Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Iskreno, prvi put cujem i ne secam se da sam je dobio.

Ako jesam, a izgubio je, onda sam u problemu.

Meni su odmah zalepili nalepnicu i to je to...

 

U martu, Za auto, takodje nisam dobio.

Mozda je to nesto novo.

Imam sad u avg registraciju drugog, pa mi mozda daju.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

To izgleda dele samo negde, ja to nisam dobio za motor, ni auto, a ni kombi. U SUP-u mi rekli kod sebe imati evropski izvestaj, saobracajnu i polisu, naravno i dozvolu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mi to izdajemo samo za "sestomesecni" pregled, ostalima ne.

Sta su ti rekli za tu potvrdu, koja je njena svrha, sta kao onda te ne smeju poslati na vanredni jer imas potvrdu da si ispravan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Koja je logika potvrde, cemu onda nalepnica? :grr: To je kao za zdravstvene knjizice, izdali kartice, a na njih lepe papiric na kom pise broj kartona....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ljudi i meni je to nerazumno.Ali dobio sam,vec tri,uz akcenat da moram da je imam uz sebe.Potvrda je overena pečatom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
52 minutes ago, sashac said:

Stvarno nema dovoljno raspolozivih jednokrevetnih kapaciteta za sve ove pacijente. Covek zaista ovim fenomenima treba da se posveti 0-24h.

Izgled i sadrzaj potvrde mora biti negde zvanicno definisan i objavljen sluzbeno.

"Oni" izgleda imaju svoj pravilnik i Potvrdu o necemu, obrazac, koji je rastegljiv po potrebi od A5 do A4. Pri tom nije zvanicno odstampan od nadleznih drzavnih institucija, iz prilozenog, ali ce zato sigurno biti overen od strane kontrolora, pecat nece da manjka, i po potrebi biti dostavljen i nadleznom inspektoru. Za tehnicke preglede svih vrsta, redovne, vanredne, periodicne... besplatno dobijate futrolu da stavite tu Potvrdu.

-------------

Evo ovako.

Za sve ove golobrade kontrolore koji su nikli ko pecurke pravo iz skolske klupe mora da se organizuje licenciranje. Isao oko skole i odma postao kontrolor. Pri tome da bi u opste mogli da konkurisu za licencu mora da postoji prethodno iskustvo od minimum 5 godina na srodnim zanimanjima vezana za motorna vozila.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ahahahahaaaa
Kaže tamo u nekoj tački "sumnja u originalnost registarskih tablica"!!!
Jeste, čim neko sam napravi tablice, odmah ide na tehnički da mu oni potvrde ispravnost te ručne radinosti :D

Zašto ne piše da može da se sumnja i u originalnost registracione nalepnice, saobraćajne dozvole ili bilo čega desetog??? U principu sve može da se falsifikujte, a najpre ta potvrda sa sve pečatom.

Stvarno nema dovoljno raspoloživih kreveta, što kaže kolega.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

@sashac Ukoliko se radi o ovoj potvrdi, nigde se eksplicitno ne navodi da je obavezna, što znači da nije. Zakonom je dozvoljeno sve što nije zabranjeno.

Koliko se sećam, ni pečat više nije obavezan (ima izuzetaka, ali uglavnom nije obavezan).

 

Da li su ti naveli nešto u napomeni?

 

Ja je ne bih nosio i da su mi dali, jer kao što kaže @bdada uvek mogu da te pošalju na vanredni tehnički i automatski ti ova potvrda pada u vodu.

 

 

 

Obrazac_broj_2_-_Potvrda_o_tehnickoj_ispravnosti_vozila.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Pre neki dan sam registrovao kamilu i čvrsto rešio da se u narednih mesec dva seriozno posvetim, pošto mi je novinarstvo profesija, temi tehničkog pregleda. Odnosno da li je tehnički pregled, bar kod mene u Čačku, u svrsi bezbednosti saobraćaja ili je reč o beskrupuloznoj pljački motociklista.  Naime zašta nam uzimaju tri i kusur hiljada dinara pošto tokom tehničkog niti je kontrolisana svetlosna signalizacija, niti sirena, niti stanje guma, a da tragedija ili apsurd bude veći ni kočnice budući da koliko sam upoznat u Čačku samo dva tehnička pregleda imaju valjke za motocikle. Izgleda da u zemlji Srbiji bezbednost motociklista zavisi isključivo od broja rama i broja motora pošto se samo to proverava. Drugim rečima  većina ponosnih vlasnika motocikala sa 3.000 dinara plaća fotografisanje kao da je fotografije radio pokojni Dejvid Hamilton ili Andrija Zamurović, koji bi nam tu uslugu garantovano manje naplatili. Ovih dana ću da ovu temu najavim urednicima u Novom magazinu pa se bacam na prikupljanje izjava i stavova nadležnih povodom ove očigledne pljačke.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, sashac je napisao:

Arso,ja bio na valjcima,sve mi proverili,i svetla,i stanje guma,kao i dot...

Rekao sam da i Čačku u, koliko ja znam, dva tehnička pregleda valjci ali da ih većina nema i onda se postavlja pitanje ko i na osnovu čega im je dao dozvolu da vrše tehnički pregled. Pretpostavljam da je u Beogradu nešto bolja situacija što se toga tiče ali u unutrašnjosti je haos. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, Arso je napisao:

Izgleda da u zemlji Srbiji bezbednost motociklista zavisi isključivo od broja rama i broja motora pošto se samo to proverava

Dok je tehnicki bio dzabe ni to se nije proveravalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
2 hours ago, Arso said:

Pre neki dan sam registrovao kamilu i čvrsto rešio da se u narednih mesec dva seriozno posvetim, pošto mi je novinarstvo profesija, temi tehničkog pregleda. Odnosno da li je tehnički pregled, bar kod mene u Čačku, u svrsi bezbednosti saobraćaja ili je reč o beskrupuloznoj pljački motociklista.  Naime zašta nam uzimaju tri i kusur hiljada dinara pošto tokom tehničkog niti je kontrolisana svetlosna signalizacija, niti sirena, niti stanje guma, a da tragedija ili apsurd bude veći ni kočnice budući da koliko sam upoznat u Čačku samo dva tehnička pregleda imaju valjke za motocikle. Izgleda da u zemlji Srbiji bezbednost motociklista zavisi isključivo od broja rama i broja motora pošto se samo to proverava. Drugim rečima  većina ponosnih vlasnika motocikala sa 3.000 dinara plaća fotografisanje kao da je fotografije radio pokojni Dejvid Hamilton ili Andrija Zamurović, koji bi nam tu uslugu garantovano manje naplatili. Ovih dana ću da ovu temu najavim urednicima u Novom magazinu pa se bacam na prikupljanje izjava i stavova nadležnih povodom ove očigledne pljačke.

Nemoj molim te ništa da pišeš. Kao posledica tvog pisanja, uvešće strožu kontrolu svuda (pošto su meni u BG proveravali ama baš sve), i onda će imati osnova da nam još više povećaju cenu tehnučkog pregleda a pritom i da nas još više maltretiraju. Tako da će biti dvostruka šteta od takvih novinskih članaka, a nijedna korist. Da smanje cenu sigurno neće, to mogu da ti potpišem. :grr:

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Dok je tehnicki bio dzabe ni to se nije proveravalo.
Meni su to rigorozno proveravali na indijskoj Vespi iz 1992. godine koja je imala, čini mi se, 6 cifara u broju šasije. Konzilijum je zasedao jer se od korozije i farbanja nije raspoznavalo da li je utisnuto H ili 4 (kao rukom pisano 4, ne ovako).

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 39 minuta, tomamega je napisao:

Nemoj molim te ništa da pišeš. Kao posledica tvog pisanja, uvešće strožu kontrolu svuda (pošto su meni u BG proveravali ama baš sve), i onda će imati osnova da nam još više povećaju cenu tehnučkog pregleda a pritom i da nas još više maltretiraju. Tako da će biti dvostruka šteta od takvih novinskih članaka, a nijedna korist. Da smanje cenu sigurno neće, to mogu da ti potpišem. :grr:

Izvini ali ovde nije poenta u kontroli ovde je poenta kao i u gomili drugih slučajeva šta mi to dobijamo za naš novac koji nikome od nas ne pada sa neba. Uostalom  ovde je mali milion puta pominjana tema bezbednosti motociklista, pa o kakvoj to mi bezbednosti govorimo ako ti nekome kome su kočnice neispravne dozvoliš da izađe na put. Mi jednom za svagda moramo da uklavirimo da uređena država ne podrazumeva samo donošenje zakona i propisa već i njihovu primenu. Ovde ljude maltretiraju zbog kofera, rol barova, dnevnih svetala a onda im ladno odobravaju registraciju a da nisu ni pogledali kočnice ili gume. Nemam ništa protiv da mi sve što se direktno tiče bezbednosti u saobraćaju provere, što bi trebao da podrazumeva tehnički pregled, a što uostalom i plaćam.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Druže, razumem ja da ti imaš najbolje namere, ali ti takođe kažem da će oni to izvitoperiti, preokrenuti, i napraviti još veću štetu za sve nas. I ne da nećemo ništa dobiti, već ćemo i izgubiti.


Jednostavno, trenutno je takvo vreme da skoro pa ništa ne može da se promeniti na bolje. Kao kada te zadesi poplava - držiš se i čekaš da prodje. Slažem se da dugo traje ova poplava, ali trenutnu ekipu ama baš ništa ne interesuje do izvlačenja novca na sve moguće načine.  Znači njima je bezbednost samo izgovor da povećaju cene svega. Imajući to u vidu, ne treba im davati municiju. To je sve što kažem:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
17 hours ago, sashac said:

Objasnila mi je da je parcijalna registracija nemoguca misija,i da izadje skuplje od celogodisnje.

Ma lupeta. Bio direktno u osiguranju Uniqua u Zemunu, može na koliko hoćeš. Npr. za reg. na 4 meseca platiš 50% od regularne na 12 meseci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Ma lupeta. Bio direktno u osiguranju Uniqua u Zemunu, može na koliko hoćeš. Npr. za reg. na 4 meseca platiš 50% od regularne na 12 meseci.


Nije poboljno uopste.
Moras novu tablicu, saobracajnu itd ako je duze od 60 dana neregistrovan. + premija je oko 80% za 6meseci


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
11 minutes ago, m.milivojevic said:

Nije poboljno uopste.
Moras novu tablicu, saobracajnu itd ako je duze od 60 dana neregistrovan.

 

Ako reg. na kraće ne moraš, imaš godinu dana fore da vratiš tablicu. Ovo što si ti rekao važi za klasičnu registraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 40 minuta, MOTOM je napisao:

Ma lupeta. Bio direktno u osiguranju Uniqua u Zemunu, može na koliko hoćeš. Npr. za reg. na 4 meseca platiš 50% od regularne na 12 meseci.

Reg. na 4 meseca bi platio 11600 a za celu godinu 18000 (cena bez teh).

Zato sto je polisa 14400 prem.stepen 1 za celogodisnju

A za 4meseca polisa je 8000 jer se racuna 50% ali od prem.stepen 4

Ostale takse prema drzavi su iste, bilo god. ili 4 meseca.

+ kada bi posle isteka 4 meseca i pauze npr jos tri dosao da registrujes trazili bi reg.list sto ce reci ponovo plati tehnicki u istoj godini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja