je naša.

Samo niko da se seti od nadležnih da bezbednost u saobraćaju počinje u svakoj kući primerom koji dajemo svojoj deci.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Za velika prekoračenja brzine u naselju smatram da je i sada kazna neadekvatna. Oduzeo bih dozvolu na bitno duži rok i obavezna zatvorska kazna bi bila duža.

Kad neko na mestu gde je ograničenje 50 prozviždi sa 120, taj je svesno pošao da nekog ubije pa tako treba i da bude sankcionisan.

Alkohol isto tako, ali bi i za upotrebu mobilnog tokom vožnje uveo mnogo oštrije kazne. Tvrdim da u zadnje vreme više ljudi strada od ovih što koriste mobilni nego od pijanih.

S obzirom da ima onih kojima novčana kazna ne znači ništa (jer mogu ladno to da plate), možda bh čak i smanjio novčane kazne, ali bi za mnoge prekršaje "buvara" bila obavezna.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 19 minuta, bocca_bastard je napisao:

Zato se novcane kazne u civilizovanim delovima evrope naplacuju srazmerno mogucnostima kaznjenog. Za mene je 500 evra kazna za pricanje telefonom dok vozim, ali za tebe je 15000 evra. Na primer.

 

Ali nece to tako biti. vrana vrani oci ne vadi

Daj Bože da spadam u ove što mogu da calnu 15.000 evrića:takoje:. Mene i 100 evra da kazne morao bih da ležim apsu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Sve je to daleko od nas. Znam beogradskog advokata koji zvanično zaradjuje 24000 rsd. Da li iko veruje u to? Sud da.

Dakle i kazna bi bila spram prihoda. Mnogo je takvih.

A za sto evra, što reče Žika se ne leži, nego ti državni uterivači odnesu televizor iz kuće ili kolevku ispod deteta. Bilo šta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, Due je napisao:

Sve je to daleko od nas. Znam beogradskog advokata koji zvanično zaradjuje 24000 rsd. Da li iko veruje u to? Sud da.

Dakle i kazna bi bila spram prihoda. Mnogo je takvih.

A za sto evra, što reče Žika se ne leži, nego ti državni uterivači odnesu televizor iz kuće ili kolevku ispod deteta. Bilo šta.

Pa zato sam i rekao da za neke prekršaje ne bi ni bila predviđena mogućnost da se plati novčano, nego automatski u apsu. I onda nema veze kolika su ti primanja, ili si kuronja, ili ....!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
4 hours ago, dragan d said:

Kada se otvarao Pupinov most..... Ona .... Mihajlović mislim da se zove, javno je rekla da su svesni da je ograničenje od 50 km na čas malo i da je u proceduri i da će već za par meseci da reše taj problem. Koliko godina prodje od tad.....Niko ne poštuje, ovi mlate kazne... presretači... ovi... oni.... Strašno. Više nikom ne pada na pamet da menja ograničenje. Ko nije obilaznica u skladu sa standardima za veću brzinu. A batajnički drum kao jeste? ili bilo koji put sa dve trake i hiljadu ulica poprečnih? Ta obilaznica je meka države za harač.

 

Zaustavili drugara, vozio je oko 90 km/h. Rekli mu da je "država dozvolila do 80 km/h"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Sve je to daleko od nas. Znam beogradskog advokata koji zvanično zaradjuje 24000 rsd. Da li iko veruje u to? Sud da.
Dakle i kazna bi bila spram prihoda. Mnogo je takvih.
A za sto evra, što reče Žika se ne leži, nego ti državni uterivači odnesu televizor iz kuće ili kolevku ispod deteta. Bilo šta.
Apsolutno. Čitav sistem je apsurdan.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja