Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ovo ne mogu da procitam ali cu ubaciti tekst sa MAS.

"Sto se tice kvartalne ili polugodisnje registracije, konkretno u Valjevu je moguce uraditi. Porez na upotrebu motornog vozila i komunalna taksa se umanjuju proporcionalno, odnosno ako se registrije na 6 meseci placa se 50%, a na 3 meseca 25%. Nalepnice kostaju isto. Sto se polise tice to zavisi od osiguranja. Slika pokazuje koliko to kosta u dunavu."

Ovo je iz agencije, inace u toj agenciji svi clanovi MAS dobijaju povracaj od 20% na iznos polise , cak mislim da za sva vozila ne samo za motore (svaka cast agencijiIMG-129547d93045cd47a98c9cc9311ff71b-V.thumb.jpg.823914edae4a9bb415a65c70b7b9ee5a.jpg).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ako se osiguranje spusti proporcijalno i ako se uplata za registraciju i komunalnu taksu takođe proporcijalno obračunaju, onda je to full rešenje. Nalepnica se štampa i izdaje bilo za mesec ili 12 meseci, a i svakako je to mizeran iznos.

A pljuvasmo ovde i MAS i državu za sve pare, onako blanko! Ja bih sačekao konačnu informaciju ipak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Kojom logikom (slika iznad) osiguranje nudi 3, 7, 15 dana, kada po zakonu me možeš registrovati manje od mesec dana?!? I kako smeju da naplate za osigursnje od 6 meseci (što dodje 50% od 12 meseci "jelte :)") cenu od 70% godišnje premije??? Eee, pa otimaju bree!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Treba videti sa dobrim pravnikom oko toga, uzeti i registrovati i onda tužiti djubrad! Možda bi izvukao besplatno osiguranje par godina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
5 hours ago, bdada said:

Ja bih vec sada mogao pljunuti ovo gore,ostalo da je premija odredjena po ccm,posteno. :bljak:

Ah, pa ti voliš da pljuckaš. Skoro sam ti izvlačio statistiku i 86,7% postova ti je pljuckanje na ovaj ili onaj način.

Ali ne bi ni bilo zanimljivo da si sav happy:jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 50 minuta, Singularitet je napisao:

Ah, pa ti voliš da pljuckaš. Skoro sam ti izvlačio statistiku i 86,7% postova ti je pljuckanje na ovaj ili onaj način.

Ali ne bi ni bilo zanimljivo da si sav happy:jee:

Drago mi je da se neko bavi mnome  :)

Sad,dali sam hejter ili nesto u drustvu ne valja?

To pitanje i sam sebi postavljam,iskren da ti budem. :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Lopovsko birokratska banda .Tablice na skuteru, motorciklu i automobilu  vaze 7 plus 2 odnosno  9 godina  posle se menjaju tablice i saobracajna jer je zakonodavac predvideo da ce ite biti ostecene odnosno zastitni sloj na njima i bice slabo citljive  u periodu od 9 godina .Ajde na autu mozda prednja od rizle kamencica soli i sl ali tablice na dvotockasima koji se prosecno voze 6 meseci i to po lepom vremenu uglavnom i  jos stoje nazad ..... e stvarno .A na automobilu sad menjam tablice posle 7 god posto imaju slovo w inace bi jos 2 god vozio. I to me kosta dodatnih 4000 din plus cekas saobracajnu i vozis na potvrdu s kojom ne mozes preko granice .Oni koji imaju slova s kvacicom il w, y itd moraju da zamene posle 7 god pa ti plati lopovima njihovu GRESKU koja da zivimo u normalnoj drzavi se ne bi ni desila .LOPOVSA BANDA ...............

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Najnovija revija SAT Plus broj 444 od 19. aprila 2018

Hoće da nas preveslaju kako njima odgovara i obesmisle sve, zagrizli do grča. Teško otresti da puste. 5ae725f240f6ccded64644edfad17aa9.jpgfb7358129d777c2c28ee799ee6e3200a.jpg278c0033684c3bc1e89b9dba457c3e96.jpg9612a9ba62de5b6c6884e328e98929bf.jpg

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Tačno se sećam pre 7 godina kada je govoreno da je besmisleno sva slova koristiti na tablicama- niko nije slušao.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
pre 56 minuta, ddimic je napisao:

Lopovsko birokratska banda .Tablice na skuteru, motorciklu i automobilu  vaze 7 plus 2 odnosno  9 godina  posle se menjaju tablice i saobracajna jer je zakonodavac predvideo da ce ite biti ostecene odnosno zastitni sloj na njima i bice slabo citljive  u periodu od 9 godina.

Lopovcine su kod mene na zalost bile u pravu :) 5ta godina....

 

20180419_215805.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

A ove maloumnike iz sat revije (sto su izmislili i sami, po svojoj nekoj proceni dosli do ovih cifri za osigranje), treba sve komplet dovesti na otvaranje moto sezone, vezati ih vrengijom za motore i tako ih vuci po gradu!! Za nauk!! Svaki clan za jedan motor!!

 

Tacno su im napravili predlog kako da obracunavaju polisu...

Okanite se nas, idite vozite se do Grcke il gde vec idete!!! Retardi.....

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
On 4/3/2018 at 17:47, Dr@g@n je napisao:

Znaci deda mraza ove godine vozi 90% NEregistrovani ??? ;)

 

Kad su prvi put pomenuli novi zakon o regisrtaciji ovo mi je prvo palo na pamet !!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

ne razumem bas...meni istice ove godine 15 juna,da li cu moci da registrujem recimo ove godine od 15 juna do 1 novembra i sledece godine recimo od 1 marta do 1 novembra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

kako sam ja razumeo.... moći ćeš tako da registruješ . Ali tablice ti valjda važe 60 dana. Tj ako motor nije registrovan duže od 60 dana, te tablice odjavljuješ i uzimaš druge. Plaćaš druge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Nista ova nasa vlast ne zna ili nece da uradi korektno.Prevarantska i sibicarska drzava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 19.4.2018. at 22:28, ser je napisao:

A ove maloumnike iz sat revije (sto su izmislili i sami, po svojoj nekoj proceni dosli do ovih cifri za osigranje), treba sve komplet dovesti na otvaranje moto sezone, vezati ih vrengijom za motore i tako ih vuci po gradu!! Za nauk!! Svaki clan za jedan motor!!

 

Tacno su im napravili predlog kako da obracunavaju polisu...

Okanite se nas, idite vozite se do Grcke il gde vec idete!!! Retardi.....

Ma to je sve u dogovoru sa osiguranjima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Drugar radi na tehnickom pregledu, pitam ga za neku novost, kaze moze da se registruje, al nam NEDA OSIGURANJE (Delta kod njih) da to radimo!:tuzno: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

To je totalno retardirano ....zasto jednostavno nisu pojeftinili registracije za motore???

 

Registrujem motor do 1 oktobra,septembar pada kisa ceo mesec a oktobar osvane prelep a motor neregistrovan :)

Osim toga i u zimskim mesecima bude po koji lep dan pa volim da provozam koji krug.

A kladim se da ce da bude neznatno jeftinije od godisnje registracije

 

Sta i ocekivati od debila,nije bolje ni onima u Vazduplohovima ni na Aerodrumu :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Ministarstvo finansija, osiguravajuće kuće, lokalne samouprave sve "brzo" usvoje samo ih treba konstantno lagano pritiskati na sve načine.
Ako ne pomogne protest i suzavac kao u Francuskoj, možda pomogne pečenje i pivo, da se to malo pogura.
Čekaju jedni drugima da namignu.
2011. kao da je bila juče :-) , kad je krenula rasprava na ovu temu.

Ovlašćena lica koja ovo čitaju - brže, brže, brže, odlučnije... je molba vozača na dva točka. Evropa i dvotočkaši doprinose borbi za ekologiju.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja