Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre 5 sati, srbac je napisao:

 

Dobro da nije registrovan godinu, pre godine proizvodnje

 

Ahahha.... al da znas , ne bi me zacudilo da cujem i tako nesto u ovoj nasoj - birokratiji:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Koliko se ceka na porez kad platim? Trebao bih prepisivati motor i registrovati odma, bg table, i trebalo bi mi sto pre. Ako pravim ugovor o poklonu to brze ide, ili kako sta? Silazi reg motoru tako da pusiona na sve strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 6 minuta, drmilan_ je napisao:

Koliko se ceka na porez kad platim? Trebao bih prepisivati motor i registrovati odma, bg table, i trebalo bi mi sto pre. Ako pravim ugovor o poklonu to brze ide, ili kako sta? Silazi reg motoru tako da pusiona na sve strane

To jako zavisi od mesta do mesta (opštine). Raspitaj se kod sebe u SU i u toj BG opštini koliko je čekanje na birokrate, pa u zavisnosti od toga izaberi da li ćete raditi KP ugovor ili ugovor o poklonu (troškovi su isti)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

I ja pretpostavljam da u BG traje duže, ali ne bih da izbacujem neprovereno (možda u nekim opštinama ide brže).

Ja sam poslednju kupovinu (porez) odradio u Leskovcu i trajalo je samo par dana. U NS traje nekoliko nedelja...;)

 

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Koliko se ceka na porez kad platim? Trebao bih prepisivati motor i registrovati odma, bg table, i trebalo bi mi sto pre. Ako pravim ugovor o poklonu to brze ide, ili kako sta? Silazi reg motoru tako da pusiona na sve strane
Ugovor o poklonu, u svojoj opštini plaćaš porez i odjavljuješ tablice

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
I ja pretpostavljam da u BG traje duže, ali ne bih da izbacujem neprovereno (možda u nekim opštinama ide brže).
Ja sam poslednju kupovinu (porez) odradio u Leskovcu i trajalo je samo par dana. U NS traje nekoliko nedelja...
 
Zavisi od opštine do opštine. Zimus opština Savski Venac u Beogradu porez za 7 dana za motor, opština Zemun 2 meseca za auto? Sreća pa su bili u registraciji, radio sam samo prenos vlasništva

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Auuh ... Mene sa tehnickim 23.000din , 850cc- 70ks. Pr.stepen uh, mislim 2
Skidanje kofera i ako su fabrika na kontakt kljuc , obavezno - glupost za medalju kao i mnoge stvari u SRB.
Manje vise , na debilno donosenje zakona jesam ljut ali kad mi uzmu pare na tehnickom u kom nemaju ama nista od adekvatne opreme za motocikle sem sto pilje u njega kao tele u sarena vrata  . e na to posebno pizdim jer sam vece tele od njih sto to platim.
Prošao na tehničkom pre neki dan sa koferom i crash barom bez problema!!IMG_20210522_193931.jpg

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 7 sati, drmilan_ je napisao:

Koliko se ceka na porez kad platim? Trebao bih prepisivati motor i registrovati odma, bg table, i trebalo bi mi sto pre. Ako pravim ugovor o poklonu to brze ide, ili kako sta? Silazi reg motoru tako da pusiona na sve strane

Zavisi od opstine do opstine. Ako radis poklon placas u svojoj opstini porez, ako radis kupovinu onda u opstini prodavca. Iznos poreza koji placas je isti.

Ja sam sebi radio poklon i procedura je ovako isla:
 

Stampao ugovor o poklonu u 5 primeraka.

1 ostaje notaru ( ne placa se)

1 ostaje prodavcu(poklonodavcu)

3 kupcu(poklonoprimcu)

4*2potpisa*360din

 

Kad sam zavrsavao ugovor tad sam dao tablice da odjave, mada sad navodno mozes i u svojoj opstini da odjavis tablice. Nista se ne placa i treba saobracajna, tablica i licna karta vlasnika.

 

Poreska ti trazi sledece papire da predas: (ugovor ne sme biti stariji od 15dana)

1.       Ugovor x2 (jedan vracaju) *Za Sabac je obavezno 2 ugovora da im doneses

2.       PPI3 obrazac popunjen(ako je poklon)

3.       Ocitana licna prodavca(poklonodavcu)

4.       Ocitana licna kupca(poklonoprimcu)

5.       Ocitana saobracajna od motora

 

Kad predas, cekas par dana da ti jave koliki je porez, ili da si oslobodjen. Uplatis i tek sutradan kad njima prodje oplata ides po resenje da si platio porez.

 

Za sup ako je motor i dalje registrovan:

1.       Saobracajna ponistena

2.       Ugovor

3.       Poreska potvrda

4.       Licna karta

5.       Takse – uplatnice

 

Isti dan dobijas sve sem saobracajne(dobijes potvrdu) i za 7 dana dodjes po saobracajnu.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
1 hour ago, steefanv said:

 

Kad sam zavrsavao ugovor tad sam dao tablice da odjave, mada sad navodno mozes i u svojoj opstini da odjavis tablice. Nista se ne placa i treba saobracajna, tablica i licna karta vlasnika.

 

 

Ovo je ubedljivo najbolje rešenje. Ali imam jedno pitanje. Da li si odjavio tablice dok je motor registrovan ili kada mu je istekla registacija?Teško bi uspeo kupca da ubediš da dozvoli da odmah odjaviš tablice, jer to bi značilo da kupac ostaje bez vozila minimum 7-10 dana dok se ne plati porez i dobije nova tablica?

 

Rupa u zakonu je da prenos vlasništva zapravo zavisi od prodavca a ne kupca. I ako kupac ne želi da prenese vozilo na svoje ime, može voziti motor/auto do isteka registracije na ime prodavca, i sve kazne sa kamera automatski stižu na adresu prodavca. Prodavac čak i da želi ne može da odjavi vozilo, jer je kupcu već dao saobraćajnu prilikom prodaje vozila. MUP ne interesuje kuporodajni ugovor, već na koga glasi saobraćajna, mnogi ljudi su imali velikih problema zbog toga...


Dakle, bitno je prodati vozilo nekom iole normalnom kupcu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Znaci odradim kupoprodajni ugovor tamo, ispecatiram tamo i platim overu, pa dodjem ovde da odjavim tablice i platim porez

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Znaci odradim kupoprodajni ugovor tamo, ispecatiram tamo i platim overu, pa dodjem ovde da odjavim tablice i platim porez
Ugovor o poklonu, ne kupoprodajni, ovaravaš ga, tablice odjavljuješ i porez plaćaš u svojoj opštini. Mogu ti poslati na mail ugovor o poklonu, ja sam skoro radio

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Danas hteo da prevedem motor na svoje ime, imam punomoc gde pise da mogu da prodam, prevedem itd i kazu mi da na svoje ime ne mogu da prevedem ali mogu da prodam trecem licu i da on moze da prevede na svoje ime bez vlasnika. Dakle trece lice moze a ja ne. Samo kupoprodajni. Da znate kad kupujete...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
7 minutes ago, Bob Rock70 said:

Ugovor o poklonu, ne kupoprodajni, ovaravaš ga, tablice odjavljuješ i porez plaćaš u svojoj opštini. Mogu ti poslati na mail ugovor o poklonu, ja sam skoro radio

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 

Hvala!  ma ima na netu mnostvo, nema potrebe za cimanjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Danas hteo da prevedem motor na svoje ime, imam punomoc gde pise da mogu da prodam, prevedem itd i kazu mi da na svoje ime ne mogu da prevedem ali mogu da prodam trecem licu i da on moze da prevede na svoje ime bez vlasnika. Dakle trece lice moze a ja ne. Samo kupoprodajni. Da znate kad kupujete...
Uz ponomoć koja glasi na tvoje ime ne možeš da prevedeš motor na sebe. Moglo do skoro

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Danas hteo da prevedem motor na svoje ime, imam punomoc gde pise da mogu da prodam, prevedem itd i kazu mi da na svoje ime ne mogu da prevedem ali mogu da prodam trecem licu i da on moze da prevede na svoje ime bez vlasnika. Dakle trece lice moze a ja ne. Samo kupoprodajni. Da znate kad kupujete...



3 kupcu(poklonoprimcu)
4*2potpisa*360din


Ovo je bitno. Ne može niko sam na drugoga da prenese čak ni poklonom jer i taj ugovor moraju obe strane da potpišu. Ovlašćenje je i pre notara bilo samo ovlašćenje, a ne ugovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Колико оно беше може да се касни са регистрацијом? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 4 sati, tomamega je napisao:

Ovo je ubedljivo najbolje rešenje. Ali imam jedno pitanje. Da li si odjavio tablice dok je motor registrovan ili kada mu je istekla registacija?Teško bi uspeo kupca da ubediš da dozvoli da odmah odjaviš tablice, jer to bi značilo da kupac ostaje bez vozila minimum 7-10 dana dok se ne plati porez i dobije nova tablica?

 

Rupa u zakonu je da prenos vlasništva zapravo zavisi od prodavca a ne kupca. I ako kupac ne želi da prenese vozilo na svoje ime, može voziti motor/auto do isteka registracije na ime prodavca, i sve kazne sa kamera automatski stižu na adresu prodavca. Prodavac čak i da želi ne može da odjavi vozilo, jer je kupcu već dao saobraćajnu prilikom prodaje vozila. MUP ne interesuje kuporodajni ugovor, već na koga glasi saobraćajna, mnogi ljudi su imali velikih problema zbog toga...


Dakle, bitno je prodati vozilo nekom iole normalnom kupcu :)

Motor kuplje sa jos 6 meseci registracije, tad radjen i ugovor i poreska i odjava i nove tablice. Sve uradjeno za 5 radnih dana. 

Samo sam ja saobracajnu podigao posle 5 meseci, kad mi trebala za novu registraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ok, hvala na odgovoru. U Beogradu to nema šanse da se uradi za 5 dana, osim ako ti ujak nije neka velika faca u državnoj administraciji :)

 

To znači da si ti bio 5 dana bez motora, što je prihvatljivo. U nekim BG opštinama, plaćanje poreza na prenos traje od 15-30 dana. Suludo je očekivati od kupca da nema upotrebljivo vozilo toliko dugo, pogotovo kada je motor u pitanju a sezona nije baš duga. 

 

Ja sam platio agenciji i jedva je uspeo da mi uradi za 8 dana, a znamo svi da oni imaju "vezu" u svim tim državnim organima :popovanje:

 

Stoga, skoro svi kupci traže da im se ostavi saobraćajna, pa će oni natenane da prebace na svoje ime. Ovo je prvi slučaj (slovima prvi) da sam čuo da je neko odmah odjavio tablice/saobraćajnu prilikom kupoprodaje a da je vozilo još u registraciji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 8 minuta, Влајко je napisao:

Колико оно беше може да се касни са регистрацијом? :stabre:

kaže 30 dana, preko toga mora nova saobraćajna+tablice...

REGISTRACIJA-VOZILA.RS

Istekla registracija vozila. Kako se registruje vozilo i šta je sve potrebno kada je registracija istekla? Procedura i potrebna dokumentacija za registraciju vozila nakon isteka registracije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
pre 1 minut, tomamega je napisao:

Ok, hvala na odgovoru. U Beogradu to nema šanse da se uradi za 5 dana, osim ako ti ujak nije neka velika faca u državnoj administraciji :)

 

To znači da si ti bio 5 dana bez motora, što je prihvatljivo. U nekim BG opštinama, plaćanje poreza na prenos traje od 15-30 dana. Suludo je očekivati od kupca da nema upotrebljivo vozilo toliko dugo, pogotovo kada je motor u pitanju a sezona nije baš duga. 

 

Ja sam platio agenciji i jedva je uspeo da mi uradi za 8 dana, a znamo svi da oni imaju "vezu" u svim tim državnim organima :popovanje:

 

Stoga, skoro svi kupci traže da im se ostavi saobraćajna, pa će oni natenane da prebace na svoje ime. Ovo je prvi slučaj (slovima prvi) da sam čuo da je neko odmah odjavio tablice/saobraćajnu prilikom kupoprodaje a da je vozilo još u registraciji!

Cist racun duga ljubav. :D

 

Svoj motor kad sam prodavao, cim je istekla reg odma je odjavio. Kupac kad je dosao da kupi, imao je samo prenos da uradi i da registruje na svoje ime. 

 

Sutra da opet budem kupovao motor ide ista procedura.

Ugovor, notar, odjava, tablice sve odma i onda vozim svoj motor na svoje ime i ne razmisljam ni o cemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1908 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sta se cudite,svaki motor sto sam prodavao i kupovao,pravac notar,zatim sup da vratim tablicu.I svi su bili registrovani.Secam se na jednom sam fotokopirao tablicu i sa njom vozio ,a ficicka pod sic da je vratim do BG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja