Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Nisam bas sve najbolje razumeo.Po ovom tekstu meni vozilo spada u ovih od 66-84 kw a auto se vodi na mene od 2009 i nikad udes nisam imao sto bi znacilo da imam maksimalan bonus i to je po novom 11.400 din.Mimo tog osiguranja sta mi jos placamo prilikom registracije ne racunajuci tehnicki pregled?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@tanex idi na kalkulator registracije, odaberi premijski stepen 1, i videćeš šta se sve plaća. Imaj u vidu da i cena osigranja malo varira kod različitih kuća.
edit: ovde recimo ima i biranje osiguravajuće kuće: http://www.super-registracija-vozila.rs/registracija-vozila-kalkulator

edit 2: ovako izgleda u mom slucaju:

image.png.aa945f88c2c9c522cb577d2b155a5f0b.png

 

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 5 sati, antir3ality je napisao:

Prvo da se zahvalim @bdada i @sasa ns 1 na korisnim informacijama. Ja nisam znao da je moguce da se prenese premijski stepen pri promeni vozila.
Ali koliko je dugo moguce to da se uradi, tj da li je moguce samo pri prvoj registraciji ? Primer - imam auto sa premijskim stepenom 1 koji nisam registrovao prosle godine jer ga ne vozim. Kupio sam drugi, ali pri registraciji nista nisam preneo. Da li je moguce da pri sledecoj registraciji prenesem premijski stepen, s obzirom da nije prekid od 3 godine ? Mada verovatno cu pozvati osiguranje da pitam.

A drugo, i bitnije - samo sam hteo da iznesem informacije za koje mislim da su trenutno tačne:
Osnovni premijski stepen je 4. Do sada je bilo da 3, 2, i 1 smanjuju po 5% i to je bilo maksimalno 15% popusta za premijski stepen 1.

Ali od prošle godine je izgleda povećano, tako da je maksimalni popust koji može da se ostvari 25%.
Evo linka gde je objašnjeno: https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/aktuelno/7120/uskoro-veci-popust-bonus-na-obavezno-osiguranje
Doduše oni sve vreme pišu automobil - ali trebalo bi da važi za sva motorna vozila.

 

Bonus može da se prenese ako imaš neko vozilo koje je PRODATO, POKLONJENO ILI OdjAVLJENO 3 godine pre nego što to prebacuje na novo. Ako si propustio recimo prve godine i platio punu cenu osiguranja možeš da nastaviš od druge godine sa onim bonusom koji si imao i to opet samo ako ne prođe 3 godine. Može da se prebaci i sa druge kategorije da li sa jeftinije ili skuplje svejedno. Ako osiguranje to neće nappmenite im da ćete menjati osiguravaju kuću a ako neće to i uradite. 100 % to može ali onda osiguravaju kuća mora da to dodatno zahteva od narodne banke pa to izbegavaju. Takodje sve vrste invalida i svi procenti invalidnosti imaju popust od 10 % na polisu bez obzira da li registruju vozilo kao invalidi za one koji imaju pravo na to pa dobiju popuste na takse ili redovno registruju ko i svi i dobiju popust samo na polisu a ne i na takse

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Posle dva meseca reših da overim kod notara potpis na ugovor o poklonu... 750 din. 3 primerka... 

Posle u upravu prihoda popunio prijavu, očitao LK i saobraćajnu, u jednu sobu pa u drugu na procenu... 5200 din....plati i dodji sutra...Mislio da me ne zezaju što nisam ranije... Jok, nema to veze... Sad od te procene i datog rešenja za plaćanje poreza je rok 15 dana... 

Nastaviće se... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

bio u supu da izvadim carinsku deklaraciju jer mi ne daju da registrujem motor.Učine mi  i bez taksi i čekanja pošalju kod načelnika za motorna vozila..Čovek nazove saradnicu ona iskopira 3 strane i ja se obradujem.Odem na 2 tehniččka i opet neće da mi registruju jer je zajednička carinska deklaracija za 48 vozila.Na prvoj strani je sve u redu,na drugoj i trećoj su pojedinačno vozila ali nema datuma na te dve strane i ne postoji polje za to osim na prvoj strani gde i ima.

Ovi na tehičkom se boje da ja nisam podmetno neko ud te 2 strane jer to je fotokopija a ne original.Odem ponovo u sup i načelnik mi izudara pečate na svaku stranu kojima potvrdjuje da je to jedinstveni dokument.

Da to nisam uradio morao bi na carinu d nadju deklaraciju iz 2012 pa da je isprave što neznam da li je dozvoljeno naknadno .

Uglavnom sredio sam ali je sranje veliko oko svih novoizmišljenih propisa koji su naravno donešeni da bi naša bezbednost bila bolja. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 37 minuta, X8 Vračar je napisao:

Za porez je bitan datum od Notara. Tako da ako si čekao sa time i odmah išao u poresku, oni ne znaju za drugi datum.

Za plaćanje poreza je rok 15 dana od izdavanja rešenja/procene, to i piše na rešenju... 

A da li ima neki rok od notara do njih, poreskog ne znam...baš ću da pitam sutra... da znamo... 

Da dodam da je motor u registraciji...i za to ću videti, možda ima nekog značenja... 

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700
pre 59 minuta, shoyyka je napisao:

A da li ima neki rok od notara do njih, poreskog ne znam...

Trebalo bi da ima 30 dana od overe ugovora ali ne mora da znaci, bar ne u slucaju opstine Novi Beograd i poreskog saltera tamo. Pre neki dan sam zavrsio tu peripetiju sa njima a ugovor mi je bio stariji, recimo nekih 40-45 dana.

Promenio član francuz69

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@sasa ns 1 mora na svakom listu biti pecat sup-a , jednostavno tako je po zakonu i ne smeju na teh. prihvatiti kopiju bez toga.

Nebi verovao sta sve ljudi falsiraju, npr dodje covek sa Ficom kabrio i urednim atestom original, meni bi sumnjivo sto su falile neke stvari da bi prosao atest, proverim po broju predmeta a ono prepravka neke Toyota, pa ti sad uzmi kopiju bez pecata.

Za placanje poreza je rok 15 dana od datuma overe kod notara, posle toga se zaracunava kamata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
On 27.1.2021. at 13:07, shoyyka je napisao:

Posle dva meseca reših da overim kod notara potpis na ugovor o poklonu... 750 din. 3 primerka... 

Posle u upravu prihoda popunio prijavu, očitao LK i saobraćajnu, u jednu sobu pa u drugu na procenu... 5200 din....plati i dodji sutra...Mislio da me ne zezaju što nisam ranije... Jok, nema to veze... Sad od te procene i datog rešenja za plaćanje poreza je rok 15 dana... 

Nastaviće se... :)

Uzeh rešenje... i pitah za rok od notara tj. overe ugovora do poreskog... kaže 30 dana... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Screenshot-20210204-112147.jpgjapanese k names

 

Danas ne radim pa 'ajd d' uzmem tablicu... Otišao u agenciju/tehnički, predao  'artije, platio 3800 din.,pa u SUP za tablicu... 

Da rezimiramo:

Da bi preneli vlasništvo, motocikl u registraciji, 70-ak kw, 100-tinak KS... Konkretno GSF 1250s SA 2010-o godište, izadje oko 10000 din. 

Notar-750

Porez-5200

Saobraćajna,tablica...-3800

....9750din. 

Neka bude zabeleženo... neki orjentir... Valjda je svuda 'vako!?! 

Ende

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: LML Vespa T5 150, Kymco Super 8 125

Da li neko zna proceduru registracije vozila uvezenog iz inostanstva, kod nas u oglasima poznatije kao "Na ime kupca" ? Šta sve treba od papira i ugovora priložiti ?

 

Da li tu treba imati/proveriti neki papir da ne bih došao u situaciju da mi kažu ne možete da registrujete vozilo zbog toga i toga ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Da li neko zna jel tačno da od ove godine opet treba priložiti papire sa carine iako je motor uvezen iz inostranstva 2014te godine i redovno registrovan svake godine? Ističe mi registracija u aprilu, pa da znam da pojurim negde te papire ako je to zaista tako, pošto ih ja ne posedujem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@buster358

Ino faktura/ugovor ka licu/firmi na koga se carini

Jci (carinska)

Carinski racun

Izjava o prispecu (kako je vozilo uslo u zemlju)

Faktura na vlasnika ako je carinjen na firmu/ ugovor ako je carinjen na fizicko lice

Odjavljena saob. (ili saob. i tablice ako nisu col)

 

@Overpressure

Ako je ocarinjen pre 19.04.2014 obavezno overena kopija carinske jer ne postoji u bazi ABS a prva reg. posle navedenog datuma

U SUP-u uzmes overenu kopiju, mogu da ne priznaju obicnu.

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 8 sati, bdada je napisao:

@buster358

Ino faktura/ugovor ka licu/firmi na koga se carini

Jci (carinska)

Carinski racun

Izjava o prispecu (kako je vozilo uslo u zemlju)

Faktura na vlasnika ako je carinjen na firmu/ ugovor ako je carinjen na fizicko lice

Odjavljena saob. (ili saob. i tablice ako nisu col)

 

@Overpressure

Ako je ocarinjen pre 19.04.2014 obavezno overena kopija carinske jer ne postoji u bazi ABS a prva reg. posle navedenog datuma

U SUP-u uzmes overenu kopiju, mogu da ne priznaju obicnu.

 

Ja sam morao za svoj motor to da priložim na tehnički pregled. Nisu hteli da me puste na tehničkom, dok nisam carinskom deklaracijom dokazao da mi je motor uvežen pre 19.04.2014. Obzirom da je dosije putovao na relaciji Valjevo - Vršac, čekao sam tu potvrdu mesec i više dana. Na kraju su mi dali neoverenu kopiju sa kojom sam bez problema prošao na tehničkom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Mene su vratili sa tehničkog 2019, kažu neispravna dokumentacija. Auto sam uvezao 25.05.2014. Vozim ga (tada) 5 godina. Kažu da ga nisu uneli u sistem. U Supu podneo zahtev za arhivom vozila, dobio za 7 dana overenu kopiju svih dokumenata od uvoza (taksa oko 900din). Kada sam predao na tehničkom, kao sve ok, registrujem.

2020 na tehničkom ista priča, nema ga u sistemu. Pitam kako, kažu nije unet u njihov sistem. Ponovo pokaži arhivu vozila i sve ok. Rešenje je da uvek idem na isti tehnički pregled, jer je u pitanju njihov sistem a ne ta baza gde su sva vozila. Kad budem prodao auto, moram čoveku da dam te papire, jer će i njega cimati, BZVZ.

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@bdada

Bdado, za savet bih te molio...

Citajuci ovo sto pises pozovem prijatelja a on prijatelja :D, znas kako to ide... I oni mi evo upravo dostavise original JCI dokument od mog motora.

Vozilo je inace uvezeno 2012godine, prva registracija 2013god. Na mom je imenu i registrovan trenutno.

Treba li meni ovaj papir (da kopiju za dosije posaljem a original zadrzim) za produzetak registracije? Je li kopija za tehnicki dovoljna i validna? (samo da iskopiram i stampam)

Mogu i original da zadrzim ako hocu i ako mi treba.:aha:

 

Hvala lepo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@N.F.S. 

Ne treba ti nista jer je reg. 2013. (pre hrista (hrist-ABS)) :D

Samo vozilima koja su reg. posle 19.04.2014 a ne postoje u bazi ABS je potrebno radi dokazivanja da je ocarinjeno pre gore navedenog datuma tj ne podlezu ispitivanju (homologaciji).

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nista onda :takoje:, kopiracu za svaki slucaj a ovo (original) saljem nazad... 

Pre 23 sati, bdada je napisao:

Ako je ocarinjen pre 19.04.2014 obavezno overena kopija carinske

Ovo me je malo zbunilo pa sam reagovao, moje je vozilo i carinjeno ali i registrovano pre tog datuma.

Hvala puno!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
Pre 20 sati, bdada je napisao:

Ne, ona stoji u dosijeu vozila znaci tamo gde je registrovan trenutno.

Sad sam proverio, motor je uvezen u martu 2014te, a na saobraćajnoj piše prva registracija maj 2016te. Šta sad raditi? Ako sam dobro razumeo, sad moram carinu da kontaktiram, jel? Ja nemam ni kopiju jci potvrde. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja